google27eaa3905ca3fee3.html

Slnečné a teplé obdobie núti najmä ženy zamýšľať sa nad svojou postavou. Nejedna žena sa práve v tomto období, kedy sa chtiac nechtiac odkrýva čoraz viac z našich tiel rozhoduje či ide alebo nejde chudnúť. jednou z možných príčin neúspechu pri chudnutí je zápal.

Proces spaľovania tukov prebieha nielen vo svaloch, orgánoch ale aj v hnedom tukovom tkanive. Tukové tkanivo nie je len ten biely tuk, ktorý je nepríjemný a nevzhľadný. V tele máme aj hnedé tukové tkanivo. Práve v hnedom tukovom tkanive prebieha výroba energie z tuku na teplo. V hnedom tukovom tkanive prebieha spaľovanie tuku z bieleho tukové tkaniva. Aj z bieleho tukového tkaniva sa za istých okolností môže stáť hnedé tukové tkanivo.

Procesu spaľovaniu tuku a tým aj chudnutiu ale môže zabrániť zápal. Zápal blokuje premenu bieleho tukového tkaniva na hnedé. Takto môže zápal úplne zabrzdiť proces chudnutia.

Každý jeden človek, ktorý sa snaží schudnúť by mal nielen zvýšiť pohybovú aktivitu, upraviť jedálniček a podobne , ale mal by dostatočne prijímať rastlinné látky, ktoré majú silný antioxidačný a protizápalový účinok. Medzi takého látky patrí aj zelený čaj. Zelený čaj a najmä matcha, je zdrojom veľkého množstva látky nazývajúcej sa EGCG ( epicatechín galát) . EGCG okrem protizápalového účinku pomáha stabilizovať hladinu cukru a inzulínu v krvi. Toto je tiež podmienka pre dobré chudnutie.

TIP: V prípravku GreenC od Dr.Jacobsa nájdete 10 násobný koncentrát toho najkvalitnejšieho čaju matcha ekologicky dopestovaného v Japonsku. je vynikajúcim pomocníkom pri chudnutí. Navyše obsahuje extrakt z aceroly a žihľavy.

Prajem vám pekný deň

Andrej


foto: https://pixabay.com/sk/photos/tea/


Súvisiace články:


 

(Prečítané 381 krát, 1 dnes)
 

3 Responses to Zápal – nepriateľ chudnutia

  1. Viman píše:

    … dobrý den, kde se dá tento čaj tady u nás koupit – objednat ? stále mě to odkazuje na Polsko…

  2. jana píše:

    Dobry den Andrej,
    len sa Vam chcem podakovat za clanky, aj napriek tomu, ze sa v podobnej problematike hrabem uz vyse 20 rokov, aj tak vo Vasich clankoch najdem zaujimave informacie. Clovek sa stale uci….