google27eaa3905ca3fee3.html

Candida albicans

Čoraz viac ľudí v poslednej dobe trpí candidou. Candidy sú kvasinky. Následky premnoženia candidy bývajú rôzne a môžu vyústiť do mnohých závažných stavov ako zmeny psychiky či dokonca do chronickej únavy. Ako je to možné, že to môže končiť až takýmito fatálnymi následkami?

Candida ako každý jeden živý organizmus potrebuje energiu. Tú potrebuje každý, na tom by nebolo nič zvláštne. Problémom je ale to, čo candida vyprodukuje ako odpadový produkt svojho „trávenia“. Tým produktom sú aldehydy!

Aldehydy sú pre organizmus veľmi jedovaté látky, ktoré ho poškodzujú. Aldehydy vznikajú napr. pri premene alkoholu, ktorý pijeme a práve aldehydy sú zodpovedné za pocit „je mi zle“, ktorý poznáme po väčšej konzumácii alkoholu. Aldehydy sú ale nebezpečné aj preto, lebo znižujú detoxikačnú schopnosť organizmu, oslabujú bunky, oslabujú imunitu, spúšťajú zápaly a dokonca môžu poškodiť naše gény.

Pri candidovej infekcii by sme preto mali vedieť, ako posilniť systém, ktorý pomáha odstraňovať jedovaté aldehydy. Ak to neurobíme, môže sa stať, že aj po vyliečení candidy bude organizmus oslabený aldehydmi zle tolerovať aj minimálnu záťaž, stres a znečistenie. Navyšše zápal spustený aldehydmi sa nemusí dostať pod kontrolu a môže spustiť vážne zdravotné komplikácie.

Moje odporúčanie:

– prijmite dostatok kvalitných bielkovín ako napr. vajíčka
– zvýšte prísun selénu
– doprajte telu dostatok sekundárnych rastlinných látok ako napr. kurkumínu
– doplnte telu dostatok gamatokoferolu
– konzumujte dostatok zeleniny ( 400-500g) denne

Prajem Vám pekný deň

Andrej Medved

Viac na mojej stránke: www.andrejmedved.sk + facebook


Súvisiace články:


 

(Prečítané 318 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.