O tejto príčine zlyhania imunity ste určite netušili
Mnohí ľudia prežívajú obdobie z choroby do choroby. Postihuje ich jedna infekcia za druhou. Popravde povedané je to veľmi nepríjemná situácia. Veľmi často to vidieť u detí, kde detí niekedy premarodujú celé týždne. Ale nič výnimočné to nie je ani u mnohých dospelých.
Ak ľudia zaregistrujú tento fenomén snažia sa posilniť imunitu. Dnes vám ukážem ako je jedna z možných príčin vzniku tohoto fenoménu.
Imunita reaguje na každého narušiteľa zvýšenou aktivitou. Cieľom tejto aktivity je vygenerovať veľa jedovatých látok, aby zabili napr. plesne a baktérie. Na toto potrebujú isté „chemické zbrane“ ktorých úlohou je pozabíjať tieto patogény.
Tvorba chemických zbraní v bunkách imunitného sstému je závislá od enzýmov, ktoré tieto chemické zbrane produkujú. Ak sa enzýmy poškodia, bunky imunitného systému sú málo účinné a v tele sa šíria plesne ci baktérie ako:
- candida
- aspergilus
- listerie
- stafylokokus aureus
- pneumónie
– a podobne
Neučinná imunitná reakcia môže vyústiť do chronických zápalov a takých chorôb ako:
- sarkoidóza
- reumatická horúčka
- reumatoidná artritída
- crhohnova choroba
A prečo enzýmy nepracujú poriadne? Sú za tým toxíny. Jedným z týchto toxínov je oxid dusnatý a peroxinitrit. Obe tieto látky dokážu blokovať enzýmy a jedným z možných následkov je znížená odolnosť voči infekciám. Príčina tvorby týchto blokátorov enzýmov je rôzna. Napr.:
- užívanie liekov
- vysokosacharidova strava
- vakcinácia
- psychický stres
- elektrosmog
– atď.
Jednou z najviac účinných látok, ktoré dokážu odstraňovať z tela blokátory imunity je gamatokoferol. Jeho pravidelná konzumácia pomáha telu v odblokovaní imunity.
—
TIP: Gamatokoferol nájdete napr. v TocoProtecte od Dr.Jacobsa.
—
Prajem Vám pekný deň
Andrej
foto: https://pixabay.com/
Súvisiace články:
Nájdete nás aj na facebooku:
Zaujímavá informácia pre čitateľov:
„Affinity proces“ je dôležitý nástroj, ktorý sa používa v práci Paula Ferriniho, aby ľuďom pomohol vyjadrovať sa zodpovedným a súcitným spôsobom. Ak by ste mali záujem vyskúšať si tento proces nezáväzne a zadarmo (buď osobne, alebo aj telefonicky), kontakt:
Libor Modrovský, liboreg@gmail.comPrihlásiť/Odhlásiť sa
O autorovi:
Už niekoľko rokov sa teoreticky aj prakticky venuje aktívnej prevencii a zdravému životnému štýlu. Najviac ho zaujíma regenerácia organizmu telu vlastným prirodzeným spôsobom. Snaží sa ľuďom predstaviť aj iný pohľad na fungovanie nášho organizmu, prináša nové témy a nové pohľady na aktívny spôsob prirodzenej prevencie. Trúfne si prednášať a písať aj o veciach, ktoré v časopisoch, ani v oficiálnych médiách nenájdete.
Viac aj na www.abczdravia.skKategórie