google27eaa3905ca3fee3.html

OMBRE_CHINOISE_SINGEČínsky nový rok je oslavou šťastia, hojnosti a prosperity. Predstavuje nový začiatok a nový štart do života. Pripadá na druhý nov po zimnom slnovrate.

Bude to rok pozitívny, plný fascinujúcich udalostí. Prináša nádej a osvietenie pre jednotlivca. Ohnivá opica v čínskom horoskope zodpovedá elementu kovu, prvku, ktorý v západnej astrológii neexistuje. Toto znamenie je obrazom stvorenia, zviera, ktoré sa podľa východných kultúr stalo kráľom tohto sveta bez toho, aby podriaďovalo okolitú realitu svojej vôli. Naopak, stalo sa kráľom, ktorý bol uznávanou súčasťou harmonického vesmíru. 

Mala by byť plná energie, výziev, nebezpečenstiev, ale aj inteligentných riešení, ktoré dokážu zmierniť negatívne javy. Opica býva svojhlavá, preto niektoré rozhodnutia nemusia byť príliš šťastné. Počúvať rady a zvážiť ich je lepšie než si zakryť oči, zapchať uši a zatvoriť ústa. Opica vyjde v ústrety každému, kto o svojich krokoch rozmýšľa. Kto sa vrhne do víru udalostí bez premýšľania, ten sa bude musieť spoľahnúť len na vlastné sily – alebo na šťastie. Opica je ambiciózna, chce toho veľa spraviť a preto sa púšťa do dobrodružstiev, ktoré sú rizikové. Jej ľahkomyseľnosť ju často dostáva do zložitých situácií, ale aspoň ju to motivuje hľadať rýchlo riešenia. V čase krízy pohotovo reaguje, dokáže sa učiť na vlastných chybách, takže – keď nabudúce niečo vyvedie – bude to zase voľačo originálne.

Po čínsky sa opica nazýva HOU, jej hlavnou črtou je obratnosť a bystrosť. Je to veselý šibal. Budí dojem, že s každým vychádza, ale to je len jej taktika. Je rafinovaná. Opica disponuje prirodzenou inteligenciou a schopnosťou mimoriadne rýchlo sa zorientovať v každej novej situácií a primerane na ňu aj reagovať. Aj keď ju zamestnáva jedna vec, napr. rozhovor, nikdy neprestane vnímať dianie okolo seba, najmä vtedy ak ide o jej osobu. V duchu si hovorí komentáre o výrokoch a činoch ostatných, aby tieto svoje postrehy o nich mohla využiť v budúcnosti. Je veselou spoločníčkou, výbornou poslucháčkou a veľmi často sa ľudia z jej okolia s ňou delia o svoje radosti, ale naopak aj starosti. Jej správanie je nezištné bez akýchkoľvek vedľajších úmyslov a dokáže udržať tajomstvo. V živote preferuje a má rada zmeny, miluje spoločnosť, cíti sa v nej dobre a vedie bohatý spoločenský život. Jej najväčšou prednosťou, ako už bolo spomínané, je schopnosť prispôsobiť sa zmene a flexibilne reagovať na rôzne nečakané situácie.

Opica vie poskytnúť veľmi dobrú radu, ak ju o to niekto požiada. Jej konanie je čestné, nie je v jej záujme niekomu ublížiť, no zároveň si dostatočne dobre vie vyrovnať účty s niekým, kto sa k nej nezachoval čestne, alebo pošramotil jej povesť. Iba hlúpy blázon sa opakovane pokúsi prekaziť jej plány, pretože vie byť aj ľstivá a je schopná prečkať aj dlhší čas s vedomím, že jej čas a príležitosť predsa len raz nastane. Jej úsilie niečo úspešne dosiahnuť si mnohí budú vysvetľovať ako samoľúbosť alebo túžbu ovládať druhých. Mala by si dávať preto pozor, aby týmto neprišla o svojich priateľov. Niekedy by bolo vhodnejšie nechať veci len tak plynúť a nepresadzovať svoj záujem za každú cenu. Väčšina ľudí narodených v znamení opice je obdarených skvelou pamäťou. Bývajú veľmi otvorení a ochotní kedykoľvek podať pomocnú ruku. Pre túto dobrú vlastnosť opice bývajú dokonca ochotní aj zabudnúť na jej uštipačnú povahu. Je veľmi priateľská a spoločenská, nechýba jej vak cit a dokáže ju dojať nešťastie druhých. Opica je inteligentnej a intelektuálnej povahy. Ma výbornú pamäť na detaily. Rutinná práca ju zabíja, potrebuje neustály pohyb a kontakt s ľuďmi. Vie rozosmiať a rozveseliť aj toho najsmutnejšieho človeka na svete. Opice sú vynaliezavé a vždy originálne. Stojí pevne nohami na zemi. Každého si vie získať i odolného Draka. Obalamutí i Tigra, z ktorého nakoniec robí len zábavu. Je plná lásky a ochotná vždy pomôcť. Ak robí čokoľvek nemožno sa na ňu proste hnevať.

Počas roku Opice, napriek jej ohnivej povahe, sa vo vzťahoch situácia upokojí. To praje dlhodobému súžitiu, rodine. Nastolí harmóniu, nevyriešené záležitosti môžu dospieť k šťastnému koncu. Ak niekedy plánovať svadbu, tak teraz. Nečakajte však, že všetko pôjde automaticky. Dobré spolužitie a bezproblémové vzťahy si vyžadujú obetavosť, úctu jedného voči druhému, hľadanie kompromisov a trpezlivosť. Nie každý to dokáže. Ak hľadáte partnera, máte šancu nájsť takého, s ktorým vám to nejaký čas vydrží.

Opičí pohľad na svet peňazí je veľmi opatrný. Ak niečo drží v ruke, nerada to púšťa. Ľahkomyseľnosť v iných oblastiach si vo svete financií vynahrádza konzervatívnym správaním. Hazardérov vie potrestať, zodpovedným prinesie uspokojenie. Ak viete, čo máte robiť, môžete veľa získať. Ak to neviete, učte sa to v malom, nie vo veľkom. Ak sa vám podarí jedna vec, prejdite k druhej. Ak sa vám nepodarí, hľadajte, kde ste spravili chybu, poučte sa a zopakujte si všetko ešte raz.

Pozor na význam slov. Ak niečo budete tvrdiť, tak to musíte mať podložené, ak niečo sľúbite, tak sa musíte snažiť, aby ste to splnili. Tolerovať sa dajú malé odchýlky, ale nie priame klamstvá a zavádzanie. Na konci dostanete účet, ktorý bude treba zaplatiť – a v ňom budú nemilosrdne zarátané všetky vaše neférové kroky, ktoré urobíte.

Ohara_monkey-moonJe pre nás dôležité vedieť, že v roku 2016 budú hviezdy a prvky uprednostňovať výskumníkov, vedcov, dobrodruhov. Niekoho, kto popiera pasivitu a má tendenciu neustále skúmať všetko, čo nás obklopuje. Samozrejme to neznamená, že sa priemernému človeku v roku 2016 nebude dariť. Práve naopak. Bez ohľadu na znamenie, profesiu a povahu každý z nás môže usilovať o pozitívny pokrok, a to nielen svoj, ale i spoločnosti celkovo. Tento pokrok môže mať rôzne formy. Niekto konečne urobí poriadok vo svojom živote, niekto postaví mrakodrap a niekto dobyje Mont Everest. V roku 2016 sa otvoria nové obzory pre každého z nás. Nie je ťažké uhádnuť, že tento rok prinesie mnoho objavov vo všetkých oblastiach vedy a bude najvýznamnejší z hľadiska vedeckého výskumu.

Znamenia západného zverokruhu, ktoré obsahujú ohnivý prvok objavia v sebe úžasnú energiu, ktorá im otvorí nové príležitosti. Inak povedané, ak mali Baran, Strelec a Lev veľa energie, tento rok budú priam nezastaviteľní. Využite ju však pozitívnym smerom a nie na zničenie samých seba.

Priaznivý rok čaká aj znamenia nachádzajúce sa v elemente vody (Škorpión, Rak,  Ryby). Najmä čo sa týka duchovnej stránky ich života. V nastávajúcom období budete schopní podstúpiť obrad vnútornej obrody. Uvedomíte si doteraz nepoznané a získate tajné informácie alebo nejaké tajomstvo. Je veľká šanca, že sa splnia vaše celoživotné sny. Inými slovami, pre vodné znamenie zverokruhu bude to čas porozumenia a prijatia určitého skrytého poznania. Či už je to dobré, alebo nie, to v spočíva v rukách každého jednotlivca. Rok 2016 bude dávať každému takmer neobmedzené možnosti, pokiaľ ide o duchovný pokrok, ale zodpovednosť, ako to využiť, už preberá každá sám. 

Znamenia zverokruhu elementu vzduchu (Blíženci, Váhy a Vodnár), v roku 2016 čaká bohatý citový život. Samozrejme, že je to individuálne a na vaše šťastie v láske vplývajú aj vaše vlastnosti a situácia, v ktorej sa nachádzate, ale vo všeobecnosti sa vaše osobné vzťahy posilnia a posunú o úroveň vyššie. To však neznamená, že nebudete prichytení pri nevere. Nehovoríme o zhovievavosti vašich “telesných túžob”, ale harmonickej korelácii rôznych faktov a situácií týkajúcich sa vás a vašich blízkych. Rok 2016 bude romantický, jemný, láskyplný a úprimný. Možnože sa niektorí z vás sklamú, ale treba to brať s nadhľadom : všetko, čo sa bude diať, má svoj význam.

Znamenia, ktoré majú element zeme (Býk, Kozorožec, Panna) v roku 2016 budú podliehať hviezdnych vplyvov v oveľa menšej miere ako ostatné znamenia zverokruhu, hoci pozitívny vplyv nastávajúceho obdobia sa dotkne aj ich. Najmä ich duchovného rastu. Ste viac ako inokedy pripravení podstúpiť radikálnu zmenu. Mali by ste však začať vnímať veci v širších súvislostiach a ísť pod ich povrch. Viete totiž dobre, že aj keď zmysel tohto všetkého vám zostáva skrytý, neznamená to, že neexistuje. 

Zdroj: výber internet, foto – wikipedia


Súvisiace články:

 


Tip redakcie Eugenika:

Grigorij Kvaša, Žanna Akuratovova – Čínský horoskop o partnerství

Táto kniha ruských autorov sa zaoberá partnerstvom na základe čínskeho zverokruhu. Dôkladne sa zaoberá všetkými možnými kombináciami partnerských vzťahov, ktoré delí do niekoľkých skupín a každý má možnosť nájsť si svoj vlastný príklad.

Pôvodná cena: 6.57 EUR, Naša cena: 5.91 EUR

Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.66 EUR


(Prečítané 803 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.