google27eaa3905ca3fee3.html

Cukrík, medík, čokoládka, keksík alebo sladký nápoj. Tak týmito vecami neraz rodičia, starí rodičia či priatelia odmeňujú svoje deti. Cez cukor a sladkosti sme sa naučili deti odmeňovať.

Možno by to tak nebolo, keby rodičia vedeli, čo sa v tele stane s imunitou ich detí. Cukor obsiahnutý v sladkostiach poteší chuťové bunky, ale aj baktérie. Prečo?

Na boj s baktériami slúžia v ľudskom organizme biele krvinky. Konkrétne ich najväčšia zložka,ktorou sú bunky nazývajúce sa neutrofilné granulocyty. Tvoria 50-70% objemu bielych krviniek. Vytvárajú napr. hnis. Ich úlohou je chrániť tkanivá pred infekciou a likvidovať baktérie, ktoré vniknú do tela.

Keď sa skúmal vplyv cukru, fruktózy, medu a glukózy na tieto bunky, zistilo sa, že po podaní cukru, fruktózy, medu či glukózy, aktivita neutrofilných granulocytov klesla o 50%! Zaujímavé je aj to, že trvalo 5-7 hodín, kým sa ich aktivita dostala do normálu.

Deti dnes dostávajú takú či onakú sladkosť ráno, na obed a večer, ak nie sladkosť tak potraviny,ktoré rýchlo zvyšujú hladinu cukru v krvi. Mnohé potraviny sa tak správajú ako sladkosti (biela ryža, chlieb). Konzumáciou nevhodných potravín sa znižuje protibakteriálna imunita o 50%. A baktérie tak majú voľnú ruku a naplno môžu spúšťať v tele zápaly. A potom sa mnohí čudujú prečo sú ich deti stále choré a aj počas choroby dajú deťom – chúďatám čo trpia, čosi sladké. Ale v skutočnosti je to odmena pre baktérie.

Prajem Vám pekný deň

Andrej Medveď

Viac na mojej stránke: www.andrejmedved.sk + facebook


foto: https://pxhere.com/en/photo/553974


Súvisiace články:


 

(Prečítané 310 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.