google27eaa3905ca3fee3.html

Asi každému z nás napadla aspoň raz v živote táto otázka. Niekto si na ňu možno len pomyslel a potom to radšej prestal riešiť, ale stále častejšie sa stretávam s tým, že ľudia sa touto témou začínajú intenzívne zaoberať. Prečo to tak je? Ich duša vo vnútri bije na poplach, keď sa nevenujú tomu, čo je ich poslaním. Cítia pocity nepokoja a nespokojnosti a to nielen v práci, ale často aj v osobnom živote. Jednoducho podvedome tušia, že im niečo chýba ku šťastiu, len ešte nevedia čo.

Akými etapami ľudia teda pri hľadaní svojho životného poslania prechádzajú?

Tou prvou je už spomínaný pocit. Necítite sa celiství. Viete, že vám ku šťastiu niečo chýba, ale častokrát neviete čo.

Potom prechádzate do druhého štádia. Už si uvedomujete, že nerobíte to, čo je vaším životným poslaním. Pozor, nikde nie je napísané, že svoje životné poslanie musíte vykonávať ako prácu na plný úväzok. Pokojne to môže byť činnosť, ktorej sa budete venovať vo svojom voľnom čase. Podstatné je, že sa pri nej budete cítiť spokojne, šťastne a hlavne naplnene. Je to ako so životnou láskou – keď ju stretnete, hneď viete, že je to tá pravá. Aj pri životnom poslaní je to rovnaké. Keď ho začnete robiť, zrazu budete touto činnosťou absolútne naplnení a vtedy vám to cinkne – aha, tak to je ono!

Problémom však zostáva, že veľa ľudí cíti, že bolo stvorených pre niečo iné, ale nevedia prečo. Trápia sa a hľadajú svoje poslanie. Možno sa budete diviť, ale u niektorých to trvá aj dlhé roky.

Pred časom ma oslovila jedna pani, ktorá chcela, aby som sa zistila jej životné poslanie, pretože už dávnejšie sa jej v prácach čo mala nedarí a ona tuší, že je to preto, lebo robí zamestnania, ktoré nie sú jej životným poslaním. Tak som sa teda spýtala. Od archanjela Jeremiela prišla úžasná odpoveď. Nebola ňou však správa, čo je jej životné poslanie, ale odkaz, čo má robiť, aby sama na to prišla.

Najskôr je potrebné sa upokojiť a spraviť si s láskou zámer, že máš novú prácu, ktorá ťa robí šťastnou, prináša ti radosť a lásku. Lebo pokojne môžeš svoje životné poslanie vykonávať popri akejkoľvek práci, len je dôležité, aby si bola spokojná a v harmónii. Potom, keď budeš mať novú prácu, ktorá ti bude vyhovovať, v ktorej budeš stretávať milých ľudí, až potom sa konečne môžeš venovať svojmu duchovnému rozvoju a začať komunikovať so svojou dušou. Tá ti prinesie odpovede na všetky otázky, ktoré ťa trápia a rovnako ti povie, čo je tvojím poslaním na tomto svete. Nič sa nedá urýchliť, skratky neexistujú. Monika ti nepovie, čo je tvojím životným poslaním, na to musíš prísť sama. Je to veľmi dôležité, aby si si to sama odžila, pretože na tejto ceste sa veľmi veľa naučíš. Keby si išla skratkou, že ti to povie niekto iný, tak, ako to robia niektorí ľudia, ver mi, že raz by ťa to dobehlo. Pretože to je duchovná cesta, tvoj vlastný chodníček, vlastné zážitky, ktoré prežívaš pri skúmaní vlastnej duše a svojho vyššieho JA. To sú tvoje skúsenosti, chyby, ale aj úspechy. A to čo na nej sama zažiješ, to ti nik nemôže vziať. Pamätaj – cieľom je cesta! Nemalo by to žiaden zmysel rýchlo ťa presunúť do cieľa bez toho, aby si si neužila krásy a zážitky, ktoré si prežiješ na svojej duchovnej ceste.

Potom prichádza tretie štádium, kedy si uvedomíte, že všetky odpovede máte v sebe. Skúšate rôzne možnosti ako začať komunikovať so svojou dušou a hľadáte si k nej cestičky. Mnohí začnú meditovať, alebo sa venovať rôznym iným technikám poznávania svojho vnútra. Ak vytrváte a budete na sebe pracovať, verte mi, že tie odpovede prídu. U niekoho skôr, u iného neskôr, ale určite prídu. Chce to len trpezlivosť, ktorá väčšine z nás dnes chýba a obrovskú a nezištnú lásku.

Keď vám príde odpoveď aké je vaše životné poslanie, je to ešte len začiatok cesty. Potom je dôležité ho pochopiť a lepšie spoznať. Ale potom, keď sa skutočne začnete venovať tej bohumilej činnosti, pre ktorú ste boli stvorení, potom priatelia moji je radosť existovať na tomto svete. Vaše vibrácie hneď poskočia a šírite okolo seba lásku a radosť a váš život hneď dostal ďalší zmysel.

Mne zistenie a pochopenie môjho životného poslania trvalo niekoľko rokov a hneď na začiatku vám poviem, že to vôbec nebola jednoduchá cesta. Začala som sa „prebúdzať“ z letargie bežného života pred piatimi rokmi, celkom dosť nie? Niekedy som sa posúvala vpred míľovými krokmi, inokedy ma to vrátilo o 5 krokov späť.  Odpovede ohľadom môjho životného poslania sa mi postupne otvárali ako púčiky obrovského kvetu. Prišli počas meditácií, ktoré som zažívala. Signály boli niekedy jemné inokedy odpovede chodili ako obrovská voda. Nebolo to vždy jednoduché, no až teraz, keď sa nad tým spätne zamyslím, vidím, čo všetko som sa na tej ceste naučila. Práve preto si myslím, že je veľmi dôležité, aby ste si celou tou cestou prešli sami a vopred zabudli na skratky. Rovnako som prešla mnohými štádiami až som nakoniec pochopila, že odpovede na všetky otázky máme ukryté vo vnútri.

Kto by si chcel viac prečítať o mojej ceste, nájdete ich v knihe Meditácia – cesta k sebe. Je v nej navyše ukrytých aj viac ako 50 kresieb, vízií, ktoré som v meditáciách zažila. Prvú kapitolu nájdete tu: http://zimestastne.sk/moje-knihy/meditacia-cesta-k-sebe

Priatelia moji, prajem vám všetkým, ak hľadáte, aby ste vytrvali. Je to dôležité, lebo každý jeden človek, ktorý takto objaví sám seba pomáha robiť tento svet lepším.

Monika Sobeková

Autorka blogu www.zimestastne.sk, knihy Meditácia – cesta k sebe (dostupná v knižnej podobe, ale aj ako ebook tu: http://zimestastne.sk/moje-knihy/meditacia-cesta-k-sebe/) a série ebookov Meditácia – cesta k sebe, ktoré vás prevedú začiatkami meditovania, ktoré nájdete tu: http://zimestastne.sk/e-booky-zdarma/


Foto: canva.com, vlastný archív



Súvisiace články:

(Prečítané 1 005 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.