google27eaa3905ca3fee3.html

Šalvia Púštna (Salvia eremostachya) dorastá do výšky 60 až 90 cm a kvitne od apríla do novembra v púštnych oblastiach Colorada

Ku nám do redakcie Eugeniky pravidelne píšu ľudia, ktorí hľadajú pomoc a dobrú radu v tom či onom. Jednou z častých otázok býva aj to, aká je najúčinnejšia očista miestnosti, bytu, domu, kde sa napríklad v minulosti stalo nejaké nešťastie, alebo tam jednoducho stagnuje „ťažká energia“ a obyvateľom sa nedarí. Tu je jedna z najjednoduchších, najstarších a najefektívnejších metód očisty priestoru – šalvia.

Vo svete jedným z najviac cenených je rituálne vykurovadlo amerických šamanov – Šalvia Púštna /Salvia eremostachya/. Je to trvalka pôvodom zo západnej časti púšte Coloráda. Má purpurovo zelené listy, kvety prechádzajú od modrej, cez ružovú až po bielu farbu. Je známa tiež ako Rose Sage – Ružová Šalvia, alebo Sand Sage – Piesočná Šalvia. Jej aróma je veľmi výrazná a zvláštna tým, že vonia po zmesi vzácných korení a mentolu. Tento druh šalvie sa používa ako „všeliek“. Šalviu prezývajú tiež Veľky mudrc alebo Aromatický mudrc. V latinčine názov šalvia pochádza z latinského slova salvia znamenajúceho „liečiť“.

Jej liečivé vlastnosti: Čaj odstraňuje nočné potenie a pomáha pri pracovnej preťaženosti a nervozite. Lieči hrdlo a ústnu dutinu, posiľňuje 5 čakru hrdla, priedušky a pľúca. V ľudovom liečiteľstve sa využíva tiež pri ťažkostiach v klimaktériu (potenie, návaly horúčav, migréna), pri silnej menštruácii na podporenie pružnosti maternice. Pomáha pri chronických bolestiach hlavy a zlepšuje pamäť. Je upokojujúca a antiseptická.

Šalvia je výnimočná hlavne ako vykurovadlo, posiľňuje ducha a navracia stratenú energiu. Indiani považujú šalviu za jednu z najmocnejších bylín, s ktorou môžu zahnať temné sily a očistiť telo aj priestor. Neutralizuje pachy. Šalvia sa používa pri obradnom liečení a čistení priestoru, tiež pre činnosti, ktoré ovplyvňujú zdravie, šťastie a múdrosť.

…kvety prechádzajú od modrej, cez ružovú až po bielu farbu.

V šamanských rituáloch je základnou substanciou na ochranu a vytváranie kúzla, odriekania, liečenia či priania pomoci. Táto bylina a tyčinky z nej vyrobené sú vyhľadávaným vykurovadlom aj na ďalekom východe, najmä medzi buddhistami.

Pálenie šalvie na obradné rituály – NEPOUŽÍVAŤ v čase menštruačného cyklu u žien, môze vtedy pritiahnuť negatívnu energiu.

Použitie: Zapáliť tyčinku, plamienok nesfukovať, ale pohybom ruky zahasiť a nechať tlieť. Dymiacou tyčinkou prechádzame miestnosti v smere hodinovej ručičiek. Prejdeme takto celý byt a zároveň môžme odriekať očistné vety ako – očisťujem tento priestor od všetkých cudzích a negatívnych energií. Potom necháme tyčinky tlieť v stojane. Tyčinky môžme umiestniť do všetkých rohov miestnosti, ale nie úplne ku stenám, aby nám nezačmudili omietky. Tyčinky sa tiež pália ako obeta bohom.Nájdete v našom eshope:

Vonné tyčinky – Šalvia biela  – Ich vôňa je svieža, bylinná, mierne drevitá a príjemná. Sú vynikajúce pre použitie pri rituálnej očiste a čistenie priestoru a pre duchovný rozvoj. HEM White Sage sú kvalitné vonné tyčinky, balené ručne v Indii. Nie sú testované na zvieratách.


 +


Výborná kniha o vonných tyčinkách, vykurovadlách, aromaterapii:

Erna Droesbeke – Vonné tyčinky a jiné aromatické látky – Existuje množstvo publikácií o aromaterapii, ale nie výslovne o vonných tyčinkách, ktoré sú pritom u nás najpoužívanejšie. Máte možnosť dozvedieť sa, aký účinok má a na aké účely je vhodná určitá vôňa či zmes, nájdete tu námety na vlastné malé rituály s konkrétnym zámerom, a ak patríte k domácim kutilom či alchymistom, objavíte dokonca presný návod na výrobu vlastnej vonnej zmesi!


Súvisiace články:


(Prečítané 8 055 krát, 1 dnes)

Comments are closed.