google27eaa3905ca3fee3.html

Vírusové infekcie patria v našej spoločnosti medzi najviac podceňované. Len málokto im venuje náležitú pozornosť a pritom následky ich nedoliečenia môžu byť pre ľudí fatálne. Často je to preto, lebo následky prichádzajú pomaly a neraz z odstupom rokov. A skoro nik si nespojí zdravotné komplikácie s vírusovou infekciou.

Prečo sú vírusové infekcie nebezpečné?

Na prítomnosť vírusov v organizme reaguje imunita. Začne produkovať jedy ( oxid dusnatý), ktorých úlohou je zabezpečiť imunitnú reakciu. Oxid dusnatý možno poznáte vďaka tomu, že rozťahuje cievy. Rovnako tento plyn zabíja patogény.

Ak sa imunitná reakcia pri vírusovej infekcii poriadne neukončí napr. pre prechodenie či oslabenú imunitu, jedovatý oxid dusnatý sa bude vyrábať nonstop vo zvýšenej miere a otravovať organizmus.

Oxid dusnatý začne pomaly „rozožierať“ organizmus. Spustí sa blokovanie metabolizmu a možné následky sú:

– únava
– poruchy spánku
– zlá odolnosť voči stresu
– poruchy spánku
– priberanie na váhe
– poruchy koncentrácie
– atď.

Alebo sa môže spustiť zápal, ako následok otravy akýmkoľvek jedom (oxid dusnatý je vo vyšších koncentráciách jedovatý). To sa môže prejaviť ako:

– bolesti hlavy
– bolesti svalov
– opuchy lymfatických uzlín
– reumatické bolesti
– a podobne

Oxid dusnatý je zároveň aj látka, ktorá dokáže poškodzovať bielkoviny, enzýmy či vitamíny. Vitamín, ktorý je s obľubou poškodzovaný oxidom dusnatým je vitamín B12. Je to jediný vitamín obsahujúci kov. Tým kovom je kobalt. Kovy priťahujú oxid dusnatý.

A tak sa vitamín B12 stáva terčom útokov oxidu dusnatého. Oxid dusnatý vitamín B12 zlikviduje. Nedostatok vitamínu B12 sa nedá presne zmerať v krvi. Presným meraním je meranie z moču (meria sa kyselina metylmalonová a čím je jej hladina vyššia tým je deficit vitamínu B12 vyšší). B12 je zároveň prirodzeným regulátorom oxidu dusnatého a tým aj zápalu!

Pre tieto vlastnosti vitamínu B12 by ste ho mali užívať pri každej vírusovej infekcii ale aj zápale. Vitamín B12 aktivuje niektoré bunky imunitného systému a je preto veľmi dôležitý pre správne fungovanie imunity.

TIP: Medzi najlepšie formy vitamínu B12 patri metylkobalamín. Tento nájdete v najčistejšej forme a najvyššej kvalite vo výrobku od Dr. Jacobsa Mecobal Active. V jednej pastilke je až 500 mikrogramov. Tento výrobok je vo forme, ktorá sa vstrebáva pod jazykom. Takto sa dosiahne najlepšia vstrebateľnosť do organizmu.

Prajem Vám pekný deň

Andrej


foto: http://maxpixel.freegreatpicture.com


Súvisiace články:


 

(Prečítané 362 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.