google27eaa3905ca3fee3.html

Veľa sa dnes hovorí o tom, že jednou z nevyhnutností pri rozvoji osobnosti bude, zbaviť sa strachu. Lenže strach má tisíce podôb a tak jednoduché riešenie na to ako sa ho zbaviť, neexistuje. Napriek tomu sa pokúsim nejaké možnosti načrtnúť.

Napríklad: matka, ktorá posiela svoje dieťa prvý raz do školy v prírode tvrdí, že je samozrejmé, že sa bojí, aby sa mu nič nestalo. Môj argument je: „ Ak dôveruje Vyššej sile (Boh, Stvoriteľ, osud), strach je zbytočný, ale ak sa ho nevie zbaviť, môže ho transformovať. Ako? Vždy, keď jej prichádzajú myšlienky vyvolávajúce obavy, mala by sa zamerať na to, ako veľmi svoje dieťa miluje a že jej láska ho určite ochráni. Nebude bojovať s myšlienkou strachu, iba ju zamení za pozitívnu myšlienku lásky.

Treba si uvedomiť aj to, že strach, tak ako všetko ostatné je vibrácia, ktorá priťahuje iba to, čo rezonuje na rovnakej úrovni. Ak táto energia nemá s čím v bytosti rezonovať, strach nevznikne. Napríklad, ak mám so zubármi tie najlepšie skúsenosti a vždy som bola iba v ordinácii s milým doktorom a dokonalými prístrojmi, rozhodne sa nebudem obávať zubára. Ak idem k zubárovi po prvý raz, nebudem počúvať tých, čo sa boja, ale tých ktorí majú dobrú skúsenosť. Tým sa naladím na pozitívne vibračné pole. Ak som mala negatívne skúsenosti, pred návštevou zubára začne mnou lomcovať hrôza. Jediná cesta k zmene je transformácia. Strach zamením za myšlienku krásneho chrupu a voňavého dychu. Sústredím sa na to, ako keby to už bolo všetko tak, ako chcem. Už sa vidím ako sa usmievam do zrkadla, na priateľov, rodinu a nič ma nebolí.

Najúčinnejším prostriedkom pri práci s vlastným strachom je vyčistenie mysle od energií a informácií, ktoré by mohli s energiami strachu rezonovať. Tak ako láska je stav duše, tak aj strach je vždy úplne subjektívnym stavom duše a svojím spôsobom nie je závislý na „objektívnych“ skutočnostiach. Aj preto sa hovorí, že strach má veľké oči. V našej fantázii si vždy predstavíme veci omnoho dramatickejšie, bolestnejšie atď. ako napokon v skutočnosti sú. Platí to napríklad aj o strachu z pôrodu, z ochorenia, straty zamestnania atď. Ide vždy o hľadanie nepriazne mimo seba a nie o hľadanie svojich talentov a schopností. Pri prepustení z práce sa väčšina ľudí začne so strachom zaoberať myšlienkou, že už prácu nedostanú, nepodarí sa im uživiť rodinu, ich prepustenie je vlastne potvrdenie ich neschopnosti…Takto paralyzovaní strachom sa potom naozaj iba ťažko zamestnajú, ale keď strach transformujú na podporu svojej vôle a začnú premýšľať o tom, že majú kopu talentov, že sú usilovní, skromní, nadaní, spoľahliví… a všade, kde prídu, budú posilou, nájdu si zamestnanie rýchlo. A tí, čo pochopia, že strata zamestnania môže byť aj výzva, začať žiť po svojom, zmeniť profesiu, presťahovať sa, dovzdelať sa …budú bez strachu priťahovať nové príležitosti.

Keď vypúšťame vibrácie strachu, ktorý sa nesnažíme transformovať, stávame sa vlastným nepriateľom. Protivníkom, s ktorým sa veľmi ťažko bojuje, lebo pozná všetky naše finty a vždy dokáže otočiť reč smerom ku strachu. Výroba bubákov je jeho práca. Strach je veľmi mocná emócia ochromujúca všetky naše obranné mechanizmy. Je takmer neuveriteľné, aká veľká časť ľudskej aktivity je motivovaná strachom a koľko energie dokážeme odovzdať strachu. Často sa správame úplne iracionálne a snažíme sa pred strachom utekať, ako keby sme si ani neuvedomovali, že je to náš strach a nosíme ho v sebe a čím častejšie ho niečím vyprovokujeme, tým väčší sa nám zdá a my robíme ramená, aby sme ho vystrašili, naparujeme sa ako tá žaba v rozprávke, aby sme vyplašili okolie a nahnali strach nepriateľovi. V tomto prípade sebe.

Keď pochopíme tento paradox a zasmejeme sa nad svojím správaním, strach sa zmenší a hoci ho netransformujeme na lásku, ale iba na humor a nadhľad, nebude mať už také veľké oči a my sa upokojíme a začneme hľadať riešenia, ktoré nám našepká naše srdce.

Dnes som si pozerala video s Greggom Bradenom, vedcom a spisovateľom, ktorý sa snaží spájať vedecké výsledky s duchovnom. Na svojej prednáške uvádzal príklad o nemocnici v Číne, kde za tri minúty traja „lekári“ „vyliečili“ rakovinový nádor z močového mechúra pacientky. Ten nádor pred očami pozorovateľov sa jednoducho zmenšoval, až napokon úplne zmizol. V prvom rade tí liečitelia boli ľudia, ktorí sa na túto úlohu špeciálne pripravovali a boli vnútorne celkom čistí, takže pri liečbe nepoužívali emócie strachu, pacientka bola pri plnom vedomí a verila dobrému výsledku tejto operácie. Na filmovom plátne bolo vidieť, ako sa nádor zmenšuje, až zmizne, nebol tam nijaký prestrih, či iný trik. V tej nemocnici sa jednoducho pracuje takýmto spôsobom. Liečitelia nahlas spievali, či rytmicky vykrikovali niečo ako huasa, v preklade to vraj znamená – stalo sa! Zbavenie sa strachu a emócia toho, že už sa stala náprava a telo je opäť zdravé, prenieslo túto emóciu do reality.

Je vedecky dokázané, tvrdí Gregg Braden, že ľudské emócie menia našu DNA, ktorá potom mení náš svet. Takže, ak emócia strachu dokáže zmeniť našu moc žiť na nemoc, potom emócia lásky dokáže nemoc zmeniť na moc. Ak toto prijmeme ako fakt, časť strachu z nás veľmi rýchlo opadne. V tomto vidím zázrak prechodu na iné vibrácie v roku 2011 a ďalších. Kedysi by ľudia za takéto myšlienky boli upálení, alebo by skončili v blázincoch a dnes majú sanatórium a liečia ľudí z celého sveta. Naozaj žijeme v prevratnej dobe. Už nemusíme podliehať strachu, hoci je veľmi veľa silných kanálov okolo nás, ktoré strach denne šíria a rozsievajú. Mienkotvorné médiá sú úplnou bombou strachu, ale my máme slobodu rozhodovania a nemusíme ho vpúšťať do svojho sveta. Celý svet spája neviditeľná energia, kedysi nazývaná éter, do ktorej denne prispievame, a z ktorej denne čerpáme a iba od nás závisí, ktoré vibrácie si z nej vpustíme do mysli a srdca. Ak pracujeme s myšlienkou, že všetko je v poriadku, potom sa nám bude žiť rozhodne ľahšie a zdravšie, ako keď sa denne budeme zaoberať hlavne tým, čo je v neporiadku.

Východiskom je koncentrovať sa do svojho srdca, prekonať strach, nenafukovať ho, ale naopak minimalizovať a potom sa mu pokojne pozrieť do tváre a vysmiať sa tomu malému škriatkovi, čo nás chcel oklamať a vyplašiť. Keď sa na ten malý strašík pozrieme, pochopíme, že to nie je nepriateľ, ale iba časť z nás, ktorá ešte celkom nie je spracovaná. Tým nechcem povedať, že žiadny vonkajší nepriateľ nikdy neexistoval alebo úplne neexistuje, ale chcem povedať to, že ak by sa ho ľudstvo nebálo a plne si uvedomilo svoje vlastné možnosti, nepriateľ nemá šancu.

A to isté platí aj o jednotlivcoch. Strach a najmä ten nafúknutý, zväčšený, podporený médiami a politikmi je najväčšia brzda rozvoja ľudstva. Inak ľudstvo nemá žiadne hranice svojho rozvoja okrem hraníc daných jeho predstavivosťou. Ostatne to je dôvod, prečo bol egregor strachu ľudstvu implantovaný. Ten, kto sa bojí, sa dá ľahšie ovládať. Toho, kto sa nebojí, nie je čím ovládať. Ak sa zamyslíte nad tým, koľko ľudí dnes naberá odvahu a zbavuje sa strachu musíte mať radosť a nádej. A to sú ďalšie zbrane v boji so strachom.

Erika VincourekováTip na knihu:

Gregg Braden – Kódy vedomia – V našom vesmíre sa všetko mení podľa toho, ako zmýšľame. Známy autor na základe moderných vedeckých poznatkov veľmi zaujímavo vysvetľuje, ako sú bunky a atómy ovplyvňované našimi myšlienkami. Definuje nielen myšlienky, ale aj emócie, pocity a podvedomie. Predstavuje možnosti, ako zmenou našich presvedčení želaným spôsobom meniť našu realitu.

Úryvok: Veciam, o ktorých rozmýšľame, vdychuje život to, či sa nám páčia, alebo z nich máme strach. V príklade s romantickým vzťahom je možné predpokladať, že emóciou – vykonávacím príkazom – ktorý živí myšlienky na nášho partnera, je láska. Pocity a presvedčenia, ktoré prežívame, sú definované tým, že sa nám páčia možnosti, aké nám nový vzťah prináša. Sny, ciele a túžby, ktoré máme spoločné so svojím novým partnerom, alebo láskyplný prístup k jeho snom, to všetko uvádza do pohybu udalosti, ktoré naplnia našu realitu. Potom nastane okamih, v ktorom sa všetky dieliky zložia dokopy a naše nové presvedčenie vo svojej dokončenej forme teraz môže poslúžiť ako vzor na vyjadrenie toho, čo sme v sebe vytvorili. Srdce premieňa ukončené presvedčenie na vlny, ktoré prenášajú informácie celým naším telom a von do okolitého sveta, a tak sa to, čomu veríme, mení na jazyk, ktorým hovoríme s kvantovou podstatou vesmíru. Ekvivalentom ukončovacieho príkazu je pocit. Dostaneme signál, že práca na novom presvedčení je hotová a dokončený výstup sa môže prejaviť a uskutočniť. V uvedenom príklade by to predstavovalo pocit, že vzťah sa už začal, že sme sa už vydali na novú životnú cestu s novým partnerom.

Pôvodná cena: 9.80 EUR, Naša cena: 7.84 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.96 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 3 166 krát, 1 dnes)

One Response to Strach má veľké oči, ale pravdu nevidí

  1. Anonym píše:

    Tento článok mi dnes veľmi pomohol. Už som veľakrát čítala ako strach brzdí a ako znemožňuje využiť príležitosti. Čítala som aj o rôznych technikách na zbavenie strachu, no len pred chvíľou som si uvedomila (po prečítaní tohto článku) čo je to strach a aká bude najlepšia cesta pre jeho zbavenie sa…

    Neviem ako dlho mi vydrží tento „bezstrachový“ pokojný stav mysle, ale dúfam, že keď opäť budem prepadať panike, prečítam si článok a pripomenie mi ako sa dobre (odvážne:)) v tomto okamihu cítim.

    Ďakujem veľmi pekne 🙂