google27eaa3905ca3fee3.html

RadostProkrastinácia (odkladanie nejakej činnosti na neskôr) je fakt na nič. Prokrastinujeme vtedy, keď musíme robiť niečo, čo nemáme radi a nebaví nás. Povinnosti stále udržiavame v hlave, lebo sa ich bojíme zbaviť. Bojíme sa budúcnosti, čo by sa stalo, keby sme ich nespravili. Keby sme vyleteli zo školy, odišli z práce, z nášho oboru… mali by sme dostatok peňazí? Čo by sme mohli robiť?

Tento strach v nás neustále vyvoláva ďalší stres, ktorý nás vyčerpáva a potom nemáme energiu ani spomenúť si, čo nás baví, nie to ešte aj vykonávať. Vtedy často prichádza na pomoc jedlo – prejedanie, zlé stravovanie, sladkosti – krátke emocionálne povzbudenie. Telu to neprospieva: oťažieva pod váhou toxínov a vtedy sa už lietať nedá. No tento stav vás môže vystreliť do výšin; stačí sa len úprimne rozhodnúť zmeniť prežívanie na žitie.

Bashar síce hovorí: Musíme nasledovať svoje najväčšie túžby a to, čo nás najviac baví, no musíme veriť, že nás vesmír podporí. Ak by sme neverili, je to ako stáť nad útesom a skočiť bez viery, že vieme lietať.

Preto pomalé, ale pevné kroky sú najlepším spôsobom progresu. Pri svojom rozvoji som zistila, že je treba milovať sa na 100%. A to je jediná vec, ktorú musíme dosiahnuť, aby sme nepadli z útesu.

Ako zistiť, či sa milujeme na 100%? Je to veľmi jednoduché: existujú ľudia, ktorí vás niečím rozcitlivejú, rozčúlia, iritujú alebo vyvolávajú hocijakú emóciu, ktorá vedie k analýze danej osoby a posudzovaniu? Ak áno, nemilujete sa na 100%. Ale to nevadí. Toto zistenie je super – môžete to začať hneď riešiť.

Ostaní ľudia (a nie len ľudia, ale celý okolitý svet) sú naše zrkadlo. Hodnotenie druhých odhaľuje , čo máme sami v sebe a nemusí to súvisieť s danou osobou. A aj keby súviselo, ako to súvisí s nami, že to vyvoláva hodnotiace emotívne reakcie? Musí to súvisieť J. Po každé, keď takto začnete niekoho hodnotiť, obráťte to priamo na seba a porozmýšľajte, ako to môže súvisieť s vami. Nemáte dané vlastnosti aj vy? Nepotláčate ich a neodsudzujete aj v sebe? Odhaľte ich, vyzlečte donaha a prijmite ich; milujte ich.

Ako milovať odhalené časti? Dá sa ich jednoducho analyzovať, sledovať a postupne sa ich zbaviť, čo môže byť ťažké. Tá ľahšia cesta je začať ich využívať a podporovať (ale to sa tyká len neškodných častí: frflanie pozitívne nie je, stále sa za nim niečo skrýva… pýtajte sa „Prečo?“ až kým neodhalíte pravý dôvod. Vŕtajte stále hlbšie a hlbšie.).

Dám vám konkrétny príklad. Už dlhé roky sa vo mne vyskytovali hodnotiace myšlienky a emócie na dospelých ľudí, ktorí stále obľubujú plyšákov a správajú sa ako deti. Síce tieto myšlienky neovplyvňovali môj kontakt s danými ľuďmi (aj blízkymi), no brali mi kúsok mňa. Mala som v myšlienkach frázy „Návrat k vnútornému dieťaťu“, „Byť dieťaťom nie je zle“ a podobne. Tak som si raz zobrala zo sebou plyšovú ovečku a mala ju na posteli. …. Dlho som ju ignorovala, až som sa rozhodla spraviť niečo s hodnotením „detinských“ ľudí. Zobrala som ovečku, priložila k hrudi, objala a predstavila si, že je živá; ako som to robievala, keď som bola malá. Jej úsmev prezrádzal spokojnosť s hladkaním po hlávke a mne dodal úžasnú a blaženú energiu!

Hladkanie plyšáka nikomu neublíži a keď sa cítite trápne, začnite sami v súkromí :D. Neskôr to skúste aj na verejnosti; autobusovej zastávke, v obchodnom centre, na námestí… 😀 Aj keď si robím srandu – tak prečo nie? Už len predstava ma zabáva.

Aj toto málo, vás dokáže nakopnúť, aby ste mali dosť energie naplánovať si deň. Začnite s tým, že si nájdete ďalšie povznášajúce aktivity, ktoré spravíte po povinnostiach. Nájdite také, že sa budete tešiť aj na vykonanie povinností.

Ak Vás v dnešnej dobe baví osobný rozvoj, možno Vás bude baviť aktivita, ktorú som si aj ja obľúbila: cielená analýza ľudí! Ale nie preto, aby ste ich hodnotili, ale aby ste odhalili všetko, čo na sebe dostatočne nemilujete a spravili, čo najdlhší zoznam. Je to úžasná zábava, no nie? Ešte Vás to potenciálne inspiruje k ďalších zábavným aktivitám, ako hladkanie plyšovej ovečky.

S radosťou a úprimnosťou

Ivet Lightworker (Wayshower)


Dobré čítanie:

Mike Robbins – Buď sám sebou – Inšpiratívna a praktická kniha o tom, ako rozvíjať svoju skutočnosť, sebaúctu aj sebadôveru. Autor nás vyzýva, aby sme sa nebáli byť sami sebou a prejeviť svoj názor. Rozoberá dôvody, prečo sa od malička učíme byť takí, akí si myslíme, že máme byť, namiesto toho, aby sme boli jednoducho sami sebou. Vysvetľuje, aké princípy sú pre našu autentickosť dôležité, a teóriu na konci každej kapitoly uzatvára zaujímavými cvičeniami.

Úryvok: Mít dobré vedení je zásadní aspekt toho, abychom znali sami sebe a byli schopni růst. Dalším zajímavým paradoxem života je to, že ačkoliv veškerý náš růst se odehrává v našem nitru a vychází z nás, je pro nás obtížné růst bez podpory a zpětné vazby od ostatních. Nám všem prospěje trvalé vedení, pokud se máme dále vyvíjet a růst, bez ohledu na to, jak moc jsme uvědomělí, jak nadaní můžeme být v určitých oborech, nebo kolik jsme se toho v životě naučili. I špičkoví atleti potřebují koučování a zpětnou vazbu, aby se udrželi na své vedoucí pozici a nadále se zlepšovali. Totéž platí pro nás pro všechny v každodenním životě. V určitém smyslu záleží jen a jen na nás, jestli budeme sami sebou a dokážeme žít opravdově. Nicméně zpětná vazba od lidí, jež respektujeme, jimž věříme a kteří se s námi mohou podělit o svou moudrost a svůj úhel pohledu, se může stát neocenitelnou součástí našeho vnitřního růstu a naší cesty životem.

Pôvodná cena: 8.60 EUR Naša cena: 6.88 EUR Zľava: 20.00 % Ušetríte: 1.72 EUR


(Prečítané 1 621 krát, 1 dnes)
 

2 Responses to Od prokrastinácie k užívaniu si života alebo Ako sa milovať na 100%?

  1. Procrastinate píše:

    Ivet..sa to pise prokrastinacia, ked uz to chcete poslovencit. Inak celkom dobry clanok..

  2. Wayshower píše:

    Dakujem. Skoda ze to nemozem editovat. To je teda zaciatok 😀