google27eaa3905ca3fee3.html

Moravský liečiteľ a tvorca liečebného systému Moravské kvety – Petr Soldán navštívil v týchto dňoch Bratislavu a časť svojej prednášky venoval aktuálnej téme – alergiám. Jeho nevšedný, ale dlhoročnou liečiteľskou praxou overený pohľad vám prinášam, aby ste sa na svoje ochorenie mohli pozrieť aj z inej stránky. Aký je teda mechanizmus vzniku a pretrvávania alergií?

Všetko sa začína krkolomnou vetou. Alergia je agresívna reakcia na podnet, ktorý súvisí s alergénom v rámci katalyzátora. Rozmenené na drobné to znamená, že ak pochopíme, čím je pre nás alergén, potom už budeme vedieť, na akú životnú situáciu sme alergickí. Alergia predstavuje navonok prejavený vnútorný odpor. A ten musíme rozpoznať sami. Príklad: jarná vôňa je predovšetkým spojená so zemou a to môže byť pripomienkou znovu sa opakujúcej potreby práce na záhradke, či maľovania chalupy, zháňania nových vecí…Ide o to, že sa životná sila prejavuje dynamicky. Ak sme od prírody alebo pôsobením výchovy, či momentálnej životnej situácie lenivejší, potom nám môžu meniace sa podmienky spôsobiť vnútorný odpor a tým aj alergickú reakciu. Ku každému alergénu je možné priradiť istú vlastnosť, ku ktorej ľudia trpiaci alergiou majú nejaký vzťah.


Breza
– zvýšenie pohybu a potreba čistoty — Táto rastlina nás uvádza do stavu potreby očistiť svoje vnútro v oblasti chápania a životných potrieb. Pripomína nám ako veľmi potrebujeme kontrolovať svoje myslenie a konanie.

Skorocel – je spojený s potrebou ochrany —- Stav, kedy je človek vystavovaný opakovaným útokom. Skorocel je bylinou zaceľujúcou rany na duši.

Baza čierna – v tomto prípade ide o nízku sebadôveru o podceňovanie — zväčša ide o program, ktorý sme získali už v detstve, postojom svojich rodičov, či iných blízkych ľudí. Nebezpečné vety: si neschopný, nič z teba nebude, nikdy sa ti to nepodarí, radšej to urobím sama, nič nevieš, zas to pokazíš… a samozrejme aj mnohé ďalšie slová, ktorá nám príliš sebavedomia nedodajú.

Materina dúška – konzervativizmus — Koľkokrát v živote sme vyzvaní k zmene, ale my tvrdohlavo zotrvávame na svojich predstavách o živote. Signály, ani očividné nabádania si nevšímame. Potom nás materina dúška naozaj rozhádže.

Lipa – nečitateľnosť —- lipa srdcovitá, dáva všetkým vo svojom okolí lásku, vo svojej medovej vôni jej mäkkosť a srdečnosť. Jej láska je bezpodmienečná. (tá naša si zrejme kladie dosť podmienok).

Plesne – len všeobecne. Pleseň vzniká na miestach teplých a vlhkých, kde neprúdi vzduch, teda alergia na plesne nám oznamuje, že potrebujeme zmeny v živote a treba viac pohybu, netrčať na mieste, nehniť, neplesnivieť. Na takúto zmenu potom rýchlo zareagujeme alergiou.

Roztoče – nechceme zdieľať svoj životný priestor s inými, to je to, čo vyvoláva reakciu odmietnutia až k alergii.

Chlad – chladný vzduch očisťuje všetko kam prichádza, dodáva potrebu nádychu a teda duchovného pohybu. Tam je pôvod alergie na chlad, ktorá sa stáva čoraz častejšou.

Všetky tieto príklady sú len ilustračné a každý z nás má podľa tohto vzoru možnosť zistiť, čo mu nevonia alebo čo mu škodí, či proti čomu bojuje. Ak tento mechanizmus pochopíme, ak zistíme prečo vznikla naša alergia a čo nám chce povedať, nebude ťažké zbaviť sa jej. Zbaviť sa jej spočíva v tom, že svoj alergén pochopíme a prijmeme, potom nám už alergia nemá čo povedať a zmizne. Bojovať s alergiou znamená predlžovať našu spoločnú cestu. Radšej sa pokúsme prísť na to, čo nám táto odmietavá a extrémna odozva nášho tela hovorí.

Na to, aby ste správne pochopili svoj alergén je potrebné ponoriť sa do svojho vnútra a tam v tichu zachytiť ten správny signál. Možno podľa hesla – v každom probléme je už skryté aj jeho riešenie. Nechoďte po povrchu vecí. Petr Soldán upozornil, že napríklad alergiu na psie chlpy môže mať aj človek, ktorý psov nadovšetko miluje. Problém je v tom, že sa k nim správa ako k ľuďom a k ľuďom často ako k zvieratám…Keď svoj vzťah dostane do rovnováhy a začne sa správať k zvieratám ako k milovaným bytostiam, ale zvieratkám, takže mu nemajú nahradiť manželku alebo deti a k ľuďom sa bude správať s úctou a láskou alergia zmizne.


Rozhovor s Petrom Soldánom:


Súvisiace články:Tip na knihu:

Valerij Sineľnikov – Harmonická strava – Populárny ruský autor zostavil vynikajúcu praktickú kuchársku knihu, založenú na princípoch blahodarne pôsobiacej a veľmi chutnej vegetariánskej stravy. Dozviete sa veľa zaujímavého a dôležitého o strave i jej príprave. Zistíte, aký ste konštitučný typ (z troch možností, podľa východnej filozofie). Získate prehľadné tabuľky vhodných a nevhodných potravín, ako aj správneho kombinovania prísad pre jednotlivé typy. Objavíte veľké množstvo receptov na pomerne neznáme vynikajúce jedlá, z ktorých mnohé sú tradičné ruské.

Úryvok: Ľudia typu váta sú spravidla ušetrení nadbytočného tuku, čo zasa celý život môže trápiť typy pitta alebo kapha. Niektorí ľudia typu váta sa kvôli tomu dosť trápia, ale nedokážu pribrať. Typy váta, ktoré sú so svojou telesnou stavbou spokojné, možno nazvať šťastlivcami, pretože zostanú driečni, dokonca i keď sa budú oddávať labužníctvu. Môžu jesť všetko – mäso, tuky a cukry, a pritom sa ich váha nezmení. U niektorých ľudí typu váta sa váha predsa len vekom mení. Zhodiť nadbytočné kilogramy je pre takýchto ľudí dosť ťažké, keďže to v skutočnosti nezávisí od množstva zjedenej potravy. Pôvodnú váhu môžu dosiahnuť vyvážením princípu váta.

Pôvodná cena: 11.60 EUR, Naša cena: 10.67 EUR, Zľava: 8.00 %


 

(Prečítané 6 564 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.