google27eaa3905ca3fee3.html

Jojojoj, jooj , jooj ozývalo sa už po niekoľko nocí z detskej izby. Filipko zasa nespal, boleli ho ušká. Plakala som s ním. Vedela som aká to je bolesť. Do šiestich rokov mi stihli päť razy prepichovať ucho kvôli zápalu stredného ucha. Antibiotiká nezaberali. Skúšali sme zohriaty olej, ocot, alkohol, zábaly. Nič. Zúfalá som zavolala kamarátke liečiteľke. Poradila mi ušné sviečky. Vraj ich dostanem v lekárni alebo niekde v obchode s ezoterickým tovarom. Pribehla som s nimi domov a keďže som tomu príliš nedôverovala, lebo oheň pri detskej hlávke sa mi zdal dosť nebezpečný, odovzdala som ich dcére. Tá bez problému zasunula sviečku do ucha a zapálila ju. Radšej som sa nepozerala, ale ticho a pokoj, ktoré zavládli, ma vrátili do detskej izby. Filipko pokojne spinkal, bolesť bola preč. Na perách mal úsmev. Odvtedy prešlo už desať rokov, ale na ušné a telové sviečky nedám dopustiť. Naštudovala som si o nich všetko, čo sa dalo.

HISTÓRIA

Poznali ich už v staroveku v Indii, Číne, Tibete, Egypte či Grécku. Dnes sa častejšie dočítate v dostupnej literatúre, že ich využívali šamani najmä v indiánskom kmeni Hopi. Preto ich niekde nazývajú aj Hopi sviečky. S ich pomocou vyháňali zlých duchov z tela a pomáhali tým „nakopnúť“ samoliečiace procesy v organizme.

Tieto staroveké kultúry používali na výrobu sviečok, teda z môjho pohľadu skôr komínov papyrus, rákosie, duté stonky rôznych rastlín či hlinené rúrky s dvojitou šroubovicou. Neskôr to boli trúbky vytvorené z novinového papiera napusteného voskom alebo voskom napustené kukuričné listy. Dnes sa tieto sviečky vyrábajú zväčša ručne a sú z jemnej voskom napustenej bavlny, ľanu alebo inej prírodnej tkaniny napustenej včelím voskom s prísadami rôznych liečivých bylín ako napríklad, šalvie, harmančeka, eukalyptu, aloe vera, kurkumy, levandule, tea tree, archangeliky atď., ktoré svojimi vlastnosťami znásobujú liečivé účinky sviečok a špeciálne posilňujú rôzne terapeutické účinky. A prečo sa prapôvodne stalo vstupným orgánom ucho? Moderné vysvetlenie je jednoduché a vychádza samozrejme zo starej múdrosti. Ak si pozrieme obrázky v ordináciách akupunkturistov, či lekárov praktizujúcich tradičnú čínsku medicínu, zistíme, že v uchu sa nachádzajú aktívne body všetkých telesných orgánov a že práve ucho, ktoré vyzerá ako malé embryo, môže veľmi účinne uvoľňovať energetické, ale aj fyzické bloky v celom tele. Teplom sviečky sú stimulované reflexné body, ktoré ďalej stimulujú jednotlivé nervové dráhy a tie zasa nesú vzruchy do orgánov…

PREČO VERÍM SVIEČKAM?

Pretože milujem všetko neinvazívne, prirodzené a rýchlo účinkujúce. Samozrejme z holistického pohľadu. Vďaka svojim skúsenostiam s lekármi už dávno nie som za liečenie jednotlivých orgánov. Viem, že všetko so všetkým súvisí a v tele to platí rovnako. Prax ukazuje, že hoci predajcovia odporúčajú ušné sviečky na očistenie ucha od ušného mazu a iných neprirodzených nečistôt, nikdy to nie je len o tom. Možno sa boja povedať viac, aby sme neskončili ako v USA, kde je liečba ušnými sviečkami vyhodnotená ako neefektívna a jej výkon sa v oficiálnych ordináciách zakazuje. Dokonca ich vyhlásili za ľudskému zdraviu nebezpečné a protizákonné. Samozrejme, veď zdravý človek neprináša farmaceutickému priemyslu ani dolárik… a nenabalí sa na ňom ani štátna kasa. Našťastie táto liečba sa môže robiť pokojne aj doma. Veľký macher to dokáže aj sám, ale lepšie je, ak sa zveríte niekomu druhému, už preto, že zvyšky popola, či nečistôt si sám nedokážete tak dobre odstrániť.

Dnes už existujú aj kurzy, kde sa presne naučíte, ako so sviečkami zaobchádzať, kedy je vhodné ich aplikovať a na ktoré choroby pôsobia priam zázračne, kedy veriť intuícii a kedy sa vybrať vychodenými chodníčkami z praxe. Myslím si, že v každej rodine by aspoň jeden člen mal absolvovať takýto kurz. Ja som kvôli tomu cestovala až do Maďarska, pretože u nás ešte také kurzy neexistovali. (Inak, ručne vyrábané sviečky z Maďarska sú mimoriadne kvalitné a cenovo veľmi „friendly“, teda priateľské). Ušné a dnes už aj telové sviečky riešia veľmi veľa problémov a okrem toho sa dajú využiť aj ako prevencia. Poznám prípady, kedy pomohli aj pri liečbe veľmi závažných ochorení, s ktorými si lekárska veda ešte nevie dosť dobre pomôcť. Napríklad hučanie v ušiach, závrate, ktoré podľa výsledkov vyšetrení nemajú nijaký dôvod, ženské ochorenia…

Samozrejme, že invazívne, teda pomocou skalpela sa tiež zbavíte císt, myómov, ľadvinových, či žlčových kameňov, skalpelom sa rozhodne dá dostať aj do uší a vyberať odtiaľ nečistoty. Lenže pooperačné rany, zrasty, vplyv narkózy sú vedľajšie produkty, ktoré vôbec nepotrebujeme. Ušné ani telové sviečky nemajú nijaké vedľajšie účinky. Neodporúča sa aplikovať ich skôr ako o päť dni po perforácii bubienka a problémy môže spôsobiť, ak máte alergiu na niektorú z účinných látok pridaných do vosku. Táto liečba je vhodná rovnako pre deti, ako pre dospelých, či seniorov. Ak sa pri veľmi malých deťoch obávate dať sviečku priamo do ucha je možné položiť ju cca dva cm, do takej priehlbinky pri uchu. Účinok u detí je takmer identický.

Komínový efekt, ktorý vytvára sviečka jemne pôsobí na nervové zakončenia, meridiány a pomáha vyťahovať toxíny z tela. Pribaliť ušné sviečky do batožiny by som odporúčala všetkým potápačom a náruživým plavcom. V krajnom prípade vám sviečka iba prečistí hlavu, lebo indiáni veria, že všetky otvory v hlave sú prepojené a preto prieduch vyčistí všetko prebytočné a rozozvučí nervy a lymfu tak, aby mohla životodarná energia prúdiť čisto a bez prekážok. Potom zistíte, že s prečistenou hlavou lepšie vnímate farby, vône a chute a vaša myseľ a telo sú v úplnej harmónii, čo tiež nie je efekt na zahodenie.

Akých chorôb nás môžu zbaviť sviečky?

Bolesti uší, bolesti hlavy, zanesené dutiny, nedoslýchavosť, problémy s rovnováhou, pískanie v ušiach, cukrovka, srdcové problémy, artritída, emočná labilita, poruchy spánku, poruchy funkcie enzýmov, šerosleposť, problémy so zrakom, necitlivosť niektorých častí tela, candida, zanesená pečeň a kožné choroby s tým súvisiace, kvasinkové ochorenia, plesne, parazity, vírusy, svrbenie v uchu, stres, myómy, nezhubné nádory, kamene, vysoký, či nízky tlak, žalúdočné problémy, detoxikácia lymfatického systému, astma, senná nádcha, migréna, artróza, chrípka, prechladnutie, zápal dutín, uvoľnenie blokovanej energie (depresie, vyčerpanie), riešenie stavov akumulovanej energie (stres, napätie, agresivita), poruchy metabolizmu, stimulácia toku lymfy (zápaly, detoxikácia tkanív), liečba opuchov a pooperačných rán, zmiernenie bolestí, ktorých príčiny nepoznáme, vyliečenie hemoroidov, bolesti zubov, zlepšenie imunity – pravidelne prikladať sviečku na týmus (detská žľaza), dna, zdurené uzliny, neuralgia, Menierova choroba …Väčšina týchto ochorení nevznikla zo dňa na deň a preto je naivné myslieť si, že zmiznú po jednom ošetrení. Zväčša sa odporúča zanesenému organizmu venovať aspoň jeden mesiac. Neskôr udržiavať stav jednou kúrou do mesiaca. Na začiatku kúry sa stáva, že sa zdravotný stav na prechodné obdobie zhorší, to je znamenie, že sa začala v tele transformácia. Pokojne pokračujte v kúre.

POSTUP

Ako to funguje? Horiaca ušná sviečka ťahá vzduch zdola nahor a vytvára tak vo vnútorných priestoroch ucha podtlak. Vďaka tomu sa do ucha dostáva kondenzát z včelieho vosku a zmesi bylín, ktorý vzniká pri horení. Tento kondenzát je transportné médium pre stúpajúci prehriaty vzduch a klesajúci kondenzát vytvára v uchu efekt ventilácie. Tento proces spôsobuje silnú aktiváciu látkovej výmeny a lymfatického systému v oblasti hlavy.

Už v predchádzajúcich riadkoch som naznačila, že je dobré, ak vám niekto pri aplikácii pomáha. Vy si ľahnete na bok, odhrniete vlasy a pomocník vám zasunie sviečku do ucha a zapáli ju. Dobré je mať pripravenú misku s vodou, kde uhasí zvyšok sviečky a nožnice. Občas môže sviečku vybrať z ucha a presvedčiť sa, či je otvor v poriadku, poprípade môže odstrihnúť spálenú časť. Vždy sa postarajte o obe uši, aj keby vás bolelo iba jedno. Dôvody už boli objasnené. V prípade telových sviečok je treba dať okolo „kmeňa“ sviečky, kúsok papiera alebo handričku, aby ste mohli znečistený popol vyhodiť bez toho, aby sa opäť dostal do tela cez pokožku. Pri používaní buďte sústredení a opatrní. Niekedy môže dôjsť k malým popáleninám. Nezľaknite sa nepríjemného zápachu. Nie vždy sprevádza terapiu, ale môže sa stať, že spálený ušný maz vydá silný dráždivý zápach.

Niekedy je dobré po skončení terapie dať si do ucha na pár minút vatičku namočenú v mandľovom alebo olivovom oleji. Poprípade premasírovať ucho olejom z ľubovníka bodkovaného. Terapiu podporuje aj krátka masáž v smere hodinových ručičiek (pokiaľ ide o zápal, tak proti smeru) v oblasti kam prikladáme sviečku. Pustiť si meditačnú hudbu a oddať sa pohode, ktorú prinieslo uvoľnenie a prúdenie dobrej energie zvyšuje účinnosť liečby. Spojenie s aromaterapiou vás vovedie priam do raja. Ja osobne odporúčam a používam vôňu ruže. Je to protistresová aróma, vyrovnáva psychiku a pôsobí povzbudzujúco. Túto vôňu milujú aj anjeli. Každý z nás však má svoju vlastnú obľúbenú vôňu. Tak si ju doprajte.

TELOVÉ SVIEČKY

Existujú Ervinove liečivé sviečky s archangelikou, kde Ervin English opisuje, že ak ste citliví, môžete vidieť, že sviečky s touto prímesou majú nežnú, jemnú auru mliečne bielej farby a týmto jemným svetlom napĺňajú priestor okolo seba. Táto jemná energia pripomína jemnú starostlivosť matky, jej láskavosť, nežnosť a porozumenie. A práve takto opisuje náš Filipko priebeh liečby sviečkami. Hovorí, že si chce „užiť mamu“, to znamená, že chce preventívne prehriať ucho a telo. Baví ho to rovnako dnes, keď je už mládenec, ako pred rokmi, keď bol iba „malkáč“.

Ja mám rovnaké skúsenosti, keď používam telové sviečky. Terapiu si robíme s kamarátkou Milkou navzájom a obe pri použití sviečky v pupkovej oblasti a v podbrušku máme pocit neuveriteľnej ženskej starostlivosti a tieto príjemné pocity ešte umocňujeme prikladaním polodrahokamov karneolu a záhnedy hneď veľa sviečky. Milka si v zime prikladá aj zohriate lávové kamene. Zistili sme, že sviečky a manipulácia s nimi pri pôsobení meditačnej hudby a aromaterapie pomáhajú zbavovať sa aj nepríjemných pocitov. Ako keby ich pôsobenie sviečky vyťahovalo napovrch. A tak sa častou témou pri liečbe stávajú naše zranenia z detstva, ozýva sa naše vnútorné dieťa, alebo sa dostávame do štádia, keď môžeme prežívať pocity z nášho pobytu v matkinom tele. Je až neskutočné, aké účinky môže mať takáto terapia na psychiku. Zistili sme, že dieťatko veľmi silno preciťuje city, ktoré majú k sebe otec a matka. Tie naozajstné, nie tie ktoré hrajú. Často túto terapiu sprevádzajú aj slzy, ale ako vraví čínska medicína: slzy čistia pečeň. Nuž, hor sa do smoklenia! Ale to už je iná téma. Ale opäť prichádza na rad múdrosť, ktorá potvrdzuje, že všetko je v hlave. A ako myslíme, tak sa cítime.

NA ČO SLÚŽIA TELOVÉ SVIEČKY?

Telové sviečky sú z rovnakého materiálu ako ušné, ale prikladajú sa na miesta, ktoré ajurvéda označila ako čakry. Systém čakier v našom tele hovorí o energetických centrách, ktoré keď majú nezablokovanú energiu spôsobujú náš žiarivý zdravotný stav, ak však nepracujú, sú zablokované a energia nimi nemôže voľne prechádzať spôsobujú rôzne ochorenia, podľa toho, ktoré orgány ovplyvňujú. Poznáme sedem základných čakier , hoci dnes sa hovorí už o trinástich. K čakrám sa viažu rôzne farby a zvuky. Preto sú aj telové sviečky rôznych farieb. Telové sviečky sa prikladajú pre podporu funkcie jednotlivých čakier a orgánov s nimi spojených .

ČAKRY A ICH FARBY

1. základná čakra – farba červená – nachádza sa medzi nohami

2. sakrálna čakra – farba oranžová – nachádza sa približne tam, kde je maternica

3. solar plexus čakra – farba žltá – nachádza sa na mieste solar plexu a je spojená s naším egom

4. srdcová čakra – farba zelená – nachádza sa v oblasti srdca, komparatívna farba je ružová

5. krčná čakra – farba modrá – nachádza sa približne tam, kde je štítna žľaza

6. čakra tretieho oka – farba fialová – nachádza sa uprostred čela

7. Korunná čakra – farba biela a nachádza sa nad hlavou, tam kde majú svätci svätožiare

 —

Červené sviečky – Aplikujú sa do pupka a požívajú sa pri liečbe ženských orgánov, myómov, zápalov vaječníkov…

Použitie: pre posilnenie radosti a veselosti, roztopaše, vášne, vitálnej sily, na uzemnenie, podporu ženstva a rozprúdenie žiadze.

Oranžové sviečky – Aplikujú sa na podbrušie a pupok.

Použitie: Pre radosť z partnerstva, materinskú lásku, pre zvýšenie spontánnosti, úprimnosti, hravosti, tvorivosti, kvalitného prežívania sexuality ako spojenia duchovnej a telesnej jednoty.

Žltá sviečka – Aplikuje sa v oblasti solar plexu.

Použitie: pre posilnenie ega, sebavedomia, vôle, schopnosti sebarealizácie. Vnáša slnko do života, presvetľuje, zaháňa depresiu, pomáha lepšie sa koncentrovať. Pri výrazných osobnostiach so silným egom treba pracovať s touto farbou veľmi opatrne.

Zelená sviečka – Aplikuje sa na miestach, kde sa maľuje Kristovo srdce, takmer uprostred hrudníka.

Použitie: pri hľadaní nášho bodu lásky, pri prehlbovaní pocitu vlastnej dôstojnosti, pri hľadaní lásky k sebe, ale aj k druhým. Na posilnenie jednoty a bezpodmienečnej lásky. Je dobré spojiť ju s niečím ružovým, napríklad ruženínom. Pri posilnení chuti do života. Pri pocite osamelosti. Ale aj pre prehĺbenie pocitu hlbokej relaxácie.

Modrá sviečka – Aplikuje sa v oblasti štítnej žľazy.

Použitie: na posilnenie schopnosti komunikácie, úprimnosti, schopnosti vyjadriť svoje pocity, názory, prejaviť svoj talent. Podporuje cestu k svojej intuícii a k prastarým tvorivým talentom a k počúvaniu vnútorného hlasu. Súčasne k súcitu a spolupatričnosti.

Fialová sviečka – Aplikuje sa v oblasti tretieho oka uprostred čela .

Použitie: pomáha v čase transformácie pochopiť zmeny, nebáť sa ich a prispôsobiť sa novým podmienkam. Pomáha na ceste duchovného rozvoja lepšie pochopiť súvislosti, podporuje meditáciu a intuíciu. Niekedy aj jasnovidectvo. Občas sa dopĺňa komparatívnou tyrkysovou farbou. Napríklad prikladaním polodrahokamov tyrkysu, chryzokolu, labradoritu, či larimaru. Najmä larimar podporuje vstup do iných dimenzií.

Biela sviečka –  Aplikuje sa v hornej časti čela na odstránenie psychických blokov.

Použitie: Biela farba zahŕňa celé spektrum farieb a je nositeľkou Kristovej energie. Predstavuje čistotu a nevinnosť. Používa sa na podporu pocitu jednoty so všetkým okolo nás a v nás, rozlíšenie súcitu ako pozitívnej energie a ľútosti ako negatívnej energie. Podporuje naše uvedomenie si, či už cesty , posolstva alebo každodenných činov a rozhodnutí. Prináša pochopenie života a podporuje schopnosť spojenia naším Vyšším ja.

DIAGNOSTIKA

Niekedy sa stane, že po aplikácii zostanú na papieriku okolo sviečky drobné nečistoty. Kvalitný terapeut, ktorý absolvoval kurz, vie z nich vyčítať, čo znamenajú. Jemný prášok – baktérie, opuchy …Ak zistíte, nugekty v prášku – ich farba môže určiť ich pôvod, problém a chorobu. Žlté a zelené nugetky – hnis, ružové a červené – krvné zrazeniny a tromby, sivé a čierne sú kamene a piesok. Po niekoľkých aplikáciách bývajú menšie, až napokon celkom zmiznú.

Pri domácom používaní sviečok sa riaďte intuíciou, vaším vnútorným lekárom. Napríklad ak máte migrénu skúšajte si dávať sviečky nielen na spánky, ale aj do oblasti žlčníka, či ľadvín. Číňania totiž poznajú aj ľadvinovú a žlčníkovú migrénu. Buďte tvoriví a počúvajte hlas svojho tela. Želám vám veľa radosti z liečenia a tvorivého prístupu k svojmu zdraviu. Nech vám táto nedocenená terapia padne na úžitok.

Erika Vincoureková


Kvalitné telové sviečky:

Telová sviečka – Čakrová sada 7 – Šírka: 15 mm, Výška: 200 mm,

Oblasť použitia: Alergia, Astma, Epilepsia, Zápaly,

Vyhotovenie: Vosk, Bavlnená látka, Étericky olej,

POUŽITIE: Čakrové sviečky pracujú na rovnakom princípe ako telové či ušné sviečky, avšak ich farba prislúcha k farbám jednotlivých čakier. Čistenie a navodenie rovnováhy energetických centier (čakier)

Pôvodná cena: 15.76 EUR, Naša cena: 14.18 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 1.58 EUR


Tip na knihu:

Keith Sherwood – Uzdravení čaker a vědomí karmy – Zmyslom knihy je vysvetliť, ako sa prejavujú rôzne druhy karmickej záťaže a ako pôsobia na váš život a vzťahy. Zároveň sa naučíte rôzne techniky, ktoré vám pomôžu túto karmu rozpustiť a oslobodiť sa tak od negatívnych vzorov, ktoré riadia vaše prežívanie. Krok za krokom budete upevňovať svoje hranice a aktivovať čakry v oblasti vášho telesného priestoru.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 7.12 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.78 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 13 979 krát, 1 dnes)

One Response to Telové sviečky – tvorivá hra so zdravím

  1. Nevšedko píše:

    Zo skúseností priateľov viem, že ušné a telové sviečky sú účinné aj pri liečbe zvierat. Veľmi efektívne sa ukázali najmä u mačiek, psov, koňov, oviec a zajacov.