google27eaa3905ca3fee3.html

Každá zmena prináša niečo nové. A vo všetkom novom sa dá nájsť niečo pozitívne. Samota neznamená osamelosť. V samote sa dá krásne dozrieť, pochopiť veci, oslobodiť sa od starých foriem myslenia a správania sa. Nájsť nové zážitky, nové koníčky, nové radosti života. A potom posilnení môžeme ísť hľadať svoje spriaznené duše. Nikto nevie, akým šťastím nás môžu obohatiť. Vlastne vieme. Každý dostáva toľko, koľko dáva.

Takže máme pevne vo svojich rukách mieru krásnych zážitkov, ktoré na nás ešte čakajú. Jediné, čo nám v tom môže zabrániť, je lipnutie na minulosti a utiekania sa ku starým návykom. Informácií ako nepodľahnúť, je dosť, len si z nich vybrať tie pravé. Dlhé roky nás demografi varujú pred životom v samote. Sú z toho doslova zhrození, lebo svet sa pomaly prikláňa k trendu samožitia. Čo je z časti zapríčinené egoizmom konzumnej spoločnosti a z časti vyšším vekovým priemerom žien.

Demografi tvrdia, že život bez stáleho partnera v človeku podporuje jeho vrtochy a nakoniec je vraj človek taký znudený, až z toho začne otupievať. Samozrejme, ak si zvolí cestu negatívnych myšlienok, môže sa to stať. Krása, nielen tá fyzická, je v oku každého z nás. Od nás závisí akým uhlom pohľadu sa chceme pozerať okolo seba. Úplný opak tiež z tejto oblasti tvrdí posledná štúdia, ktorá testovala po celých 7 rokov 1200 ľudí vo veku od 70 do 79 rokov.

Vedci zistili, že život osamelých ľudí udržiava človeka v dobrej duševnej forme a zlepšuje schopnosť vnímania okolitého sveta. Prekvapujúco pôsobí verdikt, že ovdovené alebo slobodné ženy sú na sklonku života v oveľa lepšej duševnej aj fyzickej forme ako ich vydaté rovesníčky. Jedna z teórií tvrdí, že je to preto, lebo osamelé ženy sa nemôžu oprieť o žiadneho partnera a tak sú nútené starať sa o všetko samy. Mnoho starých párov sa totiž uzavrie v svojom domove a vôbec nevychádzajú do spoločnosti. Osamelé ženy by sa doma unudili k smrti a tak sú nútené pohybovať sa, stretávať sa so svojimi kolegyňami, s rodinou, priateľmi a tým vlastne získavajú prehľad o svete a naďalej sú schopné vnímať reálne svoje okolie.

Samota vraj často pomáha aj po psychickej stránke. Veľa ľudí sa totiž musí starať o svojho partnera, ktorý je buď starší alebo má nejakú vážnu chorobu. Na väčšinu ľudí to psychicky vplýva natoľko zle, že to napokon oslabí ich psychiku a aj oni sami ochorejú. Často zomierajú ešte skôr ako partner, o ktorého sa starali. Potvrdzuje to teóriu, že ľahšie znášame svoje boľačky ako bolesti a trápenia našich blízkych. Niekoľko výskumov potvrdilo aj to, že v manželstve sa napokon darí lepšie mužom ako ženám. Jednoducho sú viac prispôsobiví, menej precitlivení a berú život s väčším nadhľadom. Nepodliehajú tak často ako ženy emocionálnym výkyvom. (Len prečo potom zomierajú skorej? Asi sú aj racionálnejší a zbalia to tu v pravý čas. Bez ohľadu na vnúčatá, deti a iných príbuzných, kocúrov, psíčkov a kvetinky, nedokončené romantické televízne seriály…). A to sú práve tí naši spolupútnici, ktorí nedovolia samote zmeniť sa na osamelosť.

Ak hľadáte MOTIVÁCIU v tejto oblasti poteší vás kniha českej autorky Zdeňky Jordánovej – SPOZNAJ SVOJ CIEĽ.

Populárna česká autorka, ktorá má už svojich čitateľov, ale aj publikum na prednáškových turné aj na Slovensku rozpráva v knihe o tom, ako dosiahnuť to, po čom túžime a vyhnúť sa tomu, čo nechceme. Lebo nechcené je často príčinami našich chorôb a problémov. Je dôležité uvedomiť si, že všetko si do svojho života priťahujeme svojím myslením. Jordánová tvrdí, že každý z nás si utvára svoju realitu sám. Stavia pritom na rôznych príbehoch a príkladoch zo života. Jej rada znie: Prevezmite zodpovednosť za svoj život a uvidíte, že bude oveľa lepší a zábavnejší.

Pre ženy (ale aj hĺbavých mužov) bude mimoriadne zaujímavá kniha Karma ženy autorky Eľ Tat. Odhaľuje štyri ženské archetypy, cez ktoré jasne pochopíte, prečo ste často vystavené nedostatku lásky. Autorka iba potvrdzuje staré slová hermetikov, že nič nie je náhoda. Ani to, či sa narodíme v koži ženy alebo muža. Karma týchto dvoch pohlaví je rozdielna. A tak nás privádza k pochopeniu, čo je pre ženy najdôležitejšie v ich živote. Ako dosiahnuť harmóniu a pohodové vzťahy. Nielen ako partnerky, ale aj ako sestry, mamy, či spolupracovníčky.


foto: https://pixabay.com/


Súvisiace články:


 

(Prečítané 4 323 krát, 1 dnes)

Comments are closed.