google27eaa3905ca3fee3.html

Ask-Dr.-Fit1Lekári z oblasti južne od Edmontonu v kanadskom štáte Alberta začali pre zdravie svojich pacientov robiť niečo neobvyklé. Vypisujú im lekárske predpisy na cvičenie. Päťdesiatjeden lekárov pracujúcich v sieti základnej starostlivosti sa pripojilo k programu Predpis na začatie aktívneho života a sú spôsobilí svojim pacientom úradne predpisovať fyzickú aktivitu, vrátane bezplatného jednomesačného členstva v miestnom rekreačnom stredisku.

Od novembra 2011, kedy bol program spustený, dostalo taký recept približne 250 pacientov. Program. Predpis na začatie aktívneho života- vychádza z podobného programu na Novom Zélande, ktorý sa volá Zelený Predpis. Jeho podstatou je, že namiesto uchyľovania sa k medikamentom ako liekom, využíva program ako liečivo telesnú aktivitu .

Výskum ukázal, že uvedomenie si významu cvičenia umožnilo lepšie porozumenie dobrého zdravotného stavu a jednotlivcom vystaveným chronickým zdravotným problémom a rizikám (ako diabetes , obezita , srdcové choroby a vysoký krvný tlak ). Bolo tiež zistené, že pacienti brali písaný recept od lekára oveľa vážnejšie než ústne odporúčania.

Rekreačné stredisko Leduc Recreation Centre v Alberte umožňuje pacientom, ktorým bolo predpísané cvičenia ako liek, “ zhotoviť si liek podľa svojho receptu “ práve u nich. Roger Smolnícka, riaditeľ rekreačného strediska hovorí:“ Ľuďom to pomáha zapojiť sa do aktívneho spôsobu života „.

Podobný pilotný projekt beží v sieti základnej starostlivosti Mosaic Primary Care v severovýchodnej časti Calgary . Lekári sa spojili s ústavom zdravého srdca Cardiac Wellness Institute v Calgary a posielajú tam svojich pacientov, ktorí mali alebo majú vysoké rizikové faktory súvisiace s infarktom myokardu. Účastníci projektu dochádzajú do športového zariadenia dvakrát týždenne po dobu dvanástich týždňov a sú pod odborným dozorom personálu ústavu Cardiac Wellness Institute (lekárov – MD a klinických fyziológov – Clinical Exercise Physiologists). Zámerom je, aby sa títo účastníci po skončení dvanásť-dňového programu zapísali ako členovia a cítili sa v klube príjemne. Dúfajme, že tieto projekty v Alberte určí cestu aj pre ostatné časti krajiny, aby došlo k rozvoju využívania cvičenia v prevencii chronických chorôb.

Táto novo objavená väzba medzi lekármi a rekreačnými zariadeniami vytvorila novú kategóriu partnerskej spolupráce. Kým lekári povzbudzujú pacientov k dochádzke do športového centra prostredníctvom bezplatného mesačného členstva (cca 50 USD / mesiac ), pacienti zvyčajne zbadajú zdravotný prínos cvičenia vďaka tejto podpore a sami v členstve pokračujú. Predpísaný recept pomáha jednotlivca motivovať k dochádzke do športového centra, aby pracovali na zlepšení svojho zdravotného stavu. Akonáhle raz pacienti dochádzajú po dobu jedného mesiaca a zvyknú si na rutinný režim, často zostanú a pokračujú vo svojej  „liečbe“ samostatne .

Celkovým zámerom, ktorý lekári a športové centrá spoločne propagujú, je zachovanie zdravia. Je na čase, aby obe strany začali spolupracovať ruka v ruke. So vzrastajúcou obľúbenosťou predpísaného receptu na členstvo vo fitness centre sa začínajúcou podporou tohto partnerstva zo strany štátu prostredníctvom daňových výhod a kreditov veríme , že budú pribúdať ďalšie a ďalšie fitness centrá prijímajúce tieto lekárske predpisy.

Tip na knihu:

KlikniNikolaj Kudrjašov – Léčivé cvičení Hyperborejců – Kniha vychádza z poznatkov o starovekej telovýchove Hyperborejcov, ktorí kedysi žili na Severnom póle. Autor použil staré vedomosti ako základ vlastného systému tzv. celistvého vlnového pohybu. Jednoduchý systém cvikov vám umožní pozdvihnúť sa na novú úroveň fungovania. Vibrácie a pohybové vlny vám pomôžu dať si do poriadku telo a pokračovať až po zrod nového človeka v sebe.

Pôvodná cena: 8.20 EUR, Naša cena: 6.56 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.64 EUR

Súvisiace články:

  Aj zablokovaná chrbtica ovplyvňuje psychiku

 – Čo ti vraví telo

 – Ešte raz o chrbtici a nielen o nej

 – Ste každé ráno grogy? Nabudí vás ranné cvičenie!

(Prečítané 542 krát, 1 dnes)

Comments are closed.