google27eaa3905ca3fee3.html

Horoscope1Astrológia a horoskopy sú v povedomí dnešných ľudí bežné, lenže ich význam je do veľkej miery nepochopený a skreslený. Majú to na svedomí bulvárne novinové stĺpčeky, ktoré sa snažia  predkladať týždenné alebo mesačné predpovede pre dvanásť znamení zverokruhu. Tieto predpovede sú príliš zovšeobecnené, naivné a oklieštené, takže určite nemôžu byť pravdivé či zmysluplné. Ich najväčšou chybou je, že vôbec nevychádzajú zo skutočných horoskopov; berú do úvahy iba znamenie zverokruhu podľa postavenia Slnka vzhľadom na deň a mesiac narodenia a kladú tak dôraz na delenie ľudí na dvanásť typov (Baran, Býk, Blíženci…atď.). Pravý horoskop je však výrazne individuálny, pretože obsahuje veľké množstvo rôznych prvkov a ich špecifických kombinácií, ktoré vychádzajú z celého dátumu, ako aj presného času a geografického miesta narodenia.

Tento základný horoskop človeka (natálny horoskop, alebo tiež radix) pomerne presne zobrazuje naše jedinečné vlastnosti, sklony, vlohy, schopnosti, rozloženie síl a energií, ako aj spôsob, akým pristupujeme k rôznym oblastiam života, úlohám, výzvam a vzťahom. Je to akási základná matrica duše, s ktorou prichádzame na svet a ktorá do istej miery predurčuje, ako budeme prežívať tento svoj život: ako budeme pristupovať k rôznym oblastiam života, čo pre nás bude dôležité a čo naopak nie, čo pre nás bude ľahké a čo ťažké, akým výzvam budeme pravdepodobne čeliť, čo sa musíme naučiť, ak sa budeme chcieť posunúť vo vývoji a byť úspešní, šťastní či naplnení.

Fascinujúcou oblasťou astrológie je možnosť sledovať, ako na nás (na náš horoskop narodenia) v rámci plynutia času – čiže neustále, deň za dňom, mesiac za mesiacom a rok za rokom – pôsobia rôzne vplyvy a energie, ktoré sa prejavujú jednak vnútorne, ako rôzne psychické stavy, nálady, myšlienky či nápady, jednak navonok vo forme rôznych udalostí, zážitkov, šancí, podnetov, príležitostí a možností. (To predstavujú tranzity a progresie.) Dáva nám to predstavu, ako prebieha náš život a vývoj v rámci rôznych období; čo si vytvárame a priťahujeme, aké zmeny máme šancu urobiť, prípadne k akým zmenám nás život (či naša vlastná duša?) núti, v akej oblasti máme práve obdobie úspechu, pohody či hojnosti a podobne.

No a potom je tu možnosť kombinovať horoskopy dvoch osôb a pozrieť sa, na akých princípoch funguje a aký potenciál má určitý vzťah; v čom si daní ľudia rozumejú, z čoho pramení ich vzájomná príťažlivosť a blízkosť, v čom si naopak nerozumejú alebo priam odporujú, čo sa môžu spoločne naučiť, v čom jeden druhého posilňuje, obohacuje alebo inšpiruje, a dokonca aj to, či (v prípade ľúbostného vzťahu) ide o potenciálne trvalé partnerstvo, alebo len o krátku aféru. (Tieto druhy horoskopov sa nazývajú synastrie a kompozity.)

Na to, aby človek mohol mať úžitok z astrológie, nemusí byť znalý tejto prastarej ezoterickej vedy (podľa niektorých skôr pavedy :)). Predovšetkým, všetko sa dá naučiť a koho to zaujme, ľahko nájde rôzne knihy a materiály (vrátane internetových, aj s možnosťou ľahko a rýchlo si dať zobraziť akýkoľvek horoskop, pokiaľ máte k dispozícii presné údaje narodenia), ktoré ho oboznámia so základmi astrológie, a postupne sa bude prirodzene dostávať hlbšie a hlbšie. No a potom je tu samozrejme možnosť navštíviť nejakého skúseného astrológa, ktorý vám urobí výklad. V takomto prípade je však dobré brať do úvahy jeho presvedčenia a osobné limity a nepokladať ho za vševediacu autoritu; niekedy totiž osoby v roli duchovného radcu či vykladača svojim klientom určitými slovami naženú strach alebo v nich vyvolajú dojem nezvratnej fatálnosti; preto si vždy zoberte k srdcu iba to, čo vo vás vyvolá dobrý pocit a čo vás posilní a povzbudí. Okrem toho, pravá astrológia nič definitívne ani určité nepredpovedá. Každý horoskop (vrátane tranzitov alebo vzťahových horoskopov) totiž ukazuje iba energetický potenciál. A nikdy nevedno, ako konkrétne sa tento potenciál prejaví. Boli by ste prekvapení, ako často vôbec nijako…

Každopádne je však astrológia veľmi zaujímavá, podrobná a do hĺbky idúca metóda, ktorá človeku umožňuje lepšie sa spoznať, pochopiť a premeniť príčiny problémov, vedome napomáhať svojmu vývoju a rastu, aktívne ísť za svojím šťastím, a tiež lepšie rozumieť svojim vzťahom a ak sa dá, cielene ich rozvíjať.

P.S.

Možnosť astrologickej konzultácie ponúkame aj u nás v Eugenike (iba osobne, v našich domovských priestoroch v Bratislave – Petržalke, Iljušinova 2).


Špeciálna zľava na Lunárny kalendár:

Vladimír Jakubec – Lunárny kalendár 2018 /Eugenika

Lunárny kalendár je veľmi populárny a užitočný. Vysvetlí a poradí vám, ako čo najvhodnejšie využiť čas v súlade s prírodnými silami, a to na základe vplyvu Mesiaca na život na Zemi. Rozmanité vplyvy prakticky na všetky oblasti nášho života sú dané jednak mesačnými fázami – premena Mesiaca od novu po spln a naopak – jednak cyklickým prechodom Mesiaca dvanástimi znameniami zverokruhu, ako aj stavom Mesiaca, ktorý delí dni na dni koreňov, listov, kvetov a plodov.

Lunárny kalendár charakterizuje každý z 365 dní z hľadiska mesačného (lunárneho) vplyvu. Predstavuje sprievodcu celým rokom, ktorý prináša množstvo užitočných a zaujímavých rád, odporúčaní a tipov. Hlavnou oblasťou záujmu je pritom záhradkárstvo. Záhradkári tu nájdu podrobný plán práce na celý rok. Tí z vás, ktorí radi zbierajú liečivé rastliny, sa dozvedia, kedy ktoré sa majú zbierať.

Ďalšou významnou oblasťou je zdravie, životospráva a psychika. Nájdete tu dôležité a zaujímavé informácie o tom, ktoré časti nášho organizmu sú deň za dňom Mesiacom ovplyvňované aj ako pôsobia aktuálne lunárne vplyvy na náš bežný život. Získate množstvo praktických, jednoduchých rád a tipov, ako posilniť svoju kondíciu, predchádzať zdravotným problémom, zmierňovať rôzne ťažkosti, zdravo sa stravovať, starať sa o svoje telo a nezanedbávať ani kozmetickú stránku. Mnohí ľudia iste ocenia aj rady na každý deň, aké druhy bylinných čajov sú práve vhodné. A zmieňuje sa tu aj vplyv Mesiaca na našu psychiku podľa toho, v akom znamení Luna práve stojí; každé znamenie zverokruhu totiž pôsobí inak na našu dušu, prebúdza v nás iné vlastnosti, pocity a potreby.

Dôležité upozornenie!!! 

V našom kalendári je zobrazený časový údaj prechodu Mesiaca „cez“ skutočné súhvezdia, nie astrologické znamenia. V dobách, keď vznikala astrológia, sa tieto údaje zhodovali so skutočnou polohou planét, súhvezdí a hviezd na oblohe. Drobné odchýlky dráhy Slnka, Mesiaca i hviezd v období 26 000 rokov, spôsobené periodickou výchylkou rotácie zemskej osi, viedli k tomu, že po tisícročiach je skutočné astronomické postavenie Mesiaca „v“ jednotlivých súhvezdiach odlišné od dávnych astrologických výpočtov. Kto sa trocha orientuje na nočnej oblohe, ten si všimne, že Mesiac stojí napríklad „v“ súhvezdí Rýb, zatiaľ čo tradičné zdroje uvádzajú, že Mesiac je v Baranovi. („V“ dávame do úvodzoviek preto, lebo Mesiac sa nikdy nedostane naozaj – fyzicky medzi hviezdy súhvezdí.) A tento rozdiel sa neustále mierne zväčšuje. Mnoho pokusov s pestovaním rastlín ukázalo, že ho treba brať do úvahy. Preto náš kalendár tento rozdiel zohľadňuje a uvádza postavenie Mesiaca v skutočných súhvezdiach, lebo tomu zodpovedá jeho vplyv na našu planétu. Týmto sa náš LK líši od väčšiny iných lunárnych kalendárov, ktoré vznikajú mechanickým výpočtom počítačovým programom a nie sú preverené praxou.

Pôvodná cena: 6.90 EUR, Naša cena: 1.00 EUR, Zľava: 85.50 %


horoscope-gallery-gemini

Súhvezdie Blíženci


Súvisiace články:


(Prečítané 1 804 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.