google27eaa3905ca3fee3.html

Krátka pripomienka k určitým scenárom, ktoré niektorí ľudia očakávajú alebo pokladajú za pravdepodobné v súvislosti s koncom roka 2012. Mám na mysli najmä tých, ktorí sa na tieto udalosti hádam aj naivne tešia a veria, že to bude začiatok vykúpenia všetkých „duchovných“ ľudí. 

Asi čítali málo sci-fi a pozerali málo katastrofických filmov. Akonáhle by sa totiž naozaj stalo niečo také, ako drastické prírodné/fyzikálne zmeny na planéte, úplný a náhly kolaps modernej techniky, blesková svetová vojna s použitím zbraní totálnej likvidácie a podobne, tak by predovšetkým vypukla totálna panika a následne by sa v mnohých ľuďoch prebudili najzákladnejšie, primitívne inštinkty a pudy. Stačí si pozrieť film Cesta alebo prečítať rovnomennú knihu od Cormaca McCarthyho, alebo knihu českého autora Ondřeja Neffa Tma. Sotva možno očakávať, že by skutočné „obdobie temnoty“ znamenalo príjemnú možnosť nerušene, v ovzduší solidárnej lásky meditovať (pri tých toľko odporúčaných pieckach na drevo… v panelákových bytoch…) a v pokoji sa pripravovať na vstup do piatej dimenzie.

(Mimochodom, ja osobne som si už ako dieťa, vyrastajúce v nepríjemnom ovzduší studenej vojny a takmer denne strašené hrozbou jadrovej vojny, hovorila, že ak by nebodaj k niečomu takému naozaj došlo, tak veľmi pravdepodobne oveľa väčšie peklo, ako pritom aj so všetkými svojimi blízkymi zahynúť, by bolo takúto katastrofu prežiť…)

Zjavenie Jána

Ďalšia vec, ktorú si súčasní ezoterici neuvedomujú – scenáre, ktoré momentálne „letia“, sú v podstate len kópiou kresťanskej viery v druhý príchod Krista, Posledný súd, Tisícročné kráľovstvo (kedy bude diabol zneškodnený a na Zemi zavládne obdobie čistého dobra, šťastia a spravodlivosti) a tzv. Vytrhnutie. Aktuálne predstavy, fantázie a „zaručené“ (= channelingom získané) informácie nie sú vôbec nejakou modernou ezoterikou , a už vôbec nie odkazom Mayov alebo Plejáďanov, ale skôr prebudením obrazov, ktoré má množstvo ľudí zasiate v kolektívnom podvedomí ako typicky kresťanské dedičstvo. Stačí si poriadne prečítať Zjavenie Jána v Biblii.

Iné kultúry a duchovné tradície takéto predstavy v podstate nemajú, alebo pre ich životnú filozofiu a vieru nie sú až také podstatné, ako pre katolícke a tzv. letničné kresťanstvo.

Môj skromný príspevok do debaty a záver plynúci z vyššie uvedeného teda hovorí:

Žime naplno a najlepšie (najuvedomelejšie), ako vieme, v každej jednej chvíli, pri všetkom, čo robíme, a s každým, s kým máme nejakú interakciu. Na katastrofické scenáre radšej vôbec nemyslime, pretože zákon príťažlivosti hovorí, že to, na čo sa sústredíš, narastá a zhmotňuje sa, zatiaľ čo to, čo si nevšímaš, prepláva okolo teba a stratí sa v paralelnom vesmíre 🙂 Nuž a v prípade, že je planéta Zem a ľudstvo naozaj zrelé na nejakú katastrofu či nejakú nepredstaviteľne radikálnu náhlu zmenu, ktorej sa nevyhneme, nepomôžu nám žiadne prípravy – práve preto, že to bude niečo nepredstaviteľné, neodhadnuteľné a hlavne totálne neznáme v porovnaní s našimi doterajšími skúsenosťami. (Toto mimoriadne pôsobivo a realisticky zobrazuje záverečná časť filmu Melanchólia Larsa von Triersa.) V tom totiž tkvie princíp náhlej, drastickej, prevratnej zmeny – pokiaľ sa teda niekomu páči takáto predstava a naivne verí tomu, že dačo také by bolo tým najlepším a najsprávnejším „globálnym riešením“. No ale ak k tomu nedôjde, niektorí z nás sa budú musieť zmieriť s pokračovaním pomalého, plynulého vývoja – čo je prístup, aký si život volil zatiaľ vždy.

A týmto princípom sa riadi nielen biologický život, ale aj duchovný vývoj ľudskej duše.

*

Ďalšie články v debate o konci roka 2012:

– Ako sa z konca Mayského kalendára stáva naozajstná katastrofa

Polemika o význame očakávaného dňa 21.12.2012

*

Vám, ktorých zaujal tento článok, odporúčame túto výbornú publikáciu:

Gregg Braden – Kódy vedomia – V našom vesmíre sa všetko mení podľa toho, ako zmýšľame. Známy autor na základe moderných vedeckých poznatkov veľmi zaujímavo vysvetľuje, ako sú bunky a atómy ovplyvňované našimi myšlienkami. Definuje nielen myšlienky, ale aj emócie, pocity a podvedomie. Predstavuje možnosti, ako zmenou našich presvedčení želaným spôsobom meniť našu realitu.

Pôvodná cena: 9.80 EUR | Naša cena: 8.82 EUR Ušetríte: 0.98 EUR | Zľava: 10%

*

*

(Prečítané 1 600 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.