google27eaa3905ca3fee3.html

Mnohé lieky sú nepriateľské voči imunite. Lenže imunita nie sú len bunky imunitného systému. Imunita sa začína už v žalúdku, kyslé prostredie žalúdka je nepriateľské voči mnohým baktériám. Tie tam hynú. Takýmto spôsobom sú žalúdočné kyseliny zapojené do imunitnej obrany organizmu. Ale túto „imunitnú reakciu“ dokážu narušiť lieky. Takými liekmi sú inhibítory protónovej pumpy. Ich cieľom je znížiť množstvo žalúdočnej kyseliny a tým aj pálenie záhy.

Jedna dánska štúdia potvrdila, že pacienti liečení inhibítormi protónovej pumpy – na znižovanie kyselín žalúdka – mali zvýšené riziko listeriózy (choroba spôsobená baktériou listérie). Listerióza postihuje predovšetkým tehotné ženy a starších ľudí. Ak by ste si urobili štatistiky, tak zistíte, že obe skupiny ľudí (starší ľudia a tehotné ženy) trpia častým pálením záhy a teda sú aj koncoví užívatelia týchto liekov.

Príznaky listeriózy:

  • Horúčka
  • Bolesť vo svaloch
  • Žalúdočná nevoľnosť
  • Vracanie alebo hnačka

Ak zasiahne listerióza nervový systém, môžu sa objaviť aj bolesti hlavy, stuhnutý krk, zmätenosť, strata rovnováhy. Ak sa nakazia tehotné ženy, môžu pociťovať príznaky podobné chrípke. Nakazené matka môže preniesť baktériu lysteria monocytogenes na plod. Listerióza potom môže viesť k predčasnému pôrodu alebo aj potratu.

Dnes v médiách čítame o pandémii osýpok. Prečo sa z médií nedozvieme, že k šíreniu infekčných chorôb prispievajú aj lieky? A prečo na tento problém neupozornia svojich klientov lekári a lekárnici? Veď žijú z daní a peňazí svojich klientov – pacientov!

Prajem vám pekný deň

Andrej

Viac na mojej stránke: www.andrejmedved.sk + facebook


foto: https://www.pexels.com

(Prečítané 317 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.