google27eaa3905ca3fee3.html

boy-609691_960_720

Na jednom setkání s maminkami se jedna z nich svěřila s tím, že už dlouho doma řeší to, že jejich syn často mluví sprostě. Přitom prý její muž ani ona sprostě nikdy nemluví. Zkusili všechno možné – nevšímat si toho, zakazovat, vysvětlovat i nahrazovat jinými slovy, např. „ty jsi ale pytel hrachu“ :-). A i v těchto slovech si jejich synek velmi liboval a říkal je se stejným gustem jako ta „pravá“ sprostá slova. Chvíli jsem tuto maminku poslouchala a pak mi to došlo:

Sprostá slova symbolizují to „špatné“. Pokud nám tedy vadí sprostá slova, nepřijali jsme to špatné sami v sobě a příliš vše hodnotíme na dobré a špatné.

Lék je jednoduchý: řekněte nahlas (může být i v duchu), ze srdce a s odhodláním to skutečně přijmout – „přijímám, že jsem špatná“. Spuštěné emoce signalizují ozdravný proces. Dýchejte zhluboka, v případě potřeby opakujte. Nechte se vést ..

Maminka souhlasně pokývala a řekla, že skutečně nějaký čas téma hodnocení na špatné a dobré u sebe vnímá, ale nedala si ho do této souvislosti.

www.terapieodpustenim.cz


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Zdeňka Jordánová – Tvoje dieťa ako šanca pre teba

Múdre rozprávanie o tom, ako pristupovať k jednej z najťažších úloh v živote – rodičovstvu. Deti by sme mali milovať také, aké sú, no na druhej strane sa o ne prehnane nestarať a nerozmaznávať ich. Deti nás mnohému učia a mnohé odzrkadľujú. Naše deti sú podivuhodným a neoddeliteľným rozšírením nášho života, nášho vlastného Ja. Autorka nás prevedie jednotlivými fázami rodičovstva: od zistenia, že je žena tehotná, cez pôrod až do rôzneho veku a napokon dospelosti vášho potomstva.

Ukážka z knihy: Alergie sa vyskytujú predovšetkým u detí. Sú u nich časté, pretože to, že nedokážu isté situácie riešiť, je na dennom poriadku. Keby sa mohli slobodne rozhodovať, nejako by ich samozrejme vyriešili, lenže problém je vo svete dospelých, kde majú deti nekonečne veľa obmedzení. Pokiaľ sa deti riešenia vzdajú a nadobudnú dojem, že riešiť to aj tak nemá cenu, potom nastupuje alergia. Je to istota, ktorá im zabezpečí pozornosť rodičov, starostlivosť a dôležitosť. Obmedzenia, ktoré tým postupne vznikajú, sú spočiatku nedôležité, ale neskôr riadne otravujú život. Niektoré deti sa menia na “chudáčikov”, ktorí nič nesmú a sú izolovaní od bežného života.

Pôvodná cena: 11.20 EUR, Naša cena: 10.08 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 1.12 EUR


(Prečítané 334 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.