google27eaa3905ca3fee3.html

Mnohé moje články sa točia okolo mitochondrií. A točia sa preto, lebo malé bunkové elektrárne sú pre zachovania zdravia mimoriadne dôležité. Ak má človek zdravé a schopné mitochondrie je to jeden z predpokladov, aby mohol žiť kvalitný život. Aby bol jeho život naplnený energiou.

Zdravie mitochondrií automaticky neznamená život bez problémov a komplikácií, ale vytvára dobré predpoklady na to, že ich dokážeme dobre zvládať. Problémy a komplikácie sú pre človeka stresom. Vždy ho vyvedú z rovnováhy. Viac alebo menej. Ohrozujú našu komfortnú zónu poznaného a nútia nás hľadať čosi nové. To si vyžaduje energiu.

Ak energia chýba, zle znášame stresové situácie a nie sme ochotní riešiť problémy a vyhýbame sa zmenám. Preto by sme si celý život mali klásť otázky ako podporiť mitochondrie. Lebo tam sa tvorí energia pre naše telá. Vyvstáva teda otázka ako podporiť mitochondrie? Alfou a omegou podpory mitochondrií, je zabezpečiť im dostatok živín, ktoré mitochondrie potrebujú.

Predstavte si, že mitochondria je ako sliepka. Sliepka nám prináša úžitok. Sliepka znáša vajíčka. Každý dobrý hospodár vie, že ak chce od sliepky vajíčka, potrebuje sliepka správnu výživu. Bez nej sliepka vajcia znášať buď nebude, alebo ak bude, tak len málo.

To isté platí aj o mitochondriách. Ak majú pre nás vyrábať energiu musia byť dobre vyživované. Ak nebudú dobre vyživované, bude to ako so sliepkami. Bez živín mitochondrie nebudú prinášať úžitok. Každý človek by mal byť v pozícii dobrého hospodára. Mal by dať mitochondriám také živiny, ktoré potrebujú.

Medzi také živiny patrí aj železo. Nedostatok železa je dnes pomerne častý jav. Bez železa sa energia nevyrobí. Ale aký je najlepší zdroj železa? Dnes vám to prezradím. Je to bisglycinát železnatý.

Vyrovnať nedostatok železa nie je celkom jednoduché. To vedia mnohí, ktorí vyskúšali mnohé spôsoby dopĺňania železa. Často pocítili nevoľnosť, prípravky neúčinkovali vôbec alebo ak áno tak pomaly. Hlavne pre mužov môžu byť tieto prípravky s obsahom železa nebezpečné. Podľa štúdií sa ukázalo, že vedú k upchatiu krčnej tepny. Črevné problémy ako zápcha a čierno sfarbená stolica sú ďalšie vedľajšie účinky, rovnako aj zvýšená tvorba voľných radikálov v tele. Bežné formy železa sú oxidantami , teda dokážu telo poškodzovať a spúšťať v ňom zápaly. Naproti tomu, bisglycinát železnatý je bez vedľajších účinkov a nespôsobuje ani poškodenie voľnými radikálmi.

Bisglycinát železnatý je zároveň špecialista pri vstrebávaní. Pre vstrebávanie minerálov a teda aj železa je dôležité črevo. Črevná stena obsahuje špeciálny dopravný mechanizmus, ktorý prednostne vstrebáva formu minerálov v podobe biglycinátov. Štúdie ukázali až 4-násobne lepší príjem bisglycinátov železa ako železnatých solí v bežných doplnkoch výživy.

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil
Andrej Medveď a jeho team
www.andrejmedved.sk
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com


Súvisiace články:


 

(Prečítané 569 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.