google27eaa3905ca3fee3.html

Presne o rok zatvoríme za sebou kapitolu Rok čierneho vodného Draka 2012. Aký bude tento rok podľa Číňanov, o ktorých kalendári je reč? Uvidíme! Posledný rok Draka bol v roku 2000 a tiež bol opradený mnohými mýtmi a fámami. Bol to posledný rok 20. Storočia, rok 2012 by mal byť posledným rokom mayského kalendára. Ak budete chvíľu pátrať v starých záznamoch, denníkoch a fotografiách z roku 2000, veľa vám napovedia o vašom roku 2012. Ešte starší pamätníci majú ešte jednu možnosť – naposledy bol rok Čierneho Draka od 27. januára 1952 do 13. februára 1953. Predpoklady pre ten, ktorý rok sú vždy rovnaké, rôzne je iba ich prijatie a spracovanie a ich pochopenie. Je dôkazom nášho rastu alebo stagnácie. Dobré je riadiť sa slovami známej českej herečky a ezoteričky Květy Fialovej. Berte všetko, čo príde s pokorou, snažte sa to prijať, pochopiť, poučiť sa a najmä nekecať „im“ príliš do toho. Môžem garantovať, že kto sa aj k tomuto roku postaví týmto štýlom, bude mať šťastný rok, nech už je jeho čínske, či iné znamenie akékoľvek.

Keď som sa zamýšľala nad týmto rokom predstavila som si samozrejme Draka. Som totiž presvedčená, že svet aj osud je o symboloch, najmä o ich správnom dešifrovaní. Symboly sú večné a mocné. Otvárajú cestu do hĺbok našej fantázie, predstáv, myslenia, cítenia. Sú vstupnou bránou k našim pocitom. Veľké veci a tajná múdrosť potrebujú čas, aby nadobudli reálny tvar, ale myšlienkami, slovami a prežívaním ich môžeme denne formovať.

Skúste si teraz v mysli predstaviť Draka a vlastnosti, ktoré pre vás predstavuje. Pre mňa je to niečo veľkolepé, nevídané, neopakovateľné. Drak sa mi jednoznačne spája s odvahou, silou ducha a schopnosťou vymyslieť spôsoby a „projekty“ ako ho zdolať. Súčasne je pre mňa vstupenkou do sveta múdrych rozprávok a fantázie. Ale je aj znamením duality. Kým na západe predstavuje požierača panien a ohrozovateľa kráľovstiev, na východe je to významný ochranca, vznešený a cnostný poradca.

Pre mňa z toho vyplýva, že sa tento rok treba aspoň čiastočne orientovať na Východ, ale netreba zanedbať, ani Západ, pretože novonarastené hlavy vnímam ako úžasnú schopnosť regenerácie, takže sa nebojím chorôb, chŕliaci oheň ako očistu od starého nepotrebného, takže sa nebojím duchovnej stagnácie, boj o život panien ako boj o neodmysliteľné práva žien, víťazstvo nad drakom a ich oslobodenie vnímam ako spojenie pravej a ľavej hemisféry, ako spojenie toho najlepšieho z mužov a žien. Z toho mi vyplýva obroda dvojíc žijúcich v láske a porozumení. A v plodení prekrásnych malých Dráčikov, čo potvrdzuje aj Theodora Lau, odborníčka na čínske horoskopy. Vraví, že tento rok opatrnosť odhodíme do kúta, vysúkame si rukávy a pustíme sa do všelijakých grandióznych, vzrušujúcich, kolosálnych, zveličene ambicióznych a odvážnych projektov. Neskrotný duch Draka nafúkne všetko do nadživotnej veľkosti. Ovládne nás pocit, že v nás priam kypí nadmiera energie. Bude rozumné, ak v tomto vznetlivom roku nebudeme preceňovať ani seba, ani svoje možnosti. Všetko sa nám totiž bude zdať lepšie, ako v skutočnosti je. (Hurááá) A potom dodáva, že tento rok sa nám peniažky budú sypať rovno z neba (v tomto ohľade som trocha skeptická, ale možno vy, čo nesledujete dennú dávku depresie v Televíznych novinách máte lepšie informácie ako ja).

Keďže jej proroctvo je nesmierne krásne, ešte ju budem chvíľu vykrádať. K obchodným aktivitám sa vyjadruje veľmi pozitívne: …obchod prekvitá a peniaze môžeme ľahko zarobiť, alebo získať. Je to vhodný čas vybrať si v banke pôžičku. Rozhadzovanie peňazí a smelé plány sú na dennom poriadku. Mocný Drak vrčí na opatrných, rátajúcich a držgrošov. Hrá sa hop alebo trop. Podnieti nás rozmýšľať a konať veľkoryso, dokonca prekročiť hranice opatrnosti. Tento rok je vhodný na uzavretie manželstva, prírastok do rodiny, alebo založenie nového podniku, lebo žičlivý Drak prináša bohatstvo a šťastie. Z tohto mi vyplýva, rovnako ako z pozorovania Draka, že je to symbol aktivity. Nikomu sa nepodarí iba tak pasívne zírať na otvárajúce sa zubaté tlamy.

Apropo, zuby sú podľa Junga symbolom schopnosti prehrýzť sa problémami a draci, ktorých som ja videla, mali všetci poriadny chrup. To znamená, problémy traste sa, v tomto roku budete vyriešené. Vrátim sa však ešte na chvíľu k pani Lau, aby nevyzerala, táto uznávaná dáma ako rojko. Ona taktiež varuje, že rok Draka je aj časom, kedy treba krotiť nadšenie a dvakrát merať, raz strihať. Pretože Drak, ktorému tak žičí šťastie, síce každého bez rozdielu zasypáva svojou priazňou, ale keď nastane čas účtovania našich omylov, jednoducho ho niet. Zveličia sa teda takisto úspechy, ako i neúspechy. Drak jednoznačne dvíha energiu a ženie nás hore, ale práve preto, treba byť v tomto roku , čo najlepšie uzemnení. Veď to poznáte, kto vysoko rúbe, nízko padá.

Pre mňa z toho jasne vyplýva, že Drak nám presne dá vedieť, kde nereálne snívame, kde sa nachádzame na území, ktoré ustojíme. Mnohí teraz pod vplyvom literatúry o nebeskom automate, ktorý plní naše prosby na počkanie, začínajú nereálne snívať, bez štipky sebareflexie a pokory. Títo ľudia budú mať možnosť tento rok zistiť, kam naozaj patria a kam sa majú zamerať ich prosby a ciele. Drak chŕli oheň, netreba však zabúdať, že priveľa ohňa už nezohrieva, ale páli. Udržať hranice, kde je oheň ešte naším priateľom, a kde nás už ničí a spaľuje- to bude tiež jedna z dračích úloh. O ohni je známe aj to, že navonok je pôsobivý a krásny, ale zvnútra je prázdny. Bude treba vedieť rozlíšiť, ktorým veciam sa budeme venovať a hlavne hľadať jadro vecí. Aby sme zbytočne nevenovali čas nafukovaniu ničoho. A nezabúdajte ani na to, že oheň nežije sám zo seba, bez podpory vzduchu umiera. Vďaka tomu, vždy v „rokoch Draka na celom svete vzplanú vášne a všade bude tlieť nejaká skutočná či pomyslená vzbura proti útlakom. Elektrinou nabité ovzdušie, ktoré vytvoril mocný Drak, nás ovplyvní každého zvlášť a všetkých dokopy. (Theodora Lau-1979)“

Ak sa vám páči Gorila a námestia plné ľudí, vedzte, že Drak stojí na čele revolúcií, ale zodpovednosť zostáva na ďalších. Drak miluje slobodu a výpravy do neznáma. Ale aj by bolo dobre pochopiť, že sloboda bez zodpovednosti je anarchia. Anarchistami boli vždy tí, čo nemali čo stratiť, ale tým drak nepraje. On naopak miluje okázalosť, luxus, bohatstvo, šperky, ozdoby, oslavy. Takže sa obávam, že aj v tomto roku budú bohatí ešte bohatšími a chudobní opäť schudobnejú.

Dračí oheň prinesie aj veľa katastrof či už globálnych, miestnych alebo vzťahových. Všetky s jediným cieľom, vyčistiť stôl za
ktorým sedíme. Naučiť nás hrať s otvorenými kartami bez ohľadu na výhody a nevýhody, ktoré z toho plynú. Kto túži po moci a nechce hrať s čistými kartami, rozhodne na to doplatí. Napriek tomu, podporuje v nás všetkých túžbu po bohatstve a moci. Je načase vyskúšať si svoju dračiu silu a uskutočniť svoje tajné sny, keby to nevyšlo, ostane nám aspoň spomienka na to, ako sme nabrali odvahu a naučili sa vykročiť. Drakovi sa vo všetkých rozprávkach nosili obete, tak čo? O čo ide, ak nejde o život? Obetujete tento rok niečo v prospech svojho dobrého pocitu, posilnenia sebadôvery. Nemyslite na výsledok, ale na aktivitu, tá sa tento rok cení. Drak a Baran sú identické znamenia a keďže obe sú schopné veľkých obetí v prospech svojich rodín, na ktorých im záleží, myslite tento rok aj v takýchto súvislostiach. Podpora rodiny prinesie svoje ovocie. Jinový Drak a taký je tohtoročný, prehlbuje schopnosť preciťovania a prežívania emócií. Užite si to, doprajte emóciám, aby vás zaplavili. Uvedomte si, že je to vždy očistný proces. Samozrejme, ak vaše emócie nie sú namierené proti niekomu. Ak áno, nebojte sa, aj v tomto prípade sa výsledok rýchle dostaví. Lebo Drak víťazí vždy. V dobrom aj zlom, ale dôsledky si ponesiete sami.

Keďže Drak a Baran prichádzajú s rozkvetom a rozpukom zeme, dalo by sa očakávať, že obdobie jari bude tento rok priaznivé pre nás všetkých. (No, neviem, či jarné voľby nepohnú mnohým žlčou), aj v tomto prípade, nech je nám Drak učiteľom, a naučí nás, že tam hore vedia, čo robia, napriek nášmu súhlasu, či nesúhlasu a našou úlohou je, venovať sa tomu, čo vieme ovplyvniť a nie tomu, čo nie je v našej kompetencii. Čas, ktorý ovláda Drak je siedma až deviata hodina, ak chceme byť úspešní, práve v tomto čase by sme mali vyvíjať najsilnejšiu a najpozitívnejšiu energiu v prospech našich plánov. Je to čas rozhodnutia. Odporúčam psíčkarom chodiť v tomto čase venčiť(správne po slovenky vončiť- od kmeňa von), a ostatným chodiť na prechádzky, lebo najlepšie rozhodnutia vznikajú práve vtedy, „keď im do toho nekecáme“. Pri prechádzke sa mozog zaoberá udržiavaním rovnováhy a pobyt v prírode nás vždy dobre naladí, takže máme reálnu šancu dobre sa rozhodnúť. Drak prináša pokrok nielen v našom živote, ale aj v spoločnosti. Dajú sa očakávať nové pokrokové technológie, ale aj potvrdenie života na iných planétach.

Podľa legiend sú Draci dávne, múdre a staré tvory, ktoré nepochádzajú z našej planéty. Ale veď napokon, aj my sme sa sem na Zem dostali z rôznych planét. Možno bude rok Draka práve tým rokom, v ktorom si uvedomíme svoju božskú iskru a svoj svetelný pôvod. Je to rok náhlych zmien, takže sa vôbec nebráňte zmenám v stave, v práci, v duši, v hmotnosti…Veľa radosti z objavovania seba samých želá

Erika Vincoureková.Súvisiace články:


(Prečítané 1 576 krát, 1 dnes)

Comments are closed.