google27eaa3905ca3fee3.html

Každý rok narastá počeť ľudí, ktorí sú vyčerpaní, chronicki unavení, vyhorení a bez energie. Väčšinou končia na psychiatrii. Počet predpisovaných psychiatrických liekov stúpa závratným tempom. Prečo je to tak?

Opať sa vrátim, tak ako v iných článkoch čo som písal, k zápalu. Pri zápale sa tvorí veľmi veľa voľných radikálov. Voľné radikály sú jedovaté látky. Zápal si predstavte ako oheň. Voľné radikály si predstavte ako dym uvoľnujúci sa pri horení. Chronický zápal sa vyznačuje tým, že sa neustále tvorí veľa jedovatého dymu – voľných radikálov. Určite ste videli oheň, ktorý tleje a tvorí sa veľa dymu. Horí dlho, smrdí a nehreje. Nikto ho nemá rád.

V tele existujú tzv. tiché zápaly. Horia ako nepodarený oheň. Oheň nehreje (vy nemáte teplotu), ale tvorí sa veľa dymu (voľných radikálov). Vy sa pri takomto ohni neviete nadýchnuť, lebo sa neustále dusíte. To isté platí o vašich bunkách.

Bunky sa dusia a nevedia vyrobiť dostatok energie. Môžu za to jedovaté voľné radikály. Tie dusia bunky v celom tele. A aký je výsledok? Bunky vytvoria o 25-30% menej energie. Strata energie, vitality, únava a vyčerpanie sú teda znakom prebiehajúceho zápalu. Ak trpíte nedostatkom energie, únavou, náladu máte na bode mrazu rozhodnete sa, že idete za lekárom. Bohužiaľ medicína to rieši najabsurdnejšie ako sa len dá. Pošlú vás na psychiatriiu.

Ak by lekári zmerali tvorbu energie v bunkách, vedeli by, že únava, skleslosť alebo strata vitality nie je psychiatrický problém, ale preťaženie tela jedmi, ktoré sa tvoria pri zápaloch a tie blokujú tvorbu energie.

Zapamätajte si: Strata výkonosti organizmu, únava, strata vitality, poruchy koncentrácie sú častým znakom zápalu. Porucha tvorby energie sa dá laboratórne merať a je to znak zápalu. Bohužiaľ na to neexistujú lieky, tak sa to nerobí, lebo niet čo predpísať. Oveľa ľahšie je urobiť s človek blázna. Tam je liekov na predpisovanie dosť.

Prajem vám pekný deň

Andrej

foto: http://maxpixel.freegreatpicture.com/Girl-Sadness-Dark-517555


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Ivana Molnárová – Deprese. 8 kroku ke zvládnutí deprese

Táto kniha je plná inšpiratívnych myšlienok a praktických námetov. Vedie čitateľa do vlastného vnútra, k nájdeniu nového zmyslu a konceptu jeho života. Autorka vychádza z vlastnej skúsenosti. Neplytvá slovami, smeruje rovno k podstate veci. Jej myšlienky sú úderné, občas dosť drsne podané. Jej štýl odpovedá jej osobnosti a nemusí vyhovovať všetkým. Ten, kto sa chce dostať z ťaživého stavu, tu však určite nájde nejednu vetu, ktorá ho môže výrazne zasiahnuť.

Hlavná myšlienka je, že depresia nie je choroba, ale hlboký transformačný a ozdravný proces – výzva doslova sa znovuzrodiť, pretože depresia je vlastne čosti ako smrť. Odkaz duše, že žiť tak, ako doteraz, už nemá zmysel – veď práve preto sa človeku v depresii jednoducho nechce žiť.
Toto i ďalšie súvisiace vysvetlenia sú priebežne názorne sprevádzané konkrétnymi praktickými cvičeniami, radami a podnetmi, ktoré môže čitateľ využiť ako inšpiráciu alebo odrazový mostík pre vlastné nápady a závan novej energie – nového života.

Autorka nie je psychologička ani psychiatrička, ale zato proces, ktorý tu popisuje, sama prežila.

Pôvodná cena: 6.60 EUR, Naša cena: 5.94 EUR, Zľava: 10.00 %


(Prečítané 540 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.