google27eaa3905ca3fee3.html

Zápal je pre každého človeka strašiak. Málo kto si vie uvedomiť, že zápal neznamená len bolesť. Zápal môže mať rôzne prejavy a neraz si tie prejavy so zápalom ani nespojíte. Telo v skutočnosti nepozná iný spôsob ako riešiť svoje problémy len zápal. Pri zápale sa v tele toho mení veľa a okrem iného aj energetický metabolizmus.

Energetický metabolizmus je premena energie uloženej v potrave na bioenergiu, ktorú je telo schopné využiť. Ako zdroj energie slúžia:

1, Sacharidy
2, Tuky

Väčšina ľudí považuje sacharidy za optimálny zdroj energie, písal som o tom tu. Toto platí, keď si z nich viete vyrobiť energiu tzv. oxidáciou („horením“). Pri oxidácii sacharidy “zhoria” a z jednej jednoty sacharidu sa vyrobí 36 jednotiek energie. Lenže zápal tento proces horenia zablokuje. Vtedy veľa sacharidov nevie zhorieť (dokonca sa dajú merať látky, ktoré tomuto procesu horenia bránia).

Ale bunka energiu potrebuje. Aby energiu získala, sacharidy začne kvasiť. Pri kvasení vyrobí z jednej jednotky sacharidov len 4 jednotky bionergie!! Popri tom sa vyrobí veľa jedovatých látok vrátanne ľavotočivej kyseliny mliečnej. Tej kyseliny, ktorá bunky prekysľuje.

Toto sa deje v organizme človeka postihnutého chronickým zápalom. Bunka iný spôsob výroby energie zo sacharidov nepozná. Buď horenie alebo kvasenie. Kvasenie sa prejaví ako:

– únava
– vyčerpanie
– podráždenosť
– apatia
– depresívne nálady
– poruchy koncentrácie
– svalová slabosť
– znížená odolnosť voči stresu
– bolesť
– znížený pracovný výkon
– poruchy spánku
– a podobne

Toto sa deje pri zápale v bunke bez rozdielu veku, pohlavia, rasy a krvnej skupiny. Všetko sa to dá zmerať a dokázať aj laboratórne. Dokonca sa dajú zmerať aj látky, ktoré sú zvýšené keď sacharidy kvasia (viď Laktát/Pyruvát na obrázku zvýrazné červenou šípkou).

Ak niekedy píšem o tom, že treba výrazne redukovať sacharidy, nepíšem to preto, aby som vás obral o radosť zo života, o pôžitky z jedla a aby som narušil váš svetonázor, ale píšem to preto, lebo som pochopil čo sa deje pri zápale. Pre mňa samotného bolo pochopenie toho čo sa deje pri zápale tažkou ranou môjho životného štýlu. Roky som veril, že nič zdravšie ako sacharidy neexistuje. 19 rokov som mal stravu postavenú na sacharidoch – bol som vegetarián.

Cieľom mojich článkov je vám dať informácie, ktoré vytvoria vo vás pochopenie toho, čo sa v tele deje. Vďaka tomu sa môžete dostať von z mnohých zdravotných problémov. Lebo každý problém v tele je spojený so zápalom a narušeným energetickým metabolizmom.

Samozrejme tí, ktorí so mnou nesúhlasíte je to v poriadku. Bola by blbosť robiť to, čomu neveríte.

Nakoniec Vám ukážem výsledky zo špeciálneho laboratórneho merania človeka trpiaceho bolesťami hlavy a únavou. Čo ukazujú špeciálne laboratórne merania? (viď obrázok)

S-100: Je to znak zápalu na gliových bunkách, hodnota je zvýšena,čiže prebieha zápal na bunkách bielej hmoty v mozgu a okrem toho je to znakom, že bola narušená ochrana mozgu pred vniknutím jedovatých látok

NSE: je to enzým,ktorý keď je zvýšený, signalizuje poškodenie nervov a nádory. Stúpa keď sa užívajú lieky na tlmenie pálenia záhy – inhibítory protónovej pumpy

NO: Oxid dusnatý. Jeho zvýšené hodnoty sú znakom zápalu. Čím je jeho množstvo vyššie, tým je zápal väčší.

Laktát/Pyruvát: Zvýšené hodnoty ukazujú na to, že sacharidy sa v bunke menia na laktát. Cukry kvasia a menia sa na kyselinu mliečnu. Bunky trpia nedostatkom energie

Tau-Proteín: Je znakom oxidačného poškodenia mozgu. Hodnota je vysoká, lebo pri zápale vzniká oxidačný stres. Oxidačný stres je vysoká tvorba voľných radikálov, kotré poškodzujú bunky a tkanivá lebo tu chýbajú antioxidanty, ktoré by ich vedeli zlikvidovať.

Cez tento príklad som vám chcel zdokumentovať prečo sacharidy pri zápaloch nepomáhajú ale škodia. Prekysľujú bunky a nedokážu ich zásobiť energiou!!!!

PS: Koľko žien je unavených a trpí bolesťami hlavy a ide si dať svoj koláčik?!

Prajem Vám pekný deň

Andrej


Súvisiace články:


(Prečítané 521 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.