google27eaa3905ca3fee3.html

Vitamín D3 je v súčasnosti asi naviac spopularizovaný vitamín u nás. Čo mnohí nevedia je, že vitamín D3 v skutočnosti nie je vitamínom, ale hormónom! Ako vitamín sa do povedomia dostal, lebo bol objavený v mlieku a vtedy si vedci mysleli, že je vitamínom.

Čo sú to hormóny?

Hormóny sú poslovia prenášajúci správy. Hormóny sa tvoria v hormonálnych žľazách alebo tkanivách. Následne sa uvoľňujú do krvi. Bunky majú akési prístavy, kde sa tieto hormóny dokážu prichytiť a menia správanie buniek. Takto hormóny napr. ovplyvňujú rast buniek, zvyšujú krvný tlak alebo menia našu psychiku.

Aj vitamín D3 ovplyvňuje naše bunky, a to nielen v kostiach, ako si to mnohí myslia. Aj keď vplyv na kosti je asi najlepšie preskúmaný.

Vitamín D3 pôsobí aj v :

– obličkách
– tenkom čreve
– prištítnych telieskach
– svaloch, chrupavkách
– pankrease
– prostate
– koži
– mliečnej žľaze
– vaječníkoch
– placente
– v bunkách cievnych stien
– pečeni
– v hrubom čreve
– bunkách imunitného systému
– a podobne

Ako vidíte, jeho pôsobenie je veľmi široké. Preto aj nedosatok tohoto vitamínu, má neblahé následky nielen na kvalitu kostí. Bunky, tkanivá, alebo orgány nie sú dobre riadené a vznikajú zdravotné problémy.

Je december, dni sú krátke a slnko zubaté. Väčšina ľudí trpí nedostatkom vitamínu D3. Aj pobyt na slnku bohužiaľ v tomto ročnom období nevie zabezpečiť jeho tvorbu! Dbajte na to, aby ste si zabezpečili dostatok slnečného hormónu. Vitamín D3 je lacný a dostupný pre každého.

TIP: Dr.jacobs ponúka vitamín D3 v najvyššej kvalite. Môžete si ho kúpiť tu.

Moje odporúčanie je :
– pre dospelého jedinca 5 kvapiek
– malinké deti 1 kvapku
– väčšie deti 2-3 kvapky

Prajem Vám pekný deň

Andrej


Súvisiace články:


 

(Prečítané 444 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.