google27eaa3905ca3fee3.html

Dosť často píšem o mitochondriách. Sú to malé bunkové elektrárne vyrábajúce pre nás nielen energiu, ale keď sa poškodia tak aj problémy. Tieto problémy môžete sledovať už u svojej matky či starej matky.

Sú to:

  • migrény
  • diabetes melitis 2. typu
  • nízky krvný tlak
  • demencia
  • reuma
  • alergie

Všetky tieto ochorenia (a nielen tie) sú len následok poškodených mitochondrií. Mnohí sa domnievajú, že sa dedia choroby. V skutočnosti sa dedia poškodené mitochondrie. Preto ak vaša stará matka trpela demenciou, vaše dieťa môže mať ADHD. Lebo aj ADHD je len prejavom poškodených mitochodnrií. Ak sa v rodine vyskytujú ochorenia, kde je príčina poškodenie mitochondrií, je predpoklad, že poškodené mitochondrie “ sa odovzdajú” cez vajíčko deťom. (Mitochondrie – zdravé aj poškodené – sa dedia vždy len po matke). U detí sa poškodené mitochondrie môžu spočiatku prejavovať takými príznakmi, ktorým nikto nebude pripisovať veľký význam. Napr.:

– plačlivé dieťa
– dieťa má oneskorenú alebo chýbajúcu fázu lozenia po štyroch
– často sa u dieťaťa vyskytujú infekcie horných dýchacích ciest či zápaly stredného ucha
– dieťa ma zlý a nepokojný spánok
– dieťa často zakopáva a potkýna sa
– dieťa sa v noci potí a ráno nerado vstáva z postele
– pri námahe je dieťa veľmi červené v tvári
– má laryngitídy
– má zväčšné lymfatické uzliny
– má stale upchatý nos a tvoria sa nosové polypy
– pri horúčke sa vyskytujú kŕče
– má nevysvetliteľné bolesti brucha
– vyskytujú sa vysoké horúčky len tak z ničoho nič
– rýchlo sa unavý a často zíva
atď.

Ani lekára a ani matku nenapadne dať si tieto veci do spojitosti s poškodenými mitochondriami. Ako je možné, že poškodené mitochondrie dokážu spustiť tak rozmanitú škálu prejavov?

Ak sa mitochondrie poškodia, nastane problém so spaľovaním cukrov (sacharidov), ktoré sa nachádzajú v pečive, cestovinách, zemiakoch, ryži, pohánke či ovsených vločkách. Tieto potraviny pritom tvoria základ stravy moderného človeka. Cukry obsiahnuté v týchto potravinách sa menia v bunkách na kyseliny. Tie menia celý rad biochemických reakcií v bunke a aj v tele. Vzniká pritom množstvo jedovatých látok, ktoré ovplyvňujú dianie v tele.

V dôsledku poškodených mitochondrií vzniká v bunke energetický deficit. To sa prejavuje ako únava, plačlivosť, nepokojný spánok, zmeny v psychomotorickom vývoji. V bunke sa začne tvoriť veľmi veľa jedovatých radikálov (voľných radikálov). Tie aktivujú zápalové procesy v organizme. Zápaly oslabujú imunitu. Vznikajú imunitné nerovnováhy ako alergie. V bunke sa vyčerpávajú detoxikačné enzýmy a bielkoviny, čím sa sa znižuje schopnosť organizmu vylučovať chemikálie a ťažké kovy. Môže vzniknúť alergia na kovy a neraz aj na lieky či iné chemikálie. Alergia na bižutériu (obsahuje často ťažké kovy) či mince je len následkom, nie príčinou problémov.

A ako reaguje medicína? Medicina si rozkúskovala človeka na malé časti. Nechápe čo sa deje. Nevidí v jednotlivých problémoch spoločnú príčinu a mnohé problémy dokonca ignoruje a snaží sa pacientov presvedčiť, že je to normálne. Pritom príčina je v poškodených mitochondriách – malých bunkových elektrárňach. Ak sú poškodené alebo sa im obmedzí metabolizmus, vznikajú mnohé fyzické a psychické komplikácie. Všetko sa to dá pritom merať, sledovať a aj ovplyvniť. Ak túto príčinu ovplyvníte, zrazu sa postupne postrácajú mnohé zdravotné komplikácie

Prajem Vám pekný deň

Andrej


Súvisiace články:


foto: https://pixabay.com/


 

(Prečítané 371 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.