google27eaa3905ca3fee3.html

sugar-1068288_960_720

Priemerný človek skonzumuje ročne 35-40kg cukru. Z toho priama spotreba cukru (sladenie kávy, čaju) tvorí iba 6-7kg. Zvyšný cukor skonzumujú ľudia v sladených nápojoch, kečupoch, horčici, pečive, sladkostiach atď.

Napr.100g obľúbenej lieskovo-orieškovej nátierky pre deti má cca 50g cukru, pomarančový džús obsahuje cca 20g cukru a cukor sa často vyskytuje aj v prípravkoch na chudnutie. Priemerné dieťa zje viac cukru ako samé váži. Napriek tomu, že vieme, aký má cukor nepriaznivý dopad na zdravie, každý rok EU dotuje výrobu cukru miliardami EUR! Uvediem niekoľko dôvodom, prečo by ste mali vypustiť cukor zo svojho jedálnička.

1. Cukor je hlavná príčina obezity
Cukor je síce zdroj energie pre telo ale jeho nadbytok sa ukladá do tukových zásob. Kto chce teda schudnúť musí sa jeho spotreba cukru buď výrazne znížiť alebo úplne zastaviť. Cvičenie je síce dôležité tiež, ale bez zmeny stravovania je málo pravdepodobné, že sa zbavíte nadbytočného tuku. Nadbytočný tuk je nielen estetický problém ale je aj zdrojom zápalu.

2. Cukor je spúšťačom problémov v čreve
Cukor podporuje v čreve množenie choroboplodných črevných baktérií, kvasiniek a plesní ako napr. Candida. Plesne milujú cukor. Výsledkom môžu byť nadúvanie, hnačky, zápchy či iné črevné problémy.

3. Cukor zle vplýva na psychiku
Cukor podporuje zápalové procesy v tele. Zápal znemožňuje tvorbu hormónu šťastia – serotonínu. Výsledkom sú pochmúrne nálady, depresívne stavy, pocity úzkosti.

4. Cukor urýchľuje starnutie pleti
Starnutie pleti je spojené so zvýšenou tvorbou voľných radikálov a zápalmi. Cukor podporuje zápaly a zvyšuje tvorbu voľných radikálov. Výsledkom môže byť problematická pleť a zvýšená tvorba vrások.

5. Cukor spomaľuje regeneráciu
Cukor je zlodej živín (minerálov a vitamínov). Takýmto spôsobom oberá telo o dôležité látky potrebné pre dobrú regeneráciu. Výsledkom môže byť únava, nedostatok energie či spomalený proces liečenia.

6. Cukor je zabijak imunity
Cukor negatívne ovplyvňuje imunitný systém. Vďaka cukru sa u Vás môžu častejšie vyskytovať infekčné ochorenia, nádchy a prechladnutia.

7. Rakovinové bunky milujú cukor
Je známe, že rakovinové bunky milujú cukor. Dokážu prijať niekoľkonásobne viac cukru ako zdravá bunka. Konzumáciou cukru podporíte rakovinové bunky.

8. Cukor je spúšťač civilizačných ochorení
Cukor sa vo výraznej miere podieľa na vzniku civilizačných ochorení. Asi najviac je to viditeľné pri cukrovke . Cukor podporuje zápalové procesy a tie sú príčinou alebo sprievodným javom takmer všetkých civilizačných ochorení.

9. Cukor sa podieľa na zvyšovaní hladiny cholesterolu
Cukor je zodpovedný aj za nárast hladiny cholesterolu. Bežný repný cukor sa skladá z glukózy a fruktózy. Práve fruktóza hrá veľmi dôležitú úlohu pri zvyšovaní hladiny cholesterolu v krvi. A v sladených nápojoch je u nás hlavnou časťou sladidiel sirup s vysokým podielom fruktózy.

10. Menej cukru väčší výkon
Cukor poškodzuje bunkové elektrárne – mitochondrie. Poškodené mitochondrie nedokážu vyrábať pre telo dostatok energie. Následkom môže byť únava, vyčerpanie, poruchy koncentrácie atď. Vylúčenie cukru zo stravy zlepší vašu pozornosť, koncentráciu, myslenie, svalový a aj duševný výkon.

11. Cukor je návykový ako droga
Cukor stimuluje rovnaké centrum v mozgu ako drogy. To vytvára závislosť. Moderná civilizácia aj preto odmeňuje svoje deti drogou menom cukor.

Prehľad vybraných produktov „pre deti“ predávaných v našich obchodoch:
Názov produktu Objem balenia Obsah cukru na 100 ml Celkový obsah cukru
Rajec Kojenecká voda 0,3 l 0 0
Hipp Bio Nectar slivkový nektár 0,2 l 5,8 g 11,6 g
Dobrá voda s príchuťou malina neperlivá 0,3 l 4,1 g 13,6 g
Capri-Sonne Super Kids 0,2 l 7 g 14 g
Hello Kitty Multifruit 0,2 l 7,3 g 14,6 g
Twist and Drink jablká 0,2 l 9,1 g 18,2 g
Ovocňák jablko, jahoda 0,2 l 9,3 g 18,6 g
Kclassic Apple drink 0,2 l 9,6 g 19,2 g
Kubík Waterrr príchuť jablko 0,5 l 3,9 g 19,5 g
Twist and Drink maliny 0,2 l 10 g 20 g
Hami jablko s mrkvou a banánom 0,3 l 7 g 21 g
Jupík Crazy Aqua 0,5 l 4,5 g 22,5 g
Asterix Lesná jahoda 0,25 l 10 g 25 g
Little mole Pomarančový nektár 0,25 l 10 g 25 g
Superman kids drink 0,25 l 10 g 25 g
Figo Pomaranč, mandarínka, jablko 0,3 l 9,6 g 28,8 g
Minnie Mouse Strawberry 0,3 l 9,9 g 29,7 g
Hello Kitty Star drink 0,25 l 12 g 30 g
Kubík mrkva, malina, jablko 0,3 l 10,5 g 31,5 g
The Simpsons jablko 0,33 l 10 g 33 g
Grand Mix of Fruits 0,33 l 11 g 36,3 g
Arizona Fruit Punch 0,5 l 8,4 g 42 g
Hamánek nápoj s čučoriedkami a brusnicami 0,5 l 8,4 g 42 g
Cappy Pulpy 0,33 l 13,4 g 44,2 g
Dizzy jablko, mrkva, limetka, jahoda 0,4 l 12 g 48 g
Jupík Multivitamín (so sladidlami) 0,33 l 6 g 19,8 g
Bobík s príchuťou maliny (so sladidlami) 0,33 l 2,8 g 9,2 g
Zdroj: dTest

Ak hľadáte alternatívu k cukru siahnite po xylitole alebo stévii. Ak Vás trápi neustála chuť na sladké nebuďte z toho nešťastný. Existuje pohodlný a jednoduchý spôsob ako sa zbaviť nadmernej chuti na sladké. Bez trýznenia a stresu. Bunkový tréning vysokohorským vzduchom vám pomôže zbaviť sa nadmernej chuti na sladké jedlá. Vďaka tejto unikátnej metóde sa nielen zbavíte chuti na sladké ale upravíte si aj metabolizmu a hmotnosť.

Autor: Andrej Medveď

Viac na mojej stránke: www.andrejmedved.sk + facebook


Tip redakcie Eugenika:

Michael Moss – Cukor, soľ, tuk – Nebezpečná hra s našim zdravím pre väčšie zisky!

Pútavé, napínavé a nesmierne zaujímavé čítanie o tom, aké taktiky a nezdravé technologie sa používajú pri výrobe a distribúcii priemyselne spracovávaných potravín, ako sú rôzne sladké tyčinky a keksy, zemiakové lupienky, polotovary, sladené nealko nápoje a iné pochutiny plné cukru, soli a tuku. A to všetko len s jediným zámerom – neustále zvyšovanie ziskov potravinových gigantov na úkor nášho zdravia.

Túto knihu napísal americký investigatívny novinár, ktorý odhaľuje, ako potravinové spoločnosti manipulujú s ľuďmi za účelom zvýšenia svojich ziskov. Dlhé roky sledoval praktiky potravinárskeho priemyslu vo svete, ktoré sa vďaka globalizácii prepracovali aj do našich krajín. Mal možnosť nahliadnuť do tajných materiálov potravinárskych spoločností, o ktorých verejnosť nemá ani tušenia. Zistil ako sa tieto spoločnosti podieľajú na výskumoch vlastných potravín a ako ich chuťovo ovplyvňujú, aby sme si ich podvedome znovu a znovu kupovali.

Tiež odhalil, ako sú vláda a súkromní inšpektori úzko prepojení s týmito spoločnosťami.

Pôvodná cena: 11.20 EUR, Naša cena: 10.08 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 1.12 EUR


Súvisiace články:


foto: https://pixabay.com/sk/


 

(Prečítané 566 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.