google27eaa3905ca3fee3.html

Čo sme sa napočúvali zaručených správ a proroctiev o roku 2012

Po dlhšom čase, počas ktorého sa Marcelovi narodil tretí syn a v Petrovicích prebehla zásobovacia horúčka, no a všetci sme očakávali, ako sa vyvinie 21.12.2012 sa Marcel opäť vybral  na cesty, aby sa stretol so svojimi priateľmi na Sezení nesezení a na prednáškach v Budišove. Záujem bol veľký, mnohí sa tam nedostali napriek vynaloženému úsiliu. Najzvedavejší boli ľudia na prednášku s názvom: Čo sa stalo, keď sa nič nestalo.

Tak si teda prečítajte, čo sa vlastne stalo, podľa Marcela Vaneka, spisovateľa, kontaktéra a hľadača pravdy o nás a v nás.

Hlavnou témou posledného mesiaca roku 2012 boli očakávania, nesplnené sny a želania. Egoistické úmysly ako zmeniť svet okolo seba. „Všetci budú rovnocenní, všetci dostanú božskú iskru a pochopia svet…“ Očakávalo sa, že sa niečo stane zvonka. Nejaká zmena, proste, príde.

Niekomu nestačí, že pod vplyvom vonkajších okolností sa prejavili charaktery. Ľudia sa zomkli, rodiny sa prestali hašteriť, dávne krivdy sa zabudli, či odpustili. Ľudia sa mali viac radi (alebo naopak). Zrazu akoby ľudia zacítili, že toto je život. Že k naozajstnému životu nestačí konzum a vlastnenie. Mať všetko alebo nadbytok prináša spočiatku radosť, až eufóriu, ktorá sa však neskôr mení na depku, lebo človek musí robiť niečo pre druhých, aby bol spokojný. Očakávali sme koniec konzumného systému, ktorý nás ničí… Prečo človek nežije neustále pre druhých, ale iba vtedy, keď cíti, že je  ohrozený?  Dal Marcel básnickú otázku a pokračoval: Mnohí sa teraz cítia sklamaní. Všetko je inak, ako si predstavovali.

Treba si však uvedomiť, že väčšina očakávaní, vedie iba ku sklamaniu na základe ega. Koniec sveta, kvalitatívna zmena zvonka sú naozaj veľké očakávania. A menia ľudí. Zväčšujú sa ich kladné aj záporné vlastnosti, ako to už býva v krajných situáciách. Uvoľňujú sa mravy, na povrch vychádza pravda o nás. Ukáže sa, kto aký v skutočnosti je. Mnohí aj pri prípravách na koniec sveta iba dobre prikrmovali svoje ego a duchovnú pýchu. Tešili sa z toho, že oni majú tajné informácie, sú vyvolení, budú zachránení, vedia ako na to, dostali možnosť tvoriť nový svet. Iba oni a ostatní nie! Iní sa iba utvrdili vo svojej slepej viere. A slepá viera prináša najväčšie sklamania. Tak ako duchovná pýcha presviedča ľudí, že sú viac ako ostatní.  Túžby a očakávania mnohým zmenili život až tak, že teraz sú v úplnom chaose, kolabujú. Chceli, aby príroda urobila poriadok, niečo mimo nich, nech vesmír zasiahne, oni nič. Návrat k realite je možný cez pozorovanie svojho ega, cez triedenie myšlienok a uvedomovanie si sily prítomného okamihu a nie strachu zo zániku, zo smrti. Treba si určiť priority. A hľadať svoju vlastnú duchovnú cestu. Nespoliehať sa na nijakého učiteľa, na nijakého gurua. Treba mať odvahu nájsť svoju pravdu, aj tú v nás. Duchovný učiteľ, či guru, či vyšliapané chodníčky rôznych učení, iba podporujú našu lenivosť. Treba sa síce navzájom inšpirovať, ale to je všetko. Prácu musí urobiť každý sám za seba. V rámci nášho vývoja je určite účinnejší systém pokus, omyl ako preberanie cudzích myšlienok a skúseností. Cesta z bodu A do bodu B je dôležitejšia než poznanie bodov A a B. K tomuto všetkému potrebujeme odvahu a vieru. Bez viery sa nedá žiť. Spoločnosť sa začala hýbať, viac cítime, preciťujeme dobré aj zlé. Generuje sa nová energia, taká, ktorá už mení našu ľahostajnosť. Niekto možno v dôsledku toho upadne ešte do väčšej apatie, ale veci sa pohli. Bude to trvať ešte dlho, ale proces otvárania ľudí zvnútra sa začal.  A toto môže byť vlastne ten koniec sveta. My sme k tomu ale priradili dátum, lebo všetko riešime v čase.

Budišov – február 2013

S pokorou zapísala a spracovala  Erika Vincoureková

*

Jedna z mála kníh o roku 2012, ktorá stojí za prečítanie:

Gregg Braden – Smysl změn 2012 a další vývoj Země – Vynikající, srozumitelná a seriózní kniha o mýtech kolem roku 2012, který má být údajně převratným mezníkem v životě na Zemi. Naše planeta se v tomto roce dostane současně na počátek až dvou nových cyklů, z nichž jeden nastává jednou za 5 000 a druhý jednou za 26 000 let. Autor se zabývá faktografickým i filozofickým významem cyklů a předkládá k nim časový klíč. Rok 2012 nemá být koncem světa, ale koncem jedné epochy a začátkem nového cyklu. A je pouze na nás, jaký ten nový cyklus bude.

Pôvodná cena: 11.60 EUR, Naša cena: 9.28 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 2.32 EUR

*

Viac od Marcela Vaneka:

Marcel Vanek – Ako prežiť duchovnú a materiálnu krízu (video)

Marcel Vanek – Rodina a deti sú najefektívnejšou meditáciou

*

(Prečítané 1 202 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.