Poruchy spánku sú najviac podceňovaným zdravotným problémom. Mnohí ľudia sa budia medzi 2 až 3 hodinou v noci a to s takou pravidelnosťou, že by ste si mohli podľa toho nastaviť hodinky. Na prvý pohľad je to neškodná záležitosť.

Neraz sa k tomu pridružujú zlé sny, búšenie srdca, nočné potenie alebo chrápanie a škrípanie zubami. Všetko je to príznakom poškodenia mitochondrií (bunkových elektrární) a veľkého stresu z nadbytočného množstva dusíkových voľných radikálov.

Dusíkové radikály zablokujú prísun glukózy do mozgu. Mozog nemá v noci dostatok energie a preto sa spustí vyplavovanie stresových hormónov. Následky na spánok som už opísal. Ak trpíte čímsi podobným začnite regenerovať svoje mitochondrie cez bunkový tréning vysokohorským vzduchom. Pred spaním si doprajte maličké jedlo obsahujúce komplexné sacharidy a tuky. napr. dusenú zeleninu na masle.

Neriešenie tohoto podľa niektorých banálneho problému môže vyústiť do ďaleko väčších zdravotných komplikácii a obezity.

Prajem vám pekný deň

Andrej


Tip redakcie Eugenika:

Lothar Ursinus – Orgánové hodiny – snadno a srozumitelně

Autor dôkladne, komplexne a pritom zrozumiteľne popisuje funkciu jednotlivých orgánov a ich spoluprácu v ľudskom organizme. Každý orgán sa riadi vlastným časovým harmonogramom. V určitú dennú dobu vládne v orgánových systémoch mimoriadne výrazná aktivita, ktorú neskôr vystrieda fáza pokoja. Ak na tieto skutočnosti dbáme a rešpektujeme ich, podporujeme tým svoje zdravie. Rytmus tela môžeme efektívne využívať aj v práci a súkromí, alebo pri chudnutí, podávaní liekov a podobne.

Ukážka: Kvalita žaludečních meridiánů se bude vždycky lišit podle toho, z jakého úhlu se na ně díváme. „Radost ze života a žádostivost“ se vztahují k tomu, co do sebe přijímáme. Emoci orgánového systému žaludek/slezina a slinivka představuje deprese. Projevuje se zejména u pacientů, kteří hodně lpí na minulosti. Pokud o něčem stále dokola přemítáme, vede to k nespokojenosti a skleslosti. Pitvání problémů mívá za následek nadměrné zpomalení energetického toku, oslabení metabolismu a může dojít k přibírání na váze a zácpě. Žaludek má vztah ke štítné žláze, protože jí probíhá žaludeční meridián. Se žaludkem tedy mohou souviset i symptomy štítné žlázy.

Pôvodná cena: 5.60 EUR, Naša cena: 5.04 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


foto: https://www.flickr.com/photos/alyssafilmmaker/3628914665


 

(Prečítané 2 901 krát, 2 dnes)
 

Comments are closed.