google27eaa3905ca3fee3.html

Kožné problémy nám akosi „utešene“ pribúdajú. Priznám sa, keď sledujem koľko ľudí a najmä detí ma problémy so zápalmi kože (ekzémy), zostávam v údive. Je to neuveriteľne šialené ako počet detí s kožnými chorobami rastie.

Medicína má na tento problém osvedčené a ako oni nazývajú „zlaté štandardy“ v liečbe. Tými štandardami sú kortikoidové mastičky a antihistaminiká zabraňujúce svrbeniu. Slovo „zlatý štandard“ znie honosne, mal by byť aj taký výsledok. Bohužiaľ nie je. Zápal sa na istý čas potlačí, aby zas mohol vykuknúť na svetlo sveta a znepríjemniť človeku život.

Dnes sa čoraz viac detí rodí cisárskym rezom. Tento spôsob pôrobu ovplyvňuje imunitu dieťaťa a teda aj zápalovú reakciu. Dieťa týmto pôrodom neprichádza do styku (cez ústa ale aj kožu!!) s bakériálnou flórou matky. Toto všetko ovplyvňuje jeho budúcu imunitu a zápalové reakcie.

Ale pokojné nemôžu byť ani matky čo síce rodili prirodzene, ale mali často výtoky, zápaly močovo-pohlavného systému, mávali zápchy či hnačky. Toto sú časté znaky zničenej črevnej flóry. A akú má flóru matka, takú odovzáva dieťaťu.

Dianie v čreve ovplyvňuje aj dianie na koži. V čreve sa nachádza množstvo imunitnych buniek. Napr. 1m čreva obsahuje 100 000 000 000 T-lymfocytov (typ buniek imunitného systému). Tieto komunikujú s kožou cez špeciálnych poslov, ktoré nazývame cytokíny. A tak dianie v čreve ovplyvňuje aj dianie na koži.

Bohužiaľ lekárom sa do čreva moc pozerať nechce. Veď budovať čosi je pre modernú medicínu náročne. Oni sa do budovania nehrnú. Oni radi zabíjajú (baktérie), režú (operácie), potláčajú (bolesť), ale budovať im nevonia. Veď si len pozrite kde je psychológia (tá nepotláča) a fyzioterapia. Tieto 2 zložky modernej medicíny sú postavené na nepotláčaní, ale budovaní. Jedni sú mimo hradenia poisťovní (psychológia) a druhí v suterénoch nemocnice podvyživení ako africké deti. A uvidíte aj túto časť medicíny postupne odpoja od zdravotných poisťovní. Dlhší čas sa to už pomaly deje.

Na zdravie čreva vplývajú nielen probiotiká ale aj prebiotiká. A najviac zabudnuté sú práve rozpustné vlákniny nazývajúce sa prebiotiká. Rozpustné vlákniny pomáhajú v tele podporovať protizápalovú aktivitu imunity. A pre schopnosť rozpustných vláknin budovať protizápalovú aktivitu, by sme mali prikladať prebiotickým vlákninám pri chorobách kože oveľa väčší význam.

Prajem vám pekný deň

Andrej

Viac na mojej stránke: www.andrejmedved.sk + facebook


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Dr. Norman W. Walker – Zdraví a saláty

Slávny dr. Norman Walker, priekopník zdravej a prirodzenej stravy, vysvetľuje, čo je v našom jedálničku dôležité a čo škodlivé. Pojednáva o rôznych potravinách, produktoch a formách úpravy jedla. Vysvetľuje, ako je pre naše telo dôležitá vláknina a iné látky, aj ako zabezpečiť, aby sme mali týchto látok dostatok, a naopak sa neoslabovali či nezaťažovali tým, čo vhodné ani potrebné nie je.

Mimochodom viete, že nervy hrubého čreva ovplyvňujú každú časť vášho tela? Alebo ako funguje “čistička”, už máte vo svojom tele? V knihe nájdete poučenie, ale tiež možnosť, ako sa otvoriť novému pohľadu na to, akí ste a čo jete. Nechajte sa inšpirovať prostými, nenáročnými recepty plnými zaujímavých a nevšedných chutí!

Pôvodná cena: 7.90 EUR, Naša cena: 7.11 EUR, Zľava: 10.00 %


foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Neurodermitis1.jpg


(Prečítané 428 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.