google27eaa3905ca3fee3.html

Symbolikou, dejinami a tajomstvami histórie sa zaoberám už od mladosti. Preto som sa na základe skorších poznatkov rozhodla prejsť – v mnohých prípadoch prejsť znovu a opakovane – aspoň po niektorých miestach spomenutých v Da Vinciho kóde. Pamätala som si síce ohromnú silu tých, s ktorými som sa zoznámila už skôr, ale i tak ma opäť prekvapila. Overila som si znovu ich liečivú moc na fyzickej, psychickej i emocionálnej úrovni.
Keďže sa tieto miesta vzťahujú najmä k ženskému aspektu, mohli by sme sa domnievať, že ich hojivá energia bude pôsobiť len na osoby „krajšieho“ pohlavia. Nie je to však úplne pravda, aspoň nie vo všetkých prípadoch.

Cestovali sme po lokalitách zohrávajúcich úlohu v knihe „Da Vinciho kód“ v stredne veľkej skupinke. Predmetné objekty či miesta s nami doslova „preputovali“ i vodiči nášho autobusu a s nimi aj jediný mužský člen našej „prieskumnej“ posádky. A treba podotknúť, že celkom očividne účinok silových, resp. energetických uzlov zasiahol nielen ženskú časť výpravy zorganizovanej krátko po vydaní Brownovej knihy, ale tiež našich troch mužských „sprievodcov“.

Pútnická cesta nie iba za zdravím
Naša takmer pátracia púť vôbec nebola pôvodne plánovaná ako „ozdravná“ cesta. Hoci na druhej strane sa u miest spojených so záhadami viac mystického ako hmotného charakteru takéto pôsobenie môže predpokladať. Je predsa všeobecne známe, že už v staroveku putovali ľudia na rôzne v tej dobe vychýrené miesta so zámerom buď sa zbaviť istých ťažkostí, alebo naopak určitým problémom svojou cestou predísť. Ich putovanie nakoniec ani nemuselo byť natoľko viazané na jeho konkrétny cieľ: ním mohla byť už samotná cesta…
Podobné aktivity sa nezriedka stávajú hojivými pre dušu, v našom prípade najmä pre dušu ženy alebo pre Animu (ženskú stránku duše) muža. Keď sa lieči duša, liečia sa všetky naše časti, všetky aspekty nás samých, našej osobnosti, naše srdce, telo i náš duch. Ak sa v žene prebúdza jej spiaca a zakliata Bohyňa, nadobúda aj ona sama na sile, vitalite, energii. Rozvíja to v nej i tvorivosť, nehu, sebaprijatie, lásku, schopnosť milovať bezpodmienečne a výhradne seba aj tých ostatných, jej vnútornú i vonkajšiu krásu (no áno, niekoľko dám naozaj doslova rozkvitlo. Ako inak, keď sme okrem iného navštívili aj zámok Ussé, kde spí svoj dlhý spánok Šípková Ruženka, inde zvaná Spiaca krásavica, súvisiaca s archetypom spiacej a zabudnutej Bohyne!
Takže, ak túžite skrásnieť, skúste pred návštevou kliniky plastickej chirurgie najprv navštíviť okolie francúzskej rieky Loira!)

Kde a čo?
Vychádzajúc zo získaných skúseností, aktuálnych udalostí odohrávajúcich sa priamo na miestach nižšie uvádzaných a niekoľkokrát preverovaných účinkov sme prišli k záveru, že vzhľadom na prepojenie uvedených miest s hlbokými mystickými aspektmi, silou kultu ženy a Bohyne (pod ktorej kompetenciu tradične spadalo i liečenie a liečiteľstvo, ale aj rozvíjanie schopnosti žien sa týmto zručnostiam buď naučiť alebo ich spontánne a prirodzene využívať) a taktiež so Svätým Grálom, je ich hojivá moc takmer neobmedzená a závislá skôr na viere a potrebách každého jednotlivca. Menšie rozdiely v intenzite účinkov týchto miest sme však napriek tomu zaznamenali, takže sa ich zoznam trochu skrátil. Aj tak však nie je možné uviesť ich všetky, bol by to príliš dlhý rad mien, lokalít a ich popisov.

Francúzsko (krajina, kde muži ešte stále nezabudli ženu oblažovať pocitom, že je skutočne Ženou)

Vézelay, jedno z údajných miest posledného odpočinku Márie Magdalény a zároveň pútnické miesto (hoci nie je také známe ako napríklad Lourdy, v žiadnom prípade však nie je menej energetizujúce alebo menej posvätné): bolesti hlavy, migrény, kŕče, problémy s ženskými reprodukčnými orgánmi, s vaječníkmi a maternicou, všeobecne so všetkým, čo súvisí s oblasťou podbruška, chodidiel a všetkým, čo s nimi súvisí, ďalej rast a pevnosť vlasov, pleť a pokožka, fóbie, kríza po úmrtí blízkeho človeka.

Paríž – Louvre, miesto pri prevrátenej pyramíde (prepúšťajúcej svetlo do suterénnej časti obrovského múzea, pôvodne pevnosti, s viac ako 300 tisícmi vystavenými umeleckými dielami), kde sa prostredníctvom stretávania energie zeme – malá pyramída na podlahe – a energie nebies vytvára napriek jej nedávnemu vzniku a modernému vzhľadu silné vibračné pole: problémy s chrbticou, držaním tela, chôdzou, celkovou slabosťou, nedostatkom energie a elánu, únavový syndróm, nechutenstvo, nebo naopak sklony k prejedaniu, mentálna anorexia a bulímia, nevysvetliteľné zmeny nálad.

Paríž – chrám Madelaine, zasvätený Márii Magdaléne, nachádzajúci sa neďaleko Place Concorde a Place Vendome (kde stojí preslávený hotel Ritz, ktorého majiteľ je otcom tragicky zosnulého priateľa Lady Diany a kde známy pár strávil svoju poslednú noc). Už pri vstupe do kostola postaveného v štýle antických chrámov vás zaplaví príval „sladkej“, ale veľmi posilňujúcej energie. V blízkosti oltára – ak ste vnímaví a otvorení prijímaniu vesmírnych energií – sa môžete takmer rozžiariť svetelnými vibráciami: narušený imunitný systém, patologické množení buniek, intoxikácia, ťažkosti s črevným traktom, depresie, závislosti.

Paríž – kostol St. Sulpice, svätostánok pôvodne postavený za vlády legendárnej dynastie Merovejovcov, s jedným z najväčších organov v Európe, so slnečným gnomónom a Ružovou líniou: problémy s neplodnosťou, s mesačným cyklom vrátane PMS, so zvýšenou citlivosťou na zmeny počasia a striedaním mesačných fáz, celulitída, artróza, neurózy.

Amboise – kaplnka s pozostatkami Leonarda da Vinciho, súčasť hradu nad rovnomenným mestom: príznaky predčasného starnutia, stuhnutosť, reuma, dna, nepokoj, nesústredenosť, obmedzená predstavivosť, neschopnosť kreatívne sa vyjadriť a presadiť sa.

Chartres – katedrála, zasvätená sv. Márii (posilnenie ženského princípu), predobraz gotických chrámov plný tajomných zašifrovaných symbolov, s množstvom ženských sôch a malieb, s jedenásťkruhovým labyrintom na podlahe (uprostred s ružou, symbolom ženskosti a osvietenia) a pravým šálom Panny Márie: ťažkosti s orientáciou akéhokoľvek druhu, zápalové ochorenia, problémy s obličkami a srdcom, spirituálna kríza, zábudlivosť, roztržitosť, nesústredenosť, strata životného cieľa, emocionálne bloky a citové zranenia.

Rennes le Chateau – kostolík sv. Márie Magdalény, s tajným úkrytom archívov priorstva Sionu v malej dedinke v blízkosti niekoľkých katarských pevností, známy z mnohých publikácií zaoberajúcich sa Bratstvom Sionu, tajomstvom Grálu a životom i potomkami Márie Magdalény: pľúcne choroby, hormonálna nerovnováha, ťažkosti so štítnou žľazou, duševná i emocionálna nevyrovnanosť, citová plochosť, nesmelosť, syndróm vyhorenia.

Veľká Británia

Londýn – Temple, templársky chrám známy mramorovými náhrobkami templárskych rytierov uprostred kruhovej rotundy: problémy so stabilitou, nevoľnosť pri cestovaní a nevoľnosť všeobecne, narušená funkcia lymfatického systému, hnačky, avitaminóza, prehnané a neplodné snenie, neschopnosť sa ukotviť a nájsť zmysel svojho života.

Roslin – Rosslynská kaplnka, jedno z údajných miest (neďaleko škótskeho Edinburgu) s ukrytým Grálom, zdobený takmer rozprávkovými rezbami: narušený krvný obeh a znížená tvorba červených krviniek, alergie, ťažkosti s tráviacim systémom, vírusové nákazy, akokoľvek postihnutá pečeň, pankreas a žlčník, frustrácie, námesačnosť..

Ak navštívite samy tieto miesta, možno dôjdete k odlišným záverom než my. Čo nepopiera liečivú moc zvolených lokalít, ale je v súlade s mojím poznatkom o sile osobnej viery človeka v uzdravenie a o jeho individuálnych potrebách, tiež však o jeho jedinečnosti a neopakovateľnosti, ako aj o enormnej sile Bohyne a jej zabudnutej liečivej moci…


Tip na knihu:

Vladimír Babanin – Pyramidy – Univerzální mystické stavby – Celková charakteristika a história pyramíd. Aj keď najznámejšie sú egyptské pyramídy, v skutočnosti sa tento typ stavieb nachádza na celom svete a pochádza z najrôznejších kultúr a období. Pyramídy v rôznach krajinách sa líšia upravou tvaru aj veľkosťou, avšak základný tvar, a teda aj základný význam, majú všetky rovnaké.

Pôvodná cena: 10.90 EUR, Naša cena: 8.72 EUR

Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 2.18 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 958 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.