google27eaa3905ca3fee3.html

Čím skôr zistíte, že ste na zlej ceste, tým skôr sa môžete z nej vrátiť. Dôležité je, rozpoznať už prvé príznaky.   

Táto teória je založená na viere v osud. Ak veríte, že máme istú zmluvu s osudom a jej plnenie prináša do vášho života šťastie, pokoj, sebadôveru, tak potom odbočka zo správnej cesty môže priniesť nepokoj, stres, depresiu, nevyrovnanosť, nízku sebadôveru.

Vymenovala som teraz mnoho z príznakov, ktoré treba sledovať. Ak sa včas nezachytia,ide doslova o život. Nastupujú narušené vzťahy, choroby, strata chuti do života. Pre návrat k zdraviu a radosti treba reštart. Zabudnite na staré vychodené koľaje, ktoré vás priviedli k priepasti a vyberte si nové spôsoby, ktoré vás vyvedú z tieňa na výslnie.  Potom sa vám už nebude zdať život sivý a nudný.

Momentálne zrejme prežívate iné pocity. Všetko je sivé, jednotvárne, nič sa nedarí a vy nevidíte pred sebou nijakú perspektívnu budúcnosť.  Nastupuje prvá nebezpečná fáza.

Sebaľútosť

V momente ako sa začnete ľutovať, púšťate opraty života z rúk a podvedome očakávate, že vám niekto pomôže zo závozu. Prečo by mal? Každý z nás je na tomto svete za seba. Samozrejme poradiť, prispieť, vypočuť…to áno, ale rozhodnutie, vloženie energie, viery to je vaša úloha a nikto ju za vás neurobí. V tomto stave máte pocit, že sa od vás šťastie odvrátilo, že vás nikto nepodporuje, že vám nikto nerozumie. Spomeňte si, či ste mali takéto pocity v čase úspechu. Inak povedané, keď ste šli svojou cestou.

Mýliť sa, je ľudské

Najčastejším omylom v tejto oblasti je, že šťastie sú peniaze, dom, auto, zdravie a zdravé deti – skrátka všetko pozlátko sveta.

Ale…

Určite aj vy poznáte ľudí, ktorí považovali ochorenie na rakovinu za najšťastnejšiu udalosť vo svojom živote.  Naučila ich viere, trpezlivosti, láskavosti, zbavila ich strachu zo smrti a to len preto, že ju prijali ako súčasť svojho životného plánu. Iný príklad. Každý z nás chce mať zdravé deti. Mojej kamarátke, ktorá mala už jednu úplne dokonalú dcéru, sa narodilo druhé dievčatko s Dawnovým syndrómom. V jej živote dovtedy nebola nijaká chyba. Bola pekná,zdravá, pracovitá, úspešne skončila školu má vlastnú úspešnú prax, vydala sa za muža, ktorého milovala, rovnako ako on ju a zrazu toto. Nezrútila sa, prijala túto situáciu a myslí si, že ju to malo naučiť milovať aj nedokonalé. Dovtedy milovala iba dokonalé veci, teraz sa učí dokonale milovať bezpodmienečnou láskou. Napriek ťažkostiam, ktoré tento stav prináša, ide svojou cestou. Chápe svoj osud a je šťastná.

Sú ľudia, ktorí sa utrápia tým, že nemôžu mať deti. Neprijmú to. A iní sa v súlade s osudom rozhodnú dať domov a zázemie deťom, ktoré ich potrebujú.

Poviete si: asi je ich osudom neprijímať veci a trápiť sa. Lenže odborníci na veci medzi nebom a zemou a dávni filozofi vravia, že osudom ľudí je chápať, rozvíjať sa, byť šťastní a tým podporovať energeticky všetko dobré vo vesmíre. Preto si treba uvedomiť, že keď strácate radosť zo života, podporujete negatívnu energiu na zemi a vo vesmíre. Všetko je spojené so všetkám a všetko so všetkým súvisí. Zbytočne potom plačete nad biedou, agresivitou a utrpením, keď k nemu sami prispievate.

Ak sa cítite v situáciách, ktoré som opísala sami alebo osamelí, neschopní pohnúť sa z miesta je to už po sebaľútosti druhé výstražné znamenie, že stojíte nad priepasťou.

Tam hore niekto je

Dobré je v tomto období pripustiť, že existuje nejaká vyššia moc, nazvite ju ako chcete. Boh, Stvoriteľ, Archanjel, Vyššie Ja…  a skúste s ním vstúpiť do komunikácie. Ak však budete priveľmi prosiť, modlikať, nadávať, vyčítať…uškodíte si. Silné emócie sú vstupnou bránou pre úrazy, nehody, nebezpečné udalosti, vznik chorôb. Ten dialóg by mal byť skôr o tom, že viete, že nie ste sami a že pomoc pri reštarte je nablízku. A viete aj to, že pocit nespokojnosti pritiahne k vám rovnako nespokojných ľudí a budete sa motať v začarovanom kruhu.  Ak si toto uvedomíte, vzdialite sa od priepasti.

Ráno je múdrejšie večera

Aj keď sa vám zdá, že nemáte dostatok síl. Hneď ráno po prebudení venujte aspoň pol minútky naladeniu. Napriek zlým časom uverte, že každý deň vám určite prinesie aj niečo pekné alebo dobré. Nechcem byť hlúpa, ale dobre sa vykakať môže byť tiež dôvod na radosť a vďaku. Viete koľko ľudí si to nemôže dopriať. A ak ešte vedome precítite, že z vás neodchádzajú iba nestrávené zvyšky potravy, ale aj zlé energie, ktoré ste rozdali, ale aj prijali, je to isto dôvod na úsmev pri tejto bohumilej činnosti. Ak máte skvelé raňajky a čisté oblečenie je to dôvod na radosť, len sme sa už zabudli tešiť. Ak máte prácu, do ktorej sa vyberiete, to tiež nie je zlé a keď máte niekoho, kto vás odprevadí ku dverám a dá vám pusu, či labku, či chcete, či nie, je to kráľovské ráno.

Tak sa včas spamätajte

Malý prehľad toho ako emócie ovplyvňujú naše zdravie. Ak si doprajete pravidelne hnev, stres a nespokojnosť čaká vás vysoký krvný tlak, zlé trávenie, stavy úzkosti, oslabená pečeň.

Krokom z priepasti je štedrosť, láskavosť, práca pre druhých, empatia. Keď ste v šoku a môže to byť aj silný stres trpia najviac vaše obličky, nadobličky a srdce.

Cesta z priepasti – naplno prežívať lásku ku všetkému živému aj neživému, mať radosť z hocijakej maličkosti a občas ako spieval Karel Kryl spočinúť v tichu.

Obličky ničí aj strach. Prejavuje sa to chronickou únavou, vypadávaním vlasov, nechuťou. Strachu  je dnes najmä vďaka médiám viac ako potrebujeme, alebo znesieme.

Cesta z priepasti je, vzdať sa stresorov a vyvolávačov strachu. Sú to médiá, zlé pracovné prostredie, zlí susedia, zlé vzťahy v rodine…

Treba prijať myšlienku zmeny, chodiť do prírody, pravidelne sa venovať nejakému koníčku a ak treba aj nejakej účinnej terapii.

Strach a obavy ovplyvňujú aj žalúdok. Otvorenosť, dôvera a možno aj zlepšenie komunikačných schopností sú cestou z priepasti.

Kurz Komunikácie 2012 sa začína v januári. Viac TU


foto: https://commons.wikimedia.org/


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Ivana Molnárová – Deprese

8 kroku ke zvládnutí deprese

Táto kniha je plná inšpiratívnych myšlienok a praktických námetov. Vedie čitateľa do vlastného vnútra, k nájdeniu nového zmyslu a konceptu jeho života. Autorka vychádza z vlastnej skúsenosti. Neplytvá slovami, smeruje rovno k podstate veci. Jej myšlienky sú úderné, občas dosť drsne podané. Jej štýl odpovedá jej osobnosti a nemusí vyhovovať všetkým. Ten, kto sa chce dostať z ťaživého stavu, tu však určite nájde nejednu vetu, ktorá ho môže výrazne zasiahnuť.

Hlavná myšlienka je, že depresia nie je choroba, ale hlboký transformačný a ozdravný proces – výzva doslova sa znovuzrodiť, pretože depresia je vlastne čosti ako smrť. Odkaz duše, že žiť tak, ako doteraz, už nemá zmysel – veď práve preto sa človeku v depresii jednoducho nechce žiť.

Toto i ďalšie súvisiace vysvetlenia sú priebežne názorne sprevádzané konkrétnymi praktickými cvičeniami, radami a podnetmi, ktoré môže čitateľ využiť ako inšpiráciu alebo odrazový mostík pre vlastné nápady a závan novej energie – nového života.
Autorka nie je psychologička ani psychiatrička, ale zato proces, ktorý tu popisuje, sama prežila.

Pôvodná cena: 6.60 EUR, Naša cena: 5.94 EUR, Zľava: 10.00 %


 

(Prečítané 305 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.