google27eaa3905ca3fee3.html

Viete čo majú spoločné takmer všetky choroby, ktorých sa ľudia boja a spôsobujú nám utrpenie? Je to zápal. Zápal stojí za:

– rakovinou
– alzheimerom
– crohnovou chorobou
– sklerózou multiplex
– ekzémom
– diabetom
– depresiou
– dokonca aj starnutie je prehlbujúci sa zápal
– atď.

Telo v podstate ani iné riešenie problémov ako zápalovú reakciu k dispozícii nemá. Ak kdesi vznikne problém (objavia sa choré bunky) vždy sa aktivuje imunita a musí zabezpečiť poriadok a nápravu. Vznikne zápal. Pri všetkých spomenutých chorobách prebieha dlhodobo zápal.

Zápal nie je problém, problémom je, keď sa zápal nevie ukončiť. Je to ako keď sa pohádajú dvaja ľudia. Hádka nie je nič tragické, ak sa ľudia zmieria, odpustia si a idú životom ďalej. Ale ak v sebe dusia hnev a s partnerom sa neustále vadia a hnevajú v duchu a mysli, vzniká problém, ak keď to navonok nie je vidno. Je len otázka času keby nastane výbuch.

Zápaly sú tiež také čo vidíme hneď ako napr. ekzém a tie sme nútení riešiť. Ale tie čo nevidno nikto nerieši. Keď to nevidia laici mali by to vidieť odborníci. Napr. mal by to vedieť odhaliť lekár a konflikt vo vzťahu psychológ. Na to by mali slúžiť preventívne prehliadky.

Je to naozaj tak? Poznám ľudí čo chodia na preventívne prehliadky, kde sa potvrdilo, že sú zdraví a jedného dňa (nie dlhý čas od prehliadky) ich niesli nohami napred lebo mali infarkt, alebo po verdikte ste zdravý sa o pár mesiacov objavili príznaky sklerózy multiplex a podobne. „Odborníci“ im nedokázali odhaliť zápal.

Ja sa stále pýtam, aké šlendriánstvo sa to dnes deje v medicíne, keď nedokážu odhaliť zápal? Aký význam majú preventívne prehliadky a celá medicína postavená na dôkazoch, keď nedokážu odhaliť zápal? Alebo to vedia, ale nerobia to vedome, lebo to nedokážu riešiť? Však povedať pacientovi máte v tele zápal a nevedieť ho riešiť, by bolo priznaním zlyhania medicíny založenej na dôkazoch. Pýcha by dostala na frak.

Dnešná medicína je ako mačacie zlato. Vyzerá pekne pokiaľ sa na ňu nepozriete z blízka. Jedine kde žne úspech je, že dokáže zabrániť úmrtiu, predĺžiť dobu prežitia, ale problémy nevie (nechce?) odhaliť a vyriešiť. Pritom stále ľudom nahovára aká je úspešná.

Chronické ochorenia sa vyvíjajú roky kým prepuknú do symptómov, ktoré ľuďom otrávia život. Medicína na to kašle. Neodhaľuje zápaly a ani ich v skutočnosti nevie riešiť. Je to zlyhanie školskej medicíny na plnej čiare a konečne by sme mali o tom začať hovoriť. Lebo dokedy sa máme nechať presviedčať, že všetko je OK za naše peniaze (zdravotné dane) a pritom to tak nie je? Dokedy tu budeme mať prípady ľudí, ktorí sa cítia zle a výsledky v krvi ukážu, že sú zdraví? Dokedy sa tu bude z našich peňazí financovať tento podvod na ľuďoch?

Prajem Vám pekný deň

Andrej


foto: https://pixnio.com/science/Súvisiace články:


 

(Prečítané 606 krát, 1 dnes)
 

One Response to Zlyhanie modernej medicíny na plnej čiare

  1. sarlatan píše:

    Zapal je dosledok, nie pricina! Tak, a teraz sup sup nazad do skoly, kym tymi svojimi zvastami nesposobis nejake skutocne problemy.