google27eaa3905ca3fee3.html

Jaroslav Dušek

Stretnutia s pánom Duškom sú vždy jedinečné a neopakovateľné a nie inak to bolo aj pri jeho poslednej návšteve na Slovensku. „Užila“ si to najmä naša redaktorka a moderátorka Erika Vincoureková, ktorá ukecala tohto pána na „krátky“ rozhovor, ako to už má vo zvyku. Aj keď nám bolo všetkým jasné, že tento pokec bude nekonformný, predsa len sme nečakali, že to bude až takýto úlet 🙂

Pán Dušek je jeden z najnormálnejších ľudí, akých som kedy stretol. Normálny v zmysle, že je proste normálne sám sebou. A tým je samozrejme jedinečný. Nad takýmto človekom nemôžte v rozhovore argumentačne zvíťaziť, alebo ho uzemniť nejakou veľkou pravdou a to z jednoduchého dôvodu, že on vôbec nebojuje. Nie je v tom žiadna taktika, alebo v jeho prípade nejaká naučená herecká rola. Práve naopak. Duškove slová sú spontánne, necíti potrebu sa zapáčiť divákovi, či prednášať „do skál tesané“ posolstvá. Vôbec u neho nebadať snahu niekoho o niečom presvedčiť, nuž a veru s takým človekom môže byť rozhovor veru ošemetný, hlavne ak má moderátor vopred zámer a cieľ, ktorým smerom ho viesť a ako uspokojiť diváka.

Naša moderátorka Erika má za sebou stovky rozhovorov, ale na tento určite nezabudne 😀 . Samozrejme aj jej patrí veľká vďaka za tento zážitok, že sa nebála pred kamerami otvoriť, alebo ako by si mohol pomyslieť hrubo vnímajúci človek – strápniť. My sme si  spoza kamier patrične užili tento nevšedný rozhovor, v ktorom nechýbal humor, briskné otázky a odpovede, ale i pár sĺz a pocit bezmocnosti, hlavne však dve otvorené srdcia, dvoch krásnych bytostí. Tak nech sa páči, užite si aj vy tento príspevok z produkcie Eugenika.TV:

Jaroslav Dušek – Na živote ma najviac baví život


—-

… „uhrančivé“ oči…

Toš kurňa 🙂


Súvisiace články:


Tip na knihu:

Pránická výživa – Žití ze světla

Pránická výživa – Žití ze světla – Fascinujúci príbeh, ako sa autorke podarilo opustiť fyzickú stravu a prejsť iba na výživu zo svetla. Pránická výživa nie je pôst, ale stav vedomia, kedy vieme, že našu skutočnú výživu nám prináša kozmické svetlo, ktoré dáva život všetkému. Kedysi bol takýto stav bytia vyhradený len pre svetcov, ale vďaka procesu, ktorý táto kniha popisuje, sa dnes stáva alternatívou pre všetkých, ktorí túžia po duchovnom živote.

Úryvok: Když už jsme prozkoumali, jak může žít bytost ze světla, a vysvětlili si pojmy energie a prány, podělí se s vámi další kapitoly o praktické uplatnění těchto informací. Ačkoli důvody, jež nás k této cestě zpočátku přitahovaly, byly hluboce osobní, při zpětném pohledu nelze přehlédnout, že mnozí, včetně mne, sloužili jednak za ‚pokusné králíky‘, a zároveň za průkopníky tohoto procesu na Západě. Způsob, jak se naučit žít čistě z prány, není ničím novým. Je to praxe stará přinejmenším jako védy, a sahající zřejmě ještě mnohem dál do historie, neboť podle jisté studie o dobách ztraceného kontinentu Mu se všechny bytosti kdysi živily z éterických sfér, a teprve poté, co ‚upadly v nemilost‘, začaly přijímat výživu ze sfér atmosférických. Ovšem časem naše dokonalost nějak upadala, byli jsme čím dál méně civilizovaní, méně citliví, méně uctiví. Proces, při němž se člověk nechá znovu živit z éterických sfér, je tedy pro mne návratem k civilizovanosti a úctě. Chápu, že vše Božské je dokonalé, a že to, co se v evoluci člověka odehrálo, byla přirozená, předem rozhodnutá část této cesty. Zároveň však zastávám názor, že svůj život chci žít PRÁVĚ TEĎ na nejvyšší možný potenciál.

Pro čtenáře z ČR:

http://www.kosmas.cz/knihy/170637/pranicka-vyziva/


 

(Prečítané 5 703 krát, 1 dnes)
 

18 Responses to Jaroslav Dušek – Na živote ma najviac baví život

 1. Erna Hynková píše:

  ano

 2. Ildikó Čambálová píše:

  No..priznám sa, že by som nechcela byť v Erikinej koži.Z tohto rozhovoru mám veľmi zmiešané pocity.Normálne mi napadlo, že Duška je lepšie nechať hovoriť na nejakú jemu blízku tému, ako sa ho vôbec niečo pýtať:-))

 3. tento rozhovor je nadhernym prikladom toho ako (ne)funguju tzv. ezoterici.. (teoretici alibisti..) nie v zlom.. prave naopak dufam, ze sa v nom co najviac ludi zbada.. najma tu absurdnost mysle, ega a programov, s ktorymi nevedia co maju robit.. lietaju si vo vesmire a pritom nemaju uchopeny zivot na zemi.. hmm..silne kafe istym sposobom.. ale teda Erike prajem uprimne vela stastia na ceste k sebe..a najma silu veci menit a nie len o nich rozpravat.. 😉 LOVE

 4. Tak to bolo veľmi zaujímavé a poučné. Pani Vincoureková podstúpila previbrovanie v priamom prenose. Som zvedavá, či toto video bude stále na stránke. Nemyslím, že bolo zadupané jej ego. Bola len sama sebou zahnaná do kúta. Pán Dušek je dobrý psychológ, ale nechcem tým povedať, že niečo také použil. Je sám sebou a kašle na to, čo si druhí o ňom myslia a v tom je jeho sila. Obom ďakujem. Ľudia majú byť sami sebou so svojimi silnými aj slabými stránkami. Každý má aj tak na všetko svoj uhol pohľadu. Pán Dušek a pani Vincoureková, stretneme sa 🙂

 5. Iba môj názor píše:

  Napísala som už dva komentáre, ale stále mám poznámku, že čaká na schválenie..je tu nejaká cenzúra? Veď som nepísala nič zlé, ani urážlivé. Ako to tu vlastne funguje???

 6. Iba môj názor píše:

  Tento rozhovor ma tak trochu unavil hlavne vďaka pánovi Duškovi. Iste je to skvelý človek, ale nepresvedčil ma. Keď mal rozhovor s pani Anežkou Janátovou, predsedníčkou antroposofickej spoločnosti v Čechách, z môjho pohľadu ťahal tak trochu za kratší koniec, bolo by fajn vidieť ten rozhovor.Ukázalo by sa, že aj on má značné duchovné „neistoty“. A to sa mi zdá spravodlivé:-)

 7. milpu píše:

  Zlatá prirodzenosť p. Dušeka v „priamom prenose“. Pani Vincoureková ju prijala a to je dobre, tak nezostalo
  video iba epizódou.
  Ako dobre pôsobí ten záchvat smiechu, to sa udeje vždy, keď rozum skolabuje, no veď aby to nebolo komické … Podobne to zažil asi Megre, keď mu Anastázia s úsmevom rozhodila jeho domček z karát.
  Pani Erika – super, v pokore je sila, nie slabosť

 8. Silvia Tolle píše:

  Perfektné!

 9. Silvia Tolle píše:

  Perfektné!

 10. Silvia píše:

  Ďakujem za úžasný zážitok 🙂

 11. Jedno z najkrajších videí, ktoré som celé presmial. . . Dušek to prostě umí 🙂
  Video pochopí iba človek, ktorý skutočne chápe sám seba :)))

 12. som sokovana s pani redaktorky s ,,30 rocnou praxou ,,hohohooo!

 13. Monika píše:

  Super video, perfektné. J.Dušek je sympoš a veľmi presvedčivý.
  Striedalo sa u neho nafúknuté duchovné ego s duchovnou múdrosťou, ale o to viac je to sympatické, lebo ľudská nedokonalosť vie byť veľmi milá 🙂
  Erika – klobúk dole, dala si mu krásny priestor, aby sa pán J,Dušek mohol ukázať.
  A tá slza poznania nakoniec, bola veľmi romantická.
  Možno by mali nabudúce urobiť s pánom J.Dušekom rozhovor zvedavé deti v istom veku, tie by ho len zavalili otázkami….A prečo ?

  Monika

 14. Zuzana píše:

  Plne súhlasím s komentárom Moniky (hneď nad týmto). J. Dušek bol miestami dosť trápny s tou snahou byť dokonale, úplne vo všetkom nad vecou a odpútaný, zatiaľ čo Erika pôsobila milo-pokorne-bezradne(a „normálne“). Napokon, čeliť tak dokonalému odstupu od úplne všetkého naozaj nemôže vyvolať nič iné ako bezradnosť… (Len v jednej chvíli vystrčilo rožky „vzdorovité decko“ dupkajúce nohou a srdito opakujúce: „Ja to dokážem, ja to dokážem!“:))Ale na viacerých miestach ten neúprosný postoj p. Dušeka vyznel veľmi osviežujúco, to je fakt!

 15. Marián Orávik píše:

  Presne ako vraví Liana Safi Adarsha.

  Ja som to vnímal ako rozhovor dospelého plne vyvynutého človeka s mentálne asi 6-7 ročným (?) dievčatkom s obrovským niekoľko-desaťročným nánosom spoločenskej (ako to nazvať) floskuly?

  Dosť mi bolo trapne, keď nerozprával pán Dušek… To tam nebol po ruke žiaden dospelejší, menej pretvarujúci sa človek, ktorý by mohol viesť s pánom Dušekom rovnocennejší rozhovor?

  Cesta pre pani Eriku (ale nie len pre ňu) je asi postupne odhodiť ten spoločenský nános, vrátiť sa do veku v ktorom bol vývoj človeka nahradený spoločenskou pretvárkou a pokrytectvom (asi typicky s nástupom do školy) a postupne pokračovať v osobnostnom rozvoji tam, kde bol vývoj človeka prerušený.

  Ale to je už po toľkých rokoch veľmi ťažké, pretože človek zabudne kto vlastne je a čo je iba spoločenská pretvárka. Po toľkých rokoch to už je musi byť veľmi ťažké oddeliť. Je to smutné ako dokážu školy, médiá a vlastne celá spoločnosť zdeformovať ľudí a obrať ich o ich vlastnú identitu a autenticitu.

  Ale určite sa to dá zvrátiť. Dlhá cesta pre Eriku, ale to nevadí… Čím dlhšia, tým zaujímavejšia a pre človeka prínosnejšia… Veľa šťastia prajem.

  • Monika píše:

   Doporučujem :-)knihu a prax.
   NEVYVYŠUJME NIKOHO AKO VZNEŠENEJŠIEHO – A ZMĹKNU ĽUDSKÉ ZVADY.

   Monika

 16. marta píše:

  Krasny rozhovor