google27eaa3905ca3fee3.html

Dnes večer 8 minút po desiatej nastane nov Mesiaca vo vzdušnom živle Vodnára. Slnko i Mesiac vo Vodnárovi signalizujú, že sa stále viac a viac prebúdzame do svojej skutočnej podstaty. Rezonujú témy našej sebahodnoty a jej zrkadlení vo vonkajšom svete, a ako po celý rok 2018 aj lásky a vzťahov. Je múdre a užitočné byť v súlade s aktuálnymi energiami, ktoré nás presahujú, ušetríme si tak mnoho síl, času a omylov. Vodnár je originálny tvorca, osvietený vizionár a nepredvídateľný iniciátor pokrokových zmien, ktorý dáva životu krídla. Nebuďte teda prekvapení, ak sa vám zosilní intuícia a predstavivosť. Podporíte ich odlíšením od myšlienok a ich nasledovaním. Tento čas je ideálny na úspešné zmeny. Nie vďaka činom, ale vďaka nadhľadu, ktorý, ak sme pozorní, nám teraz prichádza. Vodnár nám sprostredkúva stretnutie s našim vyšším JA, dostaveníčko s esenciou svetla.

Novom Luny jeden zimný mesačný cyklus končí a nový, predjarný začína. Zamerajte sa najmä na harmonizáciu a otvorenú tolerantnú komunikáciu vo vzťahoch a pozitívny pohľad na vašu finančnú situáciu. Obchádzajte konflikty a ľudí, ktorí sa nimi živia a zamerajte sa na to, čo v živote pre vaše osobné šťastie potrebujete. Sny sa plnia 😊 Dnes dokonca nastal veľmi vzácny 30. lunárny deň. Pravdepodobne vám cez návrat zabudnutých spomienok prišiel nadhľad a rekapitulácia, pochopenie, odpustenie, zmierenie, posun vnímania. Minulosť je mŕtva, nech žije súčasnosť! Presvetlite a odľahčite ju láskavosťou, nasaďte si okuliare trvalej radosti a nad vecami sa radšej pousmejte, ako by vás mali rozčuľovať. Veď nedovoliť iným, aby vás zneužívali alebo manipulovali a strážiť si svoje osobné hranice sa dá aj s úsmevom na tvári.

Ak si chcete uctiť a využiť silu a priazeň tejto chvíle na posun a posilnenie, urobte si osobnú tichú hodinku, keď si v pokoji v hlave prejdete a zosumarizujete, čo ste prežili počas posledných 29 dní. Poďakujte sa za všetky situácie a lekcie a pomaly sa vedome začnite pripravovať na nové začiatky, projekty a lepšiu kvalitu života v nasledujúcich dňoch. Tá primárne nezávisí od vonkajších vecí – výšky konta v banke, značky auta a pod., ale od toho,  čo nosíte v sebe – či sa očisťujete od nánosov nevedomej minulosti, akých ľudí máte vo svojom živote, ako s nimi komunikujte, či ste vo svojom strede a pokoji, či váš práca napĺňa, či ste šťastní, milujúci a milovaní, v pohode a máte vaše osobné potreby naplnené. Vtedy vás totiž už neprenasledujú rôzne negatívne emócie, najmä podoby a dôsledky strachu, hnevu či smútku. Ako cez sito presejte to, čo ešte chcete a čo už nie. Doprajte si ponorenie sa do  vnútra, prácu na sebe a tichú meditáciu. Odmenou vám bude silnejšia žiara vášho vnútorného svetla. Ruku na srdce – umožňujete si sami sebe každý deň viac a viac byť tým človekom, ktorým ste vždy chceli byť?

Pri nove Mesiaca telu mimoriadne prospievajú ľahké jedlá a zdravý pitný režim. Telo nasáva všetko oveľa citlivejšie a intenzívnejšie. Tri dni pred a tri dni po je ideálny čas na štart očistnej kúry, ktorá napomáha aj chudnutiu a obnove buniek. Popolcovou stredou skončili včera fašiangy a začal 40-dňový veľkonočný pôst. Ďalší skvelý dôvod na detox tela, mysle, duše, ducha a vášho života od nežiaducich ľudí, vecí a situácií.

Aj nový čínsky rok zemského psa, ktorý začína v piatok 16. februára, má čosi do seba. Keďže čínsky kalendár je asi najstarší, sumarizuje obrovské kvantum skúseností. Povaha psa je upriamená na domov, rodinu a ich obranu. Bude to preto dosť rušné obdobie. Navigáciou je každodenný pozitívny prístup k rôznym prejavom a formám bytia. Úspešní budú tí, ktorí zabudnúc na strach uvidia okolo seba mnoho príležitostí, ktoré potom dotiahnu do konca. Korektnosť, čestnosť, statočnosť a dobré úmysly budú mať zelenú. Čínsky Pes totiž ochraňuje pred veľkou smolou alebo nešťastím, starosťami a chorobami. Preverí ľudské charaktery a srdcia. Tak poďme do toho, priatelia 😊

Rok 2018 je rokom ženským, keď Venuša a Luna osvetľujú a rozvíjajú ženské princípy, aspekty, stránky a princípy vo všetkým oblastiach, čím Zem a jej obyvateľov posúvajú do šťastnej rovnováhy bytia. Patriarchát, účelová moc, násilie a nadvláda sú na kolenách. Prichádza oslobodenie a zmena životných hodnôt, ktorá sa prejavuje vo vzťahu k hmote, peniazom, telu a prírode. Skryté tajomstvá, potlačené zážitky i naše tienisté, zatiaľ neprijaté stránky postupne vychádzajú na povrch. Všetko sa deje preto, aby sme ako ľudia dospeli a dozreli, prevzali za seba plnú osobnú zodpovednosť vo všetkých oblastiach života a pochopili, že to, čo si nedávame sami, nám nemôžu dať ani ostatní. A že všetko začína v nás a u nás, my sme tvorcovia svojho života a tohto sveta. Dennodenné zrkadlenia sú naším vodítkom, keď ešte občas skĺzneme do starých programov správania. Rešpekt našich osobných pocitov je na prvom mieste. Nezrelý človek v snahe vyhnutiu sa bolesti a utrpeniu zatvorí srdce a stopne skutočné prežívanie života. Prestane vnímať sám seba a iných a žije ako stroj. To vedie k nedorozumeniam a vyhoretiu. Vzťahy a telo trpia, lebo žije vo vzorci „musím“ alebo „nesmiem“. Je to prejav neúcty k sebe a k svojim hraniciam. Toto obdobie nás nabáda naučiť sa v každej situácii, keď to tak cítime, povedať „dosť“ alebo „nie“. V pokoji a s láskou. Keď nebudete brať sami ohľad na seba, ako by mohli brať na vás ohľad iní?

Keď sa postupne rozpomenieme na pravidlá vedomého života, každý na svojej úrovni vedomia, vďaka Vodnárovi z nadhľadu uvidíme, ako sa život a svet okolo nás zázračne mení k lepšiemu a ako ho môže každý z nás denne svojimi myšlienkami, gestami a činmi skvalitniť a zlepšiť. Doma, na ulici, v práci, v obchode, v prírode… Zrazu uzrieme aj nové zrelé autority, aby nahradili tie staré, ktoré ľudsky a spoločensky zlyhali. Zore nového sveta už pri východe a západe Slnka vidno. Bdejte 🙂


 

(Prečítané 252 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.