google27eaa3905ca3fee3.html

radiation_sign

A máme tu ďalší rok, ale je to len výmena kalendára, oficiálne sa nič nemení, všetko ostáva tak ako predtým …a to je zlé, to je zhubné, letálne pre všetko živé na tejto planéte.

Želám všetkým rozumným bytostiam na Zemi, aby sa prebudili, aby ich osvietilo, aby uzdravili svoje duše, lebo od duševného zdravia sa odvíja všetko šťastie aj nešťastie tohto sveta.

Prebuďme sa priatelia a konajme, prestaňme slúžiť peniazom a práci, prestaňme nivočiť naše zdravie v záujme lepšej budúcnosti pre naše deti, lebo ich čaká presne to isté, ak nie niečo horšie, ak nezastavíme ten nezmyselný kolos hospodárskeho a ekonomického rastu na Zemi, veď sme už na pokraji priepasti, vyrabovali sme už všetky zdroje, ktoré navyše ani nie sú naše, zničili sme ľudskú dôstojnosť a zdegradovali sme na roboty bezducho sa náhliace v časopriestore !

Kam to speje? Prečo si tu všetci pokrytecky želáme navzájom šťastné a veselé sviatky, keď sa hneď po ich skončení vrátime do rutiny, kde žijeme jeden na úkor druhého. Chcieť to najlepšie pre svoju rodinu je egoizmus, cynizmus, ktorý nás zahubí a zahubí aj naše deti, lebo chcieť a mať to najlepšie znamená, zobrať iným a nechať ich živoriť.

Iní, to je ten neviditeľný svet za našimi technickými vymoženosťami, módnymi handrami, sofistikovanými hračkami, lacnými potravinami, … za všetkým tým sú zotročení ľudia, ktorým nevidíme do tváre, tak nás ani netrápi, že žijeme na ich úkor. My už nevieme, kedy dosť, kedy je to tak akurát, že aj vlk je sýty aj koza celá!

Aký zmysel má ekonomický rast v lineárnom systéme? Nuž taký, že nakoniec všetko vyčerpeme, zničíme, otrávime a potom to už nebude žiadna sranda prežiť.

Prečo makáme celé dni v nezmyselnej práci, keď nevytvárame hodnoty, ale len slúžime tým, čo si nás môžu zaplatiť ?

Prečo nevymáhame od štátu, aby stroje, ktoré nahradili ľudí a nechali ich na ulici, mali zavedenú povinnú daň a odvody, ktoré by umožnili nezamestnaným, chorým a starým ľuďom dôstojný život ?

Prečo vytvárame pracovné miesta tam, kde ich netreba a nepodelíme sa o poriadnú a užitočnú prácu s ostatnými? Tak by sme sa cítili užitoční pre nás aj pre ostatných, čo je základom spokojného života bez stresu a depresií. Tak by sme pracovali možno 4-5 hodín a ostal by nám čas na rodinu, priateľov, záhradku, koníčky, štúdium a hlavne na ŽIVOT !

Kedy už konečne začneme žiť? Veď aj tí, čo idú do dôchodku, už majú značne podlomené zdravie a starobu si neužijú, ale pretrpia!

Vážne sa oplatí všetká tá obeť, čo denne prinášame, aby sme si mohli cez leto 2 týždne poležať pri mori alebo doma na gauči?

Naozaj majú naše deti šťastné detstvo zavalené kopou povinnosti a učenia, z ktorého si my už nič nepamätáme a väčšinu sme nikdy v živote nepotrebovali? Prečo sa neučia v prírode a o prírode, nepracujú s pôdou, nepestujú rastlinky, nesadia stromy, nestarajú sa o zvieratá … nie je to presne to, čo nás v konečnom dôsledku celú históriu živilo? Nie je dôležité naučiť sa poznať v prvom rade ako funguje naše telo, čo je pre nás zdravé a užitočné, ako vytvárať a udržiavať vzťahy, ako navzájom komunikovať, zvládať stres, ako plodiť, rodiť, vychovávať, ako spolunažívať, ako žiť a ako zomierať – o tom by sa mali učiť deti v škole v prvom rade, aby sme vychovali zdravú a životaschopnú generáciu.

OK, nechám aj vás reflektovať o podobných otázkach a verím, že čoskoro príde zlom a všetci precitneme z dobrovoľného otroctva a začneme naprávať škody, čo sme za tie veky napáchali!

Veľa sily, múdrosti a osvietenia!

S pozdravom

Jana

(Prečítané 1 209 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

2 Responses to Apel 2014!

  1. Eva Markova píše:

    Draha Jana, vsetko je tak ako si to nastavis. V kazdom jednom z nas je to co chceme a po com tuzime… Tvoj prispevok mi pride zbytocny…

  2. Erika Pőczová Pšenková píše:

    Evi suhlasim s Tebou, vsetko je o uhle pohladu a pristupu k veciam a tzv. problemom….sa sa neustale stazovat a bojovat, ale da sa aj situaciu prijat a vytazit z nej maximum pre nas a stale sa da zit na maximum a krasny zivot….stazovanie nikdy nikomu este nepomohlo…:-)… Zelam krasny usmievavy den.:)