google27eaa3905ca3fee3.html

Medzi najviac predpisované lieky u nás patria lieky na znižovanie cholesterolu. Nazývajú sa statíny. Podľa lekárov majú tieto lieky ochrániť ľudí pred vznikom srdcovo-cievnych ochorení na ktoré na Slovensku zomiera najviac ľudí.

Pozrime sa ako tieto lieky ľudí chránia:

Statíny „spotrebovávajú“ vitamín K2. Vitamín K2 je potrebný na správne fungovanie ciev. V cievach sa nachádzajú špecifické látky – bielkoviny, ktorých úloha je blokovať vápenatenie – kalcifikáciu ciev. Ak nie je v tele dostatok vitamínu K2, látky – bielkoviny blokujúce kalcifikáciu sa stávajú neúčinné a začne sa kôrnatenie – kalcifikácia ciev. Dokonca existujú dôkazy, že vitamín K2 môže zvrátiť kalcifikáciu – kôrnatenie ciev a to v prípade, že je vyvolaná nedostatkom vitamínu K2.

V jednej štúdii ktorá bežala po dobu 10 rokov, vykazovali ľudia, ktorí konzumovali najväčšie množstvo vitamínu K2, najnižšie riziko kardiovaskulárnych ochorení, kardiovaskulárnej kalcifikácie a najnižšiu pravdepodobnosť úmrtia na kardiovaskulárne ochorenia. Ľudia, ktorí konzumovali 45 µg K2 denne žili o sedem rokov dlhšie ako tí, ktorí užívali len 12 mikrogramov za deň.

Výsledkom užívania liekov proti cholesterolu, ktoré vám majú pomôcť je to, že vám vytvoria ďalší problém na ktorý môžete predčasne zomrieť. resp. vedia vám nasadiť ďalší liek. Nie je to úžasné?! Otázka je pre koho?!

TIP: Vitamín K2 vo forme MK-7 (v prírodnej forme z fermentácie) môžete nájsť napríklad v oleji D3K2 od Dr.Jacobsa. V jednom balení je 600 kvapiek a v jednej kvapke je 19µg prírodného vitamínu K2

Prajem vám pekný deň, Andrej


Súvisiace články:


 

(Prečítané 547 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.