google27eaa3905ca3fee3.html

abstract_vortex_04_by_zbygAk hľadáte múdre a vtipné odpovede na zásadné otázky, rozhodne neobíďte knihy a videá manželov Hicksovcov. U nás sú známi najmä sériou „Pros a dostaneš“ a dnes už i množstvom videí vďaka prekladom priaznivcov a nadšencov, ktorí sa rozhodli nezištne sa podeliť o bohatstvo v nich obsiahnuté…

Nie je ľahké, najmä zo začiatku, naozaj pochopiť a zvnútorniť radu Pros a dostaneš natoľko, aby sa stala bežnou, takpovediac samovoľnou praxou. Čo nám bráni žiť tak jasnú pravdu? Pri dosahovaní cieľa si stále všímame neprítomnosť niečoho, po čom túžime. A to v skutočnosti náš cieľ odďaľuje. Čo tak zvoliť ako cieľ bytie vo Vortexe?

Prisilno si uvedomujeme kde sme voči tomu čo chceme a tým pádom skoro neustále riešime všetko to, čo nám ešte chýba. Čo tak radšej myslieť a hovoriť o tom, čo funguje? A použiť ako motiváciu to, čo už máme, miesto toho, čo ešte nemáme? Drobný ale veľmi podstatný rozdiel!

Prečo sa neustále zameriavať na niečo iné, a nie na niečo, čo je už úžasné a už to je v našom živote?

Usilujeme, snívame, tak prečo to nefunguje?? Snažíme sa zistiť čo treba robiť, chceme vedieť čo povedať. Čo tak radšej vedieť ako myslieť a cítiť? My však chceme vedieť kam sa posunúť. Abraham radí ísť do Vortexu a na chvíľu sa cítiť dobre:) Väčšia všeobecnosť vraj poslúži oveľa lepšie. Netlačiť tak na činnosť a na to, čo chceme uskutočniť. Miesto toho sa dostať do stavu, kedy umožníme, aby sa to uskutočnilo…

„To, kde sa nachádzam vo vzťahu k svojmu telu, váhe, blahobytu, je nepodstatné vo vzťahu k môjmu pobytu vo Vortexe. Dávame veci, s ktorými odtiaľ nič nespravíme, pred veci, s ktorými môžeme niečo urobiť. A to sa tu snažíme povedať. Môžete urobiť niečo so svojimi myšlienkami a tým, ako sa cítite. Môžete urobiť niečo s tým ako sa dostať do Vortexu. Ale nemôžete mimo Vortex urobiť niečo s tými ostatnými vecami. Môžete podniknúť veľa akcie, ale nevynesie vám to lepšie výsledky ako tie, ktoré ste až doteraz dostávali. Vizualizácia je účinná. Ak sa pri vizualizácii toho, čo chcete cítite dobre, potom ste vo Vortexe…“
Abraham Hicks

Zdroj: http://abraham-hicks.cz/byti-ve-vortexu/

NIE znamená ÁNO

„Radi hovoríme, že ste akoby prišli do tejto dobre zásobenej kuchyne. Bolo by to ako povedať: Upečiem jablkový koláč a nemám potrebu do neho dávať paprikovú omáčku. A pretože tento svet dokážem veľmi dobre ovplyvňovať, myslím si, že by som mal dať paprikovú omáčku preč z kuchyne.
A my hovoríme: Prečo ju nenechať v kuchyni? Len ju nedávajte do svojho koláča.
A oni povedia: Keď je v kuchyni, tak by sa do môjho koláča mohla dostať.
A my hovoríme: Nie, nemôže. Nemôže sa dostať do vášho koláča, pokiaľ ju tam nedáte.
A oni povedia: Mám strach, že sa dostane do môjho koláča. Videl som ju v koláčoch iných ľudí. A som si istý, že ju nechcem vo svojom koláči. A kým je v kuchyni, je možné, že sa mi dostane do koláča, tak si myslím, že by sme ju mali dať preč z kuchyne. Koľko z vás nechce paprikovú omáčku vo svojom koláči? Hlasujme za odstránenie paprikovej omáčky z kuchyne.
A my hovoríme: Prečo by malo záležať na tom, čo je v kuchyni? Len to nedávajte do svojho koláča!
A oni potom povedia: Vidíte? Dostalo sa to do môjho koláča.
A my hovoríme: Je to vo vašom koláči len preto, že ste tomu venovali pozornosť. Primiešali ste to do svojho koláča.
A oni povedia: To by som si do svojho koláča nedal. To vo svojom koláči nemám rád. A očividne je to v mojom koláči, čo znamená, že mi to tam dal niekto iný, čo znamená, že som bezmocný. Pretože sa mi do môjho koláča môžu dostať veci, ktoré som tam nedal.
A my hovoríme: Ale nemôžu! Nič sa do vášho koláče dostať nemôže, ak si to tam sami nedáte.
A oni povedia: Už ako som vstúpil do kuchyne som povedal NIE paprikovej omáčke v mojom koláči. Vždy som hovoril nie, nie, nie, nie.
A my hovoríme: Ale NIE vo vibračnom vesmíre znamená ÁNO. Všetko, čomu hovoríte NIE, si dávate do svojho koláča. Ľudia toto nechcú počuť. Chceli by kričať NIE a prinútiť tak tú vec, aby odišla…“

Abraham Hicks

Zdroj: http://abraham-hicks.cz/abraham-hicks-ne-znamena-ano/


Preložené materiály Abraham Hicks do češtiny:


Yezid, vydavateľ a šéfredaktor www.cez-okno.net


Súvisiace články:


Najpredávanejšia séria motivačných kníh:

139123_pros-a-dostanes-komplet-4-knihy_mediumEsther a Jerry Hicks – Pros a dostaneš! (komplet 4 knihy)

Dovoľ si to, čo chceš!

Špecifikum tejto knihy: Konkrétne návody a príklady na zmenu k lepšiemu vo všetkých dôležitých životných oblastiach.

Jedinečné vysvetlenie toho, ako si utvárame svoje životy, ako naše myslenie ovplyvňuje všetko, čo zažívame, a ako nám naše pocity ukazujú, k čomu smerujeme. Nájdete tu konkrétne návody a príklady na zmenu k lepšiemu v dôležitých životných oblastiach. Reálny a podrobný rozbor procesu, akým sa formuje naše myslenie a život.

Pros a dostaneš!

Špecifikum tejto knihy: 22 originálnych praktických postupov, cvičení a hier.

Kniha podrobne a logicky vysvetľuje, prečo sa vám doteraz nesplnilo to, po čom túžite, a ako dosiahnuť, aby sa to splnilo. Tajomstvo spočíva v postupnej zmene vašich vibrácií. To sa dosahuje cieleným usmerňovaním myšlienok, pričom sa riadite svojimi pocitmi. Ak vám doteraz nefungovalo pozitívne myslenie, tu pochopíte príčiny.

Pros a dostaneš 2 – Univerzálne zákony života

Špecifikum tejto knihy: Odpovede na rozmanité otázky v živote každého z nás.

Pokračovanie unikátnej knihy, ktorá do najmenších podrobností vysvetľuje, ako si utvárame svoj život a tú realitu, ktorú prežívame. Dozviete sa, že základom všetkého sú opakované, výrazné myšlienky, ktoré sa stávajú naším presvedčením a ktoré v nás vzbudzujú silné emócie. Naučíte sa, ako takéto myšlienky cielene usmerňovať tak, aby sme si do života privolali iba to, čo chceme a čo sa nám páči.

Pocity – Navigačný systém na ceste k radostnému životu

Špecifikum tejto knihy: 33 analyzovaných príkladov zo života (vzťahy, práca, zdravie, peniaze…).

Kniha vysvetľuje, prečo v živote prežívame určité veci, alebo prečoe nemáme to, po čom túžime. Kľúčom sú naše myšlienky, a to aj tie, ktoré si neuvedomujeme. Pre lepšie uvedomenie máme skvelú pomôcku: Naše pocity. Tie nám v ktorejkoľvek chvíli prezradia, aké máme myšlienky a k čomu smerujeme. Všímajte si, ako sa cítite, primerane tomu meňte svoje myslenie a uvidíte, že sa budete mať čoraz lepšie!

Pôvodná cena: 36.90 EUR, Naša cena: 33.20 EUR

Zľava: 10.03 %, Ušetríte: 3.70 EUR


 

(Prečítané 661 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.