google27eaa3905ca3fee3.html

Pri bolestiach hlavy, hrdla, alebo brucha nebežíme hneď k lekárovi a snažíme sa liečiť doma sami. Väčšinou len zájdeme do lekárne a kúpime si nejaké voľno-predajné lieky. Tu ale pozor!

Pred lekárnikom sa nehanbite a požiadajte ho o radu. Aj obyčajné pastilky proti bolesti môžu skomplikovať napr. srdcovú arytmiu. A keď si lieky prinesiete domov, starostlivo si prečítajte príbalový leták, kde sa dozviete, s akými inými liekmi, či dokonca bylinkami a potravinami je nekombinovať.

Brufen a warfarín

Akékoľvek lieky proti bolesti, ktoré obsahujú látku ibuprofen (Ibalgin, Brufen, ibuprofen, Nurofen), sa nesmú brať súčasne s liekom na riedenie krvi warfarínom. Pozor aj na kombináciu warfarínu a žen-šenu, ginkga či cesnaku!

Panadol 

Panadol čipky a Panadol sirup pre deti -choré škvŕňa nesmie dostať oboje zároveň. Nebezpečne sa násobí účinnosť lieku a môže malé telíčko skôr poškodiť než mu uľaviť.

Viagra a srdce

Lieky na srdce kombinované s viagrou môžu výrazne zvýšiť riziko infarktu.

Lieky proti hnačke

Živočíšne uhlie zabraňuje vstrebávaniu látok do tela, teda aj liekov. Preto je potrebné po prehltnutí iného lieku počkať s užitím uhlie aspoň dve hodiny.

Inzulín a acylpyrín

Diabetici, pozor! Lieky obsahujúce kyselinu acetylsalicylovú, napríklad aspirín alebo acylpyrín, zvyšujú účinok inzulínu a môžu skresliť test na cukor.

Pastilky proti bolesti v krku 

Ľudia so srdcovou arytmiou si musia dať pozor na pastilky proti bolestiam v krku s lokálnym anestetikom (znecitlivujúce látkou proti bolesti). Môžu zhoršiť srdcovú arytmiu.

Lieky na chrípku nestriedajte s liekmi na bolesť

Oba druhy liekov silne zaťažujú pečeň, kombinácia je môže vážne poškodiť. Nekombinujte napr. Panadol s paralen a Coldrex, aspirín s acylpyrínom a Anopyrin, tiež zabudnite zároveň na Nurofen, Brufen a ibumax.

Ľubovník 

Používa sa na povzbudenie nálady pri depresiách. Hoci bylinky sa zdajú byť bezpečné, je dobré poznať ich reakcie na ostatné lieky. Napr. ľubovník výrazne znižuje účinok antikoncepcie a liekov na vysoký cholesterol. A nikdy by sa nemala kombinovať s antidepresívami.

Pozor aj na grepy

Grepy a šťava z nich spolu s liekmi na zníženie cholesterolu môžu poškodiť svaly. Grepov je spôsobená horkou alebo ich šťave by sa mal vyhnúť každý, kto nejaké lieky berie. Toto ovocie totiž urýchľuje a zvyšuje ich účinok …


Zdravotné problémy sa dajú riešiť aj bez tabletiek:

Jelena Svitko – Přírodní léčba – Recepty pro zdraví

Užitočná príručka. Dozviete sa v nej o liečbe kameňmi, o ochrannom štíte organizmu, o korení ako alternatívnom lieku aj o diagnostike chorôb z tváre, rúk a nôh. Prírodná liečba alebo naturopatia využíva vitamíny, stopové prvky a stravu. Okrem toho aplikuje množstvo ďalších metód: vodoliečbu, masáže, liečbu dotykom, aromaterapiu, liečenie hlinou…

Úryvok: Před každým jídlem rozpustíme ve sklenici vody špetku zázvoru a vypijeme 30 minut před jídlem. „Jídlo se bude lépe trávit a tělo bude vysychat,“ psala Hildegarda. V díle svaté Hiddegardy jsem našla ještě jeden zajímavý recept. Domnívala se, že zázvor působí proti nádorovým onemocněním. Ve všech svých receptech na léčení tohoto onemocnění používala zázvor. Předkládám jeden z nich. Zázvor při léčení nádorů: Vezmeme 100 g mletého zázvoru, 100 g mletých mandlí, 50 g suché měsíčku lékařského, 50 g suchého vlaštovičníku. Vše smícháme a pomeleme na prášek. Užíváme preventivně 1 lžičku třikrát denně před jídlem. Yzop lékařský – Trvalka z čeledi hluchavkovitých. Původem je ve Středomoří, dobře se jí daří i na Ukrajině. U mě na chatě už mnoho let roste velký dřevitý keř, který je každé léto obsypán množstvím aromatických květů. Když dorostou nové snítky, uřežu je, a tak během léta sklízím 2–3krát úrodu. Bylina se množí dělením trsů nebo semeny. Je mrazuvzdorný, vydrží i teplotu minus 25–30° C. Jako koření se používají mladé listy a kvetoucí vrcholky rostlin.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.84 EURZľava: 10.00 %


Súvisiace články:


(Prečítané 30 420 krát, 1 dnes)

One Response to TIETO LIEKY NEKOMBINUJTE

  1. Timea Tóthová píše:

    Dobrý deň prajem, poprosím vás o radu:aký liek možno kombinovať so
    Solmucolom proti bolesti hlavy?
    Dieťa je vo veku 9 rokov.
    Ďakujem