google27eaa3905ca3fee3.html

2015_02_18_year_of_the_goat_2_A3C05A394F5147FF9DBB4463E74967AB

Od 19.2.2015 do 7.2.2016 podľa východných kalendárov bude rok DREVENEJ KOZY (Ovce)

Z veľkej časti legendy, tradície a mýty hovoria o KOZE ako obrovskom bohatstve. Na hlbšej (symbolickej) úrovni, atribúty ktoré koza poskytuje, sú pre ľudí liekom. Pre ich telo aj dušu.

Totem – KOZA, čo vám chce povedať.

KOZA je totemom opatrovateľa. Je to silný zvierací totem a úzko súvisí s ovcou, najmä baranom, ale symbolika kozy je trocha odlišná. Kozy vedia žiť nezávisle od stáda, vyvolať pocit nezávislosti. Má rada vzdialenosť a priestor, vysoké úbočia, výhľady z výšok, tiež hľadá dobrodružstvo a to všetko symbolizuje duchovné ambície. „Milujú“ lezenie po skalách a prekonávanie prekážok , čo nám hovorí o pokroku a úspechu.

Koza sa približuje k priepasti s ľahkosťou a s nadšením ju prekonáva. Sú zvedavé a radi „ vyšetrujú, prešetrujú“ všetko vo svojom okolí. Zvedavosť ide ruka v ruke s inteligenciou. V prípade, že koza je váš totem, tak k vám hovorí, že máte svet okolo seba hlbšie spoznávať, objavovať. Jej sila vo vás prebudí inštinkt nájsť skryté cesty k novým alternatívnym možnostiam a objavom.

V gréckej mytológii vystupuje ako Pán Faun, napoly človek, napoly cap, boh prírody, hudby. Symbolizuje statočnosť, silu a opojenie.

V našej astrológii symbolom kozy, je znamenie Kozorožca (od 22. decembra do 19.januára). Kozorožci sú silné filozofické, vysoko inteligentné znamenie. Svoje vedomosti vedia prakticky využiť a snažia sa udržať stabilitu, poriadok. V tomto astrologickom zodiaku sa považujú za veľmi dobrých organizátorov, cieľavedomo, systematicky vedia dosiahnuť svoje ciele. Nie sú sebeckí, radi sa obetujú a pomáhajú druhým. Neznášajú kritiku a vedia sa ľahko uraziť. Neradi sa sťažujú a hovoria o svojich problémoch, preto môžu občas pôsobiť pesimisticky.

 

Koza bola/je, často nesprávne symbolizovaná s bezbožným životom, satanistickými obradmi, kedy zviera predstavuje vinu a krutosť nevedomých civilizácií, svetov. Toto zviera sa používa ako symbol satana a čiernej mágie. Tento symbol dynamického CAPA nás na druhej strane žiada, aby sme „vyšetrili“ preskúmali svet (rovnako ako koza skúma svoj vlastný svet, so zvedavosťou a inteligenciou) kde bojujeme za naše ideály, zobrali zodpovednosť za našu vinu, našli súdnosť.

Koza v skutočnosti ľudom ponúka nekonečné gestá štedrosti. Potraviny, poľnohospodársku pomoc, zdravé mlieko, teplo, oblečenie.. Koza je veľmi univerzálna a slúži ľudom. Koza nás „žiada“, aby sme inteligentne zvážili svoju úlohu zodpovednosti v našom správaní a konaní.

Tento ušľachtilý tvor od nás tiež „žiada“, aby sme si zvolili alternatívne metódy pre hľadanie cesty k odpusteniu, uzdraveniu a povzbudzuje nás zmeniť naše správanie k lepšiemu a dokonalejšiemu spolunažívaniu tu, na tejto Zemi.

Rada by som citovala jedného milého a múdreho človeka, ktorého poznám a žije  medzi nami, volá sa Rudo. Má koziu farmu.

„Sľúbil som Bohu, že sa dobre postarám o kozičky a on mi sľúbil, že sa postará o mňa a mojich blízkych a tak sa nemusím už ničoho báť“

KOZA v čínskom horoskope

V čínskom horoskope sa koza nazýva aj ovcou. Ľudia narodení v tomto znamení majú umelecké vlohy, vkus, talent aj pre technické veci. Vedia byť občas nespoľahliví, „umelecký“ vrtošiví, ale svojím šarmom to vždy zachránia. Medzi ich pozitívne vlastnosti patrí, slušnosť, láskavosť, trpezlivosť. Majú veľké pochopenie pre druhých a radi druhým pomáhajú. Pri zlej konštelácií hviezd a nálade, sú občas panovační, tvrdohlaví, neznášajú kritiku. Nemajú radi konfrontáciu, majú problém jednať s ľudmi, preto nie vždy sa hodia na vedúce postavenie. KOZA nerada pracuje pod tlakom.

DREVENÁ KOZA je symbolom blahobytu.

Drevo je symbolom rastu, vytrvalosti, sily a rozvoja. Koza sa spája so šťastím, prosperitou, blahobytom a harmóniou a tiež materstvom. Čaká nás pokojnejšie obdobie, rok sa bude niesť v znamení mierumilovnosti a radosti. Počas tohto roka je vhodné sa venovať rodine, priateľom. Je to priaznivé obdobie aj na počatie dieťaťa a založenie rodiny. Koza má rada pokoj, je diplomatická, nemá rada hnev. Je flexibilná a vie ustúpiť a preto sa treba v tomto roku viac upriamiť na diplomatické jednanie a schopnosť robiť kompromisy. Na druhej strane má Koza aj istú tvrdohlavosť, čo môže spôsobovať zbytočné konflikty.

Treba byť k sebe zdvorilí a milí, táto cesta vám v tomto roku zaručí dosiahnutie cieľa. Pre umelcov a tých, ktorí túžia ísť vpred alebo priniesť niečo nové (nové objavy vo vede či medicíne, objavy, ktoré vedú k pokroku celého ľudstva) je Drevená Koza mostíkom k uznaniu, tvorivosti a úspechu.

Monika Jančíková


Chinese-2015-goat-year-vector-04-300x201


Soška kozy pre šťastie:

Soška – Koza červená/ opretá o ružu – Šírka: 80 mm, Výška: 70 mm

Oblasť použitia: Šťastie, Radosť, Úspech, Pokoj

Soška kozy prináša šťastie, radosť a úspech. Zároveň podporuje vlastnosti ako kreativitu, pokoj, rozvahu a pozitívny pohľad na svet.

Pôvodná cena: 2.30 EUR, Naša cena: 2.07 EUR

Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.23 EUR


Ďalšie sošky kôz TU


Skvelá publikácia na túto tému:

Žanna Akuratovová/Grigorij Kvaša – Čínsky horoskop o partnerství – Táto kniha ruských autorov sa zaoberá partnerstvom na základe čínskeho zverokruhu. Dôkladne sa zaoberá všetkými možnými kombináciami partnerských vzťahov, ktoré delí do niekoľkých skupín a každý má možnosť nájsť si svoj vlastný príklad.

Pôvodná cena: 6.57 EUR, Naša cena: 5.91 EUR

Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.66 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 3 115 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.