Depresívny vďaka fruktóze?
Mnohí z vás sa boja lepku alebo laktózy. Ale na Slovensku málo kto vie, že oveľa viac ľudí trpí neznášanlivosťou na fruktózu resp. zle ju vstrebáva do tela. Fruktóza tak zostáva v čreve, kde pácha obrovské škody na črevnej mikroflóre.
Odhaduje sa, že 30 až 40 percent obyvateľov strednej Európy má malabsorpciu ( zlé vstrebávanie) fruktózy alebo črevnú neznášanlivosť fruktózy. Mnohí postihnutí vykazujú symptómy, ako je hnačka, bolesti brucha, pocit plnosti a nadúvanie. Sú často podráždení a unavení, majú problémy so sústredením, a trpia závratmi, dýchavičnosťou, bolesťami hlavy a nespavosťou.
Ľudia s malabsorbciou (zlým vstrebávaním) fruktózy najmä vo veku od 35 rokov majú výrazne nižšiu úroveň vitamínu B9 a zinku v krvi, ako zdraví ľudia.
Bez dostatku vitamínu B9 a zinku sa nedokáže vytvoriť hormón šťastia. A tak sa pri dlhodobom preťažovaní fruktózou dostavujú depresívne nálady.
Medicína namiesto toho aby zisťovala príčiny nasadí lieky. Neskúma prečo. Aj mnohí psychoterapeuti riešiaci svojich klientov by mali skúmať svojich klientov nielen cez psychickú záťaž. Ako vidíte nielen psychický stres ale aj obyčajná fruktóza dokáže ľudom znepríjemniť život.
—
Pekný deň priatelia
Andrej
Súvisiaci článok:
Nájdete nás aj na facebooku:
Zaujímavá informácia pre čitateľov:
„Affinity proces“ je dôležitý nástroj, ktorý sa používa v práci Paula Ferriniho, aby ľuďom pomohol vyjadrovať sa zodpovedným a súcitným spôsobom. Ak by ste mali záujem vyskúšať si tento proces nezáväzne a zadarmo (buď osobne, alebo aj telefonicky), kontakt:
Libor Modrovský, liboreg@gmail.comPrihlásiť/Odhlásiť sa
O autorovi:
Už niekoľko rokov sa teoreticky aj prakticky venuje aktívnej prevencii a zdravému životnému štýlu. Najviac ho zaujíma regenerácia organizmu telu vlastným prirodzeným spôsobom. Snaží sa ľuďom predstaviť aj iný pohľad na fungovanie nášho organizmu, prináša nové témy a nové pohľady na aktívny spôsob prirodzenej prevencie. Trúfne si prednášať a písať aj o veciach, ktoré v časopisoch, ani v oficiálnych médiách nenájdete.
Viac aj na www.abczdravia.skKategórie