google27eaa3905ca3fee3.html

Ľudia milujú cestoviny, no mnohí už po 2 hodinách sú po cestovinách hladní. Na toto reagujú konzumáciou cereálnej tyčinky, aby po krátkom čase zase pocítili hlad a zjedli čosi malé. Takáto výživa zhoršuje funkciu mitochondrií (bunkových elektrární). A ako to môže skončiť?

Ak sa človek takto stravuje (stále konzumuje čosi niečo malé) dokáže zabezpečiť telu a aj mozgu dostatok energie. Ale aj v noci náš organizmus potrebuje veľa energie. Na 100% to platí o mozgu, ktorý potrebuje riadiť celé telo. No v noci nejeme. V tele začnú vznikať energetické deficity. A aké sú príznaky?

1, objaví sa, alebo sa zhorší syndróm nepokojných nôh (trasenie, mravčenie nôh a neschopnosť v kľude sedieť)
2, v noci a počas spánku sa dostavuje nutkanie močiť
3, objavuje sa nočné potenie
4, budenie v noci
5, objavujú sa nočné mory a zlé sny
6, chrápanie a nočné apnoe (krátke zastavenie dychu)
7, tečenie slín počas spánku
8, čkanie (bruksizmus)
9, večer opuchnú sliznice a človek sa s nimi budí (upchatý nos)
10, vyskytujú sa svalové kŕče

Ak máte tieto príznaky alebo ich pozorujete u svojich detí, môžete si byť istý, že ich mozog a telo trpí v noci nedostatkom energie. Je to následkom poškodenia mitochondrii a neschopnosti vytiahnuť si energiu z tukových zásob, ktoré človek prirodzene má.

Tieto neškodné príznaky sú predzvesťou vzniku mnohých závažnejších ochorení, ktoré sú len následkom prehĺbenia poškodzovania mitochondrií nesprávnym životným štýlom.

Veľmi často dostávam od ľudí často otázku, prečo je pri poškodených mitochondriách nie žiadúce konzumovať veľa sacharidov.

Takmer všetky procesy v tele sú závislé od enzýmov. Enzýmy sú bielkoviny, ktoré urýchľujú chemické reakcie. Aj premena sacharidu, cukru, na energiu je chemická reakcia. Táto reakcia je závislá od mnohých enzýmov. Jedným z najdôležitejších enzýmov je pyruvát dehydrogenáza. Samozrejme názov enzýmu si nemusíte pamätať. Tento enzým je potrebný aby sa v podstate začal proces efektívnej výroby energie. Ak je tento enzým zablokovaný, je zablokovaná aj tvorba energie. Je to tak, ako by ste mali zaseknuté dvierka na peci a palivo by ste nevedeli do pece vložiť.

Tragédiou mnohých jedál je to, že obsahujú veľmi veľa cukru (sacharidov) a len málinko vitamínu B1. A práve tento vitamín je potrebný na tvorbu enzýmu pyruvát dehydrogenázy. Ak sa k tomu pridružia jedy, ktoré ničia enzýmy tak ani dostatok vitamínu B1 nezabezpečí aby sa energia v tele tvorila.

Mnohí rodičia alebo starí rodičia, ktorí odmeňujú svoje deti sladkosťami o tomto netušia. Takto cez dary v podobe sladkostí „pomôžu“ deťom k tomu aby sa u nich začali tvoriť energetické deficity. Tie môžu mať rôzne následky. Napr. poruchy spánku, koncentrácie a podobne. Mimochodom aj jedovaté látky vo vakcínach, chemikáliách či ťažké kovy blokujú výrobu energie v bunkách. Len agresívnejším a rýchlejším spôsobom.

Dnešná strava je na jednej strane bohatá na cukry a jedy poškodzujúce enzýmy a na druhej strane je chudobná na vitamíny, minerály a látky odstraňujúce jedy z organizmu. Toto všetko vedie k postupnému poškodeniu mitochondrií a vzniku mnohých ochorení.

Prajem Vám pekný deň

Andrej Medveď

Viac na mojej stránke: www.andrejmedved.sk + facebook


foto: https://www.pexels.com/


Súvisiace články:


 

(Prečítané 532 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.