google27eaa3905ca3fee3.html

Únava je pre organizmus znakom, že vyčerpal svoje energetické rezervy. Je to prirodzený mechanizmus, ktorý nás chráni. Je to ako keď vám zasvieti v aute kontrolka, že dochádza palivo. Vtedy viete, že hrozí riziko zastavenia auta v dôsledku nedostatku paliva (energie).

Ak ste večer unavený, alebo ste boli na túre a dostaví sa únava je to v poriadku. Ale sa ráno zobudíte a ste unavení, ak sa únava dostaví po jedle a musíte si zdriemnuť, ak sa neviete do-oddychovať a podobne už je to znakom chorobného stavu.

Veľa ľudí túto situáciu podceňuje. Bohužiaľ prispievajú k tomu aj samotní lekári svojou nevedomosťou. Nielen, že nevedia čo je príčinou tohoto javu, ale nevedia ako to riešiť. A tak neraz povedia človeku, ktorý sa im na únavu posťažuje „zoberte si dovolenku“, „viac spite“ alebo „veď dnes sú všetci unavení“. Toto je reálne ukážka ako sú na tom lekári s poznaním ľudského tela mizerne.

Človek im aj uverí, zoberie si týždeň dovolenku, ale únava nie a nie ustúpiť. Ak aj ustúpi rýchlo sa vráti späť. Spánok tiež nepomáha. Často sa dostavia poruchy spánku s nemožnosťou zaspať, s nočným budením, zlými snami a podobne. Človek sa stáva polovičnou osobnosťou. Dokáže fungovať buď doobeda, alebo poobede. Jednoducho povedané len polku dňa.

Mení sa aj psychika človeka. Nastupuje plačlivosť, podráždenosť, všetko a všetci vám vadia, človek sa stáva agresívny, popudlivý a podobne. Dostaví sa pocit životnej nepohody. Samozrejme všetko toto prichádza pomaly a neraz si človek ani nie je schopný uvedomiť čo sa s ním deje.

Toto je cesta kolapsu organizmu. Je to medicínou odignorované a postihuje čoraz mladších ľudí. Časom sa k tomu pridružia aj ine problémy ako napr. vznik obezity, bolesti svalov na rôznych miestach, bolesti krížov, migrény, alergie, tráviace potiaže či dokonca strata libida.

Ak čosi na sebe také pozorujete je to znakom poškodených mitochondrií, chronického zápalu a energetickej krízy v tele. Ak by dnes medicína a mnohí terapeuti u nás poznali mitochondrie a ich vplyv na človeka, vedeli by, že mitochondriálna terapia je v takomto prípade nevyhnutná. Bohužiaľ na Slovensku je toto „zem neznáma“ (terra inkognita). Ja vám doporučujem pri pozorovaní týchto príznakov začať komplexnú mitochondriálnu terapiu. Z týchto problémov „nevyrastiete“ a mnohí ľudia končia na psychofarmakách. Mimochodom, tie nevyriešia ich situáciu.

Prajem Vám pekný deň

Andrej Medveď

Viac na mojej stránke: www.andrejmedved.sk + facebook


foto: https://www.pexels.com/


Súvisiace články:


 

(Prečítané 309 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.