google27eaa3905ca3fee3.html

Atopický ekzém postihuje čoraz viac ľudí. Koža pri ekzéme svrbí, je červená a suchá. Najmä pre malé deti je to veľmi nepríjemná záležitosť. Ekzém je v skutočnosti len prejavom chronického zápalu.

Japonskí vedci sa pozreli na zloženie črevnej mikroflóry u ľudí trpiacich ekzémom a tých čo ekzémom netrpia. A zistili tam rozdiel. Trpiaci ekzémom mali napr. menší podiel lactobacilov a iných telu prospešných baktérií.

Ako je teda možné, že dieťa, ktoré je kojené má „narušenú“ črevnú mikroflóru? Deti získavajú mikroflóru od matiek pri prechode cez pôrodné cesty. Pôrodné cesty sú tiež osídlené rôznymi kmeňmi baktérií.

Strava, stres, životný štýl, lieky či rôzne chemikálie nevplývajú len na zloženie črevnej mikroflóry v čreve, ale aj bakteriálne osídlenie pôrodných ciest. Takto odovzdá matka mikroflóru dieťaťu. Druhým problémom môže byť cisársky rez, kde s dieťa nedostane do kontaktu s tými „správnymi “ baktériami.

Len málo ktorá žena si je týchto vecí vedomá. V rámci prevencie a dokonca ani liečby rôznych zápalových ochorení či ochorení močovo-pohlavného systému sa neskúma bakteriálna flóra pacientov. Jednoducho sa nasadia len antibiotiká. Nejedna žena považuje dokonca za úplne normálne, keď má zápchy, hnačky alebo výtoky.

Starostlivosť o mikrobiálne prostredie by preto nemala byť podceňovaná. Osobne ženám doporučujem aby v tehotenstve venovali veľkú pozornosť bakteriálnemu zloženiu čreva a pôrodných ciest.

TIP: Jednou z možných ciest ako vylepšiť bakteriálne zloženie sú probiotiká. LaktoBifido od Dr.Jacobsa ponúka kvalitné probiotiká. V jednom balení je 90 toboliek v jednej toboke je 7,5 mld. probiotických baktérií. Mesačná dávka stoji len 10,00 EUR. Výdne je to kombinovať s prípravkom Lactirelle. Lactirelle bráni choroboplodným baktériam v premnožení.

Prajem vám pekný deň

Andrej


foto: https://www.whattoexpect.com/


Súvisiace články:

 


 

(Prečítané 665 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.