google27eaa3905ca3fee3.html

SPLN (ÚPLNĚK) – Čas mocnej ženskej sily, uzmierenia, odpustenia a zdieľania dobrých správ, spln Luny, má veľkú liečivú moc, rovnako však aj magickú a kúzelnú (prebúdza v každej žene, ktorá je otvorená svojej ženskosti a vnútornej Bohyni, jej magickú a niekedy dokonca vešteckú moc a prístup k vlastnej intuícii a jej zázračnému vplyvu na celý život).

Spln je priaznivým obdobím pre sebarealizáciu a tvorivosť, zároveň však i pre odpočinok. Je veľmi prínosné práve počas splnu nechať odísť a rozpustiť všetky svoje negatívne emócie a myšlienky, vzdať sa negatívnych spomienok a rozlúčiť sa s nimi ako so zbytočným bremenom, ktoré nechávame za sebou a vydávame sa v ústrety novej dobe ničím nezaťažené…

V dňoch okolo splnu sme rovnako silné ako zraniteľné. Spln nám však prostredníctvom mesačnej Bohyne pomáha očistiť sa od emocionálneho, mentálneho, myšlienkového a psychického balastu. Matke Luny môžme v priebehu splnu odovzdať ako obetu všetko, čo nás brzdí a blokuje v osobnom vývoji.

MALÝ RITUÁL:

zapáľte bielu a striebornú sviečku práve v čase splnu, oslovte menom tú Bohyňu Luny, ktorá vás najviac oslovuje a priťahuje, požiadajte ju o pomoc a sprevádzanie. Všetko, čoho sa chcete či máte vzdať, zanechať, opustiť, si predstavte ako čosi, čo máte v spojených dlaniach. Rozlúčte sa s tým ako s niečím, čo vás sprevádzalo istý úsek vášho bytia, a potom to odovzdajte plameňu bielej sviečky ako úkon očisty. Následne si uvedomte, čo všetko nové by ste chceli vpustiť do svojho života, vložte to opäť do svojich spojených dlaní (ako sa spája v ubúdajúcej Lune Bohyňa s Bohom v pribúdajúcom Mesiaci) a odovzdajte nakoniec plameňu striebornej sviečky. Poďakujte Bohyni (Bohyniam) Luny a vykročte v ústrety novým výzvam a novej podobe svojho života.

Doba okolo splnu (ovplyvňuje nielen deň či noc splnu, lež už tri dni pred ním i po ňom) je časom ochranných rituálov, výroby amuletov, ktoré majú priniesť hojnosť a prírastky i čarov zabezpečujúcich plodnosť. Splnové obdobie je najvhodnejšie na pôst, najmä pôst len o čistej, nesladenej vode.

Lunu uctievali mnohé civilizácie, etniká či kultúry. Bola spojovaná so zmienenou mágiou, kúzlením, lež i s ladnosťou a samozrejme so ženským princípom. Paňou Mesiaca v starom Egypte bola Eset, Dobrá Matka, ktorej kult sa neskôr preniesol i do antického sveta a odtiaľ v podobe Panny Márie i do kresťanstva. Gréci mali tri mesačné Bohyne: za Bohyňu splnu považovali Seléné, novu Artemis a ubúdajúceho mesiaca Hekaté (Bohyňu s tromi tvárami podobne, ako ich mávajú niektoré keltské Bohyne Kola roku uctievané v Avalone, dnešnom Glastonbury, kam sa vydáme znovu i na budúci rok v rámci osláv niektorých sviatkov Kola roku). Rimania prevzali kult Artemis a premenovali ju na Dianu. A keďže práve prechádzame obdobím tak veľmi spojovaným s mayským proroctvom, tak Mayskou ochrankyňou žien pri pôrode a Bohyňou Luny bola Ixchel…

Judita Peschlová, Mystérium Bohyne


Tip redakcie Eugenika:

V. Jakubec, G. P. Malachov – Lunárny kalendár 2018 + kniha Zdraví podle biorytmů Luny

Lunárny kalendár je veľmi populárny a užitočný. Vysvetlí a poradí vám, ako čo najvhodnejšie využiť čas v súlade s prírodnými silami, a to na základe vplyvu Mesiaca na život na Zemi. Rozmanité vplyvy prakticky na všetky oblasti nášho života sú dané jednak mesačnými fázami – premena Mesiaca od novu po spln a naopak – jednak cyklickým prechodom Mesiaca dvanástimi znameniami zverokruhu, ako aj stavom Mesiaca, ktorý delí dni na dni koreňov, listov, kvetov a plodov.

Lunárny kalendár charakterizuje každý z 365 dní z hľadiska mesačného (lunárneho) vplyvu. Predstavuje sprievodcu celým rokom, ktorý prináša množstvo užitočných a zaujímavých rád, odporúčaní a tipov. Hlavnou oblasťou záujmu je pritom záhradkárstvo. Záhradkári tu nájdu podrobný plán práce na celý rok.

Tí z vás, ktorí radi zbierajú liečivé rastliny, sa dozvedia, kedy ktoré sa majú zbierať.

Ďalšou významnou oblasťou je zdravie, životospráva a psychika. Nájdete tu dôležité a zaujímavé informácie o tom, ktoré časti nášho organizmu sú deň za dňom Mesiacom ovplyvňované aj ako pôsobia aktuálne lunárne vplyvy na náš bežný život. Získate množstvo praktických, jednoduchých rád a tipov, ako posilniť svoju kondíciu, predchádzať zdravotným problémom, zmierňovať rôzne ťažkosti, zdravo sa stravovať, starať sa o svoje telo a nezanedbávať ani kozmetickú stránku. Mnohí ľudia iste ocenia aj rady na každý deň, aké druhy bylinných čajov sú práve vhodné. A zmieňuje sa tu aj vplyv Mesiaca na našu psychiku podľa toho, v akom znamení Luna práve stojí; každé znamenie zverokruhu totiž pôsobí inak na našu dušu, prebúdza v nás iné vlastnosti, pocity a potreby.
Špecialitou je vyznačenie lunárnych dní. (Pokiaľ ide o ich význam, odporúčame knihu Lunární dny z Eugeniky.)

Kniha postupuje podľa 12 mesiacov roka: pre každý z nich sa uvádza návod na očistu niektorého orgánu a vysvetľujú sa princípy liečby určitej choroby na základe bylinných receptov. Tiež sa rozoberá liečivá hladovka – každý mesiac iný postup alebo iná fáza dlhšej hladovky. Nájdete tu aj mnohé rady pre zdravé stravovanie, a tiež námety pre duševnú pohodu vrátane meditácií a pozitívneho myslenia.

Ľudský organizmus má svoj vlastný rytmus, tak ako ho má celá príroda. V našom podnebí sú rozdiely počas kolobehu roka oveľa výraznejšie než napríklad v trópoch, kde je stále pomerne rovnaké počasie. Jednotlivé mesiace sú tak u nás výraznejšie prepojené aj s premenou Luny. A k tomu všetkému sa pripájajú ešte aj tzv. orgánové hodiny, čo je rozdielny čas najväčšej aktiviy rôznych orgánov počas dňa. Malachov toto všetko spája do uceleného obrazu a zostavuje praktický rozvrh na celý kalendárny rok, podľa ktorého sa môžete čo najúčinnejšie zamerať na jednotlivé časti vášho tela či oblasti vášho zdravia a celkovej životosprávy. Pri tom vám poslúži množstvo konkrétnych rád a návodov, všetko čisto prírodné a prirodzené!

Pôvodná cena: 15.80 EUR, Naša cena: 13.40 EUR, Zľava: 15.19 %


Súvisiace články:


(Prečítané 4 259 krát, 1 dnes)

Comments are closed.