google27eaa3905ca3fee3.html

sula01

Prečo sa chrípka objavuje najmä v októbri a novembri a potom vo februári a marci?

Teórií vzniku chrípky práve v tomto období je veľa, ale ja osobne sa prikláňam k teórii zníženia imunity vplyvom poklesu slnečného svetla, teda oslabenie osi hypotalamus – hypofýza, ktorá dáva našim T – lymfocytom povel, buď sa vzchopiť a bojovať, alebo to nechať tak, pretože to aj tak nemá význam, aj tak všetci ochorieme.

Ďalej je to zmena stravy a určitá depresia z toho, že už je tu zase jeseň. Na jar je to potom vyčerpanie a prejav únavového syndrómu, pretože príroda núti človeka odpočívať.

Ja si osobne myslím, že ak človek podľahne davovému šialenstvu, že už to majú všetci, tak ja to asi dostanem tiež, potom sa to skutočne stane  Pri dôkladnom štúdiu epidemiologických štúdií je skutočne táto morbidita vyvolaná z veľkej časti propagandou a médiami a  to sú zase nástroje výrobcov vakcín a vitamínov. V tom čase je nutné vytvoriť davovú psychózu, aby sa zvýšil predaj.  Čo sa im už niekoľko desaťročí veľmi dobre darí. Človek, ktorý zdravo žije a myslí, nikdy nedostane chrípku. To je jednoznačný fakt, ale nie je záujem, aby ľudia boli veselí a jedli kyslú kapustu a jablká, ale je nutné ich zaočkovať a vytvoriť dvakrát do roka nárast predaja vakcín a imunomodulátorov.

Ako je to s imunitou podľa krvných skupín? Sú na tom všetky rovnako, prípadne, ktorá je najviac ohrozená?

Krvné skupiny som veľmi pozorne študoval, aj z hľadiska diét, aj pre analýzu chorobnosti, ale jednoznačne môžem povedať, že objektívne nie je priama súvislosť medzi chrípkovým ochorením a krvnou skupinou. Skôr je tam súvislosť so znameniami zverokruhu a s rovnováhou živlov, ale isté je, že všetky krvné skupiny majú rovnaké obranné mechanizmy. Rozdiel je len v tom, ako sa každá jedna z krvných skupín zachová v konfrontácii s medializáciou problému. Teda, či mu podľahne, alebo ho ignoruje. Napríklad skupina O, ktorá veľmi dobre asimiluje, je snáď náchylnejšia, ale veľmi to závisí od typu osobnosti, respektíve znamenia a ascendentu.

 Majú ľudia s poruchou krvotvorby väčšiu odolnosť ?

Určite nie, pretože ak majú akékoľvek poškodenie, tak to znamená, že nie sú v rovnováhe a krvotvorba je jeden zo základných pilierov obranyschopnosti, pretože v kostnej dreni z ezoterického hľadiska sídli duša čiže princíp nášho bytia, respektíve tvorba kmeňových buniek, ktoré sa stále obnovujú. Ak je porucha tam, potom je latentne všade a obrana nemôže byť dokonalá.

 Je možné, že neurotici majú menšie sklony chytiť chrípku?

Ako som už uviedol, chrípková epidémia je vždy produktom spoločnosti a ak sa neurotik zaujíma viac o to, koho kedy a kde zabije alebo znásilní, tak logicky nevníma, že sa práve nachádza v období a mieste chrípkovej epidémie a nemá teda vôbec ani pomyslenie na to, aby ochorel. Z tohto hľadiska nemá sklon chytiť chrípku.

 Očkovať – áno, či nie? Je očkovanie efektívne a je možné očkovať, aj alegikov?

Ja som zásadne proti akémukoľvek očkovaniu proti chrípke, pretože vždy z toho niekto umrie, kto by nemusel, keby sa neočkoval, a navyše tie vedľajšie účinky sú brutálne, napríklad ochrnutie, roztrúsená skleróza, lupienka, reumatická artritída… Logicky ako úmrtia, tak aj chronické následky sa taja, o tom sa nikde nedočítate, musíte hľadať v špeciálnych štatistikách.

Ak je niekto alergický, tak si tú alergiu len zhorší. Teda, ak očkovanie, tak iba pre rizikové skupiny a s vakcínou na mieru individuálne pripravenú.

Ak človek posilňuje imunitný systém zdravou výživou, otužovaním, športom, saunovaním, ako je možné, že ochorie?

Jednoducho preto, že sa venuje telu a nie mysli. Iba silná myseľ a silný duch zabráni chorobe. Pozrite sa na prípady v koncentračných táboroch, nikto tam nejedol riadne, ani sa neumýval, ale neochoreli len tí, ktorí verili, že prežijú. Harmónia a čistota tela sú nástrojom k harmónii mysle. Veľmi presne je toto popísané v knihe Dr. Candance Pert Molekuly emócií, ktorá úplne jasne dokázala v laboratóriu, ako depresia a úzkosť znižuje imunitu. Ak budete skvele jesť a cvičiť a budete sa báť rakoviny, potom ju naozaj dostanete. S chrípkou je to rovnaké.

Je správne na jeseň a v zime jesť citrusové plody, ktoré majú veľký obsah vitamínu C?

Určite áno, všetky prírodné vitamíny majú väčšiu biokompatibilitu a organizmus si ich viac váži a spotrebuje ich všetky, kým tie syntetické vylúči. Ide ale aj o iné prvky výživy ako vláknina atď. Ak mám zápchu, tak môžem jesť kilogramy pomarančov a je z toho menší úžitok ako z pol kila jabĺk a správnej funkcie hrubého čreva.

 Akým spôsobom sa vy osobne bránite proti chrípke ?

1. Žiadnu chrípku ani iné patológie si nepripúšťam.

2. Denne jem cesnak, zinok a selén a tiež betaglukany.

3. Dve hodiny 5x týždenne športujem – jazdím na bicykli.

4. Denne vypijem večer 350 ml. červeného vína.

5. Ďakujem Univerzu za to, že som taký zdravý a môj imunitný systém je taký silný.

 Aká je podľa vášho názoru najúčinnejšia prevencia?

Jednoznačne veselá myseľ, polovica zdravia. Vieme to všetci, a len málo sa to praktizuje.

Ján Šula promoval v roku 1985 v Prahe na LF UK. Klinickú prácu začína na Slovensku a následne študuje vo Švajčiarsku, Taliansku a Nemecku. Po atestáciu z ortopédie v roku 1991 odchádza do Kanady a potom do USA, kde sa na Floride venuje štúdiu významu membránových receptorov pri rozvoji autoimunitných ochorení pod vedením Prof . Felixa Kaufmanna.

Po návrate do Európy v roku 1993 naďalej spolupracuje na vývoji prírodných preparátov pre liečbu kĺbových ochorení s pracoviskami v Anglicku a vo Švajčiarsku. Za svoje práce je prijatý v roku 1999 do Kráľovskej lekárskej spoločnosti Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska ako prvý český lekár. Ďalší rozvoj biomodulačních liečiv spája s univerzitami v Škótsku a v Oxforde. Od roku 2007 je členom Talianskeho spolku lekárov v Neapole a vedúcim imunológom talianskej spoločnosti Ischia Salus. Ako konzultant pôsobí v 12 krajinách a je členom Oxford Research Institute of Immunology a talianskej psychoneuroimunologické spoločnosti. Žije striedavo v Taliansku a v Anglicku.

Autor: Jaroslav Kňap


Novinka vydavateľstva Eugenika:

Valerij Sineľnikov – Recepty osudu – Úloha podvedomia v našom živote – Známy a obľúbený autor v 95 krátkych lekciách jasne vysvetľuje, ako máme žiť, konať a zmýšľať, aby bol náš život taký, aký ho chceme mať. Ako funguje naše podvedomie a ako s ním komunikovať; ako sa utvára náš osud; ako pomocou našich myšlienok meniť svet k lepšiemu; prečo vznikajú choroby a ako liečiť ich skutočnú príčinu; čo spôsobujú rôzne druhy negatívnych emócií a postojov; ako správne vnímať zámery a túžby; ako si udržiavať dobré vzťahy s ľuďmi; ako odráža realiita náš vnútorný svet…

Pôvodná cena: 8.60 EUR, Naša cena: 7.31 EUR, Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 1.29 EUR


Súvisiace články:


tree-mirror-water


(Prečítané 1 590 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.