google27eaa3905ca3fee3.html

Žalobca – Farmaceutický priemysel: Homeopatia nefunguje, dokazuje to jej chemické zloženie

Obhajca – Švajčiarska vláda: Homeopatia je lacná a účinná

Dôkazová správa:

Správa švajčiarskej vlády o homeopatickej medicíne z konca roka 2011 predstavuje najkomplexnejšie hodnotenie homeopatie, ktoré bolo kedy vykonané. Ako napokon vždy, išlo v prvom rade o peniaze. Švajčiarska vláda, chcela vedieť, či ušetrí náklady na zdravie, ak vpustí do rybníka medicíny alternatívne formy liečby. Táto prelomová správa potvrdila, že homeopatická liečba je jednak veľmi účinná a dokáže vyliečiť aj chronické ochorenia a vrátiť do pracovného procesu zdanlivo „nevyliečiteľne chorých“, čím ušetrí zatiaľ nezdokumentované množstvo peňazí. A jednak je účinná pri veľmi nízkych nákladoch na liečbu bežných ochorení ako sú katary horných dýchacích ciest, zlé trávenie v dôsledku chorého žalúdka a čriev, migrén, rakoviny, či kardiovaskulárnych ochorení. Pri alternatívnej liečbe by podľa správy ušetrili poisťovne 20 – 40 percent na nákladoch. Ako dôsledok tohto bádania prichádza na svet návrh, že homeopatia a niektoré ďalšie druhy alternatívnej medicíny by mali byť preplácané poisťovňami. (švajčiarskym národným programom zdravotného poistenia). Preverovanie homeopatie a komplementárnych a alternatívnych (CAM) liečebných postupov švajčiarskou vládou malo za následok nárast záujmu a široké využívanie alternatívnej medicíny vo Švajčiarsku, a to nielen zo strany spotrebiteľov, ale aj lekárov.

Približne polovica švajčiarskej populácie využíva alternatívnu liečbu a hodnotí ju pozitívne. Približne polovica švajčiarskych lekárov považuje takúto liečbu za účinnú. A najdôležitejšie možno je, že 85% švajčiarskej populácie chce, aby tieto terapie (CAM) boli súčasťou programu zdravotného poistenia v krajine. Preto nie je prekvapujúce, že viac ako 50% švajčiarskej populácie dalo v prieskumoch prednosť nemocniciam, ktoré poskytujú aj alternatívnu liečbu pred tými, ktoré sa obmedzujú len na konvenčnú lekársku starostlivosť.

Samuel Hahnemann, zakladateľ homeopatie

V roku 1998 sa švajčiarska vláda rozhodla, že rozšíri zdravotné poistenie tak, aby zahŕňalo aj určité komplementárne a alternatívne liečebné postupy, vrátane homeopatickej medicíny, tradičnej čínskej medicíny, fytoterapie, antropozofickej medicíny, etikoterapie. Toto preplácanie bolo dočasné, a švajčiarska vláda nariadila uskutočnenie rozsiahlej štúdie týchto liečebných metód, aby zistila, či sú účinné a nákladovo efektívne. Dočasné preplácanie týchto alternatívnych liečebných postupov sa skončilo v roku 2005, ale v dôsledku tejto novej štúdie začal program zdravotného poistenia vo Švajčiarsku opäť preplácať homeopatiu a ďalšie vybrané alternatívne postupy liečby. V podstate v dôsledku národného referenda, v ktorom viac ako dve tretiny voličov hlasovalo pre zaradenie homeopatie a vybraných alternatívnych postupov liečby do švajčiarskeho programu zdravotného poistenia, sa oblasť komplementárnej a alternatívnej medicíny stala súčasťou tohto vládneho zákona (Dacey, 2009; Rist, Schwabl, 2009) .

Táto správa bola zverejnená v knižnej podobe(Bornhoft and Matthiessen, 2011).

Natália KrížováVydavateľstvo Eugenika odporúča:

Jutta Nebel – Homeopatie – Základní informace a použití –  Knižôčka uvádza čitateľov do problematiky homeopatie. Vysvetľuje hlavnú myšlienku a účinky tejto liečebnej metódy, popisuje jej vznik a ponúka cenné rady pre komunikáciu s homeopatom. Ďalej tu čitateľ nájde praktické tipy pre používanie homeopatí. Knihu zakončuje zoznam 30 najdôležitejších homeopatických liekov a ich charakteristík.

Pôvodná cena: 3.30 EUR, Naša cena: 2.48 EUR

Zľava: 25.00 %, Ušetríte: 0.83 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 1 787 krát, 1 dnes)

Comments are closed.