google27eaa3905ca3fee3.html

fruit-fructose-free-1

Mnohí z vás sa boja lepku alebo laktózy. Ale na Slovensku málo kto vie, že oveľa viac ľudí trpí neznášanlivosťou na fruktózu resp. zle ju vstrebáva do tela. Fruktóza tak zostáva v čreve, kde pácha obrovské škody na črevnej mikroflóre.

Odhaduje sa, že 30 až 40 percent obyvateľov strednej Európy má malabsorpciu ( zlé vstrebávanie) fruktózy alebo črevnú neznášanlivosť fruktózy. Mnohí postihnutí vykazujú symptómy, ako je hnačka, bolesti brucha, pocit plnosti a nadúvanie. Sú často podráždení a unavení, majú problémy so sústredením, a trpia závratmi, dýchavičnosťou, bolesťami hlavy a nespavosťou.

Ľudia s malabsorbciou (zlým vstrebávaním) fruktózy najmä vo veku od 35 rokov majú výrazne nižšiu úroveň vitamínu B9 a zinku v krvi, ako zdraví ľudia.

Bez dostatku vitamínu B9 a zinku sa nedokáže vytvoriť hormón šťastia. A tak sa pri dlhodobom preťažovaní fruktózou dostavujú depresívne nálady.

Medicína namiesto toho aby zisťovala príčiny nasadí lieky. Neskúma prečo. Aj mnohí psychoterapeuti riešiaci svojich klientov by mali skúmať svojich klientov nielen cez psychickú záťaž. Ako vidíte nielen psychický stres ale aj obyčajná fruktóza dokáže ľudom znepríjemniť život.

Pekný deň priatelia

Andrej


Súvisiaci článok:


 

(Prečítané 514 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.