google27eaa3905ca3fee3.html

Začnem úryvkom z filmu Liečba rakoviny zvnútra:

„Od té doby, co nastal boj s rakovinou se účastníme obrovského experimentu. V případě rakoviny medicína lepší není a nebude. A za nějaký čas se bude na boj s rakovinou pohlížet jako na jednu z největších tragédií v historii lékařství. Mám naděj pro ostatní. Doufám, že lidé převezmou odpovědnost za vlastní životy. A uvědomí si, že změna jídelníčku může změnit jejich osud. Doufám, že prozkoumají všechny možnosti a samy se rozhodnou o svém zdraví. Po vaší smrti nezáleží na tom, co jste se naučili, ale co jste naučili ostatní. Takže doufám, že předáte tuto zprávu dál a naučíte je, jak se sami vyléčit. Doufám, že i když musíme všichni zemřít, zemřete důstojně a podle sebe. Ne podle toho, jak vám řekne neprokázaná a neefektivní léčba. A nakonec doufám, že si uvědomíte opravdové léky, které jsou dlouhodobé, vždy pracuji zevnitř ven.“

„Tento film je věnován milionům nevinných lidí, kteří slepě svěřili svůj osud rakovinovému průmyslu. A zbytečně trpěli nebo zemřeli jeho vinou.“

„Eliote, musíš se začat léčit sám, doktoři tě změní v kus masa. Onkologická sestra toto řekla Elliotovi Yudenfriendovi který se následně sám vyléčil z lymfomatózy.“ Všetky úryvky sú z filmu Liečba rakoviny zvnútra.

Túto časť o strave píšem na podnet ľudí, ktorí sa ma pýtali mailom na podrobnejšie informácie. Myslím si, že by to mohlo pomôcť všetkým, ktorí majú záujem o zmenu jedálnička pri rakovine i pri iných chorobách. Preto to dávam i do blogu ako samostatnú časť. Na začiatok uvediem, že kniha o Gersonovej terapii sa mi dostala do rúk až 2 mesiace po mojom kolapse. Náhodou. Do tej doby som o žiadnej prírodnej liečbe rakoviny stravou nepočula, ani nevedela. To, ako som jedla po kolapse, to som robila intuitívne, skúšala som. Mne pomohlo toto, ale netvrdím, že toto jediná správna cesta na liečbu. Pretože každý organizmus je iný, tak každému doporučujem intuitívne si všímať, čo mu pomáha, ktoré potraviny. Nemyslím tým bôčik, ale  vegetariánsku stravu.

Môj spôsob stravovania po kolapse:

 • 1. mesiac surové ovocie, voda, 100% ovocné džúsy (nedoporučujem pri čistení, len v prípade núdze).
 • 2.mesiac ovocie dopoludnia, obed a večera ryža, zelenina, grahamové pečivo (delená strava, ale bez soli a tuku).
 • 3.mesiac delená vegetariánska strava s pridaním oleja, soli a niektorých korenín(nie laktovegetariánska).

Myslím si, že ak niekto nemá pevnú vôľu na to, aby jedol nejakú dobu len surovú stravu, tak mu pomôže i sposob stravovania, ktorý som mala od 3.mesiaca ja – delená vegetariánska strava. Len výsledky sa budú zlepšovať pomalšie. I tak si myslím, že takéto stravovanie je potrebné dodržovať dlhšiu dobu, pretože telo sa znečisťovalo tiež dlhodobo a 1-2 mesiace zdravej výživy a potom znova starý spôsob stravovania to nevyrieši. Z vlastnej skúsenosti vám možem potvrdiť, že je to pravda. Ja som sa vrátila k pôvodnemu stravovaniu po 5 mesiacoch. Vydržala som mesiac, no bolo mi podstatne horšie, tak som sa dobrovoľne vrátila k vegetariánskej strave.

Som toho názoru, že čistiť si telo môžme surovou stravou. Je to rýchlejšie čistenie, ale nie každý to može dobre znášať. Pretože keď sa telo začne čistiť, tak spočiatku je človek viac unavený a ja som potrebovala veľa odpočívať. Ak človek ťažko znáša surovú stravu, v tom prípade doporučujem pomalší postup: dopoludnia ovocie a odpoludnia surová zelenina, plus nejaká príloha (ryža, zemiaky, prípadne grahamové alebo sojové pečivo). Obed a večeru som mala podobnú. Ideálne bez tuku a soli, korenín, ak človek vydrží. Ak nie, je možné použiť i trochu soli, jemné koreniny (bazalka, tymián, oregáno, majoránka, mletý kmín …) olej, prípadne trochu masla. Ale v rámci možností len olej, ideálne olivový. Ja som kupovala lacnejšie olivové oleje. Teraz používam bežný olej, ale mastím málo. Zlepšenie stavu bude prichádzať pomalšie, ale i príznaky pri čistení nebudú až také silné. Určite to pomôže zlepšiť zdravie. No čistenia pri surovej strave sa netreba zbytočne báť, mne to v čase keď som bola akože zdravá nerobilo nič negatívne. V pohode som vydržala i 1-2 týždne na surovej strave. V čase choroby to veľmi pomôže, naštartuje imunitu a nemá negatívne vedľajšie účinky ako lieky.

Faktom je, že mi táto strava mi veľmi pomohla. Cítila som sa podstatne lepšie, i keď zdravá som nebola. Zlepšenie vidno i na laboratórnych výsledkoch, hlavne krvi. V čase kolapsu som mala kreatinín v krvi vyše 130, po 2 mesiacoch sa táto hodnota pohybovala pod 90. Norma je 44-80. To sú všetko výsledky vyčítané z testov, kde je napísané aj to, aké hodnoty sú v norme. Kreatinín je jedovatá látka v krvi, ktorá sama o sebe nič neznamená. Ešte je potrebné zistiť, ktorý orgán je postihnutý. Mimochodom, aj keď sa mi táto hodnota pohybovala nad 80, čo je podľa lekárov mierne nad normu, tak mne bolo zle. To je pre mňa podstatné a nie to, čo určia lekárske normy. Žiadny lekár mi predsa nemože tvrdiť, že som zdravá, keď mne je zle. Ide o to, že nemocenské si človek platí pre seba a nie pre to, aby mu lekári znemožnili dostať maródku vtedy, keď ju potrebuje, aby sa uzdravil.

Za nebezpečnú považujú lekári hodnotu kreatinínu v krvi až nad 100, čo je podľa mňa už neskoro. Tieto informácie o tom, čo je kreatinín a že až hodnota nad 100 je nebezpečná mám od zdravotnej sestry, ktorá mi vtedy robila odbery. Takže nie je to vycucané z prsta. Ja som bola dosť aktívny pacient, pri každých výsledkoch som sa zaujímala, či to je už lepšie.

Prvý mesiac po kolapse som jedla surové ovocie a šťavy. Nič viac. Často som si ráno robila čerstvú pomarančovú šťavu, ručne vytlačenú, žiadny elektrický odšťavovač. Podľa Gersona elektrický odšťavovač ničí enzýmy. To ja neviem posúdiť, lebo elektrický odšťavovač som nikdy nemala a nepoužívala. Ďalšie ovocie: kiwi je úžasné, má veľa vitamínu C. Jedla som aj pomaranče, banány, i hrozno, ananás, prípadne grep. Hrozno a ananás úžasne čistí. Takúto vlastnosť má aj červený melón (vodový). Ten som jedla skor v lete, keď bol cenovo prístupný, prípadne melón Gália. V podstate všetky melóny sú super ovocie. V zime som jedla cenovo dostupné ovocie. Priznám sa, na jablká a mandarínky som v čase kolapsu chuť nemala, tak som ich v tom čase nejedla. Neviem to vysvetliť: možno preto, že mandarínky sú chemicky ošetrené, ale to je aj iné ovocie. Jablká nie sú všetky bez chémie (myslím tým hnojenie)a cítiť to občas i na chuti. Teraz jablká jem a často, najradšej mám odrodu Golden. Podstata je v tom, že som jedla toľko ovocia, na koľko som mala chuť a celé dni. Práveže, keď sa telo začalo čistiť, tak som bola stále hladná a zistila som, že už by som jedla v kuse. Lebo mi bolo dosť zle, ja som mala dosť silné reakcie, ale bola to taká „dobrá bolesť a únava“. Vedela som, že sa to zlepšuje. Tak som si to rozvrhla tak, že každú hodinu som zjedla nejaké ovocie, jeden druh. Ale nemala som to presne určené, že teraz zjem toto a potom iné ovocie. Z nápojov som si prvý mesiac kupovala balenú neperlivú vodu, ktorá bola vhodná pre deti. Teraz si myslím, že toto nutné nebolo. Neskôr som prešla na klasickú čistú vodu z vodovodu. Na bylinkové čaje som chuť nemala, akosi mi to „nesedelo“ s čistiacimi účinkami ovocia. Prvý mesiac som pila i 100% ovocné šťavy, kupované. Lenže po nich ma pálila žáha. V prípade núdze to pomože, ale myslím si, že sa to „bilo“ s čistiacimi účinkami ovocia. Nesedelo mi to. Preto som ich neskor prestala piť úplne.

Prvý mesiac som popri stravovaní ovocím, vlastne len odpočívala, počúvala relaxačnú hudbu a relaxovala. Snažila som sa upratať si v mysli a sústrediť sa na to, že urobím maximum pre to, aby som sa uzdravila. Toto musí urobiť každý sám za seba. Keď niekto hľadá sposob, ako to nejde, tak mu nikto nepomože. Vyliečiť sa každý môže len sám. Ani ja, ani lekár, ani nikto cudzí to za neho neurobí. Ja osobne som si často prikladala ruku na pečeň a dodávala energiu tomuto orgánu pozitívnou sugesciou. Mne bolo tak zle hlavne prvý mesiac, že som túto nevoľnosť riešila teplými kúpeľmi. Často i 2 x denne, podľa potreby. Ponorila som sa do plnej vane do teplej vody. Teplotu vody som volila akú som zniesla, čo najteplejšiu, kúpeľ cca na 20-30 minut. Vyšla som ešte z teplej a zostala zabalená mokrá v osuške. Telo dokáže škodliviny vylučovať aj cez kožu a teplá voda tomu napomáhala. Možte mi oponovať, že to je blbosť. Ja som to robila intuitívne a faktom je, že po takomto kúpeli sa mi vždy uľavilo. V tom čase sa mi i ťažko dýchalo, takže som spávala s vankúšom opretým o stenu, aby som mala hlavu vyššie.

Neskôr som sa v knihe o Gersonovej terapii dočítala, že jemu v začiatkoch zomreli niekoľkí pacienti na zlyhanie pečene v dôsledku toho, že telo neznieslo všetky tie jedy, ktoré sa začali vylučovať a kolovať v krvnom obehu. Preto začal pacientom predpisovať kávové črevné výplachy. Až vtedy som pochopila, že som urobila veľmi dobre s tými častými teplými kúpeľmi. Uľahčilo to čistenie tela, miesto kávových črevných výplachov.

Už po troch týždňoch som mala poriadnu chuť do jedla. Ale povedala som si, že to vydržím len na ovocí 4 týždne. Ak niekto bude jesť len surové ovocie, tak možno mu budú stačiť na naštartovanie očisty i 1-2-3 týždne. Doporučujem vám riadiť sa vlastnou intuíciou. Fakt mi verte, že neexistuje verzia liečby, že len takto a nijako inak. To je nezmysel, pretože každý organizmus je iný, inak znečistený. Keď aj budete postupovať pomalším tempom pri vegetariánskej strave, tak zlepšenie aj tak musí nastať. Ja som už dlhšiu dobu pre kolapsom jedla len výnimočne hovädzie a bravčové mäso. Nielenže mi nechutilo, bolo pre mňa ťažké, ale po vynechaní tohto mäsa mi zmizli niektoré zdravotné problémy.

Po 4 týždňoch len na surovom ovocí som zmenila stravu. Dopoludnia zostalo surové ovocie. Občas som si k nemu pridala aj napríklad sušené datle. Ja som na obed a večeru v tom čase jedla dosť skromnú stravu: varená ryža bez soli, surová nastrúhaná červená repa a nastrúhaný strúčik cesnaku. Ďalšia verzia: varená zelenina bez soli a grahamový rohlík. Ako základ na varenú zeleninu som kupovala mrazenú zmes kukurice, hrášku a mrkvu. Všetko bolo bez soli a bez tuku. Nepýtajte sa ma, prečo som to robila práve takto. Neviem, bolo to intuitívne.

Nebolo to ľahké, aj ja som to neraz chcela vzdať. Doteraz si pamätám, ako som plakala nad jedlom a rozmýšľala, prečo sa mám takto trápiť, keď aj tak zomriem. Týmto ďakujem modernej medicíne za veľmi neférový spôsob informovania, že rakovina je smrteľná choroba. Veď to je šírenie nepravdivej poplašnej správy. Áno, rakovina je smrteľná, ak vás lieči moderná medicína. Tam je obrovská pravdepodobnosť, že sa človek na rakovinu zomrie. Niekedy skôr, niekedy neskôr, málokedy sa uzdraví navždy.

Po 2 mesiacoch som si do stravy pridala aj olej, soľ a ľahšie koreniny, nedráždivé. Od tej doby vobec nepoužívám čierne korenie, ostré koreniny, bežný ocot, majonézu. Takže napríklad obed vyzeral takto: zemiaky uvarené v šupke, potom ošúpané a nakrájané krátko zapečené s olejom v rúre. Plus k tomu nastrúhaný cesnak, prípadne aj surová zelenina. Zelenina stačí jeden kus a jeden druh. Varila som si aj tofu, naďalej mrazenú zeleninu zapečenú v rúre. I keď asi mrazená zelenina nie je tak výživná ako surová, ja som ju často v tom čase pripravovala na rôzne sposoby. Bolo zimné obdobie, takže sa mi to zdalo vhodnejšie ako kupovať umelo vypestovanú zeleninu. Kukurica, baby karotka, brokolica…toto som často jedla.

Je ťažko dať univerzálny jedálniček. Podstatné je podľa mojich skúseností nekombinovať veľa potravín v jednom jedle. Potom nechať stráviť jeden chod jedla a až potom si dať ďalšie jedlo. To si musí vyskúšať každý sám. V začiatkoch liečby som mala rozdiel medzi obedom a večerou 5-6 hodin. Medzitým len čistá voda, nič iné. Teraz to dodržiavam intuitívne, záleží i podľa stráviteľnosti jedla. Ak mám hlad, tak je to i za 3-4 hodiny. Prípadne medzitým surovú zeleninu.

Nikdy nejem štýlom polievka plus hlavné jedlo. Stále jem len jedno jedlo, jeden druh. Ľahšie to telo strávi. Okrem toho, ak si zbytočne neodpíšem telo trávením ťažkého jedla, ľahšie sa mi rozmýšľa. Lepšie funguje mozog. Samozrejme, i ja to občas poruším. Podstatné je, aby to nebolo pravidlo.

Upozorňujem na to, že nepijem žiadnu kávu, nefajčím a všímam si zloženie potravín, ktoré kupujem. Som abstinent. Vyhýbam sa taveným syrom, mliečnym výrobkom, jogurtom. Nerobí mi to dobre na trávenie. Občas som konzumovala jogurt vyrobený prirodzeným sposobom (je v skle, predávajú ho v Čechách). Na druhej strane mám rada tvrdé syry, no zvykla som si všímať zloženie, jem podľa možností bez farbív a éčiek. Bežne samotné vajcia nejem, do koláčov ich používam.

V čase očisty som často jedla bielu ryžu (natural mi veľmi nechutila) a málokedy zemiaky. Viac som mala na to chuť. Teraz, po rokoch je to skor opačne, často jem zemiaky so zeleninou. Často som to robievala aj tak, že som dala do pekáča zemiaky na kúsky, roznu zeleninu, nejaké korenie, napríklad bazalku, soľ, trochu oleja a dala to upiecť. Niekedy to pred dopečením posypem strúhaným syrom a dám zapiecť. To len na dokreslenie, že dá sa aj zo zeleniny urobiť chutné jedlo.

Málokedy kupujem mrazenú zeleninu. Červená repa sa stala bežnou súčasťou mojho jedálnička. Zeleninu kupujem aj v marketoch, ale keď mám možnosť, tak nakupujem na trhoviskách. Jem bežnú zeleninu: mrkva, už spomínaná červená repa, cuketa, brokolica, cibuľa, cesnak, petržlen, zeler…Samozrejme, aj ja mám zeleninu, ktorú nemám rada a nejem ju. Snažím sa vyhýbať umelo vypestovanej zelenine v zime a priznám sa, že keď vidím pri niektorej zelenine určitú krajinu povodu, tak kupujem jedine v prípade núdze.

Ovocie a koľko ovocia? Toľko, koľko si žiada vaše telo. Niekedy mi stačí 1-2 kusy za celé dopoludnie. Keď mám organizmus viac znečistený z predošlého dňa, tak telo si pýta viac ovocia. Ak budete počúvať svoje telo, tak ono vám napovie. Naozaj je dosť inteligentné, aby vám napovedalo, čo chce. V lete jem aj nektarinky, broskyne, marhule, jahody…Záleží podľa dostupnosti, chuti a ceny.

Možno si poviete, že je to drahé stravovanie. V začiatkoch choroby alebo keď máte telo veľmi znečistené, tak mňa to stálo dosť peňazí. Ale žijem a pohreb tiež nie je najlacnejší. Ešte v začiatkoch som i uvedomila základnú vec: keď zomriem, tak peniaze potrebovať nebudem. A keď sa vyliečim, tak si ich znovu zarobím. A koľko stoja lieky a prípadne ďalšia neefektívna liečba? Okrem toho ušetríte za mäso, čo nie je lacné.

Mám kamaráta, ktorý je vegetarián, stravuje sa fakt zdravo za 900 Kč mesačne. Áno, čítate dobre. U neho si to vynútili finančné pomery, ale zvláda to fakt v pohode a je chutne. Viem, že v Čechách sú ceny potravin nižšie, takže na Slovensku by to bola vyššia suma. Keď je telo slušne prečistené, tak si pýta menej jedla. Hovorím to z vlastnej skúsenosti: po 2 mesiacoch som zrazu potrebovala menej jesť. V začiatkoch choroby som fakt jedla veľmi veľa. Bolo mi zle a tak som sa snažila si dodávať energiu veľkým množstvom zdravej vegetariánskej stravy.

Na začiatku som mala takú naivnú predstavu, že si vyčistím telo surovou stravou. A potom sa vrátim k povodnej strave, keď už budem mať dobré výsledky. Preto som si kontrolovala výsledky testov a zaujímala sa o ne. Boli tam aj informácie, čo je v norme, tak to bolo pre mňa jednoduchšie. Lenže to som sa veľmi mýlila, že to tak ľahko pojde, že sa len tak možem vrátiť k bežnej strave.

Gersonova terapia ma v mnohom zaujala, i keď ja som v tom čase už mala inuitívne vytvorený sposob stravovania. Takže nevidela som dôvod ho meniť, pretože Gersonova terapia je zložitejšia. No je tam veľa zaujímavých a podľa mňa aj pravdivých informácií.

Max Gerson (18.10.1881 – 8.3.1959)

Súhlasím s tvrdením, že Gerson patrí ku géniom, ktorých svet nedocenil. K liečbe rakoviny sa dostal náhodou. Ako lekára ho učili, že na každú diagnózu je vhodný iný sposob liečby. Ako mladý lekár trpel hroznými migrénami a klasická medicína mu nevedela pomocť. Tak začal experimentovať so stravou. Zistil, že po neslanej vegetariánskej strave mu tie bolesti ustúpili. Tak začal predpisovať túto dietu i svojim pacientom na migrénu. Jednému z jeho pacientov po tejto diéte zmizol i lupus (kožná tuberkulóza, ak sa nemýlim). Tak začal predpisovať tuto diétu i pre pacientov s lupusom. Napadli ho za to kožní lekári a dali na súd. Sudca sa ich spýtal, či vedia liečiť lupus. Odpovedali mu, že nie. Tak im na to sudca povedal, že nech dajú doktorovi Gersonovi pokoj. Neskor za Gersonom prišla pacientka, ktorá mala pokročilé štádium rakoviny žalúdka. Odmietol ju, ale ona naliehala, tak nakoniec súhlasil a na vlastné riziko to skúsila s jeho dietou. Vyliečila sa. Tak začal doktor Gerson svoju lekársku púť ohľadne liečby rakoviny. Bol Nemec a Žid. Lenže po napadnutí Nemecka Hitlerom musel opustiť Nemecko. Jeho kolegovia skončili buď v koncentračných táboroch alebo niektorí robili aj pokusy na ľuďoch v koncentrákoch. Takže nemal na výber. Odišiel do USA, kde vo svojej práci pokračoval. Po čase mu znemožnili prácu i v USA, mocná farmaceutická lobby. Iróniou osudu je, že až 2 mesiace po jeho smrti mu ponúkli členstvo v jednej americkej lekárskej (vedeckej) spoločnosti. Zomrel koncom 50-tych rokov minulého storočia a až v polovici 70-tych rokov jeho najmladšia dcéra Charlotte otvorila kliniku v Mexiku, kde liečia pacientov Gersonovou terapiou doteraz.

Toto všetko som vám o Gersonovi písala hlavne preto, aby ste pochopili, že na to, aby boli prírodne terapie, ktoré skutočne liečia rakovinu prístupné, nie je voľa farmaceutického priemyslu. Ten to nedovolí a používa všetky prostriedky k tomu, aby tieto terapie zakázal. Veď v USA nie je oficiálne dovolené liečiť rakovinu inou ako chemickou cestou. V brožúrke o Gersonovej terapii od Beaty Bishop som sa dočítala, že viacerým lekárom, ktorí liečili prírodnými terapiami bolo znemožnené pokračovať v práci lekára. Títo lekári boli často odpísaní oficiálnymi lekárskymi kruhmi. Takže sa nečudujte, že liek na rakovinu sa oficiálne nevynašiel. Pretože výskumy často financuje farmaceutický priemysel, tak to nedovolí, aby tieto terapie boli uznávané všeobecne ako účinné a bežne prístupné. Ak si podrobne prečítate knihy od Virapena, bývalého riaditeľa jedného farmaceutického koncernu, pochopíte, ako to vo farmácii funguje. Zázračnú tabletku na rakovinu chemického zloženia nejde objaviť, tá vám imunitu nevylieči. Rakovina je totiž podľa Gersona porucha imunity. A tá keď sa napraví stravou, tak telo si s nádorom poradí samo. Súhlasím s tým, potvrdené z vlastnej skúsenosti.

Samozrejme, neraz som za tých vyše 13 rokov zdravé stravovanie porušila. Podstata je v tom, že prvé 2 roky som zdravé stravovanie dosť dodržovala, ak nepočítam čistú čokoládu a sladkosti. Prvé 2 mesiace boli prísne a ž po 5 mesiacoch som našla odvahu dať si mäso. To som rýchlo pochopila, že ak sa vrátim k mäsu a povodnej strave, tak možem rýchlo skončiť na cintoríne. Myslím to úplne vážne, mne sa poriadne zhoršilo zdravie po návrate k bežnej strave. Až po 3 rokoch som mala vnútorný pocit, že na tuto diagnózu neumriem. Po tých 3 rokoch som občas si dala aj mäso, rozne nezdravé veci ako napríklad majonézový šalát, ktorý som zbožňovala. To som automaticky pocítila menšie či väčšie výkyvy.

Ak sami spoznáte na vlastnej koži, čo znamená cítiť sa vo svojom tele dobre a mať aj čulú myseľ aj po jedle (čo po bežnej strave som nemávala), tak nebudete mať záujem sa vrátiť k povodnej strave. Ak aj človek občas zhreší, tak telo si poradí a zvládne to. Len to nesmie byť pravidlo.

Všetci chápeme, že ak človek si kúpi auto Mercedes, tak keď do neho dá kyselinu sírovú s vodou, tak asi mu na ňu jazdiť nebude. Preto sa do neho snaží kupovať kvalitné palivo, aké je určené do tohto auta. To isté platí aj pre naše telá. Tiež do nich nemožme cpať piate cez deviate, 2 – 3 chody behom 2-3 hodin a čudovať sa, že nám je zle, cítime sa ťažko. Nemám pravdu? Veď často som sa aj ja pred kolapsom stravovala tak, že som zjedla polievku, hlavné jedlo a zákusok. To všetko sa v tele pomieša a trávi spolu. Takže nečudo, že moje telo si povedalo dosť a vynútilo si zmenu. Verte mi, že zmena jedálnička nie je žiadna hrôza, skôr človeka posunie dopredu.

Myslím, že jedným z veľkých problémov je, že moderná medicína oficiálne neuznáva veľký vplyv stravy na zdravie človeka. Aspoň ja mám túto skúsenosť. Napríklad pri Gersonovej terapii pacientky uviedli, že všetko si museli platiť sami, lebo zdravotné poisťovne v týchto štátoch to nepreplatili. Dokonca Beata Bishop musela dať aj výpoveď v práci a tak sa liečiť. To je fakt nefér, že nemala nárok vo Veľkej Británii v tom čase na nemocenskú. Pritom sa vyliečila. I toto može byť problém, že mnoho pacientov nemá odvahu skúsiť tieto terapie, ktoré skutočne vyliečia, ak chce aj pacient. Bez odhodlania pacienta to totiž nedokáže nik, nikoho nemôžte nasilu vyliečiť, ak tomu neverí a prípadne rezignuje.

Svoje názory do diskusie píšte, prípadne i na mail. A ospravedlňujem sa, že na pôvodnú diskusiu som ešte poriadne neodpovedala. Povinnosti mi to nedovolili, tak sa na mňa nehnevajte 🙂

magda.nadzamova@gmail.com

Súvisiaci článok od autorky – Farmaceutický priemysel a rakovina


Vydavateľstvo Eugenika odporúča túto knihu:

Gennadij Malachov – Neobvyklé způsoby uzdravení a léčby

V tejto zbierke nezvyčajných a možno aj čudne pôsobiacich metód sa hlavná pozornosť venuje liečivým vlastnostiam zlúčenín uhlíku – konkrétne liečbe petrolejom, Todikampom a ďalšími podobnými preparátmi, ktoré sa výborne osvedčili v praxi, dokonca aj pri onkologických ochoreniach. Ďalej sa tu spomína liečba bylinami, minerálmi, kovmi a vodou, urinoterapia a rôzne spôsoby očisty organizmu.

Malachov o každom prostriedku podáva dôkladné informácie, takže se nemusíte báť vyskúšať tieto zvláštne recepty. Dozviete sa všetko potrebné o ich účinkoch a spôsobe prípravy. To všetko je navyše doložené mnohými príkladmi z praxe a skúsenosťami samotného autora, iných liečiteľov či dokonca vedcov-výskumníkov aj pacientov.

Pôvodná cena: 11.90 EUR, Naša cena: 10.71 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:(Prečítané 105 509 krát, 1 dnes)

36 Responses to Strava, ktorá ma vyliečila z rakoviny

 1. Magdaléna Nadzamová píše:

  Na tejto adrese sú uložené výsledky mojich laboratórnych testov. Je to voľne prístupné, bez hesla.
  http://ulozto.cz/xfeaDGT/testy1234-rar
  Upozorňujem na to, že všetko sa mi znížilo len zdravou stravou.
  Sú tam tieto testy:
  1.testy 10.11.1998, kreatinín 132,4 (CRP skríning pozitívny)
  2.testy 23.11.1998, kreatinín 116, 8 (CRP skríning negatívny)
  3.testy 2.12.1998, kreatinín 113,6
  4.testy 4.1.1999, kreatinín 87,1 (CRP skríning negatívny)
  5.testy 20.1.1999, kreatinín 88,7 CRP skríning negatívny)
  6.testy 5.2.1999, kreatinín 83,7
  7.testy 15.3.1999, kreatinín 85,9 + rentgen (podľa „papiera“ je všetko v norme, akurát že mne bolo zle a na CT ma neposlali, lenže ja mám informácie, že tam nález bol a mala som tak veľmi zväčšenú pečeň, že sama som bála)
  gastroenterolog (konštatoval, že načo ma tam vobec poslali, keď nie je GE indikácia, to znamená nemám výsledky, ktoré by poukazovali na žalúdočné vredy)
  interne 23.11.1998, 1.strana
  interne 23.11.1998, 2.strana (táto strana je doležitá: je tam uvedené poškodenie heparu (pečene) a zároveň predpísané tabletky, ktoré sa nesmú brať pri poškodenej pečeni)
  lekárska správa 1 (je tam diagnóza hepatopatia)
  lekárska správa 2 (je tam diagnóza hepatopatia)
  lekárska správa MUDr. Fircák (je to zaujímavé)
  lekárska správa posudkový lekár (podľa neho som bola praceschopná, i keď mne bolo zle a dostávala som z toho ďalších 2,5 roka)
  leták: tabletky Augmentin a Bismoral (je tam poznačené, že sa nesmú brať pri poškodenej pečeni)
  nefrológ 2.2.1999 : podľa neho mám obličky v poriadku. Hlavná „vec“, že mi internista MUDr. Bauer v novembri 1998 tvrdil, že mi hrozí umelá oblička, ak nepojdem do nemocnice. Ak mal toto podozrenie, tak ma mal poslať na nefrológiu hneď a nechať toto určenie na nefrológa! On mal riešiť orgány, ktoré rieši interné oddelenie.

 2. Magdaléna Nadzamová píše:

  Chcela by som pochváliť prácu grafika, ktorý upravoval moje články na tomto blogu. Skutočne kvalitná práca, veľmi oceňujem, som polygrafka. A to, že si ten grafik dal tú prácu, že našiel i foto dr. Gersona, to ma veľmi milo prekvapilo.Obrovsky chválim, takto vyzerá profesionalita, ktorej je v dnešnom svete málo, bohužiaľ. Veľa šťastia v ďalšej práci :-).

 3. Magdaléna Nadzamová píše:

  Toto je zaujímavý film o strave, voľne stiahnuteľný.
  http://www.ulozto.sk/xQkvhwg/radeji-vidlicky-nez-noze-dokument-o-zdravi-a-jidle-mp4
  A dúfam, že tam bude k dispozícií aj dlhšiu dobu.

 4. Magdaléna Nadzamová píše:

  Toto je šokujúci dokument, ktorý doporučujem všetkým prečítať si. Pre veľmi zaneprázdnených doporučujem aspoň stránky 28-30.
  http://www.auria.sk/blog/skorumpovana-medicina-a-kolaborujuce-urady

 5. Magdaléna Nadzamová píše:

  Chcela som len podotknúť, že všetky moje články sú v nekrátenej podobe uverejnené na wwww.pravda.sk, blog popelka

  Ohľadne rakoviny som tam uverejnila 4 články.

  Najnovší článok je http://popelka.blog.pravda.sk/2012/04/28/farmaceuticky-priemysel-rakovina-a-zaciatok-4-cast/

 6. Magdaléna Nadzamová píše:

  Dostávam aj nepríjemné anonymy, ktoré pochybujú o tom, či som vobec mala rakovinu. MALA. Zvracanie nie je prejav zdravia. Bohužiaľ sa mi to stávalo a spomínala som to aj lekárovi. Po surovej strave to neskor prešlo. Takisto vysoké teploty nie sú prejavom zdravia. Štyri dni po kolapse som mala teplotu 38, 9 stupňov Celzia. To som sa sama seba s hrozou pýtala, že akú teplotu som mala v deň kolapsu, keď mi bolo podstatne horšie. Kópie všetkých mojich výsledkov dostal poštou MUDr. Kamil Jurkovič. Chcela som od neho vyjadrenie, čo si o tom myslí. Volala som mu večer domov. Povedal mi, že mám ísť do toho, že lekári si musia niesť následky za svoje činy. No chcel, aby som mu zavolala ešte ráno do ordinácie, pretože výsledky nemal pri sebe. Ráno reagoval úplne inak. Bol dosť nepríjemný a povedal mi, že má toho nechať, že on vie, čo to je ísť pred komisiu…To, čo na mňa spustil vo mne vyvolalo poriadny šok. Niekto s ním musel hovoriť. Predpokladám, že telefón som mala odpočúvaný ja.

 7. Magdaléna Nadzamová píše:

  Oslovila som v roku 2000 s mojou liečbou rakoviny aj vtedajšieho šéfa politickej strany SMER v Košiciach Richarda Šmídu. Chcela som, aby ma ako právnik zastupoval pán Fico. Vtedy som pánovi Ficovi ešte verila, dnes už nie. Preto som tam šla! Povedal mi na to, že lekári sú biela mafia a nič im nedokážem. Na to mi povedal, že ma v tejto nemocnici známych a že sa popýta na to. Ozval sa mi po mesiaci a stretli sme sa znova. Už ma nepresviedčal o tom, že lekárom nič nedokážem. Len sa ma spýtal: „Koho chcete dostať z jeho fleku preč?“ To asi hovorí za všetko. Pripomínam, že to vracanie som mala aj neskor, keď som zjedla niečo, čo mojej pečeni nesadlo. Aj po 2 rokoch! Hrčka po abcesi sa mi viackrát aktivovala, zapálila a zväčšila…a hnisala. A čo tá otrava krvi…Takže pochybovači doprajem vám také strašné bolesti aké som mala ja a potom mi možte oponovať teoreticky, korí to máte naštudované len z knih. Ja som si to aj prakticky prežila. Kto vás za to platí, za to vyrývanie?

 8. Magdaléna Nadzamová píše:

  Tak mi napíšte vy vyrývači, akú diagnózu som potom podľa vás mala, keď tak tomu rozumiete? Veď sami viete, že rakovina sa može prejavovať roznymi sposobmi. A prečo sa mi to napravovalo až 3 roky(!!!), keď to bola podľa vás taká banalita, že ma osočujete? Veď banálne choroby by mali odznieť do týždňa, dvoch, prípadne do 2 mesiacov! Prečo ma potom tí lekári nechali na maródke 5 mesiacov? Prečo mi za 5 mesiacov mali problém povedať na čo ma vlastne liečia, aké pokusy na mne robia?
  Vážne mi chcete nakecať, že silné vracanie, vysoké teploty, strašné krče brucha, strašná únava (silná únava trvala u mňa 3 roky!!!), extrémne rýchle chudnutie (5 kg za 7 dní), nočné budenie na bolesti pečene…zlé krvné testy (vlastne otrava krvi, ktorá je horšia ako nádor), imunitné testy na začiatku pozitívne(teda zlé)…toto všetko sú príznaky zdravia??? Ja sa vážne pýtam, kto vás za to platí, z ktorej ste organizácie? Moje články čítalo dosť ľudí, ale nezastal si ma z lekárov zatiaľ nikto. Smutné…

 9. Anonym píše:

  Pani Magda najprv vam chcem podakovat ze sa delite o svoju skusenost.Tiez vam popriat len to najlepsie. Ste silna zena. Ja som teda rakovinu nemala a dufam ze ani nebudem ale viem si predstavit co ste musela prezivat.Samozrejme sa vzdy najdu odporcovia a skeptici ale urcite inspirujete vela ludi,ako aj mna aj ked nie som takto chora ale stravu mam hroznu a po jedle sa casto necitim dobre a viem ze sa pomali zabijam.Skusala som zmenu stravy ale som cukrarka a zboznujem vsetko co je nezdrave preto ma taketo clanky inspiruju, Moj svokor ma rakovinu a tiez presiel uplne na vegetariansku starvu dokonca viec menej neje ani mliecne vyrobky a vysledky ma vyborne.

  • Magda Nadzamová píše:

   Ospravedlňujem sa, že reagujem až teraz. To máte pravdu, že našli sa aj veľmi nepríjemní vyrývači. len by som im dopriala, aby im bolo tak zle, ako mne a potom by ich ta sranda prešla.
   Čo sa týka sladkostí, tak tie mám rada aj ja. Len som si to vytriedila, ktoré jem. Napríklad mám rada čokoládu, ale tie veľmi lacné mi nerobia dobre. Ale v jednom reťazci som našla lacnejšiu čokoládu (značka F… C…) a občas si dám mliečnu, i horkú majú celkom kvalitnú. Vyhýbam sa aj čokoládam s náplňou.
   Teraz už aj často pečiem, my to voláme sice bábovka, ale v podstate je to hrnčekový koláč (len 1 vajce a len 1/2 prášku do pečiva), bez ovocia navrchu.
   Tým, že jem dosť surového ovocia a zeleniny, tak telo už dokáže spracovať aj to sladké. Nie je to až také zdravé, ale tohoto som sa vzdať nechcela. V podstate jem ľahšie koláče, čo sa týka trávenia. Takže i to ide. Držím Vám palce a majte sa krásne.

 10. Anonym píše:

  Okrem toho, že celý tento web „vonia“ ezoterikou, tak som sa v článku nikde nedočítal o tom, že ste sa naozaj klinicky vyliečili z rakoviny.

 11. moja babka píše:

  moja babka ma 87 rokou a nasli jej nador medzi nohami…ako to vliečime ke doperqciu nezvladne?

 12. pozdrav píše:

  pěkný den, potýkám se se stejnou nemocí.Rakovina žaludku a wegenerova granuomatoza.Řeším to alternativní medcínou. Fenixovi slzy. Primář mě podal ruku a dlouze se loučil.Další léčba není v siách medicíny.Tak aspoň náplasti od bolesti.Nastává otázka,proč tedy boj proti držení marihany.Nabízí se vysvětlení, že tady utíkají státu peníze.Tak zaveďte měnu mariuhana.Prostě bony v zeleném.A nechte lidi žít.Pohanka

 13. Mila Magdalenka píše:

  Chcem Vam len podakovat za to, ze ste sa podelili s celym svetom o Vase skusenosti a tak mozno otvorili oci tym ktori si doposial mysleli, ze bez liekov, chemoterapie alebo ozarovania sa rakovina vyliecit neda. Ja som sa o tejto terapii dozvedela uz pred par rokmi, nepotrebovala som ju pouzit, ale pri kazdej prilezitosti sa snazim o nu podelit s inymi. Na moje prekvapenie, len velmi malo ludi pripisuje velky vyznam stravovaniu a moznosti vyliecit sa z rakoviny i takymto sposobom. Privelmi sme sa odklonili od bohatstva, ktore nam ponuka priroda, a je cas si uvedomit, ze sa k nej musime znovu vratit. Este raz vdaka a vela zdravia!

 14. Mariana Polak píše:

  Mala by som to opat dodrziavat, lebo po dvoch tyzdnoch jedenia samych "blbosti" pozorujem zhorsenie mojho zdravotneho stavu 🙁

 15. len škoda že voda z vodovodu nie je čistá ale silne chemická a ovocie a zelenina je chémia v "zdravom" obale

 16. Doplnujuce informacie a odkaz na dalsie clanky píše:

  Dobry den,
  pretoze nemam cas na diskusiu a dostavam po maili mnoho otazok, tak doplnim vseobecne informacie:
  Ak chcete viac informacii, vsetky moje clanky najdete na blogu
  http://popelka.blog.pravda.sk/author/popelka/
  Daju sa preklikat po jednotlivych mesiacoch (odkaz vpravo).
  V skratke : na celkove trvale vyliecenie je podla mojich skusenosti nutne zmenit cely zivotny styl, natrvalo. Doteraz som vegetarian, citim sa ovela lepsie. Princip delenej stravy je popisany v knihe Fit pro zivot. Odkaz je v 7.casti, na mojom blogu.
  Ak chcete pocut moj nazor, tak ja by som na Vasom mieste zacala tym, ze by som si precitala tuto knihu. Ja som zacala stravou (je to popisane v 1. casti a je to skutocne jednoduche). V pripade zaujmu si prejdite moje clanky o zdravi na blogu. Dala som tam odkazy aj na inych autorov, na knihy, prednasky, dokumenty, na Gersonovu terapiu…Dr. Max Gerson bol lekar a mal velmi zaujimave nazory, co sa tyka vzniku a liecby rakoviny. Jeho kliniky doteraz funguju v Mexiku a v Madarsku. Dajte si vyhladat na ulozto.cz o nom informacie, odkaz je uvedeny v clanku.
  http://popelka.blog.pravda.sk/2013/01/04/gersonov-zazrak-alternativna-liecba-rakoviny-2/
  O strave som pisala podrobnejsie v 3. a 4. casti, o chemii v potravinach, kozmetike, „umelych“ vitaminoch z lekarne…v 6. casti, o psychike v 7. casti.
  V clanku http://popelka.blog.pravda.sk/2012/07/29/na-strave-zalezi/, su odkazy na zaujimave dokumentarne filmy, vsetky sa daju stiahnut bezplatne z ulozto.cz
  Ocista organizmu nie je prijemna vec, ja som si na mnohe priznaky pri ociste zvykla a vnutorne neriesila…lebo som fyzicky i intuitivne citila, ze stav sa mi zlepsuje. To bolo pre mna podstatne. Je to zlozita tema na mail…
  Rada by som vam pomohla, ale zistila som, ze po maili to velmi nejde a nerada robim odflaknutu pracu. Nemam sancu ustrazit, co kto zje, kolko akoze neskodnych liekov do seba da, pripadne „prirodnych“ vitaminov, ci inych prirodnych pripravkov. Aj chemia, aj psychika je dolezita….Okrem toho, nechcem suplovat pracu lekarov, nech si ju v pohode robia. Lenze ja osobne som sa stretla s tym, ze liecbu len stravou neuznavaju. To by bola tiez debata na dlhsie….

  http://popelka.blog.pravda.sk/2012/08/02/z-brucha-bestie/
  .
  Dalsi fakt je, ze ja na to skutocne teraz nemam cas. Svoje skusenosti preto davam do clankov. Casom to doplnim podla otazok, ktore dostavam v mailoch, no obcas su to aj skutocne nezmysly. Momentalne ma prednost moja nedoriesena kauza.
  http://popelka.blog.pravda.sk/2012/12/18/kauza-vsz-a-slobodne-slovenske-media-1-cast-lucia-zatkova/
  Na psychicke povzbudenie doporucujem aspon jednu z knih americkeho lekara menom Brian L. Weiss. V cestine od neho vyslo sest knih. Su vynikajuce a su v nich popisane skusenosti jeho pacientov.
  http://popelka.blog.pravda.sk/2012/05/20/existuju-veci-medzi-nebom-a-zemou/
  O zdravi su popisane cele knihy, ani lekari neriesia problemy v diskusii na internete, tak ani odo mna neocakavajte. Ja skutocne mam tak zavazne starosti, ze nemam na diskusiu cas.
  Ak by bol niekto z vas iniciativny a chcel mi skutocne pomoct, tak hladam vynikajuceho a nepodplatitelneho pravnika. Lenze na neho nemam financie, pretoze som bez prace a zijem v zahranici, takze by ma musel zastupovat za proviziu z toho, co by mi vysudil. Ak by niekto taky nasiel, mail na mna je magda.nadzamova@gmail.com
  Dakujem za pochopenie. S pozdravom
  Magda Nadzamova

 17. Matko Dasti píše:

  super

 18. Viera Buricová píše:

  je to uzastne, drzim palce a je to dobre vediet,dakujem

 19. Jozef Kanaloš píše:

  Ako sa stravovať pri liečbe a po vyliečení onkologického ochorenia
  Na správnu výživu treba dbať už v priebehu liečby, najmä ak je v dôsledku chemoterapie znížený príjem potravy pre nevoľnosť či nechutenstvo. Rovnaké výživové pravidlá platia aj pre pacientov po ukončenej liečbe. Podvýživa či zlé zloženie stravy totiž znižujú nielen celkovú výkonnosť a regeneráciu, ale aj obranyschopnosť organizmu.

  Cieľom správnej výživy pri onkologickom ochorení je zvýšiť príjem biologicky hodnotnej stravy. Žiadne jednotlivé jedlo alebo skupina jedál nezaistia dostatočný príjem všetkých potrebných živín. Biologická hodnota stravy sa najlepšie zaistí jej pestrosťou, teda jesť viac druhov potravín z každej z hlavných skupín, ak je to možné každý deň alebo viackrát týždenne.
  Bielkoviny. Dobrým zdrojom bielkovín je mäso, mliečne výrobky, vajcia, cereálie a strukoviny. Ako odľahčený a dobre stráviteľný zdroj bielkovín sa onkologickým pacientom odporúča netučný tvaroh, jahňacie alebo kuracie mäso, rybie mäso a celozrnné pečivo. Pretože niektorí chorí trpia nechutenstvom k mäsu, dostávajú sa u nich do popredia náhradné formy bielkovín, akými sú sója alebo tofu.
  Vitamíny, minerály a stopové prvky. Niektoré z týchto látok podporujú imunitu, majú ochranné vlastnosti alebo pôsobia ako antioxidanty. Medzi najvýznamnejšie antioxidačné látky patria vitamíny A, C, E, betakarotén a stopové prvky selén a zinok. Antioxidačný systém zabraňuje poškodeniu rôznych tkanív a buniek v našom tele reaktívnymi formami kyslíka. Tieto formy kyslíka bežne vznikajú aj v tele zdravých ľudí, ale u nich sú rýchlo zneškodnené. U onkologicky chorých vznikajú reaktívne formy kyslíka pri chemoterapii a pri infekčných komplikáciách. Chorý s vyčerpanými zásobami vitamínov sa mu môže zle brániť a môže u neho dochádzať k poškodzovaniu tkaniva. Presné odporúčania pre užívanie vitamínov a stopových prvkov u chorých však doteraz neboli stanovené.
  Prínos rastlinnej stravy. Vyskytuje sa v nej množstvo flavonoidov, fytoestrogénov a ďalších látok, ktoré síce nemajú tradičnú výživovú hodnotu, ale môžu mať ochranné vlastnosti proti reaktívnym formám kyslíka a dokonca aj vlastnosti protinádorové. Niektoré z týchto látok sú už známe a vieme, že sú obsiahnuté napríklad v cesnaku, cibuli, sójových bôboch, brokolici, karfiole, kapuste, citrusových plodoch a ďalších. Napriek tomu, že ich úloha nebola presne vysvetlená, bol opakovane preukázaný nižší výskyt nádorov u tých chorých, ktorých strava obsahovala vyšší podiel ovocia a zeleniny.
  Čoho sa treba vyvarovať. Odporúča sa obmedziť, respektíve úplne vylúčiť údeniny, jedlá pripravené na prepaľovaných tukoch a biely cukor. Pokiaľ ide o alkohol, nie je nevyhnutná úplná abstinencia, malé množstvo 1 pivo či 2 dl vína denne môžu byť, naopak, prospešné pre zvýšenie celkovej chuti do jedla
  Môj spôsob stravovania po kolapse:
  1. mesiac surové ovocie, voda, 100% ovocné džúsy (nedoporučujem pri čistení, len v prípade núdze).
  2.mesiac ovocie dopoludnia, obed a večera ryža, zelenina, grahamové pečivo (delená strava, ale bez soli a tuku).
  3.mesiac delená vegetariánska strava s pridaním oleja, soli a niektorých korenín(nie laktovegetariánska).

 20. Jedzte kazdy den cesnak aj dva tri struciky a vela citronovej stavy, olivoveho a lanoveho oleja s ovocnymi stavamy a popoludni zeleninove stavy, zeleninu a vlakninu.

 21. Daniela píše:

  Ja verím ovociu a zelenine a pridávam sa k Vám. Tu sa pozrite na videá ako im pomohli vyzdravieť sa!http://www.eujuicers.sk/sk/moje-zdravi-a-cerstve-stavy

 22. Ferenc Marián píše:

  Rakovina a jej liečba.

  Sú dva druhy rakoviny. Jeden druh rakoviny vzniká z ožiarenia na CT a na rádioterapii, druhá rakovina vzniká od živočišnej stravy a to nesprávnym stravovaním.
  Ľudia si neuvedomujú, že akú nebezpečnú stravu konzumujú, aké sú nasledky po jej konzumácii, dôkazom sú výsledky na preventívnej prehliadke. Najviac záleží v akom štádiu rakoviny sú.
  Ak sa rakovina nelieči, po nejakom čase nastane u pacienta metastáza ( zhubný nádor ) a potom nasleduje posledná fáza – to je exitus.
  Rakovina zo stravy :
  Strava živočíšneho pôvodu obsahuje toxíny, ktoré sú pre oganizmus nebezpečné. Z toxínov vznikajú všetky choroby a to hlavne zákerné choroby, ako je rakovina, žalúdočné vredy, kŕčové žily a iné choroby. Rakovina u žien vzniká hlavne na prsníkoch a to až 90% žien má na tomto mieste rakovinu. U mužov vzniká rakoviná na prostate a to na 92%, lebo toxíny sa ukladajú na prostate. Od toxínov rýchle starne pokožka, vzniká prekyslenie organizmu a iné choroby.
  Rakovina z ožiarenia : Ak lekár pošle pacienta na nebezpečné vyšetrenie, napriklad na CT alebo na rádioterapiu, po ožiarení sa poškodia bunky, po nejakom čase, asi po dvoch rokoch vznikne nevyliečiteľná rakovina z ožiarenia. Ak príde pacient k lekárovi s rakovinou, lekár pošle pacienta na onkologické vyšetrenie, potom pacient bude poslaný na rádioterapické ožiarovanie, a tu je veľký omyl medicíny. Takéto ožiarovanie ešte viac pomáha rakovine a nie pacientovi, pacientovi takéto ožiarovanie ešte viac škodí a skracuje mu život, také iste škodlivé a nebezpečné žiarenie je aj na CT.
  Najlepšia liečba rakoviny zo stravy : je liečenie surovou stravou a je aj najučinejšia, táto liečba nemá vedľajšie a nežiadúce účinky na iné orgány, vôbec nedochádza k poškodeniu orgánou, napr.. obličky, pečeň, pankreas a žlčník. Surová strava počas liečby nie len lieči, ale ešte aj zregeneruje všetky poškodené orgány. A bunky aj orgány sú poškodené od farmaceutických liekov a to hlavne obličky – obličky neznášajú chemické liečivá. Ak sa včas zisti rakovina v počiatočnom štádiu, zo stravy je doba na jej vyliečenie kratšia. Ak je rakovina v pokročilom štádiu, liečba trvá oveľa dlšie.
  Ako sa začina liečba so surovou stravou ? Pacient musí spolupracovať, musí vysadiť stravu živočišneho pôvodu, alkohol a tabak, musi sa riadiť podľa pokynov, piť len prírodné minerálky, nie vodu z vodovodu, lebo obsahuje chlór. Bez spolupráce nie je možná takáto liečba. Dôležité upozornenie : Upozorňujem vopred, pred liečbou, že pri takejto liečbe schudne pacient, lebo surová strava odbúrava z tela prebytočné tuky.
  Liečenie rakoviny z ožiarenia : Ešte nieje vyskúšané, ale domnievam sa, že to surová strava dokáže. Najviac záleži v akom štádiu je rakovina v čase pred liečbou. Čo sa týka liečenia surovou stravou. viem dobre o tom, že sa to vysokoškoláci medicíny na školách neučia, taktiež aj medicína tento druh liečby nemá rada.
  Na záver : Viem veľmi dobre, že tento druh liečby sa vykonáva a rýchle rozširuje vo všetkých krajinách sveta…………Alternatívna medecína ( liečenie surovou stravou ) dokáže takú liečbu, akú nedokaže medicina….

 23. Ferenc Marián píše:

  Dodatok k článku : Rakovina a jej liečba.

  Surovou stravou sa rozumie : Ovocie a zelenina v surovom stave, tak tiež oriešky, a to mandle alebo lieskovce v prírodnom stave. Nie! pražené alebo ináč upravované tepelnou úpravou!

 24. didi píše:

  Skvelý článok, fakt skvelé,toto všetko by mal iste ovládať každý z nás. Ja osobne som veľkých zástancom zdravých jedál a zdravých receptov http://www.najtelo.com/category/recepty/ preto som už prečítala veľké množstvo článkov o zdravej výžive a podobne čiže viem čo jem. A niet nad ten pocit, keď presne viete čo konzumujete a aj to ako sa s tým vaše telo vyrovná. Miluje zdravé jedlo, vždy sa s tým vyrovná dobre 🙂 🙂

 25. Ferenc Marián píše:

  Cukrovka a jej liečba.

  ( DIABETES MELLITUS )

  Je spôsobená zvýšenou hladinou cukru v krvi, ľudia a hlavne deti majú radi sladkosti. Málo kto vie o tom, že ak sa ide na preventívnu prehliadku, aspoň dva týždne až mesiac pred preventívnou prehliadkou sa nemajú konzumovať žiadne sladkosti. Je pravda, že o tomto lekári nevedia. Ako dôkaz, ak príde niekto k lekárovi na preventívnu prehliadku po konzumácii sladkosti o pár dní, lekár povie pacientovi, že má cukrovku, lebo ma zvýšenú hladinu cukru, a tu je veľký omyl medicíny alebo lekára. Lekár alebo lekári by mali pacienta upozorniť pred preventívnou prehliadkou aspoň dva týždne až mesiac, aby nekonzumoval žiadne sladkosti. Ľudia a niektorí lekári o tom nevedia, alebo to tak nerobia.. Môže dôjsť k takémuto omylu, že lekár predpíše pacientovi inzulín na cukrovku, pričom cukrovku pacient skutočne nemá, čiže inzulín si pichá zdravý pacient na základe veľkého omylu, ktorý nastal na preventívnej prehliadke. Cukrovka sa dá vyliečiť, ak sa zistí včas u pacienta, kým si nepichá inzulín, dá sa liečiť surovou stravou. Cukrovka sa dá liečiť surovou stravou aj vtedy, ak pacient si pichá inzulín, podmienkou je, pacient musí prejsť na surovú stravu, po dvoch týždňoch konzumácie surovej stravy sa môže znižovať dávka inzulínu, počas znižovania inzulínu treba pozorovať zdravotný stav pacienta, či sa jeho zdravotný stav zlepšuje alebo zhoršuje.

  Zubný kaz.

  Nejde len o chorobu zubov, ale ochorenie celého organizmu. Biely (rafinovaný) cukor neobsahuje enzýmy ani vitamíny, obsahuje škodlivé látky, odčerpáva z kostí a zubov vápnik a spôsobuje ich ochorenia.
  Cukor hnedý nerafinovaný tieto škodlivé látky neobsahuje, obsahuje minerálne látky v prírodnom stave. Ak by ľudia namiesto rafinovaného bieleho cukru konzumovali cukor hnedý nerafinovaný, tak by nemali zubné kazy. Ako dôkaz je, ľudia a nájme deti, ktoré rady konzumujú sladkosti, do ktorých výrobcovia dávajú cukor biely rafinovaný, po nejakom čase vznikne zubný kaz, aj napriek tomu že si umyjú zuby. Ani umývanie zubov zubnému kazu nezabráni. Lebo odčerpávanie vápnika z kosti a zubov je spôsobené hladinou škodlivých látok v krvi z rafinovaného cukru, vápnik vychádza z organizmu von z telá močom. Taktiež výrobcovia, ktorí vyrábajú rôzne sladké limonády, ako je PEPSIKOLA a iné,, do ktorých dávajú rôzne umelé sladidlá alebo cukor biely rafinovaný, sú pre organizmus veľmi škodlivé, hlavne na zuby a na kosti. Ak by výrobcovia dávali pri výrobe limonád cukor hnedý nerafinovaný, tak aj tu by nedochádzalo k zubným kazom a k odčerpávaniu vápnika z kosti. Ak výrobcovia urobia zmeny vo výrobe a to, že budú dávať namiesto rafinovaného cukru cukor hnedý, nebudú mať ľudia zubné kazy. Ak by aj došlo ku takejto zmene vo výrobe, cukor hnedý nerafinovaný nesmie prejsť tepelnou úpravou preto, lebo by sa znehodnotili minerálne látky. To je pečenie koláčov a iné podobné domáce výrobky. Doporučujem koláče a iné podobné domáce výrobky piecť bez cukru. Vychladnutý koláč a iné podobné domáce takéto výrobky posypeme hnedým nerafinovaným cukrom, kvôli deťom, lebo veľa detí má rado koláče.

  Vypracoval : Ferenc Marián V Prešove dňa : 26. 11. 2016

  Kontakt : alternativna_medicina@centrum.sk

 26. Ferenc Marián píše:

  Cukrovka a jej liečba.

  ( DIABETES MELLITUS )

  Je spôsobená zvýšenou hladinou cukru v krvi, ľudia a hlavne deti majú radi sladkosti. Málo kto vie o tom, že ak sa ide na preventívnu prehliadku, aspoň dva týždne až mesiac pred preventívnou prehliadkou sa nemajú konzumovať žiadne sladkosti. Je pravda, že o tomto lekári nevedia. Ako dôkaz, ak príde niekto k lekárovi na preventívnu prehliadku po konzumácii sladkosti o pár dní, lekár povie pacientovi, že má cukrovku, lebo ma zvýšenú hladinu cukru, a tu je veľký omyl medicíny alebo lekára. Lekár alebo lekári by mali pacienta upozorniť pred preventívnou prehliadkou aspoň dva týždne až mesiac, aby nekonzumoval žiadne sladkosti. Ľudia a niektorí lekári o tom nevedia, alebo to tak nerobia.. Môže dôjsť k takémuto omylu, že lekár predpíše pacientovi inzulín na cukrovku, pričom cukrovku pacient skutočne nemá, čiže inzulín si pichá zdravý pacient na základe veľkého omylu, ktorý nastal na preventívnej prehliadke. Cukrovka sa dá vyliečiť, ak sa zistí včas u pacienta, kým si nepichá inzulín, dá sa liečiť surovou stravou. Cukrovka sa dá liečiť surovou stravou aj vtedy, ak pacient si pichá inzulín, podmienkou je, pacient musí prejsť na surovú stravu, po dvoch týždňoch konzumácie surovej stravy sa môže znižovať dávka inzulínu, počas znižovania inzulínu treba pozorovať zdravotný stav pacienta, či sa jeho zdravotný stav zlepšuje alebo zhoršuje.

  Zubný kaz.

  Nejde len o chorobu zubov, ale ochorenie celého organizmu. Biely (rafinovaný) cukor neobsahuje enzýmy ani vitamíny, obsahuje škodlivé látky, odčerpáva z kostí a zubov vápnik a spôsobuje ich ochorenia.
  Cukor hnedý nerafinovaný tieto škodlivé látky neobsahuje, obsahuje minerálne látky v prírodnom stave. Ak by ľudia namiesto rafinovaného bieleho cukru konzumovali cukor hnedý nerafinovaný, tak by nemali zubné kazy. Ako dôkaz je, ľudia a nájme deti, ktoré rady konzumujú sladkosti, do ktorých výrobcovia dávajú cukor biely rafinovaný, po nejakom čase vznikne zubný kaz, aj napriek tomu že si umyjú zuby. Ani umývanie zubov zubnému kazu nezabráni. Lebo odčerpávanie vápnika z kosti a zubov je spôsobené hladinou škodlivých látok v krvi z rafinovaného cukru, vápnik vychádza z organizmu von z telá močom. Taktiež výrobcovia, ktorí vyrábajú rôzne sladké limonády, ako je PEPSIKOLA a iné,, do ktorých dávajú rôzne umelé sladidlá alebo cukor biely rafinovaný, sú pre organizmus veľmi škodlivé, hlavne na zuby a na kosti. Ak by výrobcovia dávali pri výrobe limonád cukor hnedý nerafinovaný, tak aj tu by nedochádzalo k zubným kazom a k odčerpávaniu vápnika z kosti. Ak výrobcovia urobia zmeny vo výrobe a to, že budú dávať namiesto rafinovaného cukru cukor hnedý, nebudú mať ľudia zubné kazy. Ak by aj došlo ku takejto zmene vo výrobe, cukor hnedý nerafinovaný nesmie prejsť tepelnou úpravou preto, lebo by sa znehodnotili minerálne látky. To je pečenie koláčov a iné podobné domáce výrobky. Doporučujem koláče a iné podobné domáce výrobky piecť bez cukru. Vychladnutý koláč a iné podobné domáce takéto výrobky posypeme hnedým nerafinovaným cukrom, kvôli deťom, lebo veľa detí má rado koláče

 27. Kollar píše:

  SLADKÉ PEKLO – BIELY JED, najväčia pohroma pre mrzačenie nášho zdravia. Ako sa zbaviť 49% závislosti od cukru?

  Rafinovaný cukor má nám za úlohu poškodiť naše zdravie prekysľovaním celého tela 53%, fruktózový cukor 45%.

  Zdravé bunky, aby naozaj boli zdravé pre svojú činnosť a dlhú
  životnosť si žiadajú iba 5% cukrov, versus rakovinové bunky pre vznik a bujnenie si žiadajú až 80% cukrov,teda len kyslé prostredie,v zásaditom hynú.
  Kyslé prostredie je rajom pre všetky baktérie,vírusy,plesne, ,huby,hlisty a ich larvy,ktoré sú často i v mozgu aj ďalšie patogény a a iných votrelcov.
  I keby sme zdravým bunkám nedodali žiadny cukor, telo si ho výrobí z múky,zemiakov ryže a z iných látok.

  Sypete si ho do čaju a kávy. Pridávate do koláčov, konzumujete v sladkostiach. Cukor sa však pridáva aj do mliečnych a mäsových výrobkov, omáčok, či do horčice. Je to tajná ingrediencia takmer všetkých technologicky spracovaných potravín.
  Naše telo zaobchádza s cukrom rovnako ako s alkoholom a inými toxínmi, preto môže takisto poškodiť pečeň a iné orgány,“ tvrdí nekompromisne odborník na detskú obezitu Robert Lustig z Kalifornskej univerzity v San Franciscu. O tom, že rafinovaný cukor je spoluzodpovedný za celý rad chorôb, nemusíme polemizovať. Biely jed vyživuje rakovinové nádory,ktoré pre svoje bujnenie potrebujú až 80% cukrov,naproti zdravým bunkam s postačujúcou spotrebou cukrov len 5%. Cukor ma na svedomí nádmerným prekysľovaním epidémiu obezity, problémy so zubami, cukrovku, srdcovo-cievne choroby, či osteoporózu,reumu,ulceróznu kolitídu,crohnovú chorobu,nebezpečné plesne v celom organizme kožné,vaginalné mikózy a ďalšie choroby s prekyslenia. Rafinovaný cukor rýchlo preniká žalúdočnou stenou, stimuluje pankreas k nadmernej sekrécii inzulínu a narúša metabolickú rovnováhu. Aké jednoduché by bolo len tak sa ho vzdať a by sme spustili uzdravovací proces bez cukru zásaditou stravou.
  Kyslé prostredie v organizme vytvorené z cukrov je ideálnou živnou pôdou pre všetky parazity,rakovinové bunky, vajíčka a larvy,vírusy,baktérie,mykózy aplesne v celom organizme,ktoré sa horšie liečia ako rakovina. V zásaditom prostredí všetky tieto mikroorganizmy hynú.
  Sme závislí?
  Sme závislí od sladkého? „V pravom slova zmysle nie. Ak ste si však na nadmerný prijem cukrov, sladkosti zvykli, pri jeho postupnom odvykaní očakávajme prejav abstinencie. Môže za to nielen cukor, ale jeho kombinácia s tukom, vďaka ktorej sa z mozgu vyplavuje serotonín, opiáty a dopamín, ktoré vyvolávajú pocit blaha,“
  Vysvetľuje odborníčka na výživu PhDr. Bc Ľubica Trnková.
  Spotreba cukru na osobu počas posledných rokov neúmerne vzrástla. Priemer kazia Američania, ale aj niektoré krajiny Európy, ako Luxembursko, ktoré sa dostalo až na 50,3 kilogramu cukru ročne. Podľa údajov Štatistického úradu sa na Slovensku dokonca ročná spotreba cukru znižuje. Priemerný Slovák v roku 2008 skonzumoval 34,5 kilogramu cukru, v roku 2012 to bolo 29,5, čo je menej, ako je odporúčaná dávka. Ako je potom možné, že počet diabetikov sa odvtedy zdvojnásobil a výskyt civilizačných ochorení rapídne stúpa?
  Je to preto, že cukor prijímate aj v iných potravinách. V zemiakoch, v ovocí, biela múka a výrobky z nej, či biela ryža sa v tele správajú ako jednoduchý cukor a do niekoľkých minút ich organizmus premieňa na glukózu. Cukor sa pridáva aj do mliečnych a mäsových výrobkov, omáčok, či do horčice. Je to tajná ingrediencia takmer všetkých technologicky spracovaných potravín. K najhorším patria sladené nápoje. Z pohára koly dostanete do tela via ako päť kociek cukru. Lepšie na tom nie sú ani ovocné džúsy. Pohár vás nadopuje až šiestimi kockami cukru.

  Nebezpečná fruktóza
  U nás sa cukor najčastejšie získava z cukrovej repy. Tvorí ho 99,9 percenta sacharózy, ktorá sa pri trávení v tenkom čreve štiepi na glukózu a fruktózu. Každá bunka v ľudskom tele využíva glukózu ako zdroj energie. Metabolizuje sa v každom orgáne vášho tela a len 20 percent v pečeni. S fruktózou, ovocným cukrom, je to iné. Dokáže ju metabolizovať len pečeň. Hoci fruktóza s nízkym glykemickým indexom takmer nezvyšuje hladinu cukru v krvi, poškodzuje pečeň takisto ako alkohol a iné toxíny a metabolizuje sa priamo na tuk. Až 80 percent obéznych a 40 percent ľudí s normálnou hmotnosťou trpí metabolickou dysfunkciou spôsobenou nadmerným príjmom cukrov, najmä fruktózy. Metabolická dysfunkcia sa spája s takmer všetkými civilizačnými ochoreniami – cukrovkou 2. typu, vysokým krvným tlakom, srdcovo-cievnymi ochoreniami, steatózou, syndrómom polycystických vaječníkov, rakovinou aj demenciou. Fruktóza ovplyvňuje aj metabolizmus tráviaceho systému, tukového tkaniva a mozgu, zvyšuje hladinu kyseliny močovej a tak poškodzuje kĺby a kryštalizáciou vyvoláva dnu.
  Ak chcete zistiť, či konzumujete priveľa fruktózy, nechajte si odmerať hladinu kyseliny močovej. Ak bude vyššia, vaše telo prijíma pravdepodobne nadmerné množstvo fruktózy. Zvýšená hladina kyseliny močovej sprevádza aj kardiovaskulárne ochorenia, vysoký krvný tlak.a obezitu a poškodenie chrbtice a kĺbov.

  Odkiaľ sa berie?
  Aj v obyčajnom cukre, sacharóze, nájdete 44% fruktózy a takmer raz toľko glukózy. Fruktózu obsahuje med 95%,trstinový cukor 97%, javorový sirup 94%, melasa 57%, sucanat – prírodný trstinový cukor s obsahom melasy 74%, turbinado – málo rafinovaný trstinový cukor 71% a najzdravšie sladidlo stevia iba 1,5%. Vyhýbajte sa všetkým sladeným nápojom, pretože väčšina z nich obsahuje fruktózu. Fruktóza sa nachádza aj tam, kde by ste ju nečakali – v kečupoch, šalátových dresingoch, v chlebe, v cereáliách, v keksoch a čipsoch. Paradoxne, tiež v dia výrobkoch. Dôvodom je nižší glykemický index, ktorý o čosi menej rozkolíše hladinu krvného cukru.
  Sofistikovanejším zdrojom je glukózovo-fruktózový sirup, alebo HFCS (high fructose corn syrup). Vynašli ho v sedemdesiatych rokoch v Japonsku a potravinársky priemysel si ho rýchlo obľúbil. Je totiž dvadsaťkrát sladší ako sacharóza, a asi trikrát lacnejší. Na rozdiel od cukru je v ňom až 70 percent fruktózy. Žiaľ, molekuly fruktózy a glukózy sa v ňom neviažu na seba, ako v prípade sacharózy. Preto ho organizmus nemusí rozkladať a fruktózu okamžite transportuje do pečene. Lacné sladidlo je takmer vo všetkých spracovaných potravinách, najmä v sladených nápojoch. A keďže ich spotreba za posledných desať rokov vzrástla trojnásobne, záhada s narastajúcou obezitou dostáva jasnejšie kontúry.
  Fruktózy, ovocného cukru je prirodzene najviac v ovocí. Znamená to, že sa ho musíte vzdať? Určite nie. Aj tu je však dôležitá striedmosť. Ak prijmete fruktózu iba zo zeleniny alebo ovocia, ako to robili vaši predkovia, skonzumujete asi 15 gramov denne. To sú dva banány alebo tri mandarínky. Ešte stále ostáva rezerva 10 gramov, aby ste sa dostali na hodnotu 25, čo je odporúčaný denný príjem. Navyše zelenina a ovocie obsahuje vlákninu, vitamíny, minerálne látky, enzýmy, antioxidanty, ktoré zmierňujú negatívne vplyvy fruktózy.

  Bez cukru?
  Úplne obmedziť cukor je nereálne a nezdravé. Telo a jeho bunky cukor potrebujú z celodennej celkovej výživy všetkých látok len 5% . Je hlavným zdrojom energie pre mozog, organizmu dodá približne 50 percent energie. Ak počas hladovky pri spaľovaní mastných kyselín nie sú dostupné metabolity cukrov, organizmus sa prekysľuje a vzniká acidóza. „Ak si chcete osladiť život, siahnite po nerafinovanom cukre, ovocí, horkej čokoláde, neškodnej stevii odporúča odborníčka na výživu. Žiadne umelé sladidlá vás nezachránia. Neurologička Susan E. Swithers z Purdueovej univerzity tvrdí: „Ak svoje telo oklamete sladkou náhradou, z ktorej nedostane nijakú energiu, čiže kalórie, zareaguje presne tak, ako vy po zistení, že vás podviedli. Vzbúri sa, prepadne vás vlčí hlad po kalóriách, o ktoré ste boli ukrátení.“ A návyk na sladké ostáva…

  Repný, hnedý, xylitol, sorbitol, stévia…
  Biely cukor sa vyrába z repy a z cukrovej trstiny. Z 99,9 percenta ho tvorí sacharóza. Rafinácia ho zbaví vitamínov, minerálov, enzýmov aj aminokyselín. Nahradenie bieleho cukru hnedým n Hnedým je prakticky to isté, cukor sa vyrába z bieleho, pridáva sa k nemu melasa, ktorá ho zafarbí. Keďže neprechádza rafináciou, obsahuje aj minerály a vitamíny. Je o čosi zdravší, avšak nie až tak, ako celozrnná múka a hnedá ryža v porovnaní s ich rafinovanými proťajškami. Hnedý cukor tvorí 97 percent sacharózy, 2 percentá vody a 1 percento iných látok. Kaloricky sú na tom oba cukry podobne.
  Sladkú chuť majú aj niektoré deriváty, napríklad alkoholické cukry, ako xylitol, glycerol, sorbitol, manitol. A mnoho syntetických látok, ktoré s cukrom nemajú nič spoločné. Keďže nízkokalorické sladidlá sa nezúčastňujú na biochemických pochodoch v organizme ako cukry, hoci ich sladivosť je oveľa vyššia ako sacharózy, neposkytujú organizmu žiadnu alebo len veľmi malú energiu. Vhodné sú pre ľudí s cukrovkou. O bezpečnosti umelých sladidiel sa vedú búrlivé debaty. Faktom ostáva, že neprospievajú deťom ani tehotným ženám a niektoré stiahli z trhu.

  K prírodným a bezpečným sladidlám patrí stevia, ktorá sa získava z listov rovnomennej rastliny.

  Sacharóza je organická zlúčenina bežne známa ako stolový cukor. V čistom stave je sacharóza biela kryštalická látka sladkej chuti. Molekula je disacharid, skladá sa z jednej molekuly glukózy a jednej molekuly fruktózy.
  Jej molekulový vzorec je C12H22O11. Vyrába sa jej okolo 150 000 000 ton ročne.

  ***Cukor – ako biela smrť.***
  Cukor Narkotikom? Áno cukor je narkotikum – neprírodná hmota produkovaná priemyselnými procesmi (najviac z cukrovej trstiny, alebo cukrovej repy) s prekyslením celého organizmu astronomických 53% naproti bielej múke s polovičnou hodnotou.
  Vedeli ste, že v súčasnosti sa vo vedeckej sfére v súvislosti s cukrom používa označenie silné narkotikum? Často krát totiž za našim podráždením, nervozitou, depresiou, agresivitou, nesústredenosťou, či nekontrolovateľné emocionálne prejavy môže práve on. Sladučký biely prášok, ktorého užívanie, môže mať pre náš organizmus priam fatálne následky. Táto umelá chemikália, ktorá je procesom rafinácie zbavená akýchkoľvek živín, minerálov, či vitamínov, sa stáva ideálnou podstielkou pre vznik vážnych chorôb ako je cukrovka, obezita, hemeroidy, žalúdočné vredy, ľadvinové kamene, srdcovo-cievne ochorenia, či Alzheimer, nehovoriac o nikdy nekončiacich dentálnych problémoch a ťažkostiach s cholesterolom.
  Viete koľko bieleho cukru denne spotrebujete?
  Aj keď si necukrujete kávu či čaj, nachádza sa v dochucovaných minerálkach, malinovkách, prirodzene sladkostiach, ale aj rôznych dressingoch, omáčkach, pekárenských výrobkoch,…
  Vysoký príjem cukru je záťažou pre vaše trávenie. Telo pri ňom potrebuje vyššie dávky vitamínov skupiny B a minerály – vápnik, horčík, chróm a zinok. Okrem toho má zvýšené nároky na vlákninu i iné živiny.
  Nevyvážená strava tak vedie k neprimeranému zaťažovaniu trávenia, telo sa demineralizuje, organizmus je oslabený, trpí imunitný systém. To následne vedie k únave, malátnosti, precitlivenosti, neurózam,nádmernému poteniu a iným zdravotným problémom. Biely cukor svojim prekyslením navyše spomaľuje prechod potravy tráviacim systémom, iste ste si neraz všimli bolestivé stavy či problémy s trávením práve po dňoch s viacerými sladkými chodmi
  Nie ej potrebné dodať, že za tým všetkým sú
  peniaze- nenásytnosť za ziskami a zámerný, nemilosrdný program Židov k úplnej
  deštrukcii Bielej Rasy.
  Cukor. Je ešte jedno narkotikum, ktoré každý z nás užíval v ohromnom množstve
  už od čias kedy sme boli len bábätkami a ktoré zas posledných tristo rokov
  neodškriepiteľne napáchalo Bielej Rase viac škody ako alkohol, tabak, heroín,
  a ostatné “tvrdé drogy” dohromady okrem liečivej marihuany,ale nie jej fajčenia. Je to niečo zamaskované za chuťou
  najpríjemnejšie jedlo, ktoré by vám (tak ako kresťanstvo) aj vaša sladká, milujúca
  matka podala v bušeloch. To narkotikum je cukor – obyčajný, rafinovaný, kryštálový,
  biely cukor, ktorý si kupujete v potravinách.Cukor Narkotikom? Áno cukor je narkotikum – neprírodná hmota produkovaná
  priemyselnými procesmi (najviac z cukrovej trstiny, alebo cukrovej repy) rafináciou
  čistej sacharózy, po odstránení všetkých vitamínov, minerálnych látok, enzýmov,
  proteínov a ostatných užitočných výživných látok. To čo ostane, je koncentrované
  neprírodné narkotikum, ktoré ľudské telo nemôže zvládnuť, aspoň nie v takých

  množstvách, v akých je hltaný pri dnešnom zažitom životnom štýle. Cukor Je návykový viac než maihuana a menej než fajčenie tabakových cigariet. Priemerný Američan dnes (1981) konzumuje približne 115
  libier cukru za rok. To platí i pre mužov, ženy i deti. Najväčší dôvod prečo cukor
  pácha viac škody ako ktorýkoľvek iný jed, liek, či droga je dvojnásobný: I. je
  označovaný za “jedlo” a používaný v obrovskom množstve a II. Jeho ničiace efekty
  začínajú súčasne, už od čias kedy sa dieťa narodí a je kŕmené cukrom v jeho rôznej
  podobe. Dokonca aj materinské mlieko je ním kontaminované. III. Prakticky 100%
  našich civilizovaných Bielych Rasových Druhov je naň navyknutých počas života od
  kolísky až po hrob. Jedinými výnimkami sú tí (a je ich stále viac), ktorí sa stali
  uvedomelými pred tým, akým smrteľným jedom je obyčajný domáci cukor. My
  Tvorcovia, zamýšľame odhaliť toto škodlivé narkotikum a túto informáciu vštiepiť
  každému dieťaťu od času kedy sa učia hovoriť.História. Aj keď tu cukor bol v maličkých množstvách po tisíce rokov, bol
  prakticky neznámym a tvoril len nevýznamnú časť stravy Bieleho Človeka v klasických civilizáciách Egyptu, Grécka a Ríma. Gréci (ktorý majú slovo pre takmer
  všetko!) preň nemajú slovo. Dokonca aj v starovekej Európe bol prakticky neznámym
  a neskôr klen zriedkavou delikatesou na kráľovskom dvore. Až počas poslednej
  krížovej výpravy, končiacej v roku 1204, bol niektorým kresťanským križiakom
  predstavený cukor, moslimmi voľne používaný. Keď Mauri napádali a kolonizovali
  južnú časť Španielska, pestovali na španielskej pôde cukrovú trstinu a rafinovali z nej
  cukor. Keď Španielsko vyhnalo Maurov, zostali po nich nejaké trstinové plantáže. Tak
  ako keď krstenie po prvý krát okúsilo zo zakázaného ovocia aj to sa im zapáčilo. Bol
  to počiatočný zákus, ktorý viedol k závislosti, nenásytnosti a pomalej a istej
  degenerácii Bielej Rasy, degenerácii, ktorá sa dnes stala epidemickou. Taktiež
  zanechal stopu otroctva, genocídy a organizovaného zločinu, ktorý vyniesol nesmierne
  bohatstvo, špeciálne parazitom ľudskej rasy riadiacim celý súčastný svet psychopatom oligarchom.

  NÁVYKY SPôSOBUJÚCE ZÁVISLOSŤ NIEKTORÝCH LÁTOK !

  Rafinovaný cukor sacharóza-fruktóza a jeho všetky produkty spôsobujú návyk a závislosť až 49%,
  nikotín čistý napr. v žuvačke je návykový 44 %, fajčenie marihuany 65%, fajčenie tabakových cigariet 82%,alkohol 63%, kokain 43%, pervitín až 95%, konopa-marihuana výťažok – priškyrica- olej -THC/CBD 31%, káva kofeín je návykový 35%, alkohol-červené víno návykové 44%, tvrdý alkohol je návykový 59% a pivo je návykové 58%.

 28. Kollar J píše:

  1
  VYLIEČME SA Z RAKOVINY LEN ZA 35 DNÍ
  Ježiš povedal,choď tvoja viera ťa uzdravila.
  1. Viera s optimizmom môže pomôcť pri seba uzdravovaní viac než 50%.
  2. Pesimizmus nelieči len zhoršuje choroby.
  3. Na urýchlenie uzdravenia z rôznych chorôb môžeme pomôcť sebe, ale aj iným i na diaľku jednoduchým dobre fungujúcim uzdravovacím procesom prikladaním rúk a zároveň aj zapojením mysle a hlavne musíme tomu aj veriť,že sa tak stane,bez viery to neide.
  4. Priložením rúk na chorého necháme prúdiť našu energiu na cielené choré miesto,pri čom liečená osoba to pociťuje vibráciami a teplom.
  5. Mysľou si pri tom opakujeme, aby naša myseľ zasiahla chorého,alebo i seba za jediným účelom uzdravenia sa s choroby a tak rukami a mysľou ešte viac zintenzívnime tento jednoduchý ale veľmi účinný proces uzdravovania.

  Trpiaci na chorobu rakovinu si musia najprv uvedomiť, zamyslieť sa nad tým z čoho chorobu dostali a pri liečení sa vyhnúť doterajšieho spôsobu života z ktorého teraz čelia týmto dôsledkom a urobiť zásadné zmeny v stravovaní.
  Mnohí sa vyliečili z rakoviny len prejdením stravy z mäsitej na zeleninovú živú organickú stravu.
  Vedci sa prikláňajú k zhodnému názoru,že množstvo rakovín vznikne okrem karcinogenity aj dôsledkom spôsobenými parazitmi vírusmi, baktériami, plesňami a hubami v kyslom prostredí, ktoré sme si sami vytvorili, ale ktoré tiež to kyslé prostredie robia votrelci ešte kyslejším.

  Pri liečení rakoviny ako je napr. rakovina žalúdka je treba najprv zničiť pôvodcu rakoviny helikobakter pylori, ktorý je prvotriednym karcinogénom zodpovedný za poleptanie sliznice žalúdka a tvorbu následných rakovinových vredov.
  Zo skúsenosti MMS/CDS tieto baktérie zničia za 7 dní,čo ATB je pre zmutované baktérie je už prikrátke a nezaberá. Pri ponechaní týchto pôvodcov rakoviny sa stane liečenie nekonečným príbehom resp obiehaním dokolečka dokola,preto je treba pri tom zvoliť správny postup terapie…
  Podobne je to aj pri niektorých rakovinách pľúc so známym jeho pôvodcom chlamýdie či plesne a tiež aj pri rakovine krčka maternice z jej pôvodcom vírusom HPV,rakovina ľadvín s premnoženými streptokokmi vo vytvorených cystách a podobne.
  2
  Vírus HPV v krčku maternice MMS/CDS totálne zničí v krátkom čase za 9 dní a pľúcne chlamýdie-pneumonie za 14 dní.
  Podľa dokumentarného filmu z Afríky sa z malárie len za jediný deň len po vypití niekoľkých kvapiek MMS, ktoré nestoja skoro žiadne peniaze vyliečilo všetkých chorých zo 154 pri odbornom a prísnom dohľade lekárov z medzinárodného červeného kríža:
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2121-uspesne-klinicke-testy-lecby-malarie-pomoci-mms-v-africe
  Ako je zrejme z videa pri liečení malárie pomocou kvapiek MMS v Ugande sa zúčastnili aj maličké deti a všetci do jediného sa tak zázračne rýchlo uzdravili. Zaujímavé je to že nikto z nich nemal poleptaný a rozožratý žalúdok a čreva ako o tom niektorí často blúznia.
  MMS/CDS nemajú absolútne žiadne vedľajšie škodlivé účinky. A to, že vyššie dávky môžu u niektorých vyvolať hnačku,tak to neznamená,že sú škodlivé,veď aj surová kyslá kapusta a jej šťava dokáže ešte skôr hnačku vyvolať a pri tom je taká zdravá,že tiež dokáže vyliečiť rakovinu. Najsmutnejšie na tom je a zdravím rozumom nepochopiteľné to, že na maláriu ročne stále i naďalej zomierajú tisíce ľudí ročne i napriek vynájdenému najuniverzálnejšiemu a najlepšiemu lieku na tejto planéte MMS.

  MMS vylieči každý druh rakoviny priemerne do jedného mesiaca a CDS vylieči 96% druhy rakovín a zároveň aj s veľkou istotou ničí všetky parazity okrem dospelých hlíst, vírusy, baktérie, už vo veľmi krátkom čase,preto na vyliečenie z rakoviny dáme prednosť MMS a iným 100%-ým uvedeným prípravkom,aby sme CDS neboli sklamaní.

  Pri liečení rakoviny sa zároveň musí celé telo dobre detoxikovať (doslovne vyprať) rôznymi detoxikačnými prípravkami napr. yuccou, a jesť pri tom množstvo zeleniny a piť dostatok mäkkej čistej vody a zeleninové šťavy. Dobre pri tom pomáha Chlorella a klíčky.
  Pozor, Spirulina vôbec nelieči rakovinu, podieľa sa len ako pomocná zložka na detoxe a na dodaní niektorých minerálov. Spirulina lieči REUMUaž 96% a tiež aj iné choroby.
  Chlorella je už akou, takou bojovníčkou rakoviny lieči ju 53 %,preto ju využívame pri liečení rakoviny,ale hlavne pri detoxe. Chlorella je tiež špičkovým liekom proti reume a keď k nej pridáme mobil+ s čo najvyšším obsahom chondroítinu a glukosamínu a vyšších dávok MSM a C vitamínu,kolagénu, tak do pol roka sme bez reumy.

  3
  Kurkuma prastará bojovníčka proti každej rakovine. Pri ľahšej forme rakoviny je treba brať 8 g (8 tisíc. mg) prášku Kurkumy,pri ťažšej forme 9 g denne.
  Kurkumu prášok je najlepšie brať 3 krát denne ½ hod pred jedlom a to pred hlavnými jedlami pred raňajkami pred obedom a pred večerou.
  Nápoj Kurkumy pre jednú dávku si pripravíme v 2 – 3-oj decovom pohári nasledovne:
  Do pohára si odvážime 2,7 g (2700 mg) Kurkumy, pridáme cca 2,5 dl vody a miešame najmenej 1 minútu, aby sa všetok prášok z Kurkumy dobre rozpustil. Pri ťažšej forme rakoviny berieme 3 g práškovej Kurkumy denne ½ hod pred jedlom.
  Čistú Kurkumu bez akýchkoľvek prímesy nájdeme v netových obchodoch na heureke.

  Kurkumín v kapsulách je pre tých na vyliečenie z každej rakoviny čo veľmi neznášajú horkú chuť Kurkumy. ale najlepší je čistý bez ďalších prímesy bez piperínu a Kurkumín komplex tiež nie je vhodný.

  I keď je Kurkumín čistý bez ďalších prímesy,nie každý ma rovnaké množstvo liečivej látky Kurkumín.

  Na vyliečenie ľahšej formy rakoviny berieme Kurkumín denne 5 kapsúl ½ hod pred jedlom 2+2+1 a pri ťažšej forme berieme 6 kapsúl 2+2+2, 1/2 hod pred jedlom a zapiť 2-3 dl čistej mäkkej vody.

  Grape Seed extrakt je takmer rovnocenný vynikajúco zaberajúci pri liečení tiež na všetky druhy rakovín,ktorý je vyrobený z hroznových jadierok červeného hrozna.
  Grape Seed berieme spolu s jedlom resp spolu hlavnými jedlami pri ťažkej forme rakoviny 6 kapsúl denne 2+2+2, a pri ľahšej forme 5 kapsúl denne 2+2+1.

  Lyzín, Prolín + C vitamín. Táto trojica je úžasným bojovníkom proti každej rakovine. Prečítajte si o tom knihu od známeho vedca Dr. Krebsa, alebo si o tom pozrite toto video : https://www.youtube.com/watch?v=6UpHFK629hI&feature=em-subs_digest-vrecs
  Vďaka Dr. Krebsovi spolu s vedeckým tímom za vyvinutie tohto dômyselného lieku na každú rakovinu.
  4
  Lyzín – 2800 mg denne rozdeliť na 3 krát denne po 930 mg 15 minút pred jedlom.
  Prolín 1400 mg denne rozdeliť na 3 krát denne po 470 mg 15 minút pred jedlom.
  Vitamín C pre 80 kg osobu 1500 mg denne rozdeliť na 3 krát denne po 500 mg 15 minút pred jedlom.
  Trojica prípravkov sa berie spolu naraz ½ hod pred jedlom.

  Koreň Púpavy je tiež vynikajúcim, šetrným bojovníkom proti rakovine každého druhu potvrdený normálnou vedou a môžu sa ním pochváliť mnoho vyliečených z rakoviny a môžu sa ním vyliečiť z rakoviny i deti:
  Pri ľahkej forme rakoviny berieme Koreň Púpavy 7 g denne a rozdeliť ho na 3 krát denne po 2,4 g spolu s 3-mi hlavnými jedlami. (brať ho spolu s jedlom)
  Pri ťažkej forme rakoviny ho berieme 9 g denne s hlavnými jedlami po 3 g (3000 mg.) Pozor nie iba čaj, ten je len vynikajúcou preventívou a na ďalšie množstvo chorôb.

  MMS, majstrovský minerálny prípravok od vynálezcu J Humbla je už dlho známy a z rakoviny každého druhu sa ním vyliečilo už milióny ľudí na celom svete,ale i z ďalších nevyliečiteľných chorôb. V jeho najnovšej knihe nájdete protokoly pre dávkovanie MMS a presnejšie inštrukcie o liečbe rakoviny, alebo z jeho zverejnených videách na nete: https://www.youtube.com/watch?v=LZHdqcLUC0g
  Na nete sa môžeme stretnúť s kadejakými falošnými informáciami pre dávkovanie MMS.

  MMS kvapky sa musia brať pravidelne každú hodinu celkom 6 – 8 dávok denne po max 7- 8 kvapiek v jednej dávke, pri zvýšení viac než 7 kvapiek denne sa môže dostaviť hnačka.
  Pri ťažkej forme rakoviny sa berú 8 dávky denne po max 7- 8 kvapiek,resp len toľko kvapiek, aby nenastala hnačka. Pri hnačke je treba počet kvapiek znížiť až o polovicu menej a potom pokračovať len toľkými kvapkami,koľko znesieme. Pri zníženom počte kvapiek sa liečime o toľko dlhšie o koľko kvapiek sme vynechali.
  Spôsob prípravy MMS: do 2-oj dl pohára zo šikmá držiaceho nakvapkáme 7 kvapiek roztoku 24,5%-ého chloritanu sodného do tých istých kvapiek nakvapkáme tiež 7 kvapiek 50%-ej kyseliny citrónovej a kývaním pohára necháme 20 sekúnd zaktivovať roztok oboch kvapiek.
  Aby sa roztok už ďalej neaktivoval zalejeme ho čím skôr cca 2 dl čistej vody.
  Pre zlepšenie vône a chute MMS pridáme cca ½ dl ananásového džusu, alebo trocha sody bikarbony.
  Počas liečenia MMS sa nesmú jesť citrusové a iné plody z vyšším obsahom C vitamínu ani samotný vitamín C pred užívaním a medzi dávkami MMS, ale až
  5
  najmenej 2 hodiny od dennej poslednej dávky MMS.

  Po ukončení liečby ešte i naďalej pokračujeme stabilizačnou,preventívnou liečbou iba 3-4 kvapkami denne po dobu 3-4 mesiace, aby sa rakovina nevrátila.

  Huba Reihsi, tisícročia známy liek nie len na vyliečenie každého druhu rakoviny, ale i na ďalší spektrum chorôb.
  Na vyliečenie z rakoviny berieme prášok,alebo kapsuly.

  Na vyliečenie ľahšej formy rakoviny berieme 5 kapsuly denne ½ hod pred jedlom.
  Pri ťažkej forme rakoviny berieme 6 kapsuly denne ½ hod pred jedlom s dostatočným množstvom vody.

  Pri kúpe huby Reihsi dbáme pri tom na najvyšší obsah práškovej liečivej látky v kapsuliach.
  Hubou Reihsi sa vyliečime z ľahkej formy rakoviny za 25 dní,z ťažkej za 35 dní a potom pokračujeme i naďalej už len preventívnou liečbou 3 – 4 mesiace iba 1 kapsulou denne, aby sa nám choroba nevrátila.

  PO VYLIEČENÍ rakoviny ešte i naďalej pokračujeme v stabilizačno – preventívnej liečbe cca 3-4 mesiace,aby sa rakovina nevrátila a pri tom berieme to isté čím sme sa liečili, Kurkumu prášok 1 g denne, Kurkumín len 1 kapsulu denne a Grape Seed tiež iba 1 kapsulu denne,MMS 3 – 4 kvapky denne a Hubu Reihsi 1 kapsulu denne a Lyzín,Prolín + C – vitamín,zo všetkých 3-ch látok berieme len 1/6.

  Všetky dávky prípravkov – extraktov minerálov a vitamínov sú určené pre osoby z hmotnosťou cca 80 kg a ani jeden z nich nemajú absolútne žiadne škodlivé účinky,ale naviac vedia ešte vyliečiť i ďalšie skryté choroby,alebo o ktorých vieme.
  Pri inej hmotnosti je treba starostlivo dávkovanie určiť prepočtom vzhľadom k hmotnosti a zvlášť pre malé deti,ktoré by sa mali liečiť len práškovým Koreňom Púpavy.Väčšie deti môžeme liečiť extraktom Grape Seed,či Kurkumínom.

  Pri liečení rakoviny prípravkami Kurkumou, Kurkumínom, Garape Seed, Lyzínom a Prolínom + C vitamínom a Koreňom púpavy, Hubou Reihsi,MMS/CDS posledný týždeň liečby znížime dávky o polovicu, alebo až o 2/3, takže berieme iba max polovicu, alebo len 1/3 z predošlých dávok .

  6
  Pri liečení rakoviny rešpektujeme všetky pokyny v tomto článku,pri nedodržaní uvedenej diety a presného a pravidelného dávkovania prípravkov sa rakovina bude liečiť len zdanlivo, čiastočne, alebo vôbec.

  Všetky uvedené prípravky označené na užívanie ½ hod pred jedlom musíme brať ako je uvedené,inak nefungujú a tie ktoré sú označené spolu s jedlom berieme zásadne s jedlom.

  RAKOVINU SI VYLIEČÍME:
  1/ Ľahšiu formu rakoviny liečime Kurkumou 24 dní, a ťažšiu liečime najmenej 32 dní.

  2/ Ľahšiu formu rakoviny Kurkumínom liečíme 25 dní, ťažšiu formu 35 dní.

  3/ Ľahšiu formu rakoviny liečime prípravkom Grape Seed 25 dní, ťažšiu 33 dní.

  4/ Ľahšiu formu rakoviny si vyliečime Lyzínom a Prolínom + C vitamínom za 23 dní a ťažšiu formu za 34 dni.

  5/ Ľahšiu formu rakoviny si vyliečime Koreňom Púpavy 26 dní a ťažšiu formu za 36 dní.

  6/ Ľahšiu formu rakoviny si vyliečime pomocou prípravku MMS za 21 dní,ťažkú formu za len za 23 dní.

  7/ Ľahšiu formu rakoviny si vyliečime pomocou prípravku CDS za 23 dní a ťažkú formu za 35 dní. Pozor! CDS nedokáže vyliečiť rakovinu mozgu, semenníkov, prostaty, vaječníkov, pankreasu, lymfatickú rakovinu, rakovinu kože,rakovinu pľúc,rakovinu hrubého čreva, a pečene. Preto po liečení CDS zostali niektorí sklamaní.
  CDS sa skôr hodí na vyliečenie rakoviny prsníkov,krčka maternice,meternice,žalúdka,preto ho odporúčame skôr na všetky vírusy, baktérie a mykozy.

  8/ Z ľahšej formy rakoviny sa vyliečime pomocou prípravku Huby Reihsi
  za 25 dní,z ťažkej za 35 dní.

  7

  PRE NAJMENŠÍCH
  Nezabudli sme pri tom ani na maličké a väčšie deti pri liečbe rakoviny.
  S väčšími deťmi nebude problém,každý z uvedených prípravkov nemá absolútne žiadnu škodlivosť- žiadne vedľajšie účinky, na tie chute počas liečby si zvyknú, horšie je to s maličkými okolo 1 roka.

  O tom či budú chcieť liečiť svoje najdrahšie dieťa trpiace rakovinou Koreňom Púpavy práškom musia rozhodnúť len rodičia,deti sú v ich opatere a patria len im a nikomu inému,preto len oni môžu rozhodovať ako a čím sa majú liečiť a celé rozhodnutie a zodpovednosť zostáva preto len na nich.

  Toto je len rada,môžu ju prijať a môžu ňou ignorovať.

  Maličke deti ešte nemajú dostatočne vyvinutý zažívací systém, nevedia stráviť to čo staršie deti,preto im nemôžeme podávať napr. Kurkumu, Kurkumín a už vôbec nie MMS, ktoré sa berú pred jedlom,ale aj určené spolu s jedlom okrem Koreňa Púpavy,ktorý sa berie spolu s jedlom tie prípravky by sme do nich vôbec nemuseli dostať, lebo ich organizmus je ešte prispôsobený len na mliečko,kašičku a a sem, tam šťavičky.
  Jediny z nich je chuťou aj trávením najšetrnejší Koreň Púpavy a ročné deti ho po troške zvládajú spolu s jedlom.
  Preto je pri tých maličkých pri liečení problém.

  Pri dávkovaní práškového Koreňa Púpavy pre maličké musíme byť opatrní a začíname len s malými dávkami a len postupne ich zvyšujeme a starostlivo celkovú situáciu sledujeme – hnačky, zápcha a akákoľvek nevoľnosť.
  Dávkovanie práškového koreňa je určené pre maličké 370 mg denne a je treba ho rozdeliť na 92,5 mg v 1 dávke 4 krát denne spolu s jedlom,len otázkou je či nám to budú chcieť v dajakej strave, ktorou ich denne kŕmime papať,kiež by to tak bolo. Týmito dávkami by sa mali z rakoviny vyliečiť od 25 do 30 dní a po vyliečení by ešte mali brať preventívnu dávku už len 50 mg už iba raz za deň 2,5 po dobu 75 dní.. Ako sme si všimli ide tu o presné dávkovanie určené na miligrami a k tomu je potrebné mať presné váhy na tu tisicínu gramu. V netovom obchode Pgchem ju môžeme dostať od 0 do 20 g za 30€.

  Starším deťom s hmotnosťou okolo 20 kg podávame prášok Koreňa Púpavy na vyliečenie z rakoviny denne 1600 – 1700 mg a je ho treba rozdeliť na 3 krát denne po 533 mg v jednej dávke spolu s jedlom,resp v 3-ch dávkach denne po 533 mg.
  Po vyliečení z rakoviny po 30-ích dní by ešte i naďalej mali pokračovať v preventívnej liečbe už iba jednou dennou dávkou práškového Koreňa Púpavy 220 mg len raz denne po dobu cca 2,5 mesiacov. Starším deťom môžeme podávať medzi dávkami i zeleninové šťavy vhodné na rakovinu.
  8
  Pri užívaní Koreňa Púpavy prášku s jedlom deti ho môžu zapíjať pri jedle ovocnými či zeleninovými šťavami.

  Pri horšom znášaní Koreňa Púpavy v prášku skúsme im improvizovať napr. znížiť im dávku,ale liečenie o tie znížené dávky potom musíme predlžiť.

  Posledný týždeň liečenia znížime dávkovanie v jednotlivých dávkach o polovicu.

  Na liečenie si na nete kúpme len čistý Koreň Púpavy v prášku bez ďalších prímesy.

  TOTO DOLE JE PRI LIEČENÍ RAKOVINY DôLEŽITÉ

  Rakovinové bunky pre svoje bujnenie nepotrebujú kyslík ako zdravé bunky a živia sa 85% cukrami.
  1/ Cukry a iné sladidla a ich všetky produkty okrem sladidla STEVIE a biela múka a jej výrobky najviac prekysľujú celé telo tvorbou KYSELINY OCTOVEJ, ktorá je pohromou s tvorbou prekyslenia celého tela s spolu aj acidózou a priam znemožňuje liečenie každej choroby.
  Fruktuzové cukry obsahujú množstvo sacharózy,tak že pri prekyslení sa správajú obdobne a ak nechceme kŕmiť rakovinové bunky pri liečení rakoviny, tak ich z nášho jedálnička vyhoďme okrem menej sladkých zelených jabĺk a iných podobných menej sladkých ovocí aspoň počas liečby.

  2/Chorí na rakovinu musia max obmedziť či skoncovať z bielou múkou a jej všetkými produktmi,ktoré tiež prekysľuje celé telo ako cukry a nahradiť ju pri liečení celozrnými,najlepšie bez lepku.
  Z obilnín je najzásaditejšie proso a amarant.Amarantová múka,alebo uvarené zrniečka v prílohe ako zeleninové rizoto ma najvyšší nutričný obsah a uzdravovací účinok zo všetkých.

  3/ Chorí na rakovinu nesmú jesť ťažké bravčové a hovädzie pečené v trúbe,vyprážané,mastné a vnútornosti. Všetko to ma obsah purinových látok z ktorých sa následne tvorí kryštalická KYSELINA MOČOVÁ a z nej len ďalšia pohroma prekyslenia a len zdanlivé pomalé liečenie a tobôž už nie z rakoviny.
  Purinové látky obsahujú aj strukoviny,preto z nich jeme iba polievky nie však prívarky pri ktorých je možnosť vzniku kyseliny močovej.
  4/ Je treba sa zbaviť všetkých údenín aj údených syrov z ktorých sa následne tvorí KYSELINA DUSIČNÁ.
  5/ Chorí na rakovinu sa musia vyhnúť ťažkým dlhým svalovým záťažiam,pri
  9
  ktorých svaly produkujú prekyslenie KYSELINOU MLIEČNOU, ale to zas neznamená,že majú obmedziť aktívny pohyb bez ktorého dobre nefunguje metabolizmus.
  Pri fyzickej aktivite sa potíme a tým sa telo zbavuje toxínov z kyslosti.
  Neokysličené telo bez pohybu sa značne prekysľuje.
  Neokysličený organizmus bez dennej fyzickej aktivity je stále prekyskený = chorý a práve takéto kyslé prostredie umožňuje množenie sa vírusov, baktérií, hlíst a ich lariev, plesní, hub, mykoz a rakovinových buniek.

  6/ Rakovinové bunky pre svoje množenie nepotrebujú kyslík ako zdravé bunky len cukor.

  7/ Chorí na rakovinu musia mať každodennú fyzickú aktivitu aspoň ½ – ¾ hod rýchlejšej chôdze aby sa im tele okysličovalo a tým neprekysľovalo, začíname z 15 minutami.

  8/ Chorí na rakovinu nesmú piť sladené, sýtené oxidom uhličitým CO2 a kolu už absolútne nie ani zdraví, ktorá tvorí kyselinu FOSFOREČNÚ a UHLIČITÚ.

  9/ Bravčové mäso s následnou tvorbou KYSELINY SIROVEJ tiež chorému škodí a namiesto neho zaradiť do jedálnička dary mora (omega3)-mastné ryby.

  10/ Chorí na rakovinu musia obmedziť mliečne výrobky. Mali by vylúčiť pasterizované mlieko,smotanu a podobné produkty a nahradiť ich v skôr tvarohom, jogurtmi, acidkami ,menej kravským maslom a najlepšie z domáceho chovu..
  U niektorých malých deti sa enzýmy na premenu laktózy postupne vytrácajú a následky z toho sú intolerancie a alergie na laktózu a tým sa pri trávení tvoria jedy spôsobujúce hlavne kožné choroby.
  11/ KYSELINA ACETYLSALICYLOVÁ je z užívania z chemických liekov.

  12/ Chorí na rakovinu nesmú jesť niektoré druhy kyslých ovocí,citrón a kyslá kapusta neprekysľujú sú zásadité a pri liečbe veľmi pomáhajú.
  Celková strava kyslosť zásada by mala byť vo vhodnom pomere 80% zásaditá strava a 20% a lepšie i menej kyslá strava a pri liečení rakoviny je to nutnosťou.

  13/ Chorým na rakovinu nesmú chýbať dôležité minerálne látky, vitamíny a
  10
  enzýmy,preto by mali užívať denne aspoň komplet multivitamínov napr. Mega Komplet 3 krát denne pred jedlom.
  Chorí na rakovinu by mali brať DENNE vitamín C 500mg, MSM (metylsulfonylmetán) 400 mg a Magnézium 400 mg. Tá prášková trojica rozmiešaná vode sa berie spolu naraz ½ hod pred jedlom.

  14/ Chorím na rakovinu pomáha denne dostatočné množstvo mäkkej čistej vody a iných zdravých tekutín,kvôli zlepšeniu detoxu, koľko? Svoju váhu si podeľte 30 – ími a výsledok bude príjem denných tekutín v litroch.

  15/ Chorým na rakovinu pomáha pitie zelených čajov priemerne 1.2 litrov denne.

  16/ Chorí, ale i zdraví by sa nemali dlhodobo zdržiavať v pasoch zemských žiarení GPZ a v iných smogoch z aut a vytvoreným priemyselným elektrosmogom.

  17/ Nezabudníme papať veľa rozmanitej zeleniny a z nich čerstvé šťavy,ktoré urýchľujú liečbu z každej choroby hlavne z rakoviny.

  Všetkým prajeme skoré vyliečenie!!!

 29. Ferenc Marián píše:

  K článku, p Kollára.

  Veľmi dobrý článok, výborne napísané, som toho istého názoru lebo je to tak.

  Ferenc Marián Prešov

 30. Ferenc Marián píše:

  Od roku 1995 dobre ovládam alternatívnu medicínu ( liečenie surovou stravou ) teoreticky aj prakticky. Tieto vedomosti som nadobudol z kníh MUDr. Ferdinanda Bartu a Dr. Kristine Nolfi, z kníh, ktoré nie sú v predaji aj z internetu. Som im veľmi povďačný za ich teoretické vedomosti. Na základe ich teoretických vedomostí som predbehol a prelomil medicínu, čo sa týka v liečení a hlavne v liečení zákerných chorôb. Medicína takú liečbu nedokáže preto, lebo vysokoškoláci medicíny sa na školách neučia o liečení surovou stravou, to preto, lebo ide o konkurenčnú a najúčinnejšiu liečbu bez vedľajších a nežiadúcich účinkov, táto liečba je na 100% účinná. Medicína lieči liekmi, farmaceutické ( chemické ) liečivá poškodzujú orgány, a to : obličky, pečeň, pankreas a žlčník, – hlavne obličky neznášajú farmaceutické ( chemické ) liečivá, táto liečba farmaceutickými ( chemickými ) liekmi nedokáže vyliečiť hlavne zákerné choroby ako je : rakovina, žalúdočné vredy, kŕčové žily a iné zákerné choroby, liečba farmaceutickými ( chemickými ) liekmi je účinná na 10% . Na prvom mieste je liečba surovou stravou preto, lebo je to liečba veľmi účinná. Na druhom mieste je liečba farmaceutickými ( chemickými ) liekmi ako “ umelá liečba “ ktorú vykonáva medicína..Je veľký rozdiel liečiť choroby surovou stravou alebo liekmi – dá sa to ľahko dokázať na preventívnej prehliadke pacientov po liečbe surovou stravou a po liečbe na farmaceutických ( chemických ) liečiv, ktorú vykonáva medicínska liečba. Alternatívna medicína ( liečenie surovou stravou ) sa vykonáva a rýchle rozširuje vo všetkých krajinách sveta. Čo sa týka chorôb, dá sa dokázať, že zdrojom na všetkých chorôb je strava živočíšneho pôvodu.
  Na záver : Je pravda, že ak by sa všetci ľudia zdravo stravovali, to by skrachovala medicína, výrobcovia liekov, pekárne, mäsokombináty a iní výrobcovia.

  Preto že nemám možnosť prísť ku peniazom, hľadám sponzora na vybavenie potrebných dokladov, rôzne povolania, ochrannú známku, zmluvy so zdravotnými poisťovňami a iné veci, aby som mohol oficiálne liečiť choroby, s alternatívnou medicínou ( liečenie surovou stravou ) Neštátne zdravotnictvo.

  Vypracoval : Ferenc Marián V Prešove dňa : 21. 12. 2016 Upravené : 19. 2. 2017

  Kontakt : alternativna_medicina@centrum.sk

 31. Kollar píše:

  AKO  A ČÍM  SI  ZNÍŽIŤ HLADINU  CUKRU  A  VYLIEČIŤ  SA  Z   CUKROVKY
  Strava ako liek, nie nie ako jed.
  Jedla ktoré bežne konzumujeme sú zdravé a nezdravé.
  Niektoré jedla iba liečia a vôbec nič neškodia, niektoré jedla môžu zas škodiť, ale i liečiť a sú jedla, ktoré absolútne nič neliečia iba škodia, preto si vždy vyberáme jedla ktoré iba liečia,prípadne len málo nám škodia.
  Jedla ako je jedovatý rafinovaný cukor a všetky jeho výrobky dosahujú rekordnú škodlivosť prekyslením až 54% a pri tom rafinovaný cukor nič nelieči iba škodí.
  Ďalším bielym jedom je rafinovaná soľ nad zlato, ktorá má pre nás škodlivosť 44% a len 4% liečivý účinok, i keď je sodík pre naše telo nevyhnutný minerál, neprekračujme ním denné dávky, ktoré majú na svedomí viac chorôb. Himalajská soľ je menej škodlivá len 34% a lieči až 17% vďaka jej zastúpeniu mnohých stopových prvkov.
  Bravčový vyprážaný rezeň priemerne škodí svojou karcinogenitou 42% a len 5% lieči.
  Biela múka a jej všetky produkty nám poškodzujú zdravie známym prekyslením celého tela so škodlivosťou z vysokého množstva nebezpečného lepku – gluténu 29% a liečivým účinkom len mizivých 3,5%.
  Ak odčítame od škodlivosti 29% jeho liečivý účinok 3,5%,tak nám vyjde jej značná škodlivosť 25,5% čím ju predurčuje za nezdravé jedlo takmer bez biologickej-nutričnej hodnoty.
  Aby sme si udržali svoje zdravie a neničili si tak organy jeden po druhom a neprivádzali ich do chronického a rakovinového stravu, vyhýbajme sa strave, ktorá nič nelieči, alebo len málo, ktorá drsne poškodzuje naše zdravie.
  Preto si starostlivo vyberáme stravu ako liek, nie ako jed hlavne pri liečení chorôb.
  Pri cukrovke to platí oveľa viac ak nechceme, aby sa nám ešte viac zhoršovala.
  Pre tých čo s ňou už bojujú, je lepšie prejsť na organickú živú stravu, alebo aspoň čiastočne s prevahou viac rozmanitých zelenín i vňati  najmä ich čerstvé šťavy a menej sladkého ovocia a začať škrtať z jedálnička všetky cukry aj fruktózu a nahradiť ich zdravým sladidlom ,,stevia,, a zrieknuť sa bielej múky a jej výrobkov, nahradiť ju celozrnými ako sú proso, quinoa, amarant (láskavec), špalda, farro, ovos a kukurica.  odbúrať zo stravy purinové jedla s následnou tvorbou kryštalickej kyseliny močovej, zbaviť sa mastných jedál, vyprážaných, pečených v trúbe či zohrievaných mikrovlnke a koreniť len neškodlivými koreninami hlavne bez nebezpečného glutamatu sodného E 621. Ťažké hovädzie a bravčové nahradiť darmi mora s vysokým obsahom omegy 3 a menej hydinou.
  V prekyslenom tele sa žiadna choroba nikdy nevylieči!
  Prekyslenie nevzniká len z cukrov, bielej múky ale i z iných škodlivých jedál, ale tiež aj z leňošenia – nič nerobenia bez denného aktívneho pohybu, pri čom sa organizmus dostatočne neokysličí a tým sa práve značne prekysľuje.
  Niektorých ohrozuje dlhodobé vystavenie lektrosmogu z tiahnucich sa pasov zón zemského žiarenia najmä nebezpečným vodným spodným tokom, ktorý svojim
  negatívnym pôsobením takmer na všetko živé tiež prekysľuje organizmus a spôsobuje množstvo rôznych ochorení.

  PRÍPRAVKY A DOPLNKY VYŽIVY NA ZNÍŽENIE HLADINY CUKRU A VYLIEČENIE
  SA Z CUKROVKY:

  2
  1 ///// Pau ď Arco – lapacho znižuje hladinu cukru 93%, cukrovku lieči  95% – cukrovku 1 vylieči priemerne za 90 dní,cukrovku 2 za 45 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 sa berú denne 4 kapsuly 3x denne ½ hod pred jedlom 2+1+1 počas 90 dní. Na cukrovku 2 sa užívajú denne 3 kapsuly 1+1+1 45 dní. Glukomerom si overíme ako nám cukor v krví neustále klesá.
   
  2 ///// Kurkúma koreň – prášok znižuje hladinu cukru 93%, cukrovku lieči 96%, cukrovku 1 vylieči priemerne do 82 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme denne 8 g prášku kurkumy cca počas 82 dní a rozdelíme si ho na 3x denne po 2,7g-2700 mg ½ hod pred jedlom. Na cukrovku 2 berieme 7 g prášku koreňa kurkumy 3x denne po 2,3 g rozmiešaním cca v 2 dl vody ½ hod pred jedlom a berieme ho počas 42 dní.
   
  3 ///// Kurkumín – znižuje hladinu cukru 92%, cukrovku lieči 94%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 86 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme kurkumín 6 kapsuly denne ½ hod pred jedlom 2+2+2 počas cca 86 dní. Na cukrovku 2 berieme kurkumín 5 kapsuly denne 2+2+1 ½ hod pred jedlom počas 44 dní a pri tom sledujeme ako nám klesá hladina cukru.
   
  4 ///// Moringu – znižuje hladinu cukru 95%, lieči cukrovku 94%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 85 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme moringu 5 tbl denne 2+2+1, ½ hod pred jedlom cca 85 dní. Na cukrovku 2 moringu berieme 4 tbl denne 2+1+1 ½ hod pred jedlom počas 42 dní a pri tom meriame ako nám klesá hladina cukru v krví.
   
  5 ///// Diaben – znižuje hladinu cukru 63% a lieči cukrovku 80%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 90 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 Diaben berieme 3 kapsuly denne 1+1+1, 20 minút pred jedlom
  počas 90 dní. Na cukrovku 2 Diaben berieme 2 kapsuly denne 1+0+1, 20 minút pred jedlom 42 dní a pri tom si kontrolujeme ako nám klesá hladina cukru.
   
  6 /////   Vitamín C plus MSM prášok (metylsulfonylmetán) obe spolu znižujú hladinu cukru 99% a cukrovku liečia 99%, cukrovku 1 vyliečia priemerne do 60 dní, cukrovku 2 za 30 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme C vitamín práškový 6 g denne spolu s MSM práškovým 2,5g denne. C vitamín rozdelíme na 3x denne po dva gramy 2g+2g+2g . MSM rozdelíme tiež na 3x denne po 800 mg, 0,8g+0,8g+0,8g. Na cukrovku 2 berieme C vitamín práškový 5g denne a rozdelíme si ho na 3x denne po 1,7g, 1,7g +1,7g +1,7g. MSM berieme na cukrovku 2 dva gramy denne a rozdelíme si ho na 0,7 g po 3x denne 0,7g+0,7g+0,7g. Obe brať spolu naraz 20 minút pred jedlom rozmiešame s 2-3 dl vody.a pri tom si denne overujeme hladinu cukru v krvi glukomerom.

  3
  7 ///// Huba Reihsi – znižuje hladinu cukru 85%, cukrovku lieči 98%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 80 dní.
  Užívanie:Na cukrovku 1 berieme 4 kapsuly spolu s jedlom 3x denne 2+1+1, 80 dní. Na cukrovku 2 berieme 3 kapsuly 3x denne 1+1+1, 40 dni a pri tom sledujeme hladinu cukru v krvi.
   
  8 ///// Beta Karotén – čerstvá mrková šťava s inými šťavami znižuje hladinu cukru 95%, cukrovku lieči 89% a cukrovku vylieči do 85 dní.
  Betakarotén nie je vhodné brať syntetický v tbl, alebo živočíšneho pôvodu, predávkovanie z neho hrozí ďalšiemu poškodeniu zdravia.
  Najvhodnejšie je ho brať vo forme mrkvovej šťavy,špenátu,zeleru,hlávkového šalátu,zelenej fazuli a šťavy z ružičkovej kapusty.
  Užívanie: Mrkvová šťava do 300g,špenát 100g ,zeler 100g,hlavkový šalat100g,zelená fazuľa 100g,ružičková kapusta 100g a šťavy petržlenu 50g.
  Uvedené doma odšťavené šťavy si rozdelíme 3 krát denne.
  https://www.zdravinadlani.cz/zarici-zdravi/o-autorovi-norman-w-walker
   
  Ľudský organizmus ma úžasnú schopnosť regenerácie všetkých buniek celého tela. Aby sa to mohlo uskutočniť, musíme mu vytvoriť nato vhodné PODMIENKY hlavne PROSTREDIE…

  Imunitný systém nikdy nenapadne nielen beta bunky, ako to niektorí tvrdia, ale i bunky všetkých organov tela a už vôbec nie žiadnym omylom a začne ich zabíjať.
  Imunitný systém bojuje proti všetkým napadnutým votrelcom karcinogénnym jedom, vírusom, baktériam, vajíčkám a larvám hlíst, plesniam, hubám, mykózam, rakovinovým bunkám a iným patogénom.
  Slabšia imunita tiež s votrelcami rovnako bojuje hoci len nižšou intenzitou, ale jednoducho to nezvládne, ale nikdy pri tom nenapadne bunky vlastného tela tým, že ich surovo zabíja, ale vždy ich chráni za každých okolnosti i pri jej oslabení.
  Oslabená imunita na boj proti patogénom potrebuje posilniť jej obrannú schopnosť na zničenie všetkých votrelcov a preto imunite musíme pomôcť niečím silnejším od nej vitamínmi, minerálmi, enzýmami, prírodnými čajmi, prípravkami, extraktmi každopádne len prírodou správnym pitným režimom a dennou fyzickou aktivitou a pod..
  Ak by tomu tak naozaj bolo, že ochranné a obranné bunky imunitného systému omylom napadajú bunky organov a surovo ich zabíjajú, tak by sa už nikdy nikomu nepodarilo zachrániť žiadny organ v tele, veď imunita sa ich aj tak rozhodla totálne ničiť a zničiť.
  Preto tá nezmyselná teória bez absolútnej logiky nenašla opodstatnenie v alternatívnej medicíne, pri čom teoretický i praktický dokázala, že tomu tak nie je tým, že jednoducho našla prírodný spôsob vyliečiť neliečiteľné organy, ktoré sa stali naraz už vyliečiteľné…
   
  Imunitu dôkladne ničí strava ako jed, nesprávny pitný režim, niektoré požívatiny a neokysličený – prekyslený organizmus bez fyzických aktivít a chemické lieky.
  VÝŽIVOVÉ DOPLNKY PRI CUKROVKE – NUTNÉ, ktoré nesmú chýbať.

  • Chróm: 200–400 mcg denne
  • Vitamín C: 1000 mg 5-6 x denne (najlepšie s postupným uvoľňovaním)
  • Vitamín B- komplex FOTRE: 1 až 2 tbl denne
  • Vitamín B3 (Niacín) 500 mg 3 x denne
  • Vitamín E: 900 IU denne (600 mg)
  *Vitamín D3: 50 mcg denne (2000 IU)
  • Selén: 200 mcg denne
  • Magnézium (horčík): 300–500 mg denne
  • Mangán: 30 mg denne
  • Zinok 30 mg denne kvôli skvalitneniu odbúravaniu cukru z krvi inzulínom.
  • Chróm: 200–400 mcg denne
  • Vláknina
  UPOZORNENIE:
  Pri liečení cukrovky uvedenými prípravkami neberieme až do úplného vyliečenia cukrovky plné denné dávky ako sú v jednotlivých protokolov uvedené, ale ich postupne zredukujeme – upravíme – znížime o 1/3 až o 1/2 na nižšie podľa toho ako sa nám cukrovka bude zlepšovať resp hladina cukru sa bude znižovať, pri čom to sami na seba pobadáme zlepšením zdravia resp meraním hladiny cukru v krvi.
   Všetky uvedené prípravky sú určené pre osoby s hmotnosťou cca 70 kg. Pri nižšej hmotnosti je treba dávkovanie znížiť, pri vyššej hmotnosti dávky zvýšiť resp dávky prepočítať, aby boli v súlade s hmotnosťou.
   Kapsuly a tabletky prípravkov – extraktov zapijeme dostatočným množstvom čistej mäkkej vody 2-3 dl, pokiaľ prípravky neboli určené na užívanie spolu s jedlom.
   
  P o k i a ľ  n i e   s ú   z n i č e n é,  h o c i   i   n e f u n k č n é   v š e t k y  Beta bunky langerhansových ostrovčekov s endoktrinou funkciou produkovať do krvi inzulín, B bunky si uvedenou liečbou môžeme znovu sfunkčniť-zregenerovať, ktoré potom začnú produkovať inzulín a znova tak dostanú glukózu pod svoju kontrolu i pri cukrovke typu 1.
   
  Nie všetky liečebné protokoly označené 1 –  8 sú vhodné pre každého diabetika,môžeme si z nich jeden najvhodnejší podľa chuti a znášanlivosti pre seba vybrať.
   Všetky uvedené prípravky sú prírodné a nespôsobujú žiadne vedľajšie, nežiaduce účinky pokiaľ sa z nich nepredávkujeme. Na Slovensku aj inde sú dostupné a pri ich pravidelnom užívaní sa môžeme už po niekoľkých dňoch presvedčiť zlepšením zdravia a postupným znížením glukózy v krvi.
  Zato veľa nedáme a nič si tým nepokazíme a môžeme pri tom len získať obnovu svojho zdravia a ,,vyliečiť sa z cukrovky,,.
  UPOZORNENIE: Pokiaľ užívate inzulín, nikdy ho svojvoľne nevysadzujte, ale riaďte sa podľa pokynov svojho lekára.
  Všetci sa uzdravte.

 32. Jak dlouho vydrží chia, pokud jsou namočené v mléce?

 33. Kollar píše:

  1
  AKO  A ČÍM  SI  ZNÍŽIŤ HLADINU  CUKRU  A  VYLIEČIŤ  SA  Z   CUKROVKY
  Strava ako liek, nie nie ako jed.
  Jedla ktoré bežne konzumujeme sú zdravé a nezdravé.
  Niektoré jedla iba liečia a vôbec nič neškodia, niektoré jedla môžu zas škodiť, ale i liečiť a sú jedla, ktoré absolútne nič neliečia iba škodia, preto si vždy vyberáme jedla ktoré iba liečia,prípadne len málo nám škodia.
  Jedla ako je jedovatý rafinovaný cukor a všetky jeho výrobky dosahujú rekordnú škodlivosť prekyslením až 54% a pri tom rafinovaný cukor nič nelieči iba škodí.
  Ďalším bielym jedom je rafinovaná soľ nad zlato, ktorá má pre nás škodlivosť 44% a len 4% liečivý účinok, i keď je sodík pre naše telo nevyhnutný minerál, neprekračujme ním denné dávky, ktoré majú na svedomí viac chorôb. Himalajská soľ je menej škodlivá len 34% a lieči až 17% vďaka jej zastúpeniu mnohých stopových prvkov.
  Bravčový vyprážaný rezeň priemerne škodí svojou karcinogenitou 42% a len 5% lieči.
  Biela múka a jej všetky produkty nám poškodzujú zdravie známym prekyslením celého tela so škodlivosťou z vysokého množstva nebezpečného lepku – gluténu 29% a liečivým účinkom len mizivých 3,5%.
  Ak odčítame od škodlivosti 29% jeho liečivý účinok 3,5%,tak nám vyjde jej značná škodlivosť 25,5% čím ju predurčuje za nezdravé jedlo takmer bez biologickej-nutričnej hodnoty.
  Aby sme si udržali svoje zdravie a neničili si tak organy jeden po druhom a neprivádzali ich do chronického a rakovinového stravu, vyhýbajme sa strave, ktorá nič nelieči, alebo len málo, ktorá drsne poškodzuje naše zdravie.
  Preto si starostlivo vyberáme stravu ako liek, nie ako jed hlavne pri liečení chorôb.
  Pri cukrovke to platí oveľa viac ak nechceme, aby sa nám ešte viac zhoršovala.
  Pre tých čo s ňou už bojujú, je lepšie prejsť na organickú živú stravu, alebo aspoň čiastočne s prevahou viac rozmanitých zelenín i vňati  najmä ich čerstvé šťavy a menej sladkého ovocia a začať škrtať z jedálnička všetky cukry aj fruktózu a nahradiť ich zdravým sladidlom ,,stevia,, a zrieknuť sa bielej múky a jej výrobkov, nahradiť ju celozrnými ako sú proso, quinoa, amarant (láskavec), špalda, farro, ovos a kukurica.  odbúrať zo stravy purinové jedla s následnou tvorbou kryštalickej kyseliny močovej, zbaviť sa mastných jedál, vyprážaných, pečených v trúbe či zohrievaných mikrovlnke a koreniť len neškodlivými koreninami hlavne bez nebezpečného glutamatu sodného E 621. Ťažké hovädzie a bravčové nahradiť darmi mora s vysokým obsahom omegy 3 a menej hydinou.
  V prekyslenom tele sa žiadna choroba nikdy nevylieči!
  Prekyslenie nevzniká len z cukrov, bielej múky ale i z iných škodlivých jedál, ale tiež aj z leňošenia – nič nerobenia bez denného aktívneho pohybu, pri čom sa organizmus dostatočne neokysličí a tým sa práve značne prekysľuje.
  Niektorých ohrozuje dlhodobé vystavenie lektrosmogu z tiahnucich sa pasov zón zemského žiarenia najmä nebezpečným vodným spodným tokom, ktorý svojim
  negatívnym pôsobením takmer na všetko živé tiež prekysľuje organizmus a spôsobuje množstvo rôznych ochorení.

  PRÍPRAVKY A DOPLNKY VYŽIVY NA ZNÍŽENIE HLADINY CUKRU A VYLIEČENIE
  SA Z CUKROVKY:

  2
  1 ///// Pau ď Arco – lapacho znižuje hladinu cukru 93%, cukrovku lieči  95% – cukrovku 1 vylieči priemerne za 90 dní,cukrovku 2 za 45 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 sa berú denne 4 kapsuly 3x denne ½ hod pred jedlom 2+1+1 počas 90 dní. Na cukrovku 2 sa užívajú denne 3 kapsuly 1+1+1 45 dní. Glukomerom si overíme ako nám cukor v krví neustále klesá.
   
  2 ///// Kurkúma koreň – prášok znižuje hladinu cukru 93%, cukrovku lieči 96%, cukrovku 1 vylieči priemerne do 82 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme denne 8 g prášku kurkumy cca počas 82 dní a rozdelíme si ho na 3x denne po 2,7g-2700 mg ½ hod pred jedlom. Na cukrovku 2 berieme 7 g prášku koreňa kurkumy 3x denne po 2,3 g rozmiešaním cca v 2 dl vody ½ hod pred jedlom a berieme ho počas 42 dní.
   
  3 ///// Kurkumín – znižuje hladinu cukru 92%, cukrovku lieči 94%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 86 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme kurkumín 6 kapsuly denne ½ hod pred jedlom 2+2+2 počas cca 86 dní. Na cukrovku 2 berieme kurkumín 5 kapsuly denne 2+2+1 ½ hod pred jedlom počas 44 dní a pri tom sledujeme ako nám klesá hladina cukru.
   
  4 ///// Moringu – znižuje hladinu cukru 95%, lieči cukrovku 94%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 85 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme moringu 5 tbl denne 2+2+1, ½ hod pred jedlom cca 85 dní. Na cukrovku 2 moringu berieme 4 tbl denne 2+1+1 ½ hod pred jedlom počas 42 dní a pri tom meriame ako nám klesá hladina cukru v krví.
   
  5 ///// Diaben – znižuje hladinu cukru 63% a lieči cukrovku 80%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 90 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 Diaben berieme 3 kapsuly denne 1+1+1, 20 minút pred jedlom
  počas 90 dní. Na cukrovku 2 Diaben berieme 2 kapsuly denne 1+0+1, 20 minút pred jedlom 42 dní a pri tom si kontrolujeme ako nám klesá hladina cukru.
   
  6 /////   Vitamín C plus MSM prášok (metylsulfonylmetán) obe spolu znižujú hladinu cukru 99% a cukrovku liečia 99%, cukrovku 1 vyliečia priemerne do 60 dní, cukrovku 2 za 30 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme C vitamín práškový 6 g denne spolu s MSM práškovým 2,5g denne. C vitamín rozdelíme na 3x denne po dva gramy 2g+2g+2g . MSM rozdelíme tiež na 3x denne po 800 mg, 0,8g+0,8g+0,8g. Na cukrovku 2 berieme C vitamín práškový 5g denne a rozdelíme si ho na 3x denne po 1,7g, 1,7g +1,7g +1,7g. MSM berieme na cukrovku 2 dva gramy denne a rozdelíme si ho na 0,7 g po 3x denne 0,7g+0,7g+0,7g. Obe brať spolu naraz 20 minút pred jedlom rozmiešame s 2-3 dl vody.a pri tom si denne overujeme hladinu cukru v krvi glukomerom.

  3
  7 ///// Huba Reihsi – znižuje hladinu cukru 85%, cukrovku lieči 98%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 80 dní.
  Užívanie:Na cukrovku 1 berieme 4 kapsuly spolu s jedlom 3x denne 2+1+1, 80 dní. Na cukrovku 2 berieme 3 kapsuly 3x denne 1+1+1, 40 dni a pri tom sledujeme hladinu cukru v krvi.
   
  8 ///// Beta Karotén – čerstvá mrková šťava s inými šťavami znižuje hladinu cukru 95%, cukrovku lieči 89% a cukrovku vylieči do 85 dní.
  Betakarotén nie je vhodné brať syntetický v tbl, alebo živočíšneho pôvodu, predávkovanie z neho hrozí ďalšiemu poškodeniu zdravia.
  Najvhodnejšie je ho brať vo forme mrkvovej šťavy,špenátu,zeleru,hlávkového šalátu,zelenej fazuli a šťavy z ružičkovej kapusty.
  Užívanie: Mrkvová šťava do 300g,špenát 100g ,zeler 100g,hlavkový šalat100g,zelená fazuľa 100g,ružičková kapusta 100g a šťavy petržlenu 50g.
  Uvedené doma odšťavené šťavy si rozdelíme 3 krát denne.
  https://www.zdravinadlani.cz/zarici-zdravi/o-autorovi-norman-w-walker
   
  Ľudský organizmus ma úžasnú schopnosť regenerácie všetkých buniek celého tela. Aby sa to mohlo uskutočniť, musíme mu vytvoriť nato vhodné PODMIENKY hlavne PROSTREDIE…

  Imunitný systém nikdy nenapadne nielen beta bunky, ako to niektorí tvrdia, ale i bunky všetkých organov tela a už vôbec nie žiadnym omylom a začne ich zabíjať.
  Imunitný systém bojuje proti všetkým napadnutým votrelcom karcinogénnym jedom, vírusom, baktériam, vajíčkám a larvám hlíst, plesniam, hubám, mykózam, rakovinovým bunkám a iným patogénom.
  Slabšia imunita tiež s votrelcami rovnako bojuje hoci len nižšou intenzitou, ale jednoducho to nezvládne, ale nikdy pri tom nenapadne bunky vlastného tela tým, že ich surovo zabíja, ale vždy ich chráni za každých okolnosti i pri jej oslabení.
  Oslabená imunita na boj proti patogénom potrebuje posilniť jej obrannú schopnosť na zničenie všetkých votrelcov a preto imunite musíme pomôcť niečím silnejším od nej vitamínmi, minerálmi, enzýmami, prírodnými čajmi, prípravkami, extraktmi každopádne len prírodou správnym pitným režimom a dennou fyzickou aktivitou a pod..
  Ak by tomu tak naozaj bolo, že ochranné a obranné bunky imunitného systému omylom napadajú bunky organov a surovo ich zabíjajú, tak by sa už nikdy nikomu nepodarilo zachrániť žiadny organ v tele, veď imunita sa ich aj tak rozhodla totálne ničiť a zničiť.
  Preto tá nezmyselná teória bez absolútnej logiky nenašla opodstatnenie v alternatívnej medicíne, pri čom teoretický i praktický dokázala, že tomu tak nie je tým, že jednoducho našla prírodný spôsob vyliečiť neliečiteľné organy, ktoré sa stali naraz už vyliečiteľné…
   
  Imunitu dôkladne ničí strava ako jed, nesprávny pitný režim, niektoré požívatiny a neokysličený – prekyslený organizmus bez fyzických aktivít a chemické lieky.
  VÝŽIVOVÉ DOPLNKY PRI CUKROVKE – NUTNÉ, ktoré nesmú chýbať.

  4
  • Chróm: 200–400 mcg denne
  • Vitamín C: 1000 mg 5-6 x denne (najlepšie s postupným uvoľňovaním)
  • Vitamín B- komplex FOTRE: 1 až 2 tbl denne
  • Vitamín B3 (Niacín) 500 mg 3 x denne
  • Vitamín E: 900 IU denne (600 mg)
  *Vitamín D3: 50 mcg denne (2000 IU)
  • Selén: 200 mcg denne
  • Magnézium (horčík): 300–500 mg denne
  • Mangán: 30 mg denne
  • Zinok 30 mg denne kvôli skvalitneniu odbúravaniu cukru z krvi inzulínom.
  • Chróm: 200–400 mcg denne
  • Vláknina
  UPOZORNENIE:
  Pri liečení cukrovky uvedenými prípravkami neberieme až do úplného vyliečenia cukrovky plné denné dávky ako sú v jednotlivých protokolov uvedené, ale ich postupne zredukujeme – upravíme – znížime o 1/3 až o 1/2 na nižšie podľa toho ako sa nám cukrovka bude zlepšovať resp hladina cukru sa bude znižovať, pri čom to sami na seba pobadáme zlepšením zdravia resp meraním hladiny cukru v krvi.
   Všetky uvedené prípravky sú určené pre osoby s hmotnosťou cca 70 kg. Pri nižšej hmotnosti je treba dávkovanie znížiť, pri vyššej hmotnosti dávky zvýšiť resp dávky prepočítať, aby boli v súlade s hmotnosťou.
   Kapsuly a tabletky prípravkov – extraktov zapijeme dostatočným množstvom čistej mäkkej vody 2-3 dl, pokiaľ prípravky neboli určené na užívanie spolu s jedlom.
   
  P o k i a ľ  n i e   s ú   z n i č e n é,  h o c i   i   n e f u n k č n é   v š e t k y  Beta bunky langerhansových ostrovčekov s endoktrinou funkciou produkovať do krvi inzulín, B bunky si uvedenou liečbou môžeme znovu sfunkčniť-zregenerovať, ktoré potom začnú produkovať inzulín a znova tak dostanú glukózu pod svoju kontrolu i pri cukrovke typu 1.
   
  Nie všetky liečebné protokoly označené 1 –  8 sú vhodné pre každého diabetika,môžeme si z nich jeden najvhodnejší podľa chuti a znášanlivosti pre seba vybrať.
   Všetky uvedené prípravky sú prírodné a nespôsobujú žiadne vedľajšie, nežiaduce účinky pokiaľ sa z nich nepredávkujeme. Na Slovensku aj inde sú dostupné a pri ich pravidelnom užívaní sa môžeme už po niekoľkých dňoch presvedčiť zlepšením zdravia a postupným znížením glukózy v krvi.
  Zato veľa nedáme a nič si tým nepokazíme a môžeme pri tom len získať obnovu svojho zdravia a ,,vyliečiť sa z cukrovky,,.
  UPOZORNENIE: Pokiaľ užívate inzulín, nikdy ho svojvoľne nevysadzujte, ale riaďte sa podľa pokynov svojho lekára.
  Všetci sa uzdravte.

 34. Jana píše:

  Toto je clanok o strave pan Kolar. Ked chcete pisat o comkolvek inom, napriklad o MMS, tak nechapem, preco si nenapisete zvlast clanok a neurobite pod nim diskusiu. Bolo by to ferovejsie ako pisat nesmysly pod clanok o strave. Je to clanok len o strave, nie o MMS, nie o vyzivovych diplnoch, nie o alkohole. Jedine co sa pri tejto strave pije je cista voda, vitaminy su z ovocia a zeleniny.