google27eaa3905ca3fee3.html

india-yoga-isolated-mandala-hand-circle-human-shape-design-vector-file-layered-easy-manipulation-custom-coloring-32018860

V dnešných časoch je emocionálna očista základná úloha, ktorú máme. So zvyšujúcimi vibráciami sa zvýrazňujú naše neduhy a v poslednej dobe je internet plný materiálov o láske k sebe samému, resp. ako sa milovať na 100%. Čo sa za tým skrýva, ako to funguje a ako robiť emocionálnu očistu?

Sme duchovné bytosti s pozemskými skúsenosťami a ako duchovné bytosti sme stvorení zo Svetla. Toto svetlo je čistá Láska, Prána, Či, Ki, Manas, Boh… (má mnoho názvov). Naša skutočná podstata je zložená presne z toho istého, z čoho je celý vesmír.

Štruktúra vlastnej lásky

Krásneho a vyrovnaného človeka často opisujeme akoby žiaril – žiari z neho Láska. Predstavte si svetelnú bytosť: má tvar človeka a svieti ako hviezda. Keď ľudstvo upadlo, uložilo na seba obrovskú limitáciu – hrubú škrupinu, cez ktorú neprenikalo ani trošku z nášho svetla – všetko sme zabudli.

No škrupina nie je pevná, skladá sa s mnohých malých kúskov puzzle, kde každý zodpovedá nejakej našej časti alebo vlastnosti. Každý tento malý kúsok tieni svetlu, čo je za ním; resp. cítime absenciu lásky k tejto našej časti a prejavuje sa ako strach, ktorého prejavy nabaľujú rôzne negatívne vlastnosti. Tieto vlastnosti sú na povrchu a zacláňajú nám v odhalení strachu.

Presúvame sa z tmy do svetla prekopávaním sa cez negatívne vlastnosti k strachom a ich odstraňovaním dovoľujeme nášmu svetlu prenikať von. Čím viac strachov odstránime, tým viac budeme žiariť a milovať seba samých.

Emocionálna očista:

Už vieme, že sú dva hlavné pocity: láska a strach. Všetky ostatné pocity a vlastnosti sú od nich odvodené.

Za všetky by sme mali byt vďační. Keď sme vďační za tie pozitívne – znásobia sa. Keď sme vďační za negatívne, vytvárame dočasnú skratku k našej podstate. No aby sme našli našu podstatu natrvalo je potreba negatívne emócie analyzovať a hľadať strach skrývajúci sa za nimi a natrvalo ho odstrániť.

Keď odhalíte strach, môže vám trvať dlhšiu dobu, kým ho úplne odstránite – skoro nikdy sa to nedá spraviť okamžite.

Ako odhaliť strachy?

V jednom svojom článku som načrtla konkrétnym prípadom, ako to robím ja. Keď pocítite nejaký negatívny stav – hnev, nenávisť, nervozitu… najprv si musíte uvedomiť, že by ste sa tak nemali cítiť, ak chcete byť šťastní a milovať sa. To vám umožní pracovať s daným stavom. Nechajte mu voľný priebeh a skúmajte ho. Pýtajte sa prečo sa tam cítite.

Napríklad: prečo ma to rozčuľuje? Väčšinou sa objavia racionálne odpovede (v psychológii sa to nazýva racionalizácia) – napríklad nemám rád, keď niekto niečo robí a pod. Tu si často ľudia povedia, že takí sú a nedá sa to zmeniť. No dá : ) … Ak identifikujete, čo nemáte radi na vonkajšom svete, odhalíte, čo nemáte radi sami na sebe. Všetko je zrkadlo. A tu sa začína zábava.

Ak už viete, čo na sebe nemáte radi a posudzujete, môžete začať hľadať dôvody, ktoré vás privedú priamo k strachu, ktorý vám nedovoľuje milovať nejakú svoju časť. Na prvý pohľad nemusí vôbec súvisieť s pôvodnými negatívnymi vlastnosťami a pocitmi. A v tom je krása procesu emocionálnej očisty. Pre mňa je to veľmi zaujímavé a vždy, keď sa dostanem ku kúsku puzzle, tak sa radujem.

Čerstvý príklad:

Najlepšie sa učí z konkrétnych príkladov, ktoré jasne odhaľujú princípy. Takto to vnímam aj v škole. Najprv nám dajú horibilnú definíciu, ktorej absolútne nerozumiem, no keď sa na ňu znovu pozriem po ukážkovom príklade je omnoho jasnejšia.

Odjakživa som nemala rada triviálne reči, no posledne dva týždne sa to zmenilo na nenávisť, ktorá ma donútila to riešiť – nájsť dôvod. Som vďačná za zvýraznenie, lebo inak by som sa tým nezaoberala.

Osamote v pokoji som začala výkopy. Spomenula som si znovu na situáciu, ktorá ma znechutila a skúmala som pocity.

Prečo ma tie triviálne reči, tak rozčuľujú?

Zistila som, že to je ich povrchnostou, čo ma doviedlo k neznášanlivosti povrchnosti ako takej.

Prečo nemám rada povrchnosť? Čo mi na nej vadí?

… žiadna odpoveď…

Čo je pre mňa povrchnosť? Ako ju vidím?

Objavila sa charakteristika povrchných ľudí: všetci sme svetelné bytosti a oni odmietajú ísť hlbšie a spoznať sa.

Prečo?

Boja sa svojej sily. BEEEM!

Odhalila som svoj základný strach. Bojím sa svojej vlastnej moci a inakosti. Krásne je, že som sa k tomu dostala cez nenávisť k triviálnym rečiam : ).

Tým, že som odhalila tento svoj strach, odhalila som aj veľmi dôležitý dôvod, prečo sa mi nedarí ísť po ceste vedúcej k životnému cieľu. Už niekoľko mesiacov sa pýtam, prečo robím veci, ktoré nechcem robiť. … a teraz som to odhalila.

A tu začína posledná fáza emocionálnej očisty – odstránenie strachu. Môžete nad ním meditovať; byť mu vďační, že vás posúva ďalej; byť vďační a milovať vlastnosť, ktorá strach vyvoláva. V mojom prípade je to moja moc. Tým posilníte svetlo v tejto oblasti, ktoré nakoniec vytlačí a vystrelí kúskom puzzle preč.

Veľa zdaru a radosti v procesoch emocionálnych očíst!

S úprimnosťou a radosťou,

Ivet L.W. (Na mojom blogu nájdete viac mojej produkcie)

foto: www.dreamstime.com


Novinka vydavateľstva Eugenika:

David R. Hamilton – Nákažlivá síla našeho vyzařování – Žijeme v prepojenom svete, v ktorom sa pocity, postoje a správanie prenášajú z osoby na osobu a ďalej a pritom infikujú každého, kto s nimi príde do styku. Mozog každého z nás je vybavený takzvanými zrkadlovými neurónmi. Spôsobujú, že nenápadne napodobňujeme to, čo vyjadrujú ľudia, ktorými sme obklopení. Ak sa niekto usmieva, usmejeme sa. Keď sa niekto mračí, zamračíte sa tiež. Začneme sa cítiť rovnako ako ľudia, s ktorými trávime čas. Väčšinou si vôbec neuvedomujeme, že sa to deje, ale čím dlhšie bývame s niekým, kto je šťastný, tým viac šťastia sa dostane pod kožu i nám. Smútok a depresia však prúdi rovnako … Aj vy ste nákazliví bez ohľadu na to, či si myslíte, že ste, alebo nie. Otázkou ale je: čo chcete šíriť? Autor pútavo opisuje, ako sa my ľudia neustále navzájom ovplyvňujeme tým, čo z nás vyžaruje.

Úryvok: Vaše zrcadlové neurony jsou aktivní vždy, když se na někoho díváte. Ani neprojdete ulicí, aniž by vaše buňky nekopírovaly to, co vidíte. Téměř by se dalo říct, že v mozku máme jakoby bez přestání zapnutou video kameru s tím rozdílem, že tato vás navíc nutí napodobovat záznam. Jistě, nezrcadlíme naprosto vše, co vidíme, ale usmějeme se, když se někdo usměje na nás a nevědomky se v nás vytvoří napětí, když kolem projde člověk, který vypadá vystresovaný nebo rozzlobený. Také vaše ruce budou vykonávat mikropokusy sladit se s pohyby rukou lidí, na které se díváte. Zrcadlení je většinou nenápadné a jemné, ale může mít prospěšné následky. Kupříkladu dívat se na někoho, jak cvičí, nás samotné může posílit.

Pôvodná cena: 8.20 EUR, Naša cena: 6.97 EUR, Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 1.23 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 2 595 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.