google27eaa3905ca3fee3.html

13972747874_fdcedef662_b

Oblohu dnes ovládne obrovský Supermesiac! Bude najväčší a najjasnejší za posledných takmer 70 rokov. Energia z tohto telesa bude magická.

Mesiac obieha okolo Zeme po elipse, takže je k nej niekedy bližšie, inokedy ďalej. Keď je Mesiac v splne a zároveň je k Zemi čo možno najbližšie, hovoríme o supermesiaci. Teleso sa bude javiť až o 14 percent väčšie ako v prípade, keď je od Zeme najďalej. Mesiac odrazí viac slnečného svetla, jasnejší bude až o 30 percent.

Spln Mesiaca sa nám ukáže v tomto roku na oblohe ešte dvakrát, ten dnešný však bude stáť za to! Mesiac by mal mať navyše krvavú farbu a bude ešte bližšie ako pri nadchádzajúcom jave v roku 2034. Supermesiac sa objavuje vďaka nezvyčajnému tvaru jeho orbity, teda obežnej dráhy okolo Zeme, pripomínajúcej vajce. Najbližšia časť dráhy, nazývaná perigeum, je pri supermesiaci približne o 48 000 kilometrov bližšie k Zemi ako apogeum, čo je najvzdialenejší bod obežnej dráhy.

Na Slovensku začne Mesiac vychádzať na oblohu v pondelok krátko po 15. hodine (podľa toho, kde sa nachádzate), takže jeho jas pri východe v našich zemepisných šírkach neuvidíme. Jeho veľkosť však bude pozorovateľná aj cez deň. Ak to umožní počasie, rozhodne stojí za to sledovať Mesiac za nočnej oblohy. Slnko v pondelok začne zapadať po 16.00 hodine, a potom sa na nebi supermesiac rozjasní v plnej nádhere. Severovýchodný obzor, azimut 69 stupnov, 16:41 pre Bratislavu. Keď bude toto „divadlo“ najfascinujúcejšie.

Zatiaľ to vyzerá, že oblačnosti bude v noci z pondelka na utorok pomerne málo. Podmienky na pozorovanie Mesiaca mali byť počas tejto noci dosť dobré, najmä v jej druhej polovici.

Čo hovorí na Supermesiac lunárny kalendár?

V pondelok 14.11. je špeciálny spln. Mesiac v znamení Býka vyvoláva túžbu po pohodlí, pôžitkoch a estetike. Telesne ovplyvňuje uši, zuby, krk, štítnu žľazu a hlasivky.

Je známe, že počas splnu sú ľudia citlivejší, viac podliehajú emóciám. Supermesiac tieto prejavy akurát umocní. Rozhodovanie alebo dôležité verdikty preto radšej odložte na inokedy. Pozor na agresívne prejavy a neprimerané reakcie.

Hovorí sa, že všetko, čo počas splnu urobíte, má dvojnásobný účinok, a to pozitívne aj negatívne. Zrejme tiež nebudete môcť zaspať, ale keď už zaspíte, skúste si ráno vybaviť svoje sny. Vraj sa vyplnia.

Doba okolo splnu (ovplyvňuje nielen deň či noc splnu, lež už tri dni pred ním i po ňom) je časom ochranných rituálov, výroby amuletov, ktoré majú priniesť hojnosť a prírastky i čarov zabezpečujúcich plodnosť. Splnové obdobie je najvhodnejšie na pôst, najmä pôst len o čistej, nesladenej vode.


Tip redakcie Eugenika:

Gennadij Malachov, Vladimír Jakubec144415-lunarny-kalendar-2017-kniha-zdravie-podla-biorytmov-luny_1475819550_medium

Lunárny kalendár 2017 + kniha Zdravie podľa biorytmov Luny

Tí, ktorí uprednostňujú overené veci, majú k dispozícii aj pradávnu múdrosť. Napríklad v podobe starého dobrého lunárneho kalendára. 

Lunárny kalendár charakterizuje každý z 365 dní z hľadiska mesačného (lunárneho) vplyvu. Predstavuje sprievodcu celým rokom, ktorý prináša množstvo užitočných a zaujímavých rád, odporúčaní a tipov.

Záhradkári tu nájdu podrobný plán práce na celý rok. Časť venovaná záhrade presahuje aj do údržby domácnosti a aj pre túto oblasť ponúka užitočné tipy a rady. Tí z vás, ktorí radi zbierajú liečivé rastliny, sa dozvedia, kedy ktoré sa majú zbierať.

Ďalšou významnou oblasťou je zdravie, životospráva a psychika. Nájdete tu dôležité a zaujímavé informácie o tom, ktoré časti nášho organizmu sú deň za dňom Mesiacom ovplyvňované aj ako pôsobia aktuálne lunárne vplyvy na náš bežný život. Získate množstvo praktických, jednoduchých rád a tipov, ako posilniť svoju kondíciu, predchádzať zdravotným problémom, zmierňovať rôzne ťažkosti, zdravo sa stravovať, starať sa o svoje telo a nezanedbávať ani kozmetickú stránku. Mnohí ľudia iste ocenia aj údaje na každý deň, aké druhy bylinných čajov sú práve vhodné. Kalendár uvádza aj vplyv Mesiaca na našu psychiku.
Špecialitou je vyznačenie lunárnych dní. (Pokiaľ ide o ich význam, odporúčame knihu Lunární dny z Eugeniky.)

Kniha postupuje podľa 12 mesiacov roka: pre každý z nich sa uvádza návod na očistu niektorého orgánu a vysvetľujú sa princípy liečby určitej choroby na základe bylinných receptov. Tiež sa rozoberá liečivá hladovka – každý mesiac iný postup alebo iná fáza dlhšej hladovky. Nájdete tu aj mnohé rady pre zdravé stravovanie, a tiež námety pre duševnú pohodu vrátane meditácií a pozitívneho myslenia.

Ľudský organizmus má svoj vlastný rytmus, tak ako ho má celá príroda. V našom podnebí sú rozdiely počas kolobehu roka oveľa výraznejšie než napríklad v trópoch, kde je stále pomerne rovnaké počasie. Jednotlivé mesiace sú tak u nás výraznejšie prepojené aj s premenou Luny. A k tomu všetkému sa pripájajú ešte aj tzv. orgánové hodiny, čo je rozdielny čas najväčšej aktiviy rôznych orgánov počas dňa. Malachov toto všetko spája do uceleného obrazu a zostavuje praktický rozvrh na celý kalendárny rok, podľa ktorého sa môžete čo najúčinnejšie zamerať na jednotlivé časti vášho tela či oblasti vášho zdravia a celkovej životosprávy. Pri tom vám poslúži množstvo konkrétnych rád a návodov, všetko čisto prírodné a prirodzené!

Super Cena za komplet – zľava 30,9%

Plná cena knihy 8,90 a LK 2017 6,80 = 15,70. Ušetríte 4,84 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 571 krát, 1 dnes)

Comments are closed.