google27eaa3905ca3fee3.html

13597144015um

Názory na vznik a aj liečbu rakoviny sú rôzne. Medicína nepripúšťa žiadne iné riešenia ako chemoterapiu a rádioterapiu. Prívrženci prírodnej medicíny zazlievajú klasickej medicíne, že ignoruje procesy v bunke a to najmä prekyslenie kyselinou mliečnou.

Základom alternatívnej teórie vzniku rakoviny je dielo biochemika a lekára, nositeľa Nobelovej ceny prof. Otta Wartburga (1883-1970). Desaťročia bol Otto Warburg za svoje názory zosmiešňovaný. Warburg pri svojej práci pozoroval, že v rakovinových bunkách prebieha iný spôsob výroby energie ako v zdravých bunkách. Zistil, že v rakovinovej bunke prebieha výroba energie bez prítomnosti kyslíka. Vďaka tomu sa v bunke hromadí ľavotočivá kyselina mliečna – laktát. Dnes mnohí vedci, tak ako kedysi Otto Warburg, tiež vidia rozhodujúcu príčinu vzniku rakoviny v zmenách mitochondrií. (Mitochondrie sú bunkové elektrárne).

Keď bunka prestane dýchať

Ak bunka vyrába energiu s pomocou kyslíka nazývame tento proces bunkovým dýchaním. Pri tomto spôsobe získavania energie sa spaľuje palivo získané z potravy (tuky, sacharidy) za prítomnosti kyslíka v bunkových elektrárňach – mitochondriách. Spaľovaním sacharidov a tukov vzniká v mitochondriách energia potrebná na zabezpečenie všetkých funkcií bunky. Bunkové dýchanie je efektívny spôsob získavania energie. Dokáže zabezpečiť dostatok energie pre bunku. Podmienkou aby prebehlo bunkové dýchanie je, aby bunka mala funkčné bunkové elektrárne – mitochondrie. Iba v zdravých mitochondriách dokáže prebehnúť efektívna výroba energie.

dostatokenergie

Ak sa mitochondrie poškodia, bunka má v zálohe aj druhý spôsob výroby energie. Je ním „kvasenie“. Odborne to nazývame anaeróbna glykolýza.

Nedostatok energie v bunke

„Kvasením“ sa v bunke vyrába energia bez prítomnosti kyslíka a mimo mitochondrií. Takto bunka vyrobí menej energie, ktorá v bunke chýba. Problém je aj to, že pri výrobe energie bez kyslíka mimo mitochondrií vzniká odpadová látka – ľavotočivá kyselina mliečna.

nedostatokenergie

Táto kyselina mliečna sa hromadí v bunke a prekysľuje ju.

Následky poškodených bunkových elektrární

Poškodenie mitochondrií (bunkových elektrární) vedie k zmene výroby energie v bunke a k tvorbe odpadovej látky ľavotočivej kyseline mliečnej. Ľavotočivá kyselina mliečna sa veľmi ťažko odbúrava. Navyše zvyšuje mieru delenia buniek 8x čím podporuje rast tumoru, chráni rakovinové bunky pred imunitným systémom a pomáha rakovine šíriť sa v tele. Poškodenie mitochondrií môže nastať v dôsledku rôznych faktorov.

zdrojepokodeniamitochondrie

Poškodenie bunkových elektrární – mitochondrií, ohrozuje existenciu bunky. Poškodené mitochondrie v bunke začnú produkovať veľké množstvo voľných radikálov. To spôsobuje

 • Zápal
 • Smrť bunky
 • Rakovinu

Pred tým ako začnete s nadšením riešiť prekyslenie bunky, skúste si uvedomiť že kyselina mliečna je len následkom. Nikdy nie príčinou! Tak ako každému činu predchádza myšlienka tak aj tvorbe kyseliny mliečnej predchádza poškodenie mitochondrií. Ak sú mitochondrie zdravé a funkčné neexistuje dôvod aby bunka vyrábala ľavotočivú kyselinu mliečnu. Zástancovia prírodnej medicíny vyčítajú klasickej medicíne, že rieši len následky, symptómy. Ale položme si ruku na srdce a úprimne si odpovedajme kto zo zástancov prírodnej medicíny rieši mitochondrie? Riešiť prekyslenie bez toho aby ste vyriešili zle fungujúce mitochondrie je ako podkladať vedro v byte kde zateká, ale strecha, ktorá je deravá zostane bez povšimnutia. A tak bude do domu stále.

Pomôžte mitochondriám, pomôžete sebe

Ako ste si mohli prečítať mitochondrie zohrávajú dôležitú úlohu nielen pri vzniku rakoviny. Zdravie mitochondrií je jednou zo záruk dobrého a dlhého života, bez závažných zdravotných komplikácií. Ak hľadáte cestu ako si zabezpečiť zdravé a výkonné mitochondrie tu je niekoľko rád ako to dosiahnuť:

 • Dostatočne sa hýbte
 • Smejte sa
 • Tešte sa zo života
 • Jedzte len jedlá ktoré nemajú konzervačné látky a iné chemikálie
 • Konzumujte veľa kvalitnej zeleniny
 • Vyhýbajte sa drogám, ale aj cigaretám a alkoholu
 • Chodievajte pravidelne do prírody
 • Cukor a iné rafinované výrobky sú pre Vás tiež jedom
 • Regenerujte svoje choré mitochondrie terapiou vysokohorským vzduchom. Je to jeden z najúčinnejších spôsobov na svete ako rýchlo a efektívne vymeniť poškodené mitochondrie za zdravé

Záver

Prof. Otto Warburg a iní vedci nám ukázali, čo sa deje v rakovinovej bunke. Veda čoraz viac venuje pozornosť malým elektrárňam v bunkách -mitochondriám. Zisťuje sa, že choré mitochondrie sú zdrojom mnohých zdravotných komplikácii. Poškodené mitochondrie sa podieľajú na vzniku a rozvoji viac ako 100 chorôb. Napr. aj pri Parkinsonovej chorobe sa v bunkách mozgu ( Substantia nigra) nepracujú mitochondrie dobre. Výskum mitochondrií pokračuje ďalej a určite prinesie ďalšie zaujímavé zistenia. Dôležité je, že dnes poznáme účinné spôsoby ako ozdraviť mitochondrie. Či ste už zástancom klasickej liečby či prírodnej liečby obnovenie mitochondrií bude mať pre Vaše zdravie pozitívny význam.

Čo hovorí veda

 • 13.1.2006 bolo zverejnené v Journal of Biological Chemistry, že vedcom z univerzity v Jene a nemeckého inštitútu pre výskum výživy v Postupime sa podarilo potvrdiť Warburgovu hypotézu. Skúmali rakovinu hrubého čreva . Vedci „donútili“ rakovinové bunky viac dýchať. Tumor prestal rásť. Podľa tohto úžasného pokusu sa podnet pre vznik rakoviny nemá hľadať len bunkovom jadre a mutácii DNA, ale oveľa viac v mitochondriách. Tak ako to predpokladal vedecPaul Gerhard Seeger už v rokoch 1937/1938.
 • Priemerná ph hodnota rakovinového tkaniva je 6,7. Merané in vivo prostredníctvom fluorescenc-ratio-imagink-mikroskopie.(Martin et. al. 1994)
 • Nádorové bunky sa javia relatívne necitlivé voči poklesu ph.( Kato et. al. 1992)
 • Optimum rastu nádorových buniek je posunuté v smere k nižšiemu ph. (Kato et. al. 1992)
 • Nádorové bunky môžu rásť aj keď je ph pod 6 (Graeber et. al. 1996)
 • Rakovinové bunky keď nemajú kyslík a ich ph je nízke, strácajú gén p53 a tým aj signál pre samozničenie (Graeber et. al. 1996)
 • Efekt liečby ožarovaním (rádioterapiou) sa výrazne oslabí poklesom ph (Loeffler et. al. 1992)
 • Zníženie alebo dokonca strata účinku chemoterapie dochádza pri poklese ph(Graeber et. al. 1996)

Autor: Andrej Medveď

Viac na mojej stránke: www.andrejmedved.sk + facebook


Súvisiace články:


foto: www.publicdomainpictures.net


 

(Prečítané 606 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.