google27eaa3905ca3fee3.html

vitamin-c-deficiency-1005269_960_720

Vitamín C je modlou. Zaslúžil sa o to Dr. Rath. Tento nemecký vedec ukázal vitamín C ako naozajstný zázrak takmer na všetko. Vitamín C v megadávkach by mal účinkovať na všetko a na všetky neduhy. Ale naozaj potrebujeme také vysoké dávky vitamínu C?

Načo nám slúži vitamín C?

  • potrebujeme ho aby v tele prebehli isté biochemické reakcie. Napr. tvorba kolagénu, vznik stresových hormónov atď.
  • ničí voľné radikály. A práve vďaka ničeniu voľných radikálov je populárny.

Vitamín C a voľné radikály

Voľné radikály sú malé agresívne častice. Ak nie sú včas zneškodnené tak páchajú v organizme škody. Napr. spúšťajú zápaly atď. Vitamín C dokáže niektoré voľné radikály likvidovať. Sú to kyslíkové radikály. Ale v tele sú aj oveľa nebezpečnejšie radikály ako kyslíkové. Napr. dusíkové. A tieto už vitamín C likvidovať nedokáže. Tieto likviduje napr. vitamín B12. A práve vysoké dávky vitamínu C môžu blokovať vstrebávanie B12.

Odkiaľ pochádzajú voľné radikály?

Najväčším zdrojom voľných radikálov sú staré a poškodené mitochondrie. Keď sa mitochondrie poškodia tak vypúšťajú 60 až 80 násobne viac voľných radikálov ako keď sú zdravé. V tele je cca 6 -10 kg. Napr. bunky imunitného systému vážia cca 2kg. V jednej bunke je niekoľko tisíc mitochondrií. Ak poškodím čo i len 1% mitochondrií je to niekoľko miliárd poškodených mitochondrií v celom tele. Každá jedna zdravá mitochondria vyprodukuje denne cca 3 000 000 voľných radikálov. A jedna molekula vitamínu C dokáže zlikvidovať len jeden voľný radikál a dosť. Ak si zoberieme napr. pečeňovú bunku, kde je cca do 2000 mitochondrií v jednej bunke tak zdravá mitochondria vyprodukuje za deň cca 3 000 000 voľných radikálov, poškodená 60-80 násobne viac (180-240 miliónov voľných radikálov). Ak je v bunke pečeni čo len 20% poškodených mitochondrií čo je cca 400 poškodených mitochondrií tak len jedna bunka vyprodukuje navyše o 7,2 miliardy – 9,6 miliardy voľných radikálov navyše. Nie je efektívnejšie odstrániť zdroj tejto enormnej záťaže?!

Ako odstránim zdroj voľných radikálov?

Bunkový tréning vysokohorským vzduchom. Vďaka nemu dokážete odstrániť zdroje nadmernej tvorby voľných radikálov. Podľa mňa je efektívnejšie odstraňovať príčinu problémov ako riešiť následky.

Vitamín C je potrebný. O tom niet pochýb. Je dobré ho dopĺňať cez ovocie, zeleninu alebo aj doplnky výživy. No najefektívnejší spôsob likvidácie voľných radikálov je, že zlikvidujeme ich pôvod. Bunkovým tréningom vysokohorským vzduchom zničíte staré a poškodené mitochondrie. Zníži sa tak záťaž organizmu voľnými radikálmi.

Polyfenoly a flavonoly

V prírode sa vitamín C nachádza v rastlinách – ovocie a zelenina. Nikdy sa však nenachádza sám. Vždy ho obklopujú látky, ktoré si rastliny vyrábajú na svoju ochranu a volajú sa polyfenoly a flavonoly. A práve tieto látky sú pre výživu ľudí mimoriadne dôležité. Mnohí odborníci na výživu pri štúdiu zistili jeden zaujímavý fakt, že človek počas svojho vývoja prijímal vysoké dávky polyfenolov. A práve polyfenoly niekoľko násobne dokážu zvyšovať účinky vitamínu C. Ba dokonca účinkujú lepšie ako samotný vitamín C a v menších množstvách. Polyfenoly sú neraz označované ako vitamíny 21.storočia. Ja osobne vychádzam z múdrosti prírody. Uprednostňujem príjem polyfenolov a flavonolov a nie vysokého množstva vitamínu C. Dôvody sú následovné:

  1. polyfenoly dokážu regenerovať vitamín C. Keď vitamín C stratí antioxidačnú schopnosť polyfenoly a flavanoly ho dokážu regenerovať a vitamín C sa znova stáva antioxidant. Niektoré rastlinné látky dokážu regenerovať vitamín C až 20x, čiže majú 20 násobne vyššiu antioxidačnú silu.
  2. keď skonzumujete vysoké dávky vitamínu C nadbytok sa vylúči. Polyfenoly a flavanoly dokážu cirkulovať v krvi a pôsobiť v organizme až 72 hodín po použití. Toto sa vitamínu C prijatému vo vyšších dávkach ani len nesníva.
  3. polyfenoly a flavanoly pôsobia v nižších dávkach ( cca 500 -1000mg)a netreba ich prijímať cez žilu. Väčšie dávky vitamínu C ( 2000 – 7000 g) sú potrebné prijímať cez žilu, lebo iba vtedy je to účinné.
  4. polyfenoly a flavanoly pôsobia silne protizápalovo, zlepšujú pamäť, pôsobia antialergicky atď. Ich pôsobenie je komplexnejšie. Navyše cez mnohé z nich sa rastliny chránia napr. pred plesňami. Rovnako pôsobia v organizme.

Tak toto sú pre mňa rozhodujúce dôvody, prečo uprednostňujem polyfenoly a flavonoly namiesto prísunu vysokého množstva vitamínu C.

14947879_330823727295875_4626674057029636409_nRegEnergetikum je extrakt z arónie, bazy, šípiek, topinamburu, aceroly, bazy a 30 bylín.

Účinok extraktu koncentrátu z arónie:

– obsahuje veľké % polyfenolov, má niekoľkonásobne viac antioxidantov ako čučoriedky či brusnice
– vhodné pri kardiovaskulárnych ochoreniach a cukrovke
– pozitívne ovplyvňuje hladinu krvných tukov
– upravuje krvný tlak
– bráni nadmernému zrážaniu krvi a tvorbe trombov, riedi krv
– vhodné pri zápale žalúdka ( gastritída )
– má protizápalový účinok v močovo-pohlavnom systéme
– prevencia rakoviny
– má antibakteriálne účinky
– zvyšuje odolnosť voči infekciám
– pri šarlachu
– pri osteoartritíde, bolesti kĺbov, reumatizme
– pri nedostatku železa, chudokrvnosti
– pri tráviacich problémoch
– zlepšuje metabolizmus, podporuje chudnutie

Účinok extraktu koncentrátu z topinamburu:

– Pre správne fungovanie čriev
– Prebiotikum – podpora črevnej mikroflóry
– Lepšie vstrebávanie minerálov do organizmu
– Stimuluje tvorbu protizápalových látok
– Vhodné pre diabetikov

Účinok extraktu zo šípok:

– Podpora imunity
– Zlepšuje pohyb čriev, vhodné pri zápchach
– Pri kardiovaskulárnych problémoch zlepšuje prietok krvi v cievach
– Pri zápaloch močových ciest
– Pri strese

Účinok plodov bazy:

– Zmierňujú prechladnutie a horúčku
– Posilňujú imunitný systém
– Upokojujú podráždené nervy
– Osvedčili sa pri infekciách
– Majú silné antivirotické účinky
– Podporujú vylučovanie toxínov
– Pomáhajú pri depresívnych náladách

Všetky tieto fermentované šťavy nájdete v RegEnergetiku. RegEnergetikum obsahuje vitamín C, polyfenoly, flavonoidy, vlákniny a pravotočivú kyselinu mliečnu.

Pekný deň, Andrej


Súvisiace články:


 

(Prečítané 598 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.